Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 24. 11:06

Tegnap megfutottam a következő edzést:

- 4x 6 perc futás

- 4x 3 perc séta


Már kimerültem. Itt tényleg.

Ja... mert azt elfelejtettem írni, hogy itt volt még vagy 30 km bicaj is a képben...


Hazaértem és magamra rántottam a hűtőt... :((

106. DiamondAngel (válaszként erre: 104. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 23. 10:27
Igen, már jól vagyok, de futni még mindig nem mertem. Ma már talán oké lenne, de nem otthon vagyok, hanem a páromnál és megyünk 6-ra szülinapot ünnepelni. Szóval ma is kimarad!:( Majd esetleg holnap reggel. Felkelek vele, mikor dolgozni megy és futok egy jót!:) Csak már nem tudom, hogy fogjak neki a kövi napnak, vagy kicsit lépjek vissza. Egy hét kihagyás mégiscsak sok!:(
105. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 99. - Nyrn)
2012. jún. 22. 22:58
Felmaraton? Fuuu :) ugy szeretnek en is vmi ilyesmi futosnrendezvenyre elmenni, ha nem is maraton csak siman valami csoportos futas de sajna videki vagyok es semmi ilyesmit nem lattam volna hogy errefele hirdetnenek pedig olyan jo lenne... Szerintem egyre nagyobb ra az igeny!
104. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 95. - DiamondAngel)
2012. jún. 22. 22:54
Jobbulast!! Remelem mostanra mar jobban lettel **
103. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 91. - Spinneli)
2012. jún. 22. 22:53
Gratulalok!!! De jo lenne mar ott tartani:))
2012. jún. 22. 22:51
Jaj veletlenul entert nyomtam mert telorol irok . Szoval a vegen vegig futottam kb 8 percet :) olyan jo erzes volt... Csak kar h lemerult a zenelejatszom es tenyleg zene nelkul szornyu futni... De meg mindig imadom ezt a tervet.. Lefutom a kotelezo koroket es meg futhatnekom van utaana, olyan jo :))
2012. jún. 22. 22:49
Sziasztok. Sajnos nem tudtam jonni az elmult egy ket napban mert utolso vizsgaim voltak igy sajna a futas is elcsuszott, mert vasarnap voltam utoljara vagy hetfon (mar nem is emlekszem). Baratnommel mentem es szornyu volt... O gyorsabban futott sooot...rohant en meg mar az elso kornel kifaradtam ami soha nem fordult meg eddig elo:( 25 percig birtam de mar addigra teljese. Kifulladtam.. Ma viszont azt az edzest bepotoltam es a magan ura voltam, igy siman vegig birtam a 4 perces futasokat . A vegen kb 8 :)
2012. jún. 22. 21:29

Annyira sajnálnám, ha elhalna ez a fórum... Kitaláltam pedig, hogy ide is megírom egy-egy futásom után ügyesen a kis aznapi távomat... Ne hagyjuk már elsikkadni! Na!!! Légyszi... légyszi!!! :)))


Szóval... most jöttem meg, még a futócuccomban verdesem a klavit. :)) A mai teljesített :

- 5x 4p futás, 3p séta, utána

- 4x 5p futás, 3p séta.


Ahogy meglett a negyedik 5 perces futás, megállás nélkül rányomtam még 8 percet. Így a vége 13 perc futás. Az igazság az, hogy ez szerintem még csak kocogásnak nevezhető... de innen lesz szép igazán futni... ?))

HAJRÁ NEKÜNK!!

99. Nyrn (válaszként erre: 98. - Sonja1224)
2012. jún. 22. 10:49

Nem vagyok az a feladós típus. :) A tegnapi futás alkalmával például az égvilágon semmit sem tanultam, egyszerűen tök jó volt. :)

Szeptemberben szeretném lefutni a Nike félmaraton, egyelőre még csak bohóckodok, de jövő héten veszek egy a célra hivatott órát, hogy végre tudjam mit is csinálok pontosan és akkor már edzésterv szerint. :)

98. Sonja1224 (válaszként erre: 97. - Nyrn)
2012. jún. 21. 07:35
...ezek a nehezítő tényezők a kitartásunkat hivatottak feszegetni. Az "amatőrök" ilyenkor szokták feladni. Ilyenkor, amikor jönnek a nehezítések. De mi ezért vagyunk különbek! Ugye?!? :))
97. Nyrn
2012. jún. 20. 23:23

Sziasztok!


Tegnap megint tanultam valamit!

Először is azt, hogy milyen zene nélkül futni. Borzalmas!

Aztán azt, hogy milyen 100000%-os páratartalomban. Szintén borzalmas!

Ligetes részen voltam a Duna-part mellett és amikor megálltam a végén nyújtani, a semmiből hirtelen beleptek a szúnyogok, úgyhogy még az is.. A kidörzsölt comb belsőmet már meg sem említem. :)))

Legközelebb újra jövök a "mit tanultam ma" rovattal! :)

2012. jún. 20. 22:58

Sziasztok futó-csajszik és pasik!

Nagyon rég voltam ilyen szarul és nem tudom, hogy mitől, fájt a karom egész nap, hányinger, fejfájás, miegymás, úgyhogy egy kellemesebb edzést választottam a futótervnél. Végül mentem a gépen 40 percet, 4,07 km-t és 450 kcal-t. Tudjátok, hogy nem szoktam kifogást keresni, de most nem akartam kínozni magam.

Majd ha jobban leszek futok :)

szép estét!

2012. jún. 20. 12:28
Húú, de lemaradtam!:( Ki kellett hagynom pár napot, mert elkaptam valami francot. Majdnem egy hete nem futottam. Remélem nem kell elölről kezdenem az egész tervet!:(
2012. jún. 19. 21:50

Fanfáááárok!!

Megjöttem szépen aranyoskáim az első tudatos futkorászásomból. :)) Tudtam én, hogy nekem kevés lesz az 5 km-es edzésterv elsőivel kezdeni, de megam is meglepődtem, hogy mennyire jól ment...

Megcsináltam a 3. és 4. edzésre javasoltat egymás után. Holnap pihenő, de csütörtökön bevállalom a hatodiknak ajánlottat, miszerint 5x 4p futás+ 3p séta. Ha bírom, akkor ráfutok még...


Nagyon tetszik nekem ez az egész! Annyi adrenalint termeltem, hogy "ide nekem az oroszlánt!!"


Hajrá csajikák! Futásra fel!!

2012. jún. 19. 21:34

3/1 futás megvolt, lassabban (8 és 6 km/h), de sokkal jobban élveztem mint a múltkorit, így lett 3,8 km, 321 kcal. Most nem is akartam megállni se, szóval haladunk szépen.

Hajrá nektek is!

2012. jún. 19. 19:18

Köszi, hogy ennyien leírtátok!!

Én mindjárt indulok, mert már nem bírok a zagyammal... :)) El kell kezdenem ezt az első 5 - ösre felkészülést!


De van egy dicsekedni valóm is...

Most beszéltem egy ismerős sráccal. 30 éve fut, nagy versenyek, bajnokságok, azokon a résztvétel és ezek szervezése is fűződnek a nevéhez. Igazán ő terepfutó... de futó, ez a lényeg. Nahh... őt kértem meg, hogy tanítson meg futni. Hétfőn szakít rám időt és elmond nekem mindent - persze amit elméletben elmondani lehet - attól kezdve, hogy milyen és mekkora cipőt vegyek, odáig, hogy egy szinte nullkilométeres srácot három hónap edzéssel hogyan segített el a félmaratonig...

Nagyon várom már a beszélgetést vele... sokat fog segíteni. Addig pedig elkezdem a magam kis felkészülését... a futást.

2012. jún. 19. 15:59

Sziasztok!



Tegnap lefutottam életem első 4 km-ét (én ugye nem állok meg közben)-nagyon jó volt.

:)

Nekem az este 8-as futás vált be, mikor már nem süt a nap.

2012. jún. 19. 15:47
Tegnap estefelé futottam 7körül, ma reggel 8körül. Háát egyik rosszabb, mint a másik. Itt a panelrengetegbe tök mind1. Mindig meleg van:D
89. Tücsibogár (válaszként erre: 85. - A8c0ef8ce5)
2012. jún. 19. 14:26
Köszi. Lélekben már készülök a reggelre, és remélhetőleg ez lesz az utolsó 1/1-es napom. :)
88. Tücsibogár (válaszként erre: 86. - Sonja1224)
2012. jún. 19. 14:25

Én hajnalban. Egyszerűen ebben a melegben, ha kinézek az ablakon is elájulok..arról nem beszélve, hogy nagyon nehezen megy nekem a futás.

5-kor, vagy előtte kicsivel kelek, és 6-ra itthon is vagyok. (Mondjuk tény, hogy máskor nem is tudnék, mert babánk van, apa meg napközben ugye nincs itthon, így marad az esti hőség, vagy a hajnali koránkelés. Talán ez így jobb.

87. livegirl (válaszként erre: 86. - Sonja1224)
2012. jún. 19. 12:00

Hát ezt te érzed, de én később, este felé. Egyrészt kb. hajnal 2-3-ig vagyok fent a vizsgaidőszak örömére, ezért fel se kelek 6-kor vagy előbb. Másrészt meg próbáltam már délelőtt futni, amikor hűvösebb volt. De majd meghaltam, nem bírtam egyáltalán. Estére meg már kívánja a szervezetem. Mondjuk én gépen futok, de a szobában ettől még meleg van :D Tegnap még a kis ventilátort is elfejetettem, szóval gondolhatod :D

Próbáld ki mikor jobb neked és akkor. Lehet reggelre hűvösebb van, de este meg jobban megy, te tudod.

2012. jún. 19. 10:52

Lányikák!

Ti mikor futtok ebben az időben? Korán reggel... vagy este? Melyik a jobb?

85. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 80. - Tücsibogár)
2012. jún. 18. 23:47
Hajrá! Menni fog az, egyre jobban:)
84. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 81. - Sonja1224)
2012. jún. 18. 23:08
Sonja, nekem erre most bevált az edzésterv. Én is csak gyors gyalogoltam végig, néha néha futottam csak. Ebbe most legalább van egy kis rendszeresség, és mindig egy kicsit többet követel, tehát nem szokja meg a tested. Én úgy csinálom hogy megcsinálom a tervet és visszafele úton meg gyorsan gyaloglok végig így kb 60 percet mozgok intenzíven. A mai edzés már kicsit megterhelő volt, de valószínűleg a kevés(szinte semmi) ch bevitelemnek volt köszönhető, nem az edzéstervnek...Egyébként nekem eddig abszolút pozitív csalódás!:) A terem vs terepet nem tudom miért lehet, mert még nem futottam teremben, de valaki biztos tud erre is okosat mondani:)
83. livegirl (válaszként erre: 82. - Kyra123)
2012. jún. 18. 21:46
Szia, szerintem nagyjából igen. Nekem van egy 30 perc, 3,5 km, 310 kcal értékem. A futógép értékéhez legalábbis illeszkedik.
2012. jún. 18. 19:49
Sziasztok! Sikerült letöltenem egy futós programot: Runtastic. Valakinek van ezzel tapasztalat? Ma ki is próbáltam (2p F- 3p S). A km-t szerintem elég jól méri. Viszont a kalóriaégetést nem tudom. Szerintetek reális 30 perc alatt 325 kcal égetése (7,6 km/h átlagsebességgel és 3,8 megtett km-el)???
2012. jún. 18. 11:08
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra, mert egy ideje kattog az agyamban, hogy el kell kezdenem futni. Hosszú lenne leírnom idáig az utam, de mostanában érem el azt a súlyt, amitől már lehet futkorásznom. Egyébként sokat bicajozom és sokszor gyors gyalogolok, amibe néha bele-bele futogatok. De nem bírom sokáig. Ha konditeremben futógépen futok, akkor 7.4-en 60 perc simán megy. Ha természetben vagyok, akkor 600 méter sem... Miért lehet ez? Ezért fordulok hozzátok. Persze tudom, hogy a gépen jóval könnyebb futni, de mondom... terepen, vagy aszfalton 5 percet sem bírok, mert akkor belegyalogolok inkább. Mi a véleményetek? Hogyan fejlesszem ezt?
2012. jún. 18. 10:41

Sziasztok!

Voltam hajnalban megint "futni". Tegnap magamhoz mérten sokat bicikliztem, és volt is izomlázam ma rendesen, de nem inogtam meg, és szerencsére mentem becsületesen. Ma is az első napot csináltam. Talán kicsit jobban bírtam, mint első alkalommal. Holnapután még szintén ezt fogom, és csak utána fogok lépni egyet. Tudom, döcögősen megy, de legalább az elején szeretném elkerülni a nagyobb kudarckat, hogy eszembe se jusson feladni.

79. a8c0ef8ce5 (válaszként erre: 78. - Livegirl)
2012. jún. 17. 21:58

Málna!..:O Ne is mondd.. imádom...

Én holnap csinálom a 2/3-at, és úgy folytatom két naponta a 3. hetet. Szerintem ennyit nem baj ha variálok. Remélem én is olyan ügyes leszek mint te és nem állok meg!:)

Ma 90 perc torna volt pihenőnapként.

2012. jún. 17. 21:46

Na megvolt a 2/3 edzés is. 35 perc, 4,32 km, 354 kcal. Nehezebben ment, mint szokott, de lehet az a közel 3/4-1 kiló málna hátráltatott, amit egy órával előtte ettem :D A lényeg, hogy bár sokszor akartam, nem álltam meg egyszer sem, olyan 8-9 km/h futás és 6 km/h gyaloglás volt.

Valaki futott ma, vagy fog még?

Sziasztok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook