Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
397. Kókusz (válaszként erre: 394. - 75bb1970ba)
2009. márc. 30. 21:45

Szia Ági!

Függ attól is, milyen fekvésű a szoba. Nem mindegy, hogy északi vagy déli, ettől függ, mennyire napos :)

396. Kókusz (válaszként erre: 393. - Vaczila)
2009. márc. 30. 21:43

Szia!

Az ablak a fal szélén van? Tehát csak a falra lehetne szerelni? Hú, ezt elég hülyén kérdeztem :) Tulajdonképpen bármilyen polcot fel tudsz szerelni a falra, ha van helyed, többfajta polctartóval is. Vagy van az Ikeában kifjezetten fűszernek (is) kialakított tárolók. A falra lehet szerelni a tartóját, és rá lehet akasztani a fűszertartót, ami úgy néz ki, mint egy kis vödör. Ha konkrétan érdekel a neve, megkeresem neked!

2009. márc. 30. 16:23

Szia Kókusz

!


köszi az ötleteket, a tempera jó ötlet! .D szerited falfesték is beválhat??? Nekem ez jutott eszembe! ha tapétára is lehet festeni,akkor elileg erre is.... :D jó kis fifikázás! .D


J

2009. márc. 29. 14:39

Szia Kókusz!

A szobám falát szeretném átfesteni, nem tudom eldönteni, milyen színű legyen. A szekrényem fekete, az ülő garnitúrám alapszíne narancssárga, kevés bordó mintával. A sötétítő függönyeim aranysárgák. Tudnál ötletet adni?

393. vaczila
2009. márc. 29. 14:08
Én a konyhámban szeretnék az ablakhoz párkányt belülről, mert nincs. (Fűszernövényeket szeretnék tartani rajta.) Van valamilyen ötleted, hogy ezt így utólag hogy lehet megoldani?
392. Kókusz (válaszként erre: 391. - Judita79)
2009. márc. 26. 17:45

Szia Judit!

Nem biztos, hogy nagyon okosat mondok, de esetleg olajfestékkel? Bár őszintén szólva lehet, hogy az még drágább, mint az akril, nem tudom. A legolcsóbb persze a vízfesték/tempera. Csak ne vizezd túl, mert szétfolyik. Talán a tartósítását/takaríthatóságát meg megoldhatod úgy, hogy lefújod lakkal vékonyan.

De ez nem vág a szakmámba, úgyhogy nem biztos, hogy jó tippeket adtam, ne haragudj :)

2009. márc. 26. 11:14

Kedves Kókusz!


Nekem nem igazán lakással kapcs. lenne kérdésem, hanem egyéb kreatívság.

szóval vettem feszített festővásznat! Kérdés: szerinted milyen festékkel lehet rá festeni, az akrilon kívül, merthogy az egyrészt csak kicsi kiszerelésben van, másrészt baromi drága....


köszi előre is J

390. Kókusz (válaszként erre: 389. - Studio64)
2009. márc. 21. 23:33
Oké, küldjél képet, kíváncsi vagyok milyen lesz!
2009. márc. 20. 16:40
Köszönöm szépe, remélem sikerülni fog...küldök majd neked képet mire jutotttam./csak májusban költözünk, utána foghatok hozzá/
388. Kókusz (válaszként erre: 386. - Studio64)
2009. márc. 19. 22:20
Ja és a tengert ugyanúgy oda tudod háttérként festeni, annál kifejezetten előny, ha nem sima, hanem foltosra sikerül :) Ezt viszont inkább már ne temperával, hanem színezőpasztával, mivel sok kell belőle!
387. Kókusz (válaszként erre: 386. - Studio64)
2009. márc. 19. 22:16

Szia!

Meszelt falra két egyszerű megoldás van: vagy mezei temperafesték, vagy pedig falfestékhez való színezőpaszta. Mivel a mész is vizes alapú festék, ezért tulajdonképpen minden vízbázisú festék mehet rá. A sima vízfesték azért kevés lenne, de a tempera már sűrűbb és kiadósabb is. Viszont csak akkor érdemes ezt használni, ha kisebb ábrákat festetek a falra. Ha nagyobb méretűek lesznek a képek, akkor érdemesebb nagyobb színezőpasztát venni. Barkácsáruházakban van a festékosztályon, többféle típus is létezik, sok színben. Ezzel szokták a fehér falfestéket színezni, de töményen is használható. Ha világosítani szeretnétek a színeken, akkor adjatok hozzá fehér meszet, illetve egymással is keverhetőek a paszták, új színeket hozva így létre. Fekete színű is van, azzal pedig tudtok kontúrozni! Sok sikert!

2009. márc. 19. 12:06

Kedves Kókusz,

Beszéltünk már sokmindenről és lassan időszerűa költözésünk éppen ezért szeretném megtudakolni, hogy milyen alapú festékkel szokták a mesejelenetet festeni a falra??

A módját már kitárgyaltuk és köszönöm szépen, és Némót szeretném felfesti tengeri háttérrel de gondban vagyok mert meszelve lessz a fal, erre vajon mivel tudok egész háttéret csinálni?

385. Kókusz (válaszként erre: 383. - Hyde)
2009. márc. 2. 22:04

Igen, ilyesmi árnál kezdődnek, mérettől függően.

Én meg azt hittem, van valamilyen konkrét szőnyeg, amit fel akarsz rakni, amit már régebben vettetek. Akkor sok sikert a keresgéléshez!

384. Kókusz (válaszként erre: 382. - 501f2aeb5b)
2009. márc. 2. 22:02
Oké, sok sikert!
383. Hyde (válaszként erre: 379. - Kókusz)
2009. márc. 2. 09:46

Kedves Kókusz!


Köszönöm szépen megnyugtató válaszod. Igen én is nézegettem a textil fali képeket, hm..... 30-40-50 ezer körül mozognak. Habár nagyon tetszik, de ezt nem engedhetjük meg magunknak. Tehát marad a hagyományos szőnyeg, pasztell színekben.

382. 501f2aeb5b (válaszként erre: 381. - Kókusz)
2009. márc. 1. 22:42
Még nem biztos, hogy pont ez lesz, de stílusban ilyesmi. A kikában is van hasonló, az inkább sötétebb árnyalatú. Na mindegy majd kialakul. Köszönöm a segítséget, nagy hasznát fogom venni, ha ott tartunk. Ha elkészült majd küldök fotót.:)
381. Kókusz (válaszként erre: 378. - 501f2aeb5b)
2009. márc. 1. 22:18

Szia!

Megnéztem a linket, elég sárgás árnyalatú ez a dió, nem is túl sötét. Ha a parketta ennél sötétebb lesz, akkor mindenképpen világosabb árnyalatot javasolnék a falra, mert a bútorok feketéjével együtt esetleg már túl sötét lenne az összhatás. Narancsot akarsz a nappaliba, ugye? Ha nem néztem volna meg a linket, azt mondanám, hogy a dióhoz illik, de ennek olyan sárgás árnyalata van, ehhez már nem biztos, hogy illene. Én inkább valamilyen semlegesebb földszínt mondanék, például tejeskávé vagy amit te is írtál, bézs. És kisebb felületen lehetne egy markánsabb szín, például zöld, kék vagy ha merészebb vagy, rózsaszín vagy akár lila.

Szerintem ennek a bútorstúdiónak éppen azért kedvezőbbek az árai, mert nem Pesten van az üzletük :)

380. Kókusz (válaszként erre: 377. - Pirnyo)
2009. márc. 1. 21:55

Szia!

Kicsit kevés az információ, jó lenne például azt is tudni, milyenek a meglévő textilek: függönyök esetleg szőnyeg.

Az eddig felsorolt színek eléggé világosak és semlegesek, bármelyiket választhatod, illik hozzá a zöld és a barna is. Én kanapé színénél általában semlegesebbet szoktam javasolni, hiszen egy élénkebb színt hamarabb megun az ember, de egy kanapét nem olyan könnyű kicserélni, mint egy függönyt, vagy egy falszínt lefesteni. Egy semlegesebb színnél elég a kiegészítőket lecserélni, máris új az összhatás!

379. Kókusz (válaszként erre: 376. - Hyde)
2009. márc. 1. 21:17

Kedves Judit!


Én úgy gondolom, hogyha neked tetszik, ne foglalkozz mások véleményével, pláne ne az aktuális divatirányzattal. Szerintem bátran tedd fel a falra és élvezd, ha elégedett vagy vele! Egyébként manapság is kezdenek újra divatba jönni a faliképek, egyre nagyobb választékban kaphatóak a lakástextil üzletekben, és nem is az olcsóbb kategóriába tartoznak! Elsősorban klasszikus, polgári otthonok berendezéséhez passzol, de feltételezem, nem minimál stílusú a lakásotok.

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy nyáron milyen hatással van a szoba hőmérsékletére, de ha nem egész falat betöltő, akkor feltételezem, hogy semmilyen.

Véleményem szerint nyugodtan felrakhatod!

378. 501f2aeb5b (válaszként erre: 369. - Kókusz)
2009. márc. 1. 15:12

Szia Kókusz!

Igen valószínűleg dió parketta lesz, de a búrot dió és feket magasfényű dekor.

Pl.: [link]

Egyébként ajánlom mindenkinek ezt az áruházat, szerintem elég jók az árai, az egyetlen szépséghibája, hogy Budapesten nincs üzletük.

Nekem innen van a mostani konyhabútorom, meg vagyok velük elégedve. Amikor reklamáltam az egyik teleszkóp miatt simán postáztak nekem egy másikat. Eszükbe se jutott hogy kocsikázzunk vissza Kecskemétre:)))

377. pirnyo
2009. márc. 1. 14:39

tanácsot szeretnék kérni az ülőgarnitúrát át kell húzatnom csak a szinét még nem tudom.afal vajsárga ap



tanácsot szeretnék kérni.az ülőgarniturát át kell húzatnom.a fal vajsárga a padlo bézs és sárga váltakozva.éger a szekrények szine.milyen legyen az ülő szine.

gondoltam barnára,világoszöldre.szerinted melyik legyen.

376. Hyde
2009. febr. 28. 21:25

Kedves Kókusz!


Régebben már kértem Tőled tanácsot előszoba ügyben, sikerült is szép világos festést alkalmazni.

Azt szeretném kérdezni, mi a véleményed a falra akasztott szőnyegekről. Anno éltünk Leningrádban 3 évet, s ott az oroszoknál ez nagyon dívik. Nagyon hangulatossá, meleggé tette a lakást. Azt nem tudom, hogy ezt nálunk is lehetne-e alkalmazni. Nem vagyunk már fiatalok, s nekem nagyon tetszik. Sőt nemrégiben előszedtem a régi szép kis csipkéimet, s újra feltettem őket a lakásban, a változás óriási! Azon túl, hogy visszahozta gyermekkorom időszakát, tényleg szépen mutat. No, de visszatérve a "faliszőnyegre" az oroszok majdnem teljes falfelületeket fedtek be vele. Az is igaz, hogy ott sokáig tartott a nagy hideg tél. No már most nálunk ha bejön a + 30 fok, akkor biztos még melegebb hatást keltene. Ha megkérhetlek légyszíves írd meg a véleményedet e témában.


Szertettel üdvözöllek: Judit.

375. Kókusz (válaszként erre: 372. - Monizsofi1982)
2009. febr. 27. 22:15

Szia!

Ha gyerekszobáról van szó, nyugodtan mehet a mesefigurás! Egyébként sok szín illik hozzá: kék, zöld, sárga, narancs, lányoknál a rózsaszín is.

374. Kókusz (válaszként erre: 370. - Agines)
2009. febr. 27. 22:12
Az Ikea oldalán kívül nézegetheted a lakberendezési magazinok weblapjait is, mint pl. az Otthon magazin, Lakáskultúra, Szép Lak, Szép Házak...
2009. febr. 27. 13:23
A bútorok meg bükk színűek lennének.
2009. febr. 27. 13:21
Kakaóbarna falhoz /nem sötét, kellemesen világos/ milyen színű függöny megy a fehéren kívül? színes- mesefigurás megy? Ja, a plafon meg fehér színű lenne...
371. Studio64 (válaszként erre: 370. - Agines)
2009. febr. 27. 13:17
Ikea oldalán rengeteg van..1 tipp
370. Agines
2009. febr. 27. 10:43

Sziasztok!

Tud vki olyan oldalt ajánlani, ahol szép szobák vannak? Ötletmerítéshez köllene.

Köszönöm!

369. Kókusz (válaszként erre: 363. - 501f2aeb5b)
2009. febr. 26. 14:37

Szia Viki!


Elolvastam újra a régebben váltott üzeneteinket. Szóval a wengéből dió és fekete lett? Diószínű a parketta és feketék lesznek a bútorok? Beszéltünk már színekről is, azokkal mi a baj? A fekete minden színhez jól passzol, a dióhoz pedig inkább a meleg színek illenek. Nem írtad, milyeneke a meglévő textilek: kanapé, szőnyeg stb.

Azt hiszem felkérlek tanácsadónak függönyözés témában :))))

368. Kókusz
2009. febr. 26. 14:26

Kedves Zsuzsi(Studio64)!

Valamiért nem akarja a gépem, hogy megnézzem a naplódat, háromszor is lefagyott, amikor rákattintottam :( De végre sikerült, láttam a tervezett konyhádat is. Az előzöleg javasolt színek szerintem illenek hozzá.

A függönyözésben már Sweet Delight segített, de én is a római rolót mondtam volna, én személy szerint nagyon szeretem.

A folyosóra, mivel nincs természetes megvilágítás, valamilyen világos árnyalatot ajánlok. Ha a két oldalát különböző színűre akarad festeni, az lehet, hogy zavaró lesz, én biztos nem csinálnám. Ha mindeképpen két színt akarsz oda, akkor vagy legyen függőleges csíkos, vagy a folyosó első fele az egyik szín (mondjuk a fürdőszoba sarkáig), onnantól pedig legyen a másik szín. A csíkosnál lehet egy szín két árnyalatát használni, a másik variációnál akár különböző színeket is használhatsz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook