Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
307. Kalmár Edit (válaszként erre: 306. - Kókusz)
2008. nov. 26. 23:06

Értem:))

Szóval az lesz, hogy a trombitavirág szinhez, vagy a kékhez keverünk fehéret és majd lesz valami. Köszönöm, hogy megkérdezted.

306. Kókusz (válaszként erre: 305. - Kalmár Edit)
2008. nov. 26. 22:27

:))) Hát igazság szerint lehet, hogy tényleg csak oda lenne jó! Azt mondta a férjem, hogy jól írtam neked, barnás árnyalat jön ki belőle, zöldes beütéssel :( Szóval nem hiszem, hogy jó ötlet összekeverni.

Jövőre jó lesz az előszobába, ha vesztek még hozzá egyet az egyikből, vagy fehér hozzáadásával és színezőpasztával kevertek ki valamilyen új színt.

305. Kalmár Edit (válaszként erre: 303. - 8ee31e318f)
2008. nov. 26. 10:45
Nincs garázs, de anyósom udvari WC-jébe meggondolandó, úgyis jön a karácsony:))
304. Kalmár Edit (válaszként erre: 302. - Kókusz)
2008. nov. 26. 10:44

Szia!

Köszönöm szépen:)

Festés volt nálunk, de az előszoba kimaradt, azt majd jövőre. Mindkét szinből maradt és csak úgy lenne elég a festék az előszobába, ha összekeverném a két színt, persze arányaiba. Esetleg vennék hozzá fehéret, ami talán világosítaná. A festék 1 évig megörzi a minőségét.Poli-Farbe Platinum a festék neve.

303. 8ee31e318f (válaszként erre: 301. - Kalmár Edit)
2008. nov. 26. 03:15
Szerintem a garazsba jo lesz ;)
302. Kókusz (válaszként erre: 301. - Kalmár Edit)
2008. nov. 26. 00:16

Szia Edit!

Megkérdezem a férjemet, ő nyomdász és a színkeverések nagymestere :) De talán legegyszerűbb, ha kicsiben kipróbálod: mindkét színből egy picit veszel (arányaiban ugyanannyit, mint amennyi maradt a színekből) és meglátod, mi sül ki belőle.

Vagy használjatok színezőpasztát, alkossatok új színeket és használjátok fel másik helyiségben :)

Szerintem egyébként valamilyen barnás-zöldes árnyalat fog kijönni, de nem hiszem, hogy felhasználható lesz :)

2008. nov. 25. 19:31

Kedves Kókusz!

Nem a szakmádhoz illő kérdés, de azért megpróbálkozom. Szóval festés után elég sok festék maradt és nem akarom kidobni. Trombitavirág szin és középkék szin maradt. Ha ezt a kettőt összekeverem, milyen szin lesz belőle. Próbáltam keresni a neten, de sikertelenül. Köszönöm a válaszod.

300. Kókusz (válaszként erre: 299. - Ce91523917)
2008. nov. 8. 21:05

Szia!

Kreatív boltokban vagy nagyobb papír-írószerben találsz kész sablonokat. De elég drága és nem is túl nagy a választék. Én mindíg magam csinálom. A netről szedek le mintákat és azt készítem el sablonnak. Ha érdekel, hogyan, leírom és írok webcímeket is, ahol találsz mintákat.

2008. nov. 8. 09:06

Kúkusz.

Ha sablont szeretnék venni a festéshez/ faág kis virággal/ hol keressem?

298. Kókusz (válaszként erre: 297. - Mazsola1)
2008. nov. 7. 22:19

Szia Mazsola!

Általánosságban passzol egymáshoz a narancssárga meg a kék. De ez árnyalatfüggő. Tudom, hogy ez esetben nem tudod az ágyat odacipelni a függöny meg a tapéta vásárlásakor az anyag mellé, hogy összevesd, passzol-e a kettő :) De legalább próbáld meg gondolatban odaképzelni. Ha lehet, keress olyan függönyanyagot , amiben van kék. Vagy esetleg narancssárga-sárga-kék kombinációval próbálkozz, az talán még inkább kiegészíti egymást!

2008. nov. 7. 21:56

Szia!

Szeretnék tanácsot kérni az alábbiakban. Tapétázni szeretném a hálót.Narancsos árnyalaltúra gondoltam narancsszínű függönyökkel. De a szőnyegem és az ágy(összecsukós)is kék színű.Nem üti egymást a kettő?

296. Kókusz (válaszként erre: 295. - Gabcsi8080)
2008. okt. 17. 22:14
Persze, mi az hogy :))))))))))
295. gabcsi8080 (válaszként erre: 294. - Kókusz)
2008. okt. 17. 10:30
Na jó.........beérem vele.....de egy kávé azért még beleférne ugye???????????? :DDDDDD
294. Kókusz (válaszként erre: 293. - Gabcsi8080)
2008. okt. 17. 10:20

:DDDDDDDDDDDDDD Nagyon vicces vagy!!! Sajnos nem cipelhetek a gerintörésem miatt, de lélekben veletek leszek!

Meg ahogy te is szoktad, virtuálisan küldök egy kis energiát meg erőt a dologhoz! Jó lesz így???

Puszi

2008. okt. 17. 09:48

Kedves Kókusz!

Szeretném a segítségedet kérni mint régi ismerős!

Lassan elkészül a szobabútorunk és a szőnyeg is meglesz.

Némi egyeztetés kell hozzá de van rá mód, hogy mindezeket segítesz felcipelni a 4. emeletre?????????

Köszi, puszi: Gabi. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

292. Kókusz (válaszként erre: 291. - Hyde)
2008. okt. 15. 19:11

Igen, az nem az a festék, amire én gondoltam, de azt is ismerem: effekt festéknek hívják. Az jó, mert attól nem lesznek nagy minták a falon, azt pedig kerüld!

Örülök, hogy segíthettem!

Szia

291. Hyde (válaszként erre: 289. - Kókusz)
2008. okt. 15. 10:06

Köszönöm szépen kedvességedet, jó tanácsaidat, megfogadom. Igen valami olyasmi festékre gondoltam, sajna nem tudom a nevét, de elég sokan használják mostanában. Csak simán ecsettel fel kell vinni a falra, és olyan "foltosnak" tűnik. Már több helyen láttam, jól takar.

Szeretettel puszillak: Judit.

290. Kókusz (válaszként erre: 288. - 298dc77b34)
2008. okt. 14. 22:26

A zöldhöz jól megy a sárga, piros kék és a rózsaszín vagy a lila is! A sárgát talán inkább a vanília miatt nem javasolnám, de a többi közül mehet bármi!

De vehetsz egy-két sötétzöld kiegészítőt is!

Szia

289. Kókusz (válaszként erre: 285. - Hyde)
2008. okt. 14. 22:22

Szia Judit!

A sárga jó választás a falra, mert behozza (pótolja) a napfényt az előszobában. Talán nem pont a citromsárga, inkább napsárga, vagy narancsosabb árnyalat jobb lenne. De a kék is jó, ha világos árnyalat! A csiszolós festék alatt arra gondolsz, amikor két árnyalatot használnak egymásra kenve, a felsőt "visszaszedve" előtűnik az alsó szín? Az is jó választás, csak arra figyeljetek, hogy a sötétebbik árnyalat se legyen sötét!

A sötétbarna ajtót pedig nagyon jó ötlet fehérre festeni, az is sokat segít!

Szia

2008. okt. 14. 15:08

Kedves Kókusz!

A konyhámban (ami most készült el) zöld a csempe és a járólap, vanília színű a konyhabútor. Milyen színű kiegészítőket vásároljak, h. a zöldet kicsit feldobjam?

287. hugi7705 (válaszként erre: 286. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 14. 14:05
Most építkezünk, nem kiabálom el de sikerült moda tenni a dolgokat ahol jó helyük van. A berendezésat, meg a színeket akarom még kiolvasni ha lehet valahonnan.
286. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 280. - Hugi7705)
2008. okt. 14. 13:49
A rendrakásnál kezd, azután a másik fél is követi majd a példádad, mindenhol rakjatok rendet. MI éppen ebben vagyunk. Szinte vonzani fogja az utána következőket, energiaáramlás, jó érzés. Utána jöhet a bágua szerinti területek áttekintése. Nem kell annyira keresni a két ember dolgait, hogyan passzol össze. Magától kialakul, lehet hogy pont a párkapcsolat területén vannak nálad gondok otthon a lakásban, rendetlenség, túlzsúfolt vagy talán a wc esik oda, stb. Keresd meg hol van, utána rendbe tudod rakni, meg fogsz lepődni, milyen egyszerű az egész.
285. Hyde (válaszként erre: 284. - Kókusz)
2008. okt. 14. 09:48
Kedves Kókusz. Nagyon szépen köszönöm a válaszod, tanácsod, igen kicsit erősebb tónusu szekrénysoror van az előszobában. A szabadon maradt falrész jelenleg citromsárga színű. Sajna a tökrüt nem tudom variálni, mivel pont bejárati ajtónál a WC-vel szembeni falam szabad, tehát oda tudtam tenni. Így sajna még a konyhából bejövő fénnyel sem érintkezik. Tapétázni nem akarok, mivel cicánk van, s félek, hogy lekaparja. Tehát marad a világos tónusu festés, nekem nagyon tetszik a halványkék-fehéres festés, van mostmár ilyen "csiszolós" festék. Nem tudom ez a szín menne-e a bútorhoz. Esetleg még a bejárati ajtót belülről lemázoltatni fehérre, mert az meg sötét barna. Mi a véleményed? Puszillak: Judit.
284. Kókusz (válaszként erre: 283. - Hyde)
2008. okt. 12. 22:56

Kedves Judit!

Miért lett sötét az előszoba a szekrénytől? Talán fogja valahonnan a fényt? Ha nem erről van szó, akkor lehet, hogy csak te érzed úgy, hogy sötétebb lett. Valójában inkább jóval szűkösebb lett a hely, mint amilyen volt, bár panelben eredetileg sem lehetett egy táncparkett :) Így a tér összenyomódott, ezért érzed úgy, hogy sötétebb. A cseresznye nem túl sötét tónus, bár lehet, hogy esetleg te valamilyen erősebb árnyalatút választottál, ebben az esetben is érezheted azt, hogy sötét lett az előszoba.

Tulajdonképpen bármelyikről is van szó, a lényeg, hogy világos, halvány árnyalatú legyen a szabadon maradt falrész, bármelyik színt is választod. Ha tapétát szeretnél, kerüld a nagy mintájút, inkább apró mintásat válassz.

A tükör jó ötlet, próbáld arra a helyre tenni, ahol visszatükröződik benne az a fény, ami természetesen átvilágít a szomszédos helyiségekből. Így kétszeresen "hat"!

Pedig a mesterséges világítást sem fogom kihagyni a sorból! Egy olyan helyiségben, ahol nem jut be természetes fény, csak ez tudja megoldani a problémát. Használj energiatakarékos égőket, és akkor nem kell ráfizetned a gatyádat :) És nem kell állandóan égetned, csak ha az előszobában vagy.

283. Hyde
2008. okt. 11. 19:22

Kedves Kókusz! Régóta olvasgatom hasznos tanácsaidat.

Most úgy gondoltam ha lennél olyan kedves nekem is adnál valamit tippet a következőre:

Panelban lakom, van egy elég hosszú előszobám. Mivel mindíg pakolási hiányban szenvedek, ezért két éve "jó nagy adag" szekrényeket építtettem be. Csak egy amivel nem számoltam, hogy sötét lett az előszobám.Ugyanis nagyon tetszik a cseresznye szín, s olyan bútort tetettem be. Nos a bútort nár nem lehet megbontani, viszont van kevéske szabad falam, vajon milyen festést, vagy tapétát tudnék alkalmazni, hogy legalább egy kicsit tompítsa a sötét tónust. Van egy nagy boltíves tükör is, de az sem sokat segít. Tudom, hogy vill. égőkkel lehetne korrigálni, de állandóan aazt sem égethetem, hisz akkor elfizetem a gatyámat. Kérlek szépen légyszíves ha tudsz segits. Előre is köszönöm: Judit.

282. Kókusz (válaszként erre: 281. - Lufi)
2008. okt. 10. 16:58

Szia!

Miért kellene takarítani a gipszkartont? Le kell festeni vagy festetni szobafestővel és akkor ugyanolyan lesz, mint a fal.

A narancssárga is jó, persze, az is meleg szín. Választhatsz hozzá valamilyen kiegészítő színt, ami kicsit sötétebb árnyalatú, de az csak kevés felületen jelenjen meg!

281. lufi (válaszként erre: 275. - Kókusz)
2008. okt. 10. 10:04
Köszi, hogy válaszoltál. Én is a sárgában gondolkodtam, de mondtam a páromnak, hogy bármilyen lehet csak az az élénk citromsárga ne. A gázcsövek a plafontól kb. 15 cm-re futnak. Tudom, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni, mert ennek így kell lennie, de akkor is utálom. A gipszkartont azért nem szeretném, mert azt nem lehet olyan könnyen takarítani. A nappaliba, lehetne narancssárgát is?
280. hugi7705 (válaszként erre: 279. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 8. 11:03

és miket alkalmazol?

Miért van az hogy egyik könyv üti a másikat, az egyikben tűz jegyü vagyok, A MÁSIKBAN MÁS. Hol lehet megnézni az igazit? Hogyan lehet össezhozni két ember dolgait, ha az egyik tűz a másik víz jegyü?

279. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 277. - Hugi7705)
2008. okt. 8. 10:44
Igen, alkalmazom és még szakértő sem kell hozzá.
278. Kókusz (válaszként erre: 277. - Hugi7705)
2008. okt. 8. 10:33
Én sajnos nem tudok neked segíteni feng-shui ügyben, de van ismerősöm, aki szakértő. Ha kell megadom az elérhetőségét!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook