Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki milyen iskolatáskát vett és miért, ill. ha lehet kérdezni, árban melyik kategóriát választottátok? fórum

Ki milyen iskolatáskát vett és miért, ill. ha lehet kérdezni, árban melyik kategóriát választottátok? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 7. 06:05

[link]


nekünk ilyen van (más mintával)


a gurulósról még: néztem ilyeneket is, de a kerekek mérete miatt csak teljesen sík terepen tudom elképzelni a használatát, ti. "házon belül", utcán neccesebb (mivel a járdák nem egyenletesek, mifelénk legalábbis).

2012. jún. 7. 06:02

az én fiam most végzi az első osztályt, tavaly nyáron vettünk táskát.

Mi Herlitzet vettünk, a klasszikus, szögletes iskolatáska formájút.


Nagyon könnyű táska üresen :-) ezzel is reklámozták, ill. lógott rajta egy nagy címke, hogy kevesebb mint 1 kg.

Mi gyalog járunk, és a gyerek viszi a hátán a táskáját, így hát nem mindegy mennyit kell cipelnie.


tényleg szempont az, hogy mennyi cuccnak kell beleférnie, azaz minden nap hazahozza a könyveit-füzeteit, vagy csak hétfő-péntek, hét közben ebben az esetben egy kisebb táska is elegendő lehet.


nekünk szempont volt az is, hogy uzsonna és tízórai is férjen bele (erre nem akartam még egy külön táskát), mert az én gyerekem csak ebédet kap az iskolában, uzsit és tízórait itthonról visz.


árban nem ez a legalsó kategória, de nem is a legfelső, annyit nem szánnék egy táskára. Ez 8ezer valamennyi volt, mivel nem a legújabb modellt vettük tavaly nyáron, hanem egy évvel azelőttit, azok olcsóbbak.

Amúgy kizárólag a mintában különböznek az új modellek :-)) (legalábbis tavaly így volt).


előnye még, hogy megáll magában a táska, ha leteszi valahol (pl. padja mellé), mivel szögletes, talpas, nem dől el (pici "lábai" vannak, így nem koszolódik közvetlenül az alja).

Párnázott, kényelmes a hátrésze és a pántjai.

Könnyen kapcsolódik a csatja. (budmilnál nekünk ez volt a "gyenge láncszem", azoknál nem olyan könnyű a csatot kezelni egy hatévesnek egyedül - ezt érdemes kipróbálni a boltban).


Még egy tanács: bár nem saját tapasztalat, de a fiam osztálytársainál látom, hogy a cipzáras táskák hamar tönkremennek, pontosabban a cipzár cserére szorul. Így inkább a csatosak között keresgéljetek!


Az egy évet a táska jól kibírta, semmi baja (azon kívül, hogy tisztításra szorul, de melyik nem?), így jövőre is ezzel folytatja a sulit a fiam :-))

2012. jún. 6. 21:03

A fiaimnak Budmilt,pontosabban a nagyobbik kapta és a kicsi most azt kérte ,így már a második gyerek használja,a kicsinél is volt már egy tanévet és semmi baja.....azt a hagyományos gumis aljú,klasszikus sulistáska formájút,nem hátizsákosat elsős gyereknek.


Hátizsákból a nagytesónak Nike van,de a Budmil erősebb szerintem abból is....



Kérdés az is hogy miért:

-érdemes megfontolni minden nap haza fogja a gyerek hordani a holmikat vagy csak hétfőn beviszi,pénteken hazahozza,hétközben füzet tolltartó stb?utóbbi esetben nem baj ha a táska önmaga nem a legkönnyebb(pl az általam irt Budmil sem tartozik a legkisebb önsúlyú táskák közzé)

-kocsival hordják e a gyereket,önmaga jár gyalog,biciklivel tömegközlekedve?ezt is érdemes mérlegelni vannak olyan táskák amiket lehet húzni is mint a gurulós bőröndöket....

-hány évre tervezzük?vannak drágább kategóriájú táskák,amik könnyebbek,jobban hátraszabottak stb,de konkrétan én az egész iskolacuccért könyvestűl tervezek annyit kiadni mint amennyibe egy "igazi jobb" táska kerül:)nagyonnagyonmax 4 évig azaz alsóban hordja a gyerek a kisiskolástáskáját,ha nem is megy szét úgyis újat kunyiz aztán mert már baromira nem divat felsőben:)


ahogy a többi gyerekét nézem...nálunk a Hama pl ritkaság,vidéken lakunk.....a menőbb szülők is gumisaljú Budmilt vesznek,akármilyen veszettrongyposztó kölkencet túlél ha az enyimek nem tudják szétrugni akkor senki:)

Szóval fentiek miatt döntöttük emellett,árban pedig változó a többiek leirták nagyvonalakban az árát....

2012. jún. 6. 19:39

Mi is budmilt vettünk tavaly nyáron, 10ezerről 8-ra volt leárazva. Sok zseb, jó kialakítás, párnázott hát és meg sem látszik rajta az 1 év! Ha így bírja, kihúzzuk vele az alsó tagozatot.

A mintája sem gyerekes, zöld és repűlők sziluettje van rajta (fiúnak).

2012. jún. 6. 14:47

jah és a nagy bevásároló kp-ban kapható 6ezres vettük neki előtte lévő évben,és egy hónapon belül tönkre ment...

ez a budmil még az idei évet is kibírta neki:)

2012. jún. 6. 14:46

kerilányomnak vettünk tavalyelőtt budmilt...

ilyenkor nyár elején akciósan lehet kapni 3-4ezerért (10ezerről),minden évben:)

miért?mert amikor én voltam iskolás mindig az volt a legnépszerűbb,állítólag a kialakítása jó a hátnak...


erre alapoztam:P

2012. jún. 6. 14:35
Ki milyen iskolatáskát vett, és miért, ill. ha lehet kérdezni, árban melyik kategóriát választottátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook