Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
367. 501f2aeb5b (válaszként erre: 366. - Studio64)
2009. febr. 24. 23:44

Jó a roló is, vagy a római roló, de akár a normál függöny is, csak olyan textilt kell választani.

Ami még jó lehet, hogy a függönyt kicsit feszítve teszed fel, főleg ha dekor is kerül elé, hasonlóan néz ki mint a lapfüggöny, de látszik hogy mégsem az, valamint ugyanúgy el tudod húzni, mint a rendes függönyt.

366. Studio64 (válaszként erre: 365. - 501f2aeb5b)
2009. febr. 24. 09:27

Szia,

Köszi, hogy válaszoltál...viszont én nem szeretnék lapfüggönyt az erkélyre, nagyon szeretm a normáls megszokott típust, de a minimál miatta a konyhába ilyenkor mit lehet használni? Rolót????

365. 501f2aeb5b (válaszként erre: 362. - Studio64)
2009. febr. 24. 08:59

Én csak a függöny részbe szólnék bele egykicsit. Ha a lapfüggöny nem a földig ér, nem biztos hogy jó ötlet, mert nem mutat annyira, mint mondjuk egy teraszajtón. Én helyette inkább római rolót, vagy natur conncept rolettát ajánlanék. (Utóbbi elég drága.) A teraszajtóra mehet a lapfüggöny.

Arra figyelj, hogy legalább 3 vagy több lapból- sínből álljon.

JAh és ami nagyon-nagyon fontos: Ha azt szeretnéd, hogy teljesen el tud húzni a lapokat az ablak, ajtó mellett legalább annyival hosszabb karnis kell, mint a legnagyobb lapnak a szélessége, mivel ez nem ráncolódik. Ezt csak azért hangsúlyoztam ki ennyire, mert sokan jöttek hozzám megrendelni ilyen függönyt, és ezt pluszt nem számolták bele... lássuk be ez a fajta függöny nem olcsó mulatság.

364. 501f2aeb5b (válaszként erre: 360. - Kókusz)
2009. febr. 24. 08:45

Szia!


Színekben én is ugyanezt mondtam volna.

Én anyagban, ha neked is tetszik ez a fajta- fényáteresztőben az organzát, dekorban taft-ot ajánlanám. Mivel csak dekorra van szükséged szerintem bőven elég, ha csak egy-egy dekorágat veszel meg, ezzel máris egy csomó pénzt megspóroltál.

Mindegy milyen függönyt veszel varrás szempontjából, a lényeg, hogy mindegyik alul 2x 7 cm- t legyen felhajtva és sarkaiban legyen ólomsúly. Fényátersztőben legkisebb vagy közepes, dekorban legnagyobb, ettől még szebb lesz az esése. Ólomzsinórt ne varass bele utólag, mert az sosem olyan szép, mint a gyári.

Ráncolásban valóban nehéz segíteni, ami neked tetszik. Ha behúzószalagos megoldást választod, és még nincs, mindenképp ajánlanám a kis műanyag akasztókat. Sokkal jobban tartja a függönyt, mint a csipesz.

Hát egyelőre ennyi jutott eszembe. Bocsi, ha érdekesen fogalmaztam... üldöz az influenza úgy túnik ő a gyorsabb:)))

363. 501f2aeb5b (válaszként erre: 361. - Kókusz)
2009. febr. 24. 08:26

Szia!


Tudod én bombáztak a leveleimmel, csak most megint új ötletem van. Még épül...

Az az én gondom, hogy az árban csak pasztel színre festés van, és nem valószínű, hogy lesz arra pénzünk, hogy az eredeti tervekhez megfelelően megvegyek mindent. Meg az eredeti tervben cseresznye bútor volt.

Egyébként másnak bármikor megmondom mi lenne a jó, de a sajátommal gondban vagyok...

362. Studio64 (válaszként erre: 359. - Kókusz)
2009. febr. 22. 17:16

Kedves Kókusz,

Kerülgetlek mert fáj a szívem egy lakberendező után, de azt hiszem-már túl is- magyaráztam, hogy miért nem tehetjük meg. Sok elképzelésben változás történt de a lényeg, hogy az elcseszett alaprajzon annyit változtattunk, hogy kiszedtünk egy szobát így nem olyan folyosós a ház. Ezzel a megoldással kaptunk egy szép nappali-konyhát ami 6mx6,80m és a ház végében jobb oldalt lessz a konyha.

Hogyha annyival terhelhetlek, hogy belesel a "Mi is?-Mááás" nevezetű naplómba akkor ott van a mi zebrano színünk amihez egy vaj-fehéres /nem magasfényű/csíkos munkalap fog társulni.

Ott van a konyha terv is amire már kezet is fogtunk..

Ez volt a bevezető...bocsi nagyon hosszú lett :o)


Nagy problémám, hogy ablak lessz a felsőszekrények között és nekem csak a lapfüggöny jutott eszembe, de vajon ahhoz milyen függöny illik a mellette elhelyezkedő terasz ajtóhoz?

Színekben én is ezekre gondoltam, főleg a szürkés barnás szín felé húz a szívem. Tervezem-idővel egy falrészte-ami beugró csöppet- kirakok fehér lapkővel-ennek nem tudom a pontos nevét, de szeretnék jó nagy kontrasztokat elérni.

Jelenleg egy full tropic házban vagyunk, imádom mert én terveztem-laikus vagyok- csak már túl sok lett 3 év után pedig imádom a mediterránt.

A folyosóra szerinted milyen földszín illene a legjobban? 1,40m széles és kb 4,5 méter hosszú lessz...általam elkészített FF montázs képek lesznek kitéve és úgy képzelem különböző színű lessz a jobb és a bal oldal...Szted melyik az a két szín ami megy egymáshoz?/1 szín 2 árnyalata?/

Hűűűű de hosszú vagyok, inkább majd folytatom, mert így is csak remélem, hogy kiigazodsz a sok kérdés között...:o)

Tényleg nagyon köszönöm!!!!

361. Kókusz (válaszként erre: 355. - 501f2aeb5b)
2009. febr. 22. 15:45

Szia!

Falszínre gondolsz, ugye? Jó lenne tudni, milyen stílusú a lakás, milyenek a már meglévő színek (függönyök, szőnyegek, kanapé). De ha te lakástextil üzletben dolgoztál, biztos, hogy van érzéked a színek összehangolásában!

360. Kókusz (válaszként erre: 358. - Agines)
2009. febr. 22. 15:26

Szia!

Kicsit nehéz így látatlanba tanácsot adni, hogy milyen legyen a függönyöd, de azért próbálok egy-két dolgot leírni, amit esetelg figyelembe vehetsz a választásnál.

Először is, mivel azt írod, csúnya a radiátor, azt javaslom, hogy földig érő legyen, így eltakarja azt. Na, ezen, gondolom nem lepődtél meg olyan nagyon )) Az anyagával kapcsolatban, nem hiszem, hogy sokra mennél, ha felsorolnám, hogy milyen fajtájú anyagokból készülnek a függönyök, és milyenből a sötétítők. Mivel azt írod, hogy a sötétítőnek csak dekorációs célja van, tulajdonképpen annak sem fontos, hogy mindenképpen olyan anyagból legyen, amit sötétítőnek ajánlanak. Ha esetleg fényáteresztő, vagy vékonyabb anyag, nem probléma, legfeljebb bélés lesz belevarrva, akkor már megfelelő a tartása is. Erről jut eszembe, te varrod a függönyt, vagy varratod? A varrónő is biztosan tud ötleteket adni, hogy mi a jó megoldás. Bárhol is veszed az anyagot, biztos, hogy az eladónők tudnak neked segíteni. Ha valamilyen anyag megtetszik odamész hozzájuk és megkérdezed, hogy ez megfelel-e a célnak. Akár a Baumaxban is, ott is vannak varrónők, velük is megvarrathatod, és kétségtelen, hogy ott olcsóbban jössz ki, mint bármelyik lakástextil üzletben.

Mivel majdnem az egész falat betölti az ablak, én a fal egész hosszára felszerelnék karnist, az ablak melletti falszakasz előtt pedig a sötétítő lenne két oldalon. A sötétítő színét én a szőnyeghez igazítanám, mivel az sötét és világosbarna, én valamilyen csokoládé vagy kávábarna színt választanék. Esetleg az alját be lehetne szegni (jó szélesen)egy sötétebb árnyalattal, így a babóca sem tudja olyan könnyen összemaszatolni. Függönynek pedig talán vajszínűt, amilyen a kanapé.

A szobában megintcsak a szőnyeg színéből indulnék ki, mivel azt írod, felvidítanak a színei. A függöny lehet citromsárga, a sötétítő meg mondjuk narancs. Mivel a fal már zöld, én nem javasolom, hogy a függöny is az legyen, legfeljebb, ha mintás anyagot találsz, ami sárga(narancs vagy citrom)-zöld színű.

A fazonját tekintve nagyon nehéz tippket adni, hogyan ráncold a függönyöket, ehhez én is csak azt tudom mondani, böngészd a netet ésha megtetszik egy kép, mentsd el egy mappába. Ha már jó sok kép összejött, nézd végig őket és válaszd ki azt, ami a legjobban tetszik.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha Sweet Delight is ír, lehet hogy még bevillan valami.

359. Kókusz (válaszként erre: 353. - Studio64)
2009. febr. 22. 14:41

Te idefigyelj, te kerülgetsz engem, mint macska a forró kását :))))) Hol itt bukkansz fel, hol ott, mindíg mást kérdezel és ha én válaszolok, te nem reagálsz!!!!! Őőőőőrület vagy!!!! Persze továbbra is segítek, ha tudok, csak légyszi, ha írok válaszolj!!!!

A zebrano és vajzebrano elnevezés egy fantázianév, amit a konyhabútor gyártótok talált ki. Lehet, hogy más gyártó is használja ezt a kifejezést, de biztos, hogy mindenkinél más árnyalatot jelent. Úgyhogy megmondom őszintén, ezzel nem sokra megyek, hogy zebrano árnyalat. Esetleg, ha valamihez hasonlítanád, talán könnyebb lenne.

Az, hogy a lakáson belül több színűek lesznek a falak, egyáltalán nem baj, sőt! Szerinted az a jó, ha egyszínű minden? Ugye, hogy nem! Persze egy kisebb lakásban nem jó, ha minden helyiségben eltérőek a falak, de ha jól emlékszem, neked nagyobb házról van szó. A lényeg az összhangban van. Hogy az egymás mellet lévő helyiségek színei harmonizáljanak egymással, főleg, ha egybenyitott terekről van szó.

Minimál stílusú lesz a nappali? A visszafogott földszínekről gondolom... Ennek a stílusnak a jellemzője a földszínek használata, az egyszerűség, visszafogottság. Nagy felületen használnám a kávébarnát, mogyorószínt, bézst, vaníliát, elefántcsontfehéret, vajszínt, garfitszürkét és hófehéret. Mármint nem mindegyiket, hanem ezek közül mazsolázgatnék. De ezek mellé a visszafogott színek mellé mindenképpen választanék valamilyen kontrasztos színt, ami viszont csak kisebb felületen jelenik meg: díszpárnán, függöny vagy szőnyeg mintájában, dísztárgyakon, és esetleg a nappali egyik hangsúlyosabb falán. Ez lehet például a padlizsán, ibolya, türkiz, bíbor. A választás az alapszínektől függ, konkrét példát ezért nem mondanék. De ha neked már van elképzelésed, akkor írd le!

358. Agines (válaszként erre: 357. - 501f2aeb5b)
2009. febr. 22. 09:27

Szia/sztok!

Nagyon aranyos vagy, örülük minden kedves segítségnek!


Írom az 1ik szobánk:

Tapátént van, kicsit érdes. Nem fürészporos, de azért nem a simatapíntású fajta. Barackszínű foltos( sötétebb-világosabb árnyalat). A szekrénysor és az asztalka világosbarna színű. A parketta bükk és van rajta egy nagy szőnyeg( látszik a parketta is).Világos-barna sötétbarna színű, és a mntáját úgy lehetne jóbban leírni talán, hogy levelek válatokoznak a sötétbarna-világosbarna téglalapokba "rajzolva" felváltva. Na, ezt jól megmondtam. :O)

Ülőgarnitúra és 2 fottel van még benne, ezek világos krémszínűek(sárgás árnyallat inkább). Van redőny is, de szeretnék sötétítőt( most nincs), hogy hangulatosabb, otthonosabb legyen. Fiatalosa elegáns a bútor stílusa, legalábbis ezt mondták, mikor vettük. :o))

Az ajtó egy boltív és vele szemben van az ablak, ami majdnem az egész falat elfoglalja, olyan 1-1 méter híján. 3as ablak.Ő lenne a nappali.


A háló:

hát az elég gáz :o)


A fal színe almazöld. :O)

Ugyanakkora nagy ablak van benne, de itt rendes ajóka van. A parketta itt is bükk és a tv állvány is, ami elég nagy, mert van mellett könyves-virágos rész is és italszekrény.

Egy zöld-sárga takarójú franci ágy van benne, de ezt hamarosan le kell cserélni, mert tönkremenőfélben van, csak nem tudom még, hogy mikor és milyenre....:O( Van még egy szintén barna, de ez sötétebb nagy ruhásszekrény, 2 hatalmas tükörrel. A szőnyeg narancs-citrom-okker sárga nagy virágokkal. Ettől vidámabb a szoba, ami nem is baj, mert velünk alszik a babánk még, így it van az ő ágya is( baldahin nincs). :O)

A falon nincs semmi, mert amíg nincs függöny szép, addig nem is tudom, hogy hogyan lenne szép a diszítés. :(((


Hát ez a harci helyzet a szobákkal.

Van vmi 5letetek?

Kicsit el vagyok keseredve, mert így olyan lehangoló és kicsit rossz kedvem szokott lenni, hogy ha körbenézek, vagy ha csak belépek a szobákba. :O(((


Köszönöm nektek!!

2009. febr. 21. 00:34

Ahhoz, hogy konkrét tanácsot tudjak adni szükségem van a fal, bútor, és padló színére

minimum, illetve hogy milyen stílusban van berendezve a lakás. Van-e redőny, vagy a sötétítő

látja el a feladatot?

A mennyezeti karnis műanyag vagy alu?


Addig is általánosságban a függönyözésről:

A méréshez segítséget a www.manda.hu oldalon találsz, de ha valamit nem értessz szívesen

benne.

Általában a fényátersztőhöz elég a 2x-es sűrűség, a sötétítőhöz a 1,5-es, de sokkal szebb

az esése ha ez is 2x-es.

356. Kókusz
2009. febr. 20. 22:10

Ígérem, hétvégén mindenkinek válaszolni fogok! De most nincs időm írni, elnézést!

Sweet Delight, nyugodtan "beledumálhatsz" a függönyözésbe, nem sértődök meg rajta, sőt!!! Kíváncsi vagyok, mit írsz!

Addig is mindenkinek jó pihenést!

2009. febr. 20. 18:57
Nekem is lenne kérdésem Kókuszhoz, még pedig, hogy dió és fekete magasfényű bútorhoz milyen színű festékeket ajánlannál, úgy hogy összeségében meleg hatást érjek el. (Tudod, én írtam egy csomó levelet:))
354. 501f2aeb5b (válaszként erre: 352. - Agines)
2009. febr. 20. 18:55

Szia!

Ebben ha gondolod, én is szívesen segítek, mert függönyszalonban dolgoztam 2 évig.

De nem szeretnék beledumálni csak úgy hiszen én nem vagyok lakberendező...

2009. febr. 19. 15:15

Szia Kókusz,

Gondolom már ismerős a nickem..:o)..szeretnék tőled pár tanácsot kérni színekben.

Nálnuk a leendőbeli ház konyha-nappalija egyben lessz és a konyhabútor magasfényűzebrano-és vajzebrano színű lessz. Szerinted ehhez illenek a középárnyalatú szürkésbarnás színek?

Nem sok, hogyha több színt próbálok a házba a falakra húzni? Te milyen színnel festenéd le a falakat, hogyha visszafogott földszínekről lenne szó?

Előre köszönöm a válaszod!

Üdv.

352. Agines (válaszként erre: 351. - Kókusz)
2009. febr. 19. 08:47

Szió!

Végül is az, hogy van egy átmenetinek nevezett függönyünk...csak kicsit hosszúra nyúlt az átmeneti időszak, mert már több, mint 2 éves....az csak plussz mellette, hogy a párom rosszul mérte le a szélességét és így nem a plafonkarniss a szélte, hanem az ablakkeret, de minden mosás után még össze is megy....szeretnék új függönyt, mert így lehangoló tőle az egész lakás, csak nincs rá 30-50 ezer ft-om,mint ahogyan körbenéztem a függőnyös boltokba..próbáltam textilboltba és baumax meg ilyenekbe is nézelődni, de egyszerűen nem látja a szemem,hogy milyen színű anyag és milyen esésű, vastagságú, anyagú lenne jó a szobákba, hogy otthonos legyen....így hogyan lehet jól kiválasztani? azt se tudom, hogy milyen legyen a "fazonja", a méretből mekkora kell, h szép legyen az esése...csak azt tudom, hogy plafonkarniss és szeretnék sima és sötétító függönyt is...lehetőleg padlóig érőt, bár van egy babánk, aki imád függönnyel játszani, de a radiátorunk iszonyú csúnya...:O) tudsz segíteni? van elképzelésed? nagyon köszönöm!!!

351. Kókusz (válaszként erre: 350. - Agines)
2009. febr. 18. 22:19

Szia!

Mi a probléma a függönyöddel?

350. Agines
2009. febr. 17. 16:39

Szia!

Én még mindíg a függőnnyel vagyok bajban. Rémes. És csak toporgok. Tusz segíteni függöny ügyben is?

349. Zelma (válaszként erre: 345. - Franc22)
2009. febr. 11. 00:29

Ha a kínai Feng Shuit veszed alapul, és iránytű-iskola szerint, akkor az északi területre, karrier erősítésére (lévén vízterület) Ha keletre teszed, akkor a Fa elemet erősíted az egészség területén. De pontosan tájolj.

Szívesen válaszolok mindenkinek, bár mostanában már a magyar térrendezést tanulmányozom.

348. Kókusz (válaszként erre: 347. - 7630af9db4)
2009. jan. 17. 16:02
Köszönöm :)))
2009. jan. 15. 20:22
Kedves Kókusz! Ezen a helyen is megköszönöm a tanácsaidat, hogy mások is láthassák, hogy milyen segítőkész vagy és bizalommal fordulhatnak hozzád.
346. Kókusz (válaszként erre: 345. - Franc22)
2009. jan. 10. 16:27
Szerintem ezt inkább feng-shui szakértőtől akartad kérdezni, nem? Mivel az nem vagyok, sajnos ebben nem tudok segíteni.
345. Franc22
2009. jan. 10. 10:33
hova érdemes akváriumot tenni?
344. Kókusz (válaszként erre: 343. - Obsoleta)
2009. jan. 7. 20:15

Köszi szépen!

Természetesen idén is nyaggathatsz, állok elébe!

Szívesen fogadok képeket a lakás új külsejéről!

2009. jan. 7. 17:28

Sziasztok!


Nagyon boldog új évet kívánok én is!


Kókusz, remélem idén is nyaggathatlak majd! A tavalyi tippeknek köszönhetően lassan körvonalazódik a lakás új külseje. Még egyszer köszi mindent! :)

342. Kókusz (válaszként erre: 340. - Studio64)
2009. jan. 7. 17:16
Értem, szóval kész tervrajz. Majd írd le, hogyan lesz az új tervben a két gyerekszoba helyett egy!
341. 7630af9db4 (válaszként erre: 332. - Kókusz)
2009. jan. 6. 16:00
Kedves Kókusz! Elküldtem az e-mailt. Előre is köszönöm a fáradozásod!
340. Studio64 (válaszként erre: 338. - Kókusz)
2009. jan. 6. 13:32
Megint csak beqkk, amúgy ilyen lehetőségek vannak a készen kapott tervrajzoknál. Nem mi építkezünk, ez egy ikerház és még a jobb típusból, mert csak a folyosók érintkeznek./persze a garázsos a legjobb, de ez van, ezt tudjuk megvenni. Így, hogy nem lessz 3 szoba, sokkal élhetőbb terek lesznek, nem nyomja annyira össze..Jövök majd!
339. gabcsi8080 (válaszként erre: 337. - Kókusz)
2009. jan. 5. 10:22
Elúsztam Kókusz!Bocsi :)
338. Kókusz (válaszként erre: 336. - Studio64)
2009. jan. 4. 22:14

Köszi Zsuzsi, neked is BÚÉK!

Tényleg azt hittem, hogy "leléptél" :) Azt gondoltam, megsértődtél a levelemen, mert nem dícsértem meg az építészetek tervrajzát.

Tetszett a videó, megnéztem!

Várom a leveled!

Szia

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook