Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 10. 21:19

Szia!


Szeretném én is a segítségedet kérni! Minimás stílusú fehérített tölgy (inkább sárgás) és barna kanapéhoz halványbarnás -szürkés szőnyeg mellett milyen falszínt válasszunk? Valami halvány színűre gondoltunk és a meleg színeket szeretjük jobban. A sötételő fehér alapon terrakotta (narancs-rozsda) és szürke levélmintás.

66. o.andi
2008. ápr. 10. 20:51

Szia!!

De jó:-))

szerinted barackszinü falhoz milyen függöny lenne még jó/most narancs a függönyöm/de szeretnék valami más szint!!fehér ne legyen:-)valami erőteljes szinre gondoltam...esetleg még pár hasonló szinü kiegészitökkel!!

várom válaszod!!

65. Kókusz (válaszként erre: 55. - Dina2)
2008. ápr. 10. 20:18

Mint ahogy írtam, a sárga ajánlott olyan térben, ahol kevés fény van, ahová nem süt be a nap. Így megint csak megerősíteni tudlak: a sárga jó választás az előszobába! Rengeteg árnyalata van, a vaníliától a narancssárgáig, válaszd ki, amelyik közel áll hozzád! A nővéredék lakása kitűnő jó példa: felvidít!

Arra azért vigyázz, hogyha kis alapterületű a lakás, ne legyen minden helyiség más színű, mert az már túl sok, túl tarka! Egy nagyobb lakásban bátrabban variálhatod a színeket, de egy kisebben csínján kell bánni velük! Ez nem azt jelenti, hogy ne használj erős színeket, de inkább pasztellszíneket válassz, az erősebb színek csak kisebb felületeken jelenjenek meg.

2008. ápr. 10. 08:23
myly ismeri a történetemet.
63. Dina2
2008. ápr. 10. 08:20
Hű de nem értem!vagy nem is kell?
62. 4fb920abf7 (válaszként erre: 61. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 10. 08:06
Miért?
61. 0c97fbb607 (válaszként erre: 60. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 10. 08:04

Tudom ,hát:)))

Mégis min csodálkozol?A nők márcsak ilyenek,gondolhattad volna ,hogy ez lesz:)

Bocs az offért.

60. 4fb920abf7 (válaszként erre: 59. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 10. 08:02

Te aztán tudod.

Amúgy szia.

59. 0c97fbb607 (válaszként erre: 58. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 10. 08:02
Miért,hogy jártál?:)
58. 4fb920abf7 (válaszként erre: 57. - Dina2)
2008. ápr. 10. 08:01
Hídd el mindenkinek vannak proplémái.Vigyázz a túlzott őszinteségeddel, mert úgy jársz mint én.
57. Dina2 (válaszként erre: 56. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 10. 07:46
Szerinted lenne valami hasznom belőle, ha csak látszat lenne? Én itt csak írok, mint anno Petőfi, kiírok magamból mindent, mert nemigen akad most olyan személy a környezetemben, akivel igy beszélgethetnék. Bár lehet, itt se sokakat érdekel...
56. 4fb920abf7 (válaszként erre: 55. - Dina2)
2008. ápr. 10. 07:40

Szia!

Úgy érzem , hogy nagyon őszinte vagy.

Remélem nem csak látszat?

55. Dina2
2008. ápr. 10. 07:37
És a belépő, vagy folyosó, vagy előszoba-ahogy nálunk nevezik, milyen lehetne, ha nincs rajta ablak, tehát sötét. Szeretném, hogy aki belép hozzám, rögtön jó benyomást kapjon az egészről? (a nővéreméknél az előszoba lett napsárga és ahogy belépek, annyira felvidít-élénkít ez a szin).
54. Kókusz (válaszként erre: 52. - Dina2)
2008. ápr. 7. 11:13

Szia!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de nagyon sűrű volt a hétvégém.

Vegyünk végig egy pár színt:

Kék: Nyugtató, stresszoldó hatású, hideg szín. Fürdőszobában, konyhában, dolgozóban ajánlott.

Zöld: Pihentető, nyugtató hatású. Olyan terekben ajánlott, ahol pihenni szeretnénk (háló), vagy ahol koncentrálnunk kell (dolgozó).

Sárga: Élénkítő, derűs hatású szín. Optimális gyerekszobába, dolgozószobába, étkezőbe. Mivel meleg szín, olyan terekbe is ajánlott, ami kevés napfényt, napsütést kap.

Narancssárga: Izgató, mozgósító, energiát adó szín. Nappaliban nagyon jól mutat.

Vörös: Pozitív, serkentő hatás. Kedvező hatás a szexuális életre! Ennek ellenére nem ajánlott az egész hálószobát vörösre festeni, mert az alvás kedvezőtlenül befolyásolhatja.

Lila: Méltóságteljes, ünnepélyes szín. Elegáns, igényes hatású terek alakíthatók ki vele.

A konyha színét elsősorban a konyhabútor színe határozza meg. Ha esetleg fehér, akkor ahhoz bármilyen színt választhatsz, akár a pirosat is. A fa, vagy fa utánzatú laminált bútorokhoz is illik ez a szín. De azt vedd figyelembe, hogy ennek a színnek erősen térszűkítő hatása van. Tehát ha egyébként sem túl nagyméretű a konyha, akkor inkább csak egy falon jelenjen meg a piros, a többi pedig inkább világos árnyalatú legyen, ami harmonizál a pirossal (például tojáshéj, halványzöld, vagy akár szürke). Ha tényleg a piros mellet döntesz, jól mutat majd, hogyha veszel pár piros kiegészítőt: akár poharak, bögrék, kaspók, vagy a függöny színében is megjelenhet.

Gyerekszobába tökéletes választás a napsárga-kék kombináció :)

Amennyiben amerikai konyhád van, és piros konyhád lesz, nem hiszem, hogy jó ötlet lenne a rózsaszín nappali. Igaz, hogy egymás mellet, egy térben jól is tud kinézni egy rózsaszín-piros kombináció, de két térben egymás mellet, már nem biztos. A barackot inkább ajánlanám, ha a kettő közül kell választani. De tudom ajánlani még a sárga, narancssárga és a zöld színeket is. Ebben a döntésben befolyásoljon a kanapé színe! Olyat válassz, ami harmonizál vele!

Mivel eddig csak fehérek voltak a falak, biztosan óriási lesz a hatás, ha most színesre varázsolod!

Sok sikert a döntéshez!

53. Kókusz (válaszként erre: 52. - Dina2)
2008. ápr. 5. 23:42

Kedves Dina!

Ne haragudj, de csak holnap válaszolok a kérdésedre, mert most már nagyon fáradt vagyok! De ami késik, nem múlik!

Szia

52. Dina2
2008. ápr. 4. 14:18

Sziasztok, én most költözöm albérletbe és érdekelne a színek jelentősége/jelentése a lakásban. Mivel eddig a férjem kedvéért minden szoba fehér volt, most önállóságomban egy nagyon vidám és színes, de nem eltúlzott, giccses lakást szeretnék.

Konyha: piros-fehér?

Gyerekszoba: napsárga, kék kombinációval?

Nappali: barack, vagy rózsaszin?

Vélemény, javaslat

2008. márc. 16. 05:44

Szia KÓKUSZ!!!


Még nem rendeztük át a szobát de mihelyst kész küldöm a képeket!!!

Pusza!

50. korcsolya (válaszként erre: 44. - Kókusz)
2008. márc. 11. 18:11
Köszönöm a válaszod!
49. Kókusz (válaszként erre: 48. - Dézsa)
2008. márc. 11. 15:14
Hogy őszinte legyek, nem tudom. De talán a füst, ha már egyszer felszívodott, például a mészbe, akkor talán már nem jön "vissza". De erre nem tudok válaszolni.
48. Dézsa
2008. márc. 11. 07:20

Kösz a részletes választ.

Szerinted a falakon a nikotin jelenléte csak esztétikai probléma, vagy van valamiféle "kigőzölgése"?

47. Kókusz (válaszként erre: 46. - Dézsa)
2008. márc. 10. 16:04

Szia!

Nem tudom, ti csináljátok-e a festést, vagy majd festő. Ha szakember, akkor azért neki tudnia kell, hogy ilyenkor mi a teendő. A régi falfestéket el kell távolítani, le kell vakarni. Találtam olyan falfestéket a Trilaknál, amit kifejezetten dohányfüst-foltos falra ajánlanak. Fehér színű, de tetszőlegesen színezhető. A linkje: [link] A falra tehát ezt ajánlom, de lehet, hogy a régi festék eltávolításával már megdoldottátok a problémát.

A nyílászárók esetében legszerencsésebb lenne a csere, de persze nem biztos, hogy pénztárcátok is így gondolja :) Ebben az esetben is a teljes átfestés a megoldás. Nem fog átütni a sárga szín, ha legalább 2x átkenitek. Ha ezt kevésnek tartod, akkor a megoldás itt is a régi festék eltávolítása. Ezt meg lehet oldani egy kromofág nevű vegyszerrel, ami lemarja a festéket. A másik megoldás a szalagcsiszolóval való eltávolítás. Egy kicsit macerásabb, mert a géppel nem mindenhová fér hozzá az ember, azt pedig kézzel kell akkor lecsiszolni.

A padló nem tudom milyen: parketta esetén csiszolás és lakkozás. Laminált padló esetén sajnos csak a csere segíthet... Csempe és járólapoknál pedig ha nem cserélitek, marad a többszöri fertőtlenítés, esetleg a fuga fehérítés (ha fehér a fuga).

Ha kihagytam valamit, írj!

46. Dézsa
2008. márc. 9. 23:43

Szia Kókusz!


Most vettünk egy lakást, a nyáron kezdünk hozzá a felújításhoz (Lehet hogy akkor több kérdésem lesz).

Az előző tulaj közel 20 évig intenzíven dohányzott benne. Mit tudhatok tenni a falba ivódott (és egyéb helyekre) nikotin ellen? Kicsi gyerekeim vannak, féltem őket...

Egyszerü festésnél többet szeretnék! Vagy az elég?

45. Kókusz (válaszként erre: 43. - Zsikee)
2008. márc. 9. 22:40
Nem kaptam meg! Nem azért mert túl nagy méretű a levél? Képeket küldtél? Mert ha sok van az emilben, akkor előtte le kell kicsinyíteni!
44. Kókusz (válaszként erre: 42. - Korcsolya)
2008. márc. 9. 22:33

Szia!

Mindegyik szín amit írtam, illik a sárgához!

A lila pedig kifejezetten megy hozzá!

A narancssárga-sárga variációhoz pedig akár a lila, akár a kék, akár zöld is illik!

43. Zsikee
2008. márc. 9. 21:37
Szió Kókusz! Megkaptad a képeket? Valami hibaüzi jön folyton amikor küldöm őket. Holnap újból próbálkozom.
42. korcsolya (válaszként erre: 38. - Kókusz)
2008. márc. 9. 18:45

Szia Kókusz!

Köszönöm,hogy válaszoltál.A rózsaszín-lila variációd tetszene csak az a baj,hogy sárga kiegészítőink vannak.Mindent meg nem tudok kicserélni sajna.De ha narancssárga lenne azt mivel variáljam mag?A dekorcsík oké.

41. Kókusz (válaszként erre: 40. - Kalmár Edit)
2008. márc. 9. 17:57
Nagyon szívesen!
40. Kalmár Edit (válaszként erre: 39. - Kókusz)
2008. márc. 9. 16:17
Köszönöm:)
39. Kókusz (válaszként erre: 36. - Kalmár Edit)
2008. márc. 9. 16:06

Kedves Edit!

Nagyon sokféle térelválasztó polcot lehet már kapni a legkülönbözőbb stílusban. Biztosan Te is megtalálod az, ami a lakásodhoz a leginkább illik.

Felállíthatsz paravánt is, ebből is van már nagyon sok: rattan, fa, bambusz.

Ha nem túl magas a belmagasság, a plafonra is szerelhetsz függönytartót, és föggyönnyel választhatod le az ágyatokat. Ezzel intim hangulat alakítható ki. De akár el is kötheted, úgy is nagyon mutatós tud lenni.

38. Kókusz (válaszként erre: 35. - Korcsolya)
2008. márc. 9. 15:29

Szia!


Mivel kislányról van szó, szinte adja magát, hogy lehet rózsaszín, vagy lila, vagy akár a kettő kombinációja. Ha ezt túl csajosnak gondolod, lehet akár narancssárga, halványzöld, de valamilyen világosabb kék is megjelenhet egy kisebb felületen.

Jól mutat, ha két harmonizáló színt használsz a falon: alulra a sötétebb szín kerüljön, felülre pedig a világosabb. A két színt pedig dekorcsíkkal választhatod el. Ezt akár Te is felfestheted sablonnal, de készen is lehet kapni öntapadós díszcsíkot. Akár ugyanannak a színnek két árnyalatát is használhatod: például világosabb és sötétebb lila.

A falak legyenek halványabb árnyalatúak, de a kiegészítők lehetnek erősebb, tiszta színűek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook