Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
337. Kókusz (válaszként erre: 335. - Gabcsi8080)
2009. jan. 4. 22:11
Még most sincsenek!!!!!! Majd megnézem még később, hátha...
336. Studio64 (válaszként erre: 329. - Kókusz)
2009. jan. 4. 18:33

Szia Kókusz,

Boldog és eseményekben gazdag új évet kívánok Neked!!!

Kicsit eltűntem, és bár tudom megnézted az alaprajzot azóta nagyon sok minden változott. Pl a 3 szoba helyett csak 2 szoba lessz és 1 métert toljuk a dolgot, így ha jól számolok a 11 nm-es szobából ha minden igaz, lessz 15 nm. Ez akár még 2 gyerkócnek is elég lessz pár évig, aztán kezdhetünk gondolkozni előlről. Rendezem a gondolataimat, és jelentekezek a millió kérdésemmel, csak gondoltam bejelentkezek, hogy nehogy azt hidd minden szó nélkül falcoltam.

Üdv

Zsuzsi

Amúgy tetszett a videó?

335. gabcsi8080 (válaszként erre: 334. - Kókusz)
2009. jan. 4. 11:16

Szia!

Nektek is BUÉK :)!

Ja, képek oké, majd délután dobok fel mert most nem vagyok csak néha bekukk!

Puszi.

334. Kókusz (válaszként erre: 333. - Gabcsi8080)
2009. jan. 3. 22:31

Szia Gabcsi!

És hol vannak a képek???????? Mármint nem a falról, hanem szobáról az adatlapodon!

Egyébként meg boldog új évet neked!!!! Puszi

2009. jan. 3. 14:14

Drága Kókusz!!!!!


Szoba kész már csak a képek vannak vissza a falról :)

332. Kókusz (válaszként erre: 331. - 7630af9db4)
2009. jan. 2. 22:28

Kedves Csaba!

Ha alaprajzot is rajzolsz, akkor azt majd az e-mail címemre küldjed! Várom jelentkezésedet!

2009. jan. 2. 12:41
Én is boldog új évet kívánok mindenkinek! Kedves Kókusz! Szeretném majd tanácsodat kérni egy kis hálószoba kialakításával kapcsolatban, de megvárom amíg viszaáll az élet a rendes kerékvágásba. Valószínűleg addig alaprajzot is készítek a könnyebb érthetőség kedvéért.
330. Kókusz
2009. jan. 1. 21:15
Mindenkinek boldog új évet kívánok!
329. Kókusz (válaszként erre: 328. - Studio64)
2008. dec. 21. 22:57
Oké, megnézem a leveleimet!
328. Studio64 (válaszként erre: 327. - Kókusz)
2008. dec. 21. 08:29

Köszönöm szépen, ez a diavetítős ötlet nagyon jó, már csak vmi újszerű mesét kell találni :oA mai napon el fogom neked küldeni az alaprajzot, de hogyha lennél olyan kedves nem gondolod át, hogyha a bejárati ajtó marad te hogyan rendeznéd át, mert a falakat még tudjuk mozgatni, viszont az ajtó fix, na meg az ablakok...ezért az a hosszú folyosó....és igen.... én vízszintesen gondoltam a csíkot, de igazad van, lehet, hogy majd a közeépre kirakok egy díszkő csíkot mondjuk fél métereset egész hosszban plafontól a földig...talán jó lessz..Betöltöm és küldöm neked az alaprajzot.

Nem akarok egyedi bútort, csak gondoltam van olyan ember, aki minimál bútort még jobb áron ad, mint a nagy áruházak, hiszen az a legegyszerűbb gyártási technólógiával készülő bútor, semmi extra. Köszönöm és küldöm, na meg egy hatalmas interaktív ölelést a segítségért!!

Kedves Anyuka, kérem nézze meg a bemutatkozó oldalamon a kis videót, hátha sikerül felelevenítenem a gyerkőcei megszületését!!És hangot rááá!!!/amúgy én is loptam az ötletet/

327. Kókusz (válaszként erre: 326. - Studio64)
2008. dec. 20. 23:19

Kedves Zsuzsa!

Akkor nézzük sorba a válaszokat:

1. Az, hogy a folyosó közepére teszel valamit, ami megtöri ezt a nagyon hosszú teret, kiváló ötlet. Feltéve, hogy függőlegesen gondolod. Nem értem egészen a leírásod, hogy alatta és fölötte két különböző szín. Ebből mintha az derülne ki, hogy a díszítő elem vízszintes lenne a fal bizonyos magasságában, ami alatt és felett egy szín két árnyalata lenne. Ha így érted a dolgot, az pont az ellenkezője annak, ami kedvezően befolyásolná a teret.

Ha egy hosszúkás, vékony teret, folyosót optikailag akarunk befolyásolni, akkor kerülni kell a vízszintes csíkokat, mert azok éppen nyújtják a teret. Helyettük függőleges csíkokat kell alkalmazni. A másik lehetőség, hogy a folyosó két végének falát sötétebb színűre festjük, vagy nagy mintát festünk a falra, így megrövidítjük a teret.

A folyosó közepére pedig valamit lehet tenni, ami megtöri a teret: a falra valamilyen hosszúkás dísztárgyat, lelógó vagy álló virágot, plafonról lelógó lámpát, kisebb bútordarabot.

2. Megmondom őszintén, hogy nem értem egészen a leírásod :( Nem tudnád lerajzolni, bescannelni és elküldeni az e-mail címemre? Akkor tudnék róla véleményt alkotni, mert így nem megy :)

Nem tudom, merrefelé laksz, így nem tudom, kit javasolhatnék egyedi bútorkészítőt. Az biztos, hogy az egyedi mindig drágább, mint a sorozatgyártott. Tulajdonképpen miért akarsz egyedit? Különleges lesz a tér, vagy egyéni ötletet akarsz megvalósítani?

3. A gyerekszoba falfestését úgy tudod megoldani saját kezűleg, ha nincs kézügyességed, hogy beszerzel valahonnan egy diavetítőt. Hozzá még valamilyen kedves mesefilmmel, amiből kiválasztasz egy olyan képet, ami tetszik. Kivetíted a falra, közberajzolod a kontúrokat ceruzával. Utána már csak ki kell festeni. Így a legutolsó fűszálat is meg tudod festeni, lesz háttér is!

A festék attól függ, milyen lesz a falfesték: ha vizesalapú festékkel lesz kifestve (ilyen a diszperziós falfesték is), akkor akár temperával is festhetsz! Vagy használhatsz falfesték színezőpasztákat is, van millió színben. Ez nagyobb festménynél gazdaságosabb, mert lehet nagy kiszerelésben is kapni. A temperával talán csak arra vigyázz, hogy a gyerkőc ne érje el, mert a kis izzadt mancsoktól felázik a festék, és szétkenődik! Úgy hogy csak olyan magasságban használd, amit nem ér el a gyerek!

Ez még hosszabbra sikeredett :)

Nyugodtan zavarhatsz a további 9.999.997 kérdéseddel :)))

Üdv

Ildi

2008. dec. 20. 09:25

Kedves Kókusz,

Most találtam meg a fórumodat és mivel 3 hónapon belül költözünk új házunba millió kérdésem lenne, de nem fárasztalak minddel.

1:Sajnos mivel az ajtót nem helyezhettük a ház közepére /115nm/, így bal oldalt bemegyünk/szoba,mellette garázs-ezzel szemben 10 mx 140cm-es folyosó, hogy a nappali-konyha-teraszra jussunk, és a folyosóról nyílik /szoba, fürdő, szoba/.

Nem tudom, hogy jó ötlet-e, hogyha a folyosót középen megtöröm egy kültéri díszelemmel/10cmx 5ml egyenes csíkkal/ami amolyan világos barnás szürkés lenne és alatta is, fölötte pedig hasonló szín, de jó pár árnyalattal világosabb,Hogyha így ez jó ötlet akkor a plafon fejér legyen, vagy ugyanolyan világosabb amit a csík fölé kenetek??

2: lessz egy 5,40x5,80-as helység ahová érkezik a folyosó jobb oldalról és szembe balra sréhen lessz a terasz ajtó bal oldali falon pedig ablak. Itt kell kialakítani egy nappali-étkezőt. Úgy tervezem szemben lessz a konyha, de lebegő pultosat szeretnénk, balsarokban pedig bár sarkot építenék, és azt a falat kiraknám kis fehér vékony kövekkel, arra a részre esne a bútor is, szemben pedig a tv. Nagyon minimálra szeretném fogni, de mióta babázok tanácstalan vagyok, holott 3 éve teljesen szétverettünk egy házat és mindent megálmodtam, lerajzoltam...most nem megy..Szerinted így jó lenne? Nincs bútorkészítő ismerősöd aki jó áron dolgozik, és attól, hogy minimál kér érte megfizethetetlen összeget?

3: gyerek szoba: gondolkoztam, hogy hívok egy dekorőrt, de nagyon drága, így én fogok figuráokat festi a falra, viszont háttérrel szeretném. Van esetleg pár ötleted, hogy hogyan kezdjek bele és milye festékkel??

Kicsit hosszúra sikeredett tudom, előre köszönöm a válaszodat!

Üdv:

K.Zsuzsa

325. Kókusz (válaszként erre: 324. - C27175013a)
2008. dec. 14. 12:52

Szia!

Akkor jó, csak olyan félreérthetően írtad :)

A bordó az csak sötét árnyalatban bordó, így azt, ha nem tetszik, felejtsd el. A mohazöld viszont lehet világosabb árnyalat is. Az a lényeg, hogy ne tiszta zöld legyen, hanem legyen benne egy kis fekete is. Így nem rikító, hanem tompább zöld lesz. Azt pedig lehet tovább világosítani fehér hozzáadásával. Bár nem tudom, készen veszitek-e a festéket! A zöldhöz viszont inkább sárga illik és nem a vanília!

Díszcsíknak pedig általában valamelyik falszín sötétebb árnyalatát választom. Például, ha zöl-sárga lesz a fal, akkor a díszcsík lehet valamilyen sötétzöld.

Vagy próbálj olyan díszcsíkot választani, ami a csempétekhez hasonlít és illik a falszínhez is.

324. c27175013a (válaszként erre: 319. - Kókusz)
2008. dec. 13. 21:08
szia! Azt hiszem félre értettük egymást,nekem nem a vanília sötét hanem a bordó és a mohazöld a mahagóni bútorhoz.Vagy szerinted igy jó ez ?Mert a vaníliát eltudom képzelni, de a mohazöldet azt nem nagyon.
323. gabcsi8080 (válaszként erre: 322. - Kókusz)
2008. dec. 13. 07:39

Lehet ágy is és kanapé is.Nem foglal nagy helyet.

Akkor ezt a cserét megúsztam!Huhhhhhh.... :D

322. Kókusz (válaszként erre: 321. - Gabcsi8080)
2008. dec. 12. 21:48
Szóval zebra kanapé, nem ágy? Azt hittem, hogy elfoglalja a fél nappalit! Ha neked tetszik, egye fene, maaradhat :S
321. gabcsi8080 (válaszként erre: 320. - Kókusz)
2008. dec. 12. 15:09

Szóval adjak túl rajta????Ezt még át kell gondoljam......

Előbb lesznek képek mint gondoltam, most hozzák a bútort ami egyenlő a felfordulással, zajjal és kosszal!!!!Blöööööö.....de legalább vége lesz a nappali felújításának.


Akkor zebra kanapé nem fér bele a színes nappalinkba????????????

320. Kókusz (válaszként erre: 317. - Gabcsi8080)
2008. dec. 12. 15:04
Jó, akkor ne neki, hanem másnak :))))
319. Kókusz (válaszként erre: 318. - C27175013a)
2008. dec. 12. 15:04
Hú, ezt most nem értem egészen: "a fal is bordó és vanilia volna .a butor bordó a konyha világos ": És miért lenne a vanília sötét? Légyszi magyarázd meg...
2008. dec. 12. 13:28
Szia!! Köszi a válaszodat.Szerinted nem lenne tul egybe folyva ,ha a fal is bordó és vanilia volna .a butor bordó a konyha világos ,de szerinrem egy kicsit furcsa lenne nem ?Lehet nem jól gondolom de ha két szin elválasztva a bordó volna alul fölül a vanilia nem volna sötét?A dekor csik milyen legyen? Köszi előre is.
317. gabcsi8080 (válaszként erre: 315. - Kókusz)
2008. dec. 12. 12:52
Azért nem adom el Győzinek mert nem szeretem, mármint őt!!!!!Plusz nekem előbb volt mint neki, szóval utánozós majom!!!!!! :DDDDDDDDD
316. Kókusz (válaszként erre: 314. - C27175013a)
2008. dec. 11. 21:15

Sok mindentől függ: mekkora a konyha mérete, mennyire napos és milyen a konyhabútor stílusa: a mahagóniből kiindulva mondjuk valószínű, hogy klasszikusabb típusról van szó :)

Ha tágas, nagyobb méretű a konyhád, lehetnek sötétebb árnyalatúak a falak. Persze csak akkor, ha nem sötét a konyhád, kevés napfénnyel.

Talán a mohazöld , a bordó és a vanília árnyalatok jutnak először eszembe. Esetleg ezek kombinálása! De a meglévő sárga is variálható ezekkel. Jó éjt neked is.

315. Kókusz (válaszként erre: 313. - Gabcsi8080)
2008. dec. 11. 21:07
Miért nem adjátok el a zebramintás ágyat? Minek az a nappaliba, ha úgyis vesztek a hálóba másikat?!!! A Győzike biztosan megvenné :))))
2008. dec. 11. 19:17
Szia !!! Kérdezni szeretném ,hogy mahagóni szinü a konyha butorom és te milyen szinü falat festetnél hozzá? Jelen pillanatban két fajta sárga dekor csikkal elválasztva ,de szeretnék valamilyen mást szint. Előre is köszike .Jó éjt.
313. gabcsi8080 (válaszként erre: 312. - Kókusz)
2008. dec. 11. 15:34

Kanapé????????????

Várj van egy kis gond.A zebra ágyunk ami lehet kanapé is kiderült, hogy a Drágám utál rajta aludni, szóval azt át kell a nappaliba hozni.

Vagyis lesz egy zebra mintás kanapénk a nappaliban.(hogy fog így kinézni???????? :)

Hálóba meg új ágy kell :(

Konyha változatlan, egyszerűen döntésképtelen vagyok.Utálom a konyhám......


Én is arra gondoltam, hogy igazából magunkról teszek fel képeket, mert a tájképnek értelmét nem látom az valahogy nem mi vagyunk.


Majd nagyitattok pár képet és feldobáljuk.

De a szőnyeg isteni.Teljesen más lett a szoba.Egyszerűen imádom!!!!!!!

Szóval köszi mindent, puszi és hamarosan dobom a képeket!!!!!!!!! :)

312. Kókusz (válaszként erre: 311. - Gabcsi8080)
2008. dec. 11. 14:03

Szia Gabcsi!


De jó, hogy végre sikerült valamit összehozni a nappaliban! Milyen lett a kanapé? És mi van a konyhával? Jaj, nehogy azt hidd, hogy telhetetlen vagyok, csak arról nem írtál :)))

Tegyél a falra képeket, főle rólad, hogy így lefogytál!!!!

Rakj fel képeket és írj majd!

Puszi

2008. dec. 10. 14:46

Szia Kókusz!!!!!!


Jelentem nem költözöm!!!! :DDDDDDDDDDDDDD

A szőnyeg leterítve és homok színű ahogy ajánlottad!!!Nagyon klassz, a héten jön a szekrényünk és csuda szép lesz a szoba karácsonyra!

Majd ha kész teszek fel képeket!

Még a falra kell egy-két dolgot kiraknom, mert elég kopasz!!!

Szóval haladunk!!!!!!

Köszi mégegyszer, pusza és majd dobom a képeket :D

310. Kókusz (válaszként erre: 309. - Karina82)
2008. nov. 28. 14:58

Szia Karina!

A capuccino elég semleges, több színhez is jól illik, elképzelhető, hogy a lazac is megy hozzá. Ez függ attól, milyen árnyalatú. Ha már kiválasztottad a konkrét színt és van rá lehetőséged, tedd egymás mellé a két színt, hogy el tudd dönteni, passzolnak-e egymáshoz.

Csak általánosságban tudok színeket ajánlani, ha már konkrét színekeről kellene véleményt mondani, azt elég nehéz úgy, hogy nem látom :)

2008. nov. 28. 11:51

hello

a lacaz színű függöny meg a cappucino színű falhoz?

308. 8ee31e318f (válaszként erre: 305. - Kalmár Edit)
2008. nov. 27. 01:57
na latod otletben nincs hiany ;)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook