Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Voltatok már anyajegy vagy szemölcs levételen?Mik a tapasztalatok? fórum

Voltatok már anyajegy vagy szemölcs levételen?Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. nov. 22. 14:20
Erzestelenitessel nem faj abszolut, nekem vettek mar le par pottyot :-) Persze a szuri azert nem kellemes, de ki lehet birni.
2009. szept. 13. 20:11
Sziasztok!Egy kérdés:Párom most menne leszedetni,h történik ez az egész?És ha bőrosztályra megy el vele az ingyenes?
77. Ekka
2009. aug. 26. 22:54

Én pont 2 hete voltam anyajegy eltávolításon, tegnap meg varratszedésen...

Mire vagy kiváncsi??? (azon kívül, hogy fáj-e)--de nem, nem fáj:))))))))

76. e65ff57691 (válaszként erre: 75. - 34530eda53)
2009. aug. 26. 22:50

A bőrgyógyász főorvos asszony magánrendelőjében! Sokan járnak hozzá, mert nagy tudású, évente többször megy külföldre, tanulmányútra.

Ha bővebben érdekel esetleg a név, cím, priviben megírom. Üdv. és jó éjt!

75. 34530eda53 (válaszként erre: 73. - E65ff57691)
2009. aug. 24. 20:25
Bőrgyógyászaton, vagy sebészeten vették le?
74. nezike
2009. aug. 24. 20:03
Én a sebészeten voltam, hatalmas szőrős anyajegyeket vágtak ki. Azt mondtam, hogy a derekamon lévő a nadrágomba akad be állandóan,így ingyen eltávolították.Egyáltalán nem fájt, utána se.Vékony vágásnyomok maradtak,annyi.
2009. aug. 24. 18:15
A szemölcs színe, mérete, milyensége (merthogy sokféle létezik) határozza meg az alkalmazandó eljárást. A főorvos asszony nálam pl. Lidocain spay-vel érzéstelenített, szinte nem éreztem semmit.
2009. márc. 3. 21:46
Nekem tegnap vették le az anyajegyemet a nyakamról. Nekem is kb. 10 perc volt. Nem fájt, csak inkább kellemetlen volt néhány pillanatig. Miután vége lett az egésznek és kiértem a parkolóba,valamiért szinte mindenen nevettem, még a jelzőtáblán is :D Valószínűleg az érzéstelenítő hatása miatt. 1 szem gyógyszert vettem be éjszaka, most már nem fáj, csak húzódik. Pénteken átkötés, 10 nap után pedig kiszedik a varratot. Bátorság! :)
2009. febr. 28. 19:43
Sziasztok! Valaki meg tudná mondani, hogy magánrendelésen kb. mennyiért távolítanak el anyajegyet? Illetve ti milyenen voltatok? Szakrendelésen vagy magánrendelésen? Köszi a válaszokat!
2009. jan. 26. 14:53

Sziasztok. Nekem egy anyajegyet távolítottak el a vállamról. Régóta meg akartam már nézetni, mert a nyáron egyszer csúnyán leégtem, s féltem, nehogy baja legyen, olyan fura alakja volt szerintem (anyuék szerint régen is ilyen volt), na lényeg a lényeg, egészen bepánikoltam már a végére és akkor a munkahelyemen megkértem egy sebészt, hogy nézze meg. Hálisten azt mondta, hogy szerinte csak annyi a baja, hogy rossz helyen van, mert dörzsölheti a ruha. Így másnap rászántam magam, hogy kivágja. Így is történt, az egészből csak az első szurit éreztem, az fájt, de nem kibírhatatlanul. A rövid kis műtétből semmit nem éreztem, s ráadásul a doki is aranyosan nyugtatgatott. Rendes dolog volt tőle.

Előkészületekkel együtt nem tartott tovább, mint 10 perc. Utólag tudtam meg, hogy két vágással kis is emelte az anyajegyem.

Otthon még fájdalomcsillapítót sem kellett bevegyek, mert alig-alig fájt, inkább érzékeny volt, miután kiment az érzéstelenítő hatása. Egy hét múlva nézte meg újra a sebész, átkötötte. Rá egy hétre meg már ki is szedte a varratot. Csak víz nem érhette ezalatt a két hét alatt. Most meg már fürödhetek vele, nagyon szép, rózsaszínű - nem heg! - a bőröm ott, ahol volt az anyajegyem.


Ja, és persze a szövettanom is teljesen oké. Mindenkinek hasonló jókat kívánok! .)

2008. dec. 13. 11:42
Győrbe nem tud valaki jó sebészt aki levesz a.jegyet?
2008. okt. 31. 13:29
sziasztok, nekem kb 2 honapja szedtek le egy szemolcsot a szémhéjamrol, nem fájt, csak nagyon kellemetlen volt! :D
2008. szept. 1. 15:09

Üdv!


Nekem ma reggel 10kor szedték le a bal combtövemről a szemölcsöt. Kaptam érzéstelenítőszurit, aztán jól elvoltam, nem is éreztem semmit, csak amikor varrta az orvos, akkor éreztem enyhe húzást.

Két órával később elment az érzéstelenítő hatása, azóta fáj, húzódik, nehezen találom el ülés közben azt a pontot, hogy ne fájjon, de nem vészesebb mint egy horzsolás, szerintem.

Szerdán megyek kötözésre, jövő pénteken varratszedésre, meg arra lesz meg a szövettanim eredménye is.

Aki fél elmenni, annak csak azt tudom mondani, hogy nekem kényes helyről szedték le, de még így se éreztem a levétel közben semmit... most fáj kissé, de egy két nap és a fájdalom megszűnik, addig meg jó a fájdalomcsillapító.

Csak bátran, nem kell tőle félni! ;)

2008. máj. 22. 20:59
Nekem a szemölcsöm lefagyasztással távolították el. Hetente kellett az orvoshoz elmennem, háromszor fagyasztották összesen és tökéletesen elmúlt. Nincs semmi heg. Mintha sose lett volna:)
2008. máj. 22. 15:25

Sziasztok !

Igen elfogok menni, megnézetem.

És levetetem mert nagyon zavaró.

Köszönöm a forum cimét !

meg néztem és a kép alapján talán az enyém nem olyan nagy:(

Nagyon köszike :))

64. d606bc0fd7 (válaszként erre: 62. - 2a07bbb0b7)
2008. máj. 18. 02:08

Szia!


Ha viszket és fáj, akkor okvetlenül fordulj orvoshoz minél előbb!


Az orvostól ne félj, pár perc alatt átnézi az anyajegyeket egy nagyítószerű eszközzel, amit dermatoszkópnak neveznek.


A műtét nem tart tovább 15-20 percnél, helyi érzstelenítéssel történik és nem kell bentmaradni a kórházban.


A szemölcs vírusssal terjed,az anyajegy pedig nem.

63. emagdi
2008. máj. 17. 19:15

van már erről egy fórum 550 hozzászólással, szerintem akit érdekel a téma, olvassa át:)

[link]

2008. máj. 17. 18:54

Sziasztok !

Itt olvasgatom a beirásokat, és nekem is pont ez a ( problémám ), hogy a hasamon van egy szemölcs, ami elég nagy , barna szinü.

És pont a nadrágom oda ér, és egész nap dörzsöli, a ( bugyinál ) csak megoldom kisebbet veszek fel, de a nadrág dereka pont egész nap nyomja, már fáj, és néha viszket is, mire este van szét lapul ez a szemölcs, persze utána vissza gömbölyödik.

Én is szeretném meg nézetni, de félek dokihoz menni mivel nem tudom milyen mütét vár rám:(

És azt sem tudom hova kel menni vele, örülnék ha meg nyugtatnátok, hogy nincs nagy pánik:)

Korházba is be kel feküdni?

Ja és azt sem tudom, hogy ez szemölcs-e, nem-e anya jegy, ezt hogy lehet eldönteni?

köszike elöre is:)D

2008. máj. 13. 13:24
Sziasztok! A télen operáltak le egy festékes anyajegyet az oldalamról szikével. A helye undorító lett, sokkal nagyobb és rondább a vágás, mint az anyajegy volt...A kontrollvizsgálaton 15 db fibrómát szedett le a doki lézerrel, amiknek a helyén selyemszínű dudorok keletkeztek...ráadásul annyira belejött az égetgetésbe, hogy egy sima kis festékest is kiégetett!!!
2008. máj. 5. 14:12

igen volt a hátamon egy

egyszeruen levágták,1-2 ojtés volt,nem fájt,azotá sem érzem,de a heg ott maradt

2008. máj. 5. 13:03

Igen voltam. Az elsőket sebészeten operálták ki - hatalmas varratnyomok díszlenek utána.

A következőket, amik az arcomon a nyakamon voltak, azokat lézerrel szedettem le. Semmi nyoma nincs egyiknek sem. Ez utóbbit a kozmetikusom ajánlotta, így sem vagyok szép, hát még ha egy-két varrat-heg csúfoskodna rajtam. Mint a banya úgy néznék ki.

Nem nőttek vissza, és újabbak sem lettek.

2008. máj. 5. 12:51
bocsi, nem bulik, hanem buliN. :)
2008. máj. 5. 12:51
Nekem a derekamon volt egy halalmas, "lógós" anyajegyem. 1,2 cm átmérőjű, és nagyon rossz helyen volt, a legegyszerűbb, legpuhább pamukbugyi is beleakadt, és kivérzett. Egy bulik a farmer miniszoknyám csúnyán beleakadt, és egy barátnőm szólt, hogy csupa vér ott a szoknyám. Éreztem is, hogy valami nagyon ragacsos... Addig sötétbarna volt. Utána viszont egy része majdnem tiszta fekete lett, úgyhogy, hogy elkerüljük a bajt, gyorsab leszedettük. Mivel nagy volt, elég nagy részt távolítottak el a bőromből, jó mélyen vágták ki, mert úgy ítélték meg, hogy mélyen vannak a gyökerei. Érzéstelenítőt kaptam, nem volt semmi extra, nem fájt, még utána sem. Viszont a hegem nem tűnt el, már talán nem is fog... Kb. 2 cm hosszú, és 5 mm széles. De legalább nem akad bele semmibe :D Viszont van még egy anyajegyem, az a jobb kulcscsontomnál van. Abba a nyakláncom akad bele folyton... :(
56. Laryan (válaszként erre: 55. - 2577cdcc12)
2008. febr. 27. 21:36
Köszi :)
55. 2577cdcc12 (válaszként erre: 54. - Laryan)
2008. febr. 27. 21:26
Majd rákérdezem anyukámnál, mert azt hiszem neki megvan a nő adatai. Egyébként Budapesten a XI. kerületben van.
54. Laryan (válaszként erre: 53. - 2577cdcc12)
2008. febr. 27. 21:18

És Te tudsz valakit ajánlani? Vagy van tipped?

Van egy pár címem már,de jó minnél többet tudni.

Köszi:)

2008. febr. 27. 09:56
Nekem már többet vettek le. De légy résen, ne menj idegenhez, mert könnyen ráfázhatsz. Én az egyik után mehettem plasztikai sebészhez, mert olyan szarul csinálta meg. Olyanhoz menj, akit valaki ajánl.
52. Laryan (válaszként erre: 51. - Gubaa)
2008. febr. 25. 00:05

Köszi,rám fér :)


És hol vetteted le Pesten?

51. gubaa
2008. febr. 24. 23:47

Csak bátorítani tudok mindenkit. Nekem 4-et szedett le csütörtökön a börgyógyász, egyet összevarrt, a többit ollóval és szikével metszette ki.

Nem fájt, semmit sem éreztem, az érzéstelenítö injekció picit kellemetlen, de nagyon örülök, hogy elmentem hozzá és pár hónap múlva szép lesz a böröm.

2 hónap múlva az arcomról akarok még 3-at leszedetni, de semmiképp sem lézerrel. Az orvosom sem ajánlotta a lézeres megoldást. Sok sikert és bátorságot nektek.

50. Huncutka84 (válaszként erre: 48. - Kismarcsi)
2008. febr. 23. 15:25

Nekem először megnézte őket egy bőrgyógyász, mindegyik "kiállókám"ról elmondta h mi az, és mivel érdemes leszedetni vagy nem leszedetni... Aztán a dokibácsi leszedte őket, még kenegető krémet is kaptam rájuk... a csúnyábbakat meg elküldte szövetvizsgáltra...

Ti ezek szerint nagyon nem jó helyre mentetek...:-(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook