Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


37. gabcsi8080 (válaszként erre: 34. - Kókusz)
2008. márc. 9. 08:13

Szia Kókusz!!!


Szóval akkor vagy fehér vagy a zöld színhez harmónizáló.Jól értettem!!!!!


ÓÓÓÓÓÓ!!! Most megint ugrasz az elejére, remélem nem etted magad tele!!!!! :)

2008. márc. 8. 22:18

Szia Kókusz!

A nappaliban alszunk, milyen térelválasztót javasolsz? Köszönöm

2008. márc. 8. 21:56

Szia Kókusz!

Kislányomnak szeretnénk kifestetni a szobáját,ő másfél éves.Valami vidámat szeretnénk,milyen színeket ajánlanál.Nála a sárga dominál(szőnyeg,fényképkeretek,óra)

Előre is köszi

2008. márc. 8. 21:42

Helló Gabcsi!


Azért rajzoltam zöld színű kanapét, mert az már megjelenik a falon is. Isten őrizz, hogy még egy erőteljes szín megjelenjen a nappaliban a kanapén! A citromot és a narancsot pedig azért nem ajánlom, mert abból már sok van a falakon.

Olyan árnyalatot keress, amilyen a falszín, vagy ami ahhoz megy! Ne a rajzom szerint keress színt. Az csak vázlati terv! (Már csak azért is, mert a scannelés eltorzítja a színeket!)

A sok erős szín mellett egyébként lehet, hogy a legjobban egy fehér kanapé mutatna jól, sok színes párnával!

33. f001428e4f (válaszként erre: 31. - Kókusz)
2008. márc. 8. 18:17

Köszönöm a segítséged!


Valószínű, hogy a sárga plafon, és kiegészítők mellet döntök.

2008. márc. 8. 17:24

Szia Kókusz!!


Valamit elfelejtettem megkérdezni!!!

Amit rajzoltál nekem nappali szobát... abban a kanapé zöld színű.Először is szóval nekem tetszik de ilyen színben kell gondolkodnom vagy az árnyalataiban vagy csak ilyenre színezted???


Bocs az együgyü kérdésért de nem direkt csinálom!!!

Puszi!

31. Kókusz (válaszként erre: 30. - F001428e4f)
2008. márc. 8. 16:18

Kedves Linzi!


A tejeskávé színhez használhatod a barna különböző árnyalatait: sötétbarna, bézs, szürkésbarna. Ezt a technikát hívják árnyalásnak. Ebben az esetben azonban figyelj, hogy különböző árnyalatú barnákat használj: ha a csempe világosabb, akkor a szőnyeg, törölközők stb. legyenek sötétek. A plafon meg esetleg egészen halvány, bézs színű. Feldobhatod azzal is, hogy nemcsak egyszínű anyagokat használsz, hanem például kockás, vagy csíkos anyag is jelenjen meg a textileken.

Ha ezt túl unalmasnak találod, akkor jöhet a többi szín. A kék nagyon jól mutat a barnával, persze függ a színek árnyalatától is, hogy összeférnek-e. Lehet, hogy az egyik barnához jól megy például a világoskék, de egy másik árnyalat mellett már nem mutat jól. Ha tudsz, vigyél magaddal a falfesték kiválasztásához egy darabot a maradék csempéből, és vesd össze őket.

Nagyon jól mutat a barna mellett, például a sárga, vagy a narancs szín is. A plafon lehet tojáshéj-sárga, a kiegészítők pedig narancsosabb árnyalatúak. Ez vidám összhatást eredményez.

Jól mutat még a barnával az erőteljes bordó, a zöld és bármilyen meglepő, a rózsaszín is! Bár ehhez nem tudom, mit szólna a párod :)

Remélem, segítettem. Szia

2008. márc. 8. 09:56

Szia Kókusz!

Tudnál nekem segíteni? A fürdőszobámba a csempe tejes kávébarna színű,plafonig felvan csempézve. Szerinted milyen színűre fessem a plafont? Kicsit színesíteni szeretném a fürdőt, de nem tudom melyik szín harmonizálna ezzel a barnával. Nekem a kék szín nagyon tetszik de nem tudom elképzelni együtt.A plafon színéhez akarom igazítani a többi kiegészítőt is, pl.:zuhany függöny, szőnyeg, wc ülőke, meg ilyeneket. Előre is köszönöm a segítséget.

29. caravell (válaszként erre: 16. - Kókusz)
2008. márc. 8. 09:09
Köszi, a kovácsoltvasat nem szeretem, akkor inkább a textil. Jó ötlet ez a lámpaernyő varrás, erre nem gondoltam. :)
2008. márc. 7. 22:19
Zsikee, miért nem írsz?
27. Zsikee
2008. márc. 4. 22:01
Megy priviben mert mást nem untatnék a bonyolult konyhámmal.
2008. márc. 4. 15:42

Szia KÓKUSZ!!!!

Látom beindult a gépezet.Kicsit rozsdás de meg sem állunk a négy számjegyű hozzászólásokig!!!!!!!!


JÓ????Csak legyen elég papírod!!!!

Ceruzát hegyezz !!!!ÉÉÉÉÉÉÉÉés rajz!!!

25. Kókusz (válaszként erre: 24. - Cskata)
2008. márc. 4. 14:33

Nagyon szívesen, máskor is!


Kedves Zsikee, most már igazán kíváncsi vagyok, írhatnád már, hogy mi a probléma a konyháddal!


Gabcsit pedig csókoltatom!!!

24. cskata (válaszként erre: 22. - Kókusz)
2008. márc. 4. 09:01

huh, köszönöm szépen, első nekifutásra sztem ennyi elég lesz!:)) van mit bogarászni az oldalakon..;) most következik majd a bőség zavara!:D


köszi mégegyszer a segítséget!

23. Zsikee
2008. márc. 3. 22:54

Szió Kókusz! Már megint nagyon késő van , így nem kezdenék neki , de majd holnap ....

Te ez a gabcsi nagyon aranyos, igazi barátosnő :)

2008. márc. 3. 21:53

Szia Kata!

Az Ikea oldalán is van gardrób-tervező, de a következő oldalakról is tudsz ötleteket meríteni: stanley.hu, siedoor.hu, gardrob.hu, indeco.hu Ha nem elég, még írhatok :)

2008. márc. 3. 20:14

Ceruzát, paírt előőőőőőőő!!!!!!!!!

Megint ugrunk a legeslegeslegelejére!!!!!!!

Kapaszkodj KÓKUSZ!!!!

20. cskata
2008. márc. 3. 19:54

Szia Kókusz!:)

Beépített szekrény belső kialakításához tudsz esetleg olyan weboldalt ajánlani, ahonnan ötletelni lehetne?

(Kicsit snasznak találom a dupla ajtós akasztós + szimpla ajtós polcos verziót..)

2008. márc. 3. 19:40

Na Kókuszkám!

Most megint előre teszlek jó!!!!!?????Öveket becsatolni............

Vigyázz, kész.........UGRÁÁÁÁÁÁÁÁS!!!!

18. Zsikee
2008. márc. 2. 22:24

Szió Kókusz! Én 3 éve tervezem a konyhabútoromat.

Igen csak el kellne a segítséged. Most már késő van , de holnap részletesen leírom hogy mi az amivel nem jutok dülőre oly régen már.

2008. márc. 2. 19:24

Szia Kókusz!!!!

Tényleg jó régen nem írt senki de most írok!!!!!!


KEDVES IDELÁTOGATÓK!!!!!!!!!!

Egy tündéri nőszemély van ezen oldal mögött!!!Ja és olyan fantáziája van, hogy ihajjjjj!!!!!

Bombázzátok, mert kicsit unatkozik.Habár nekem még jön egy gyerekszoba berendezéssel!!!!!!

PUSZI KÓKUSZ!!!!!!!!!!!

16. Kókusz (válaszként erre: 15. - Caravell)
2008. febr. 2. 22:49

Kedves caravell!

Elég nehéz így látatlanban tanácsot adni, de az biztos, hogy a natúr dolgokhoz jól mennek a természetes anyagok: vagyis a természetes, lakkozott fához nagyon illik például a kovácsoltvas jellegű lámpa.

Ha mindenhol fenyőborítás van, az egy kicsit túl egyszínű, monoton. Akkor érdemes esetleg valamilyen textil lámpaernyős éjjeli lámpát tenni, ami színében harmonizál a függöny, illetve az ágytakaró színével. Ha ügyes vagy, akár ugyanabból az anyagból is elkészítheted...

2008. febr. 1. 19:07
Kedves Kókusz! Natúr fa franciaágyhoz és éjjeli szekrényhez(nem tudom,milyen fa, a fenyőnél sötétebb és nem vöröses, nem bükk)lambériázott tetőtéri hálószobába milyen éjjeli lámpa való?
14. Kókusz (válaszként erre: 12. - Hajnalok)
2008. febr. 1. 17:26

Kedves hajnalok!


A kandalló általában mindíg az adott tér fókuszpontja, tehát vonzza a tekintetet. Így azt ajánlom, hogy úgy helyezzétek el a térben, hogy a belépő rögtön lássa. Mindenképpen jó ötlet, hogy az ülőgarnitúrát vele szemben helyezzétek el. Háttal semmiképpen se legyen semmilyen ülőalkalmatosság ( a kandallónak).

Egy kicsit úgy értelmezem a kérdésedet, mintha feng-shui tanácsot várnál tőlem, de lehet hogy tévedek. Én nem vagyok szakértője a témának, én lakberendező vagyok. Ha nem jól éreztem, elnézésedet kérem!

13. Kókusz (válaszként erre: 11. - Minimi)
2008. febr. 1. 17:19

Kedves Minimi!

Egyik, általad említett sulit sem ismerem, így nem tudok róluk véleményt mondani. Én az Art (volt Veresegyházi)Oktatási Stúdióban végeztem. Ez az első lakberendező iskola, ami alakult Magyarországon. És hozzáteszem, hogy az egyik, ha nem a legjobb. Nagyon jó nevű tanáraim voltak, kitűnőre is sikerültek a vizsgáim (bár ez azért rajtam is múlott :)) A másik, amiről sok jót hallottam, a Junior, nem tudom a pontos nevét.

Egyébként én is 29 évesen kezdtem, és mivel estire jártam, 2 évig tartott, mire végeztem. Ugye nem gondolod, hogy öregek vagyunk ? :)

Az biztos, hogy most már nagyon sok helyen indul ilyen képzés, és nagyon sok a végzett lakberendező. Telített is a szakma, ez azért megnehezíti az elindulást, az elhelyezkedést.

Én nem sokkal vizsgáim után terhes lettem, ezért nem láttam értelmét sem a vállalkozás beindításának, sem új munkahelynek. Remélem, ez azért nem fog hátráltatni abban, hogy ha a kisfiam kicsit nagyobb lesz, elkezdjek dolgozni.

Ha olyan munkád van, ami mellett esetleg másodállásként tudnád csinálni a lakberendezést, addig, amíg már meg is tudsz élni belőle, akkor a kezdeti nehézésgeket át tudod hidalni.

Ha jó kapcsolataid vannak, az is megkönnyití a kezdést. Nehéz megjósolni, mi lesz.

Kívánom, hogy jól döntsél!

2008. febr. 1. 14:35

Szia Kókusz!Idén tervezünk a nappalinkba ami aház központjában helyezkedik el, egy kandalló építését, van e jelentősége az elhelyezésnek a térben.A tervek

szerint sarokba kerül tulajdonképpen a nappaliban elhelyezkedő ülőgarnitúrával szemben lesz kb. 4-5 méterre az ülőalkalmatosságoktól.

11. minimi
2008. febr. 1. 14:29

Kedves Kókusz!

Az idén szeretnék beiratkozni egy lakberendezői tanfolyamra.Tudnál tanácsot adni, hogy melyik suli a jó.A Stílusház vagy a Hervé tanfolyamról tudsz valamit mondani?Már elmúltam 30, szerinted érdemes még egyáltalán belefognom?Nagyon érdekel ez a munka, de azt se szeretném, hogy kidobott pénz legyen belőle, ha utána nem tudok elhelyezkedni.Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv

10. Zelma (válaszként erre: 8. - Kókusz)
2008. jan. 16. 00:49
Szia, én foglalkozom Feng Shuival is, '99-ben vizsgáztam, kérdezz bátran, segítek. Z.
9. 11111 (válaszként erre: 8. - Kókusz)
2008. jan. 15. 22:12
Nagyon köszi,várom a leveledet.
8. Kókusz (válaszként erre: 7. - 11111)
2008. jan. 15. 12:06

Szia!

Nem foglalkozom feng shuival, de van olyan lakberendező ismerősöm, aki igen. Ha érdekel, elküldöm priviben az elérhetőségét.

Üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook