Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
197. Panda37
2012. aug. 26. 16:37
Tegnap végeztem a 2. héttel. A 4 perc folyamatos futást már éreztem, azt hittem nem tudom végig csinálni 5x, de végül csak megcsináltam. Fog ez javulni? A 4. körnél elkezdett szúrni az oldalam is. Van erre valami tippetek, hogy lehet futás közben megszüntetni?
196. odzsika
2012. aug. 21. 21:17
és sikerült!! nem hittem volna de a 4. hét első napján többet futottam, mint ami tervben volt (4*7)+5 perc és csak azért hagytam abba, mert hazaértem és nem akartam túleröltetni magam.. jó kis terv ez!!!! :)
195. vic30
2012. aug. 21. 19:20

Sziasztok!


Kezdő futóknak tök jó tippeket láttam a Mindent a futásról nőknek futóblogon. Van egy 8 hetes futóprogram, amit én is elkezdtem. Szép fokozatos, így 10 kg felesleggel is egész jól meg. Nagyon jó kis tanácsok vannak benne kezdőknek, meg egy csomó motiváció. Nekem bejött. A link azt hszem, www.futasvelem.blogspot.com.

Csao,

Vic

194. fannia
2012. aug. 21. 18:53

Sziasztok!


Én is kezdő futó vagyok, már többször belekezdtem, csak valahogy a lustaság mindig erősebb volt a végén, aztán abbahagytam.

Most újra el akarom kezdeni, még pulzusmérő órát is vettem. . . miértisne. . :)

Viszont az a helyzet, hogy nem tudom, mi szerint fussak, mert ha a pulzus szerint akkor kb csak sétálhatok, annyira felmegy a pulzusom ha futni kezdek. Viszont edzésterv szerint is szeretnék, fokozatosan el akarom érni, hogy 30 percet tudjak egyhuzamban futni.

Na most mi a jobb, ha inkább maradok a zsírégető zónában( jó lenne fogyni is egy picit), adott esetben az aerob zónában, vagy inkább tartsam magam az X perc futás - X perc séta edzéstervhez, figyelmen kívül hagyva a pulzust, remélve, hogy egyszer majd beáll?

A pulzusos módszerrel talán nem menne el a kedvem, mert nem fulladnék ki annyira? Annak is meglenne az eredménye? Később tudom, hogy jó lesz, de kezdőként is hasznos a zónákat betartani?

Melyik hatásosabb?

Bármi tapasztalat, vélemény, tanács?

Köszönöm!!!

193. labanczjoe (válaszként erre: 192. - Panda37)
2012. aug. 21. 16:24
Nekem is volt hogy kimaradtak napok de folytattam ott ahol abba hagytam. Így kicsit elcsúszott a napi beosztás de csak az számít hogy mindegyik futást megcsináld. Ha a végére elcsúszik pár nappal nem gond szerintem.
192. Panda37
2012. aug. 21. 15:21
Sajna kihagytam pár napot....lehet így folytatni az elkezdett tervet? most következne a 2 hét.
191. labanczjoe (válaszként erre: 190. - Odzsika)
2012. aug. 21. 14:23
Sajnos nem tudok segíteni, nekem a telefon mér mindent.
190. odzsika
2012. aug. 21. 12:52
valaki használ órát a futáshoz? elgondolkoztam rajta, de elég drágák így első ránézésre.. valami tipp?
189. odzsika
2012. aug. 18. 08:57

én is futok, 3. héten túl vagyok.. és az első 5 km-t sikerült mérnem.. innen már csak jobb lesz :)

kicsit nekem is fájt a térdem de hamar elmúlt..

esetleg valami jó kenőcsöt használhatnál labanczjoe.. feketenadálytő? voltunk egy hétig evezni és ott azzal kentük magunkat, mindent elmulasztott.. nem tudom, hogy térdfájásra mennyire lehet jó..

188. labanczjoe (válaszként erre: 187. - Panda37)
2012. aug. 17. 20:51

Ó, dehogynem. Múlt héten összesen 32 km.

Ezen a héten szerdán 8, ma 6, vasárnap 16 lesz.

Nagyon közel a félmaraton, a felkészülési idő a vége felé közeledik. A térdem viszont kezd fájdogálni, kissé túlerőltetem. Nektek szokott fájni a térdetek? És mi a legjobb módszer a kezelésére?

187. Panda37
2012. aug. 17. 16:32
Senki sem fut mostanság?:-)
186. Panda37 (válaszként erre: 185. - Odzsika)
2012. aug. 12. 18:49
Én sem futok gyorsan, mert azt én sem bírnám, én is csak kocogok, de a barátnőm még ennél is lassabb volt, de fejlődőképes:-) nem akarom én sem, hogy kibukjon a pályán:-) persze én sem szeretnék. A férjemmel már nem futnék, ő megint egy másik kategória.
185. odzsika (válaszként erre: 184. - Panda37)
2012. aug. 12. 14:50
én se bírtam a bátyámmal tartani a tempót, jobb a lasssabb csak ne halj bele, zsírégetőtartomány is más különböző magasságoknál, súlyoknál.. 2. hét 3.nál az utolsó körben újra le is előzött.. 800 méteres pályán, de nem sétáltam, végigkocogtam és igy nem lettem rosszul, nem ment el a kedvem se.
184. Panda37
2012. aug. 12. 10:20
Tegnap meg volt az 1pf/1ps program. Eddig még ez is simán ment, barátnőmnek is, bár neki kicsit piros volt a feje, de mondta, hogy jó húzóerő vagyok, mert van mihez tartania, hiszen eddig csak totyogott, mondtam neki, az nem futás. De másodszorra elég szépen bele jött:-)
183. Sonja1224 (válaszként erre: 182. - Judo74)
2012. aug. 11. 22:53

Judo nagyon rendes vagy, hogy ennyit foglalkoztál a kérdésemmel. Nos...


1. A pajzsmirigyem full gáz volt, tízszeresen rossz eredményt mutatott. Folyamatos gyógyszert szedek rá, így normalizálódott. A 20 fogyásom már a szedés alatt történt.


2. A kalóriát interneten "kalóriabázis"-sal vezetetem, még egy szem epret is beviszek. Van ugyan 1-2 nap - mondjuk két hét alatt - amikor egy nap megeszem 2500-3000 kcal-t, de aztán visszaállok másnap azonnal az 1500-ra. Azért írtam, hogy "körül", mert hol 1380, hol 1560.


3. 1 km-t nagy átlagban 06:40 alatt futok, többnyire zsírégető tartományban.


4. Amióta intenzíven futok... azóta kevesebbet alszom, mert fel vagyok pörögve. Különben semmi stressz.


Szerintem az agyam nem engedte, hogy fogyjak... Inkább tán fejben kellene nagytakarítanom...

Viszont az nehezebb, mint a 15 km-t lefutni... :((

182. Judo74 (válaszként erre: 156. - Sonja1224)
2012. aug. 11. 20:40

Hát itt valami nagyon nem stimmel. 3 buktató lehet a történetben (szerintem).

1. (Bár a 20 kiló fogyás miatt nem valószínű), de érdemes lenne pajzsmirigy-működést ellenőrizni, az hazavághatja a fogyást.

2. "1500 körül eszem" - ezt méred becsülettel, vagy csak saccolod? Mert ha nincs minden morzsa a mérlegen és számolva, nagyon hajlamosak vagyunk alábecsülni a bevitelt.

3. A futás 6 percen belüli kilométereket feltételez, ami felnyomja a pulzust. Ha csak kímélve mozogsz, nem váltod ki a szervezet reakcióját. (Gyakran látni a konditermekben futógépen edző emberkéket, akik szinte semmivel sem használnak több energiát fel, mintha a fotelban üldögélnének.)


Van egy +1em: kevés alvás/sok stressz.


Remélem, valamelyik segít...

181. odzsika
2012. aug. 11. 16:14
én cardiotrainer-rel szintén ingyenes, bár az én telefonom nem működik a gps, de bátyámén tökéletesen működik.. én csak lépés/kalória számlálónak használom :)
2012. aug. 11. 12:11
En Runkeeperrel futok. Es ingyenes ez is.
179. AlBundy
2012. aug. 10. 13:32
Megnézzük..:)
178. labanczjoe (válaszként erre: 177. - AlBundy)
2012. aug. 10. 13:29
Ingyenes.
177. AlBundy (válaszként erre: 174. - Labanczjoe)
2012. aug. 10. 13:28
Ingyenes?
176. AlBundy
2012. aug. 10. 13:27

A bmi-t hagyjátok el a fenében. Semmire nem való.


odzsika: dettó így voltam vele. A lassú séta nem pálya. Aikor elkezdtem futni (nekem csak 2. számú dolog az erősítés mellett) 6-8 perc után mást sem csináltam csak az órát néztem. 12-15 pec után lefordultam a padról. 6 km-eket szoktam most futni, most is nézem az órát, de csak 20 perc után. Jobb lesz az.


Zsírégetés szempontjából majdnem mindegy, a sebesség. Csak enni kell rendesen, hogy elkerüljétek hosszabb távon az izmok lebontását (katabolizmus). A gyúrósok ugyan túldimenzionálják a dolgot, de valamennyire van benne igazság.


Sonja1224 te meg nyúlj bele szerintem az étrendedbe, mert valami valóban nem jó...

175. labanczjoe (válaszként erre: 173. - Panda37)
2012. aug. 10. 13:17
Ez az edzésterv pont ezért jó mert hozzászoktat a folyamatos futáshoz. A 6 hét alatt folyamatosan adagolja a terhelés növekedést. Hidd el amire a végére érsz már egyszerű lesz fél órát futnod folyamatosan mert hozzászoknak az izmok és az izületek a terheléshez.
174. labanczjoe (válaszként erre: 173. - Panda37)
2012. aug. 10. 13:02
Androidos telefonon adidas micoach. Mér időt, távot, kalóriát számol. A weboldalán pedig mindent összesít, statisztikákat nézhetsz, a futások posztolhatóak közösségi oldalakra. Nekem bejött eddig. Ja és be lehet állítani különböző tempókat, hozzá edzésterveket és a terv szerint noszogat futás közben a kiválasztott edző hangja.
173. Panda37
2012. aug. 10. 12:51

Milyen programot használtok az idő a kcal és a km méréséhez?

Aműgy nekem is az a bajom, hogy nem tudok közben kikapcsolni, csak azon jár az agyam, hogy mikor lesz már vége, mennyi van még?? És folyton kifulladok, ha meg ezt megérzem, egyből a lábaim is feladják! fog ez változni?

2012. aug. 10. 12:19
Én is bele akarok vágni! Régen rengeteget futottam - mármint hobbi szinten, nem profi szinten - de aztán ki kellett hagynom 4-5 hónapot, és most nehéz visszaállnom. Pedig annyira imádtam és olyan jól esett! De nem várok vele sokat, még a héten elkezdem újra az edzéstervet!
171. Sonja1224 (válaszként erre: 162. - Artemisz5)
2012. aug. 10. 11:47

Köszönöm a hozzászólásod, de sajnos nem kapsz Nóbelt...

Ennyit magam is tudok... itt már más a baj.


Természetesen mérem a centijeimet. Sem nagyobb, sem kisebb nem leszek. Sőőőt! Mérem a BMI-met is, ami szintén nem változik.

170. labanczjoe (válaszként erre: 169. - Odzsika)
2012. aug. 10. 11:21
Az elején én is figyeltem az órát. Majd ez szép lassan elmúlt amikor hozzászoktak a lábaim és nem kellett a fáradtságra, fájdalomra figyeni. Ez úgy a 4. hét környékén volt nekem. Azóta nézem a tájat, az embereket futás közben. Elmerülök a táv legyőzésének gondolataiban. Jó érzés. Kikapcsol teljesen a mindennapokból. Majd a végén ott a sikerélmény amikor megnézem a telón az adatokat.
169. odzsika
2012. aug. 10. 10:35
meg eddig nem sikerült úgy futnom h kikapcsoljon az agyam.. valamiért csak a hülye perceket nézem, biztos ha hosszabb táv lesz akkor jobb, már a 3 percnél is voltak olyanok h 1,5-2 percig nem figyeltem az órát és csak futottam, az annyira nem is megterhelő mint számolni a másodperceket.. jajj még félpercet kell futni stb
168. odzsika (válaszként erre: 166. - A8c0ef8ce5)
2012. aug. 10. 10:33
unom a tempós sétát igazából :) inkább küzdök a futással, egy idő után csak jobb lesz.. 2. hét 3. nap következik!
❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook