Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2008. okt. 8. 09:08
Sziasztok! A feng shui-ról tud valaki valami bővebbet? Alkalmazzátok?
276. Kókusz (válaszként erre: 272. - Obsoleta)
2008. okt. 7. 22:31

Nincs mit!

A kanapé mögött lehet 3 függőleges sávban más színű a fal. Tehetsz mindegyikbe egy-egy képet :)

Nem hiszem, hogy az akvárium változtatna a színeken.

275. Kókusz (válaszként erre: 271. - Lufi)
2008. okt. 7. 22:28
Most, hogy visszaolvastam, látom, hogy nem is a fűtéscsöveket írtad, hanem a gázcsöveket. Végülis azt is el lehet így tüntetni. Egyébként pedig előírás, hogy a gázcsöveknek szabadon kell futniuk, nem beépíhetőek. Elméletileg :) Gyakorlatilag meg gipszkartonnal el szokták takarni. Neked látatlanba nem tudok mit mondani, hogy hol fut, hogyan lehetne ötletesen eltüntetni.
274. Kókusz (válaszként erre: 271. - Lufi)
2008. okt. 7. 22:25

Szia Lufi!


A sárga minden árnyalatát javasolom, ez behozza a napsütést a lakásba, meleg érzetet kelt. Ez a szín azért is jó, mert szinte minden más szín illik hozzá. Például jó megoldás lehet, hogy sárga színű legyen a fal valahol, mondjuk a nappaliban, de a többi helyiségben is jelenjen meg kiegészítő színként. Tehát vagy egy fal, vagy egy sáv, vagy díszítő minta legyen sárga színű.

Tulajdonképpen bármilyen színt választhatsz, az a lényeg, hogy világos, halvány árnyalatú legyen, semmiképpen ne legyen sötét. Mert az tovább sötétíti az egyébként is kevés fényt kapó helyiségeket.

A radiátorcsöveket pedig fessétek ugyanolyan színűre, mint maga a fal. Így beleolvadnak a háttérbe, nem lesznek olyan feltűnőek. Ezt pedig egyszerűen úgy tudjátok kivitelezni, hogy fehér radiátorfestéket kikevertek (vagy kivertettek) olyan színre, mint a fal. Nálunk nemcsak a csövek vannak lefestve színesre, hanem a radiátorok is. De az már kicsit nagyobb munka, leszerelni a radiátorokat is.

273. Kókusz (válaszként erre: 264. - Jkk)
2008. okt. 7. 22:13
Látszik, hogy tegnap este nagyon fáradt voltam, mert oltári hülyeséget írtam neked a válaszomban: koncepció helyett koncesszió :D Tiszta hülye vagyok, biztos te is annak néztél, jogosan :)
272. Obsoleta (válaszként erre: 270. - Kókusz)
2008. okt. 7. 11:24
Köszönöm szépen! És a sáv csak a kanapé mögötti falon jelenjen meg szerinted? Egy valamit elfelejtettem mondani,van egy 300 literes akvárium ebben a szobában.Ez befolyásol valamit a színösszeállításban?Esetleg azon a falon lehetne valami minta még,ahol a halak lesznek.
271. lufi
2008. okt. 7. 11:06

Szia Kókusz!


Hamarosan festeni szeretnénk, de nem tudom, hogy milyen színt lehetne, szeretnék tanácsot kérni. Egy elég hülye lakásban lakunk. Napfény egyáltalán nem ér minket. Alapba félhomály van. A konyha és az előszoba elég szűkös. A konyhában cseresznye színű a bútor. A nagyszobánkban nyír színű a bútor, és egy árnyalattal sötétebb a kanapé. Milyen színeket lehetne festeni, hogy világossabb, hangulatossabb legyen a lakás? A gyerek szobába, milyet fessünk a kék helyett? Ezekkel a falon kívül futó gázcsövekkel mit lehet csinálni, olyan rondák. Válaszodat előre is köszönöm

270. Kókusz (válaszként erre: 269. - Obsoleta)
2008. okt. 6. 22:47

Hú, de kötekedő párod van :D

A falak lehetnek mondjuk alapban valamilyen világosabb barna árnyalat: mogyoró, bézs vagy capuccino. Ehhez lenne érdemes egy sötét árnyalatot választani, ami megjelenik kis felületen: akár egy díszcsíkban, sablonmintában, vagy több függőleges sávban azon a falon, ahol a kanapé van. Hát ezt kicsit hülyén fogalmaztam, bocs, de már fáradt vagyok. Ez a sötét árnyalat lehet mondjuk kávébarna, vagy búzakék, farmerkék.

Másik variációban mehetnek a sárga árnyalatai: napsárgától a narancssárgáig. Ez a szín megy a kékhez és a bézshez is.

269. Obsoleta (válaszként erre: 268. - Kókusz)
2008. okt. 6. 22:27
Fogalmam sincs,hogy miért baj ez.Szerintem összekeverte a lambériával,vagy nem tudom.Én is kérdeztem,mit szeretne vele csinálni,mintát belefaragni,vagy miért érdekes ez?Amúgy lehet,hogy csak kötekedni akart. :D Kókusz,szerinted nappali-hálónak milyen színt lenne érdemes választani?Mert ha meglesz a baba,akkor egy ideig nekünk nem lesz külön hálónk.Kék,fekete és bézs színű bútorok vannak,a padló pedig sötét- vagy középbarna lesz.Előre is köszi!
268. Kókusz (válaszként erre: 266. - Obsoleta)
2008. okt. 6. 22:15
Miért baj az, hogy csak 2-3 mm vastag? Ha lemosható festékkel csinálnátok, az még vékonyabb lenne :D Hú, nem jut eszembe semmi frappáns :( De majd gondolkodom!
267. Kókusz (válaszként erre: 264. - Jkk)
2008. okt. 6. 22:13

Szia Kati!


A plafontól a föld felé haladva sötétedő capuccino színek voltak tervezve, csak rózsaszínes árnyalat sikerült? Pedig a koncesszió jó, miért nem próbáljátok meg új festékkel? Más márkájú festékkel vagy más helyen kevertessétek ki a színt. Ha változtatni szeretnétek, akkor talán a terrakottát, napsárgát, kis felületen pedig valamilyen erősebb, határozottab színt, például bordót, királykéket javasolnék. De jó választás lehet a mohazöld is.

A falszín kiválasztásánál vegyétek figyelembe, ha van már, a kanapé és a függönyök, textilek színét is.

2008. okt. 6. 16:51
Sziasztok! Isteni csoda történt,apa hajlik a parafára,ami nálunk csoda,mivel nem ő találta ki.Az egyetlen probléma: 2-3 milliméter vastag,ami túl kevés.Ha valaki tud valamit mondani,amivel vissza lehet erre vágni,azt megköszönném.Az már megvolt,hogy ennek ilyennek kell lennie,de érzem,hogy ez nem lesz elég! :D
2008. okt. 6. 10:58
Kókusz válaszoltam a privire:)
264. jkk
2008. okt. 6. 08:06

Szia!

Falszínek kiválasztásában kérnék segítséget.

Rusztikus-mediterrán keveréke van nálunk.

A aljzat világos nyersszínú, matt kő, az egyik fal kőburkolatú, melyben piszkos fehér- tejeskávé- rozsdabarna beűtések vannak. Étekző-nappali egyben( tolóajtóval elválasztva) 45m2 kandalló a nappaliban kanfanárból készült, a bútorokat cseresznyszínűre terveztük, nem sokat. A mennyzeteben van két lépcsős leeresztés . Az elképzelés a capuccinó színek voltak. A mennyezet a legvilágosabb árnyalat, és így sötétedett volna lefelé. Sajnos a valóságban nem lett jó, mert kicsit puncsos árnyaltot sugall az összképp.Milyen szín párosítást javasolnál ehhez az összeállításhoz?

Köszönettel:


Kati

263. Kókusz (válaszként erre: 262. - Gabcsi8080)
2008. okt. 5. 22:48
Csak nincs valami baj?
262. gabcsi8080 (válaszként erre: 261. - Kókusz)
2008. okt. 5. 17:15

Nem is tudom miért nem írtam.......jó kérdés.

Annyira most nem fényes a kedvem.......szóval nem lennék most jó társaság. :(

261. Kókusz (válaszként erre: 260. - Gabcsi8080)
2008. okt. 5. 15:08
Gratulálok a kilókhoz! Ha Norbizol, miért nem jársz a fórum közelében? Szerintem sokakat lelkesítene a hozzáállásod, meg a jókedved!
260. gabcsi8080 (válaszként erre: 259. - Kókusz)
2008. okt. 4. 08:14

Igen update-tel fogytam, na jó sokat is kellett érte tornáznom de megvan és ez a lényeg.

Gratula neked a 10 kilóhoz, ügyi vagy!!!!!!!

259. Kókusz (válaszként erre: 258. - Gabcsi8080)
2008. okt. 3. 23:56
Update-tel fogytál 7 kilót? Én nyár elején, amikor abbahagyta a kisfiam a szopizást, akkor kezdtem el szigorúan az updete-et. Le is ment a kitűzött 5 kiló, így összesen tavaly november óta 10 kilót fogytam. Ez jól hangzik, de azóta sajna kicsit elengedtem magam, és rögtön vissza is jött kettő. De azért még mindíg 5-össel kezdődik a súlyom igaz, éppen hogy: 59,5. Ez is sokkal jobb, mint egy éve ilyenkor :)
258. gabcsi8080 (válaszként erre: 257. - Kókusz)
2008. okt. 3. 21:07

Szia!!!

Az ultimátum inkább az asztalosnak szól, kicsit apának noszogatni kéne.

Fogyival jól állok.Mínusz 7 kiló eddig.Te hogy állsz?????

Majd visszaugrok néha fórumozni ígérem.

Pusza!!!!!!!!!!!!!!

257. Kókusz (válaszként erre: 253. - Gabcsi8080)
2008. okt. 2. 21:37

SZiiiiiiiia Gabcsi, de örülök neked!!! Mizújs van veled? Szóval apának ultimátumot adtál? Hogy állsz a fogyival? A Norbis fórumba már rég nem írtál...

Igen, szerencsére újra "felfedeztek", örülök neki!

Tsók

256. Kókusz (válaszként erre: 251. - Obsoleta)
2008. okt. 2. 21:34
Ez tetszik :))) Nem emlékszem, hogy valaha is "villogtak" volna velem!! De nagyon jólesik!
255. Kókusz (válaszként erre: 250. - Hugi7705)
2008. okt. 2. 21:33
Oké, írok neked privit is!
254. Obsoleta (válaszként erre: 252. - Hugi7705)
2008. okt. 2. 18:48
Ezek a pasik mind egyformák,úgy látszik! :DDDD
2008. okt. 2. 17:10

Szia Kókusz!!!!!!!!

Még nincs kész a szoba de kari-ig kész lesz különben megmondtam itthon, hogy költözök :DDDDDD!!!!!!!!!!!


Látom beindult a gépezet!!!!!!!!!Látom magam előtt, hogy füstöl a ceruza a kezedben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:DDDDDDDDDDDDDDDDD Puszi!!!!!!!!!!!!

252. hugi7705 (válaszként erre: 251. - Obsoleta)
2008. okt. 2. 15:56
:)) Én is mondtam az uramnak, hofgy milyen jó dolog hogy rá találtam. Erre azt mondja, mikor elkezdtem neki részletezni hogy hova mmilyen színt teszünk, hogy ez most fontos? Mondom most még nem annyira. Akkor jó-mondja ő- mert most nem tudok rá figyelni :)) jól kiröhögtem :))
251. Obsoleta (válaszként erre: 247. - Kókusz)
2008. okt. 2. 15:09
Én már el is dicsekedtem veled,hogy nekem ám lakberendező mondta,milyen legyen a fal,nem csak úgy kitaláltam! :D
2008. okt. 2. 11:32
Kókusz csináltam egy csomó fényképet tegnap a házról, már csak be kell töltenem, ami eltart egy darabig. De aztán elküldöm neked és megbeszéljük a dolgokat jó?
249. hugi7705 (válaszként erre: 247. - Kókusz)
2008. okt. 1. 14:49
Hogyne örülnénk neked! Legalább is én nagyon, végre valaki aki érthetően beszél a színekről!
248. hugi7705 (válaszként erre: 246. - Kókusz)
2008. okt. 1. 14:48
jÓ AKKOR ADDIG ÖSSZEFÉNYKÉPEZEM A DOLGOKAT OTTHON ÉS AKKOR MEGBESZÉLJÜK.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook