Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire számítsak a brassói utazásom alatt? fórum

Mire számítsak a brassói utazásom alatt? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 6. 20:23
Mit csinálsz amúgy Brassóban?
7. rekuczy (válaszként erre: 5. - ILI.)
2012. jún. 6. 20:23
:) Ezzelot 20 eve volt azert mar a omanok kinotek a magyar veresbol az meg kozvetlen a forradalom utan volt
6. M_Marcsa (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2012. jún. 6. 20:23

Brassó gyönyörű, ott jártam egyetemen, 30 km-re lakok tőle. Régi szász város.

Érdemes megnézni a város központját, a Fekete templomot, az is a központban van. Cenk is szép, de több idő. Keress rá a google-ba.

Látnivalók


Brassói Történeti Múzeum, a Régi Városháza épületében.

Mureșenilor Ház ([1])

Szent Miklós-templom.

Az első román iskola

Barcasági Erődítmények múzeuma.

Fellegvár.

Fekete templom.

Görög templom.

Zsinagóga.

Szent Bertalan-templom.

Szent Márton-templom.

Katalin-kapu.

Néprajzi Múzeum.

"După Ziduri" sétány

"Cenk-alatt" sétány

Kapu-utca utca

Mureșenilor utca

Belvedere

Nicolae Titulescu park,

Állatkert

Cenk

Brassópojána

Salamon-kő

5. ILI. (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2012. jún. 6. 20:22
Én anno 1994-ben voltam Brassov-ba, nekem nagyon tetszett, gyönyörű a táj. Akiknél megszálltunk román ismerősöknél ők mondták, hogy ne szólaljunk meg az utcán magyarul, mert volt, hogy megvertek már ezért valakit. De ettől függetlenül nekem jó élményeim vannak. Nem kell félned semmitől szerintem.
2012. jún. 6. 20:07
Egyet értek az előzővel és semmivel sem különbek az ottani emberek,mint a magyarországiak.Szerintem ez buta kérdés volt.Nem benszülöttek élnek ott,hanem ugyanolyan emberek(semmivel rosszabbak vagy jobbak).
3. rekuczy (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2012. jún. 6. 20:02

:))) Ez nagyon vicces

Onnan pestrol ugy tunik hogy romania lezulot hely? Azert kivancsi lennek hogy a magyarok milyen szemel latjak romaniat kb. olyanak kepzelik mint ha kozvetlen haboru utan lennenk.

Keres ra a googliba brasso es kepek kozott nezel szet nagyon el fogsz csodalkozni

2012. jún. 6. 19:59
Szerintem épp annyira kell félni,mint Pesten.Mitől Romániáról van szó,nem azt jelenti,hogy feltétlenül minden le van pukkanva.
2012. jún. 6. 19:56

Sziasztok!

Brassóba kell utaznom a hétvégén. Azt szeretném kérdezni, a város mennyire "lezüllött", van-e egy-két szép dolog arrafelé?

Vonattal megyek, Romániába mennyire kell félni a vonatozástól? Na persze Budapestről induló IC-vel.

Köszi!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook