Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


97. Kókusz (válaszként erre: 95. - Dina2)
2008. ápr. 24. 22:00

Persze, hogy érdekel, milyen lett! Örülök, hogy elégedett vagy a végeredménnyel, és a gyerekeknek is tetszik!

Nagy igazság, amit írtál: egy kis odafigyeléssel, meg praktikával sokkal szebb, és otthonosabb környezetet teremthetünk magunk köré! És ez nem kerül plusz kiadásba, ha már egyszer úgyis festet az ember :)

Akkor ezek szerint a konyhába mégsem került a falra is piros?

96. McKenzi (válaszként erre: 83. - Kókusz)
2008. ápr. 23. 15:33
:) köszi. Amúgy járnak össze-vissza a gondolataim, mert néha nagyon szépnek látom a kanapénkat, máskor meg nem... Az biztos, hogy kevés ülőhely van, így vagy lecserélem, vagy veszünk mellé mégegyet. Csak nem tudom, hogy még egy hatalmas barna kanapé nem tenné-e túl komorrá a lakást? (novalife mittelbraun fent van a kanizsatrend oldalán - mi a véleményed?)
95. Dina2 (válaszként erre: 88. - Kókusz)
2008. ápr. 23. 10:18

Szia, eddig nem volt módom írni, csak most, hát elmesélem kicsi lakásom ,ha érdekel: a gyerekszoba napsárga lett, egy kb 1,5 m széles kiugró falrész(a kémény fala) pedig narancsszinű. A szekrény is világosbarna, a fiam ágya pedig kék, és olyan zöldes autósszőnyeg van benne. A gyerek rögtön beleszeretett, teljesen el van ájulva tőle, pedig nincs benne sem tv sem számítógép, mint ahogyan ezelőtt volt.

A nappali kicsit barackos rózsaszín lett, szintén van egy kiugró falrész, az meg inkább violás, sötétebb rózsaszín, mivel az ülőgarnitúrám fekete és rózsaszín mintás. A szőnyeget kaptam-világosbarna, de jól meg az egészhez, plusz vettem egy szintén rózs.csíkos pokrócot az ágy elé. A szekrényre pedig az ilyen színű dísztárgyakat tettem előre.

A konyhabútort szintán kaptam, nem egy nagy szám, de ez van- fehér és piros a teteje, ezért kombináltam a többit is fehér-pirosra: a fal törtfehér, a függöny fehér és piros kockás, asz asztalon sötétpiros teritő, stb.

Nekem nagyon fontos a színek összhatása, és ez semivel sem kerül többe, mintha öszzevissza színű lenne, viszont sokkal jobbat mutat. És a tanácsaiddal, meg egy kis kreatívsággal olyan lett az otthonom, mint egy OTTHON nem pedig, mint egy kórház...

És ami nekem az egészben a legfontosabb:a gyerekeknek tetszik!

94. Kókusz (válaszként erre: 91. - Gyöngyi)
2008. ápr. 17. 22:23

Szia Gyöngyi!

Egyszerű a kérdés, de nagyon hosszan lehetne rá válaszolni.

A legegyszerűbb megoldás képek felrakása. Ezek lehetnek saját,családi képek, kinagyítva, bekeretezve, de lehetnek más fotók is, készen vásárolva. Rengeteg helyen lehet már kapni ilyesmit. Hogy a legegyszerűbbet említsem: IKEA. Itt komplett, egymáshoz illő sorozatokat is lehet kapni, akár keretezve, akár anélkül. Divatos, hogy 3 képet észítenek ugyanarról a témáról , ugyanolyan keretbe téve. Vásárolhatsz külön kereteket is, ha a családi fotókat szeretnéd kirakni. Nagyon mókás hatást kelt, ha nincs két egyforma keret: sem színben, sem formában, sem pedig méretben. Próbálozhatsz ilyesmit vásárolni sima papírboltokban, illetve fotós szaküzletben is!

Másik ötlet a polcok felszerelése a falra. Nem írtad, milyen stílusú a kanapé, a szoba, de minden stílushoz találsz odaillőt: klasszikus stílushoz tömörfa, mediterránhoz kovácsoltvas, modern, minimál stílushoz lebegő (tartó nélküli) polcok, de sorolhatnám még....

A harmadik ötlet átmenet a kép és a polc között: úgy tudnám leegyszerűbben leírni, hogy képzelj el egy fiókot, aminek hiányzik az alja. És ezt szereld fel állítva a falra. Persze nem egyet, hanem többet, akár különböző méretűeket. Ebbe pedig lehetne mindenfélét pakolni: vázát, képeket, nyaralási emlékeket, virágokat stb. Vagy ha esetleg van valamilyen gyűjtemény, annak is kitűnő helye lehet itt: fémdoboz, szódásüveg, régi fényképezőgép vagy vasaló, kagyló...

Egyenlőre ennyit írok, de ez egy olyan téma, amiről sokat lehetne beszélni. Lapozgass lakberendezési magazinokat, rengeteg ötletet meríthetsz belőlük!

93. Kókusz (válaszként erre: 90. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 17. 21:58

Na akkor harmadik nekifutásra talán tudok neked válaszolni, miután a kisfiam egyszer kikapcsolta a számítógépet, egyszer pedig egy gombnyomással kitörölte az egész válaszomat :)

Szóval a hálószoba... A kék sötétítőhöz a sárga és a narancs is jól menne, de az ugye kilőve. Passzol még hozzá a zöld is, már csak azért is, mert az ágy is az, bár a kék ettől függetlenül jól megy a zöldhöz. Ezen kívül illik hozzá minden neutrális szín: bézs, szürke, barna. Falszínekről talán ennyit.

Bútorlapként pedig, mivel cseresznye már van a szobában, talán az lenne a legkézenfekvőbb. Vagy nem fautánzatra gondoltál, hanem színekre? Akkor pedig az előbb felsorolt színek közül válassz!

92. Kókusz (válaszként erre: 89. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 17. 21:00

Verdás figurák is lehetnek a falon, ha ez a kedvenc :) Csak feltételezem, ilyen diád nincs otthon!

Ha a zöld színnél maradsz, és átlósan festesz két színnel, akkor inkább a sárgát javasolnám. A ferde falminták ugyanis azt az érzetet keltik az emberben, ha belép a szobába, hogy egyensúly zavara van :) Ezért olyan sárgát válassz, ami hasonló intenzitású, mint a zöld. És esetleg lehet szimmetrikus is a minta, akkor kiegyensúlyozódik a dolog. Remélem érted, mire gondolok!

2008. ápr. 17. 10:53

Szia Kókusz!

Kissé tanácstalan vagyok. A nappalinkat készülünk tapétázni, valamilyen halványsárga viszonylag semleges árnyalatra gondoltam. Egy bordó bőrgarnitúránk van,egy nagy tévé és egy lengyel gipszkőből épített kandalló adja meg a szoba jellegét. Eddig egyiptomi papiruszképek voltak a falon, de azt meguntuk.Eredeti festményt nem szeretnénk(nem a mi stílusunk). Mi való hozzá a falra? Két teljes falunk ablak szép világos a szoba.Esetleg valami fényképes dologra gondoltunk, de nem tudom, hogy hol lehet ilyet kapni vagy, hogy illik-e ide??

Köszi: Gyöngyi

2008. ápr. 17. 09:46

Lenne még egy hálószobai kérdésem is:)


Jelenleg kék a fal amit nem szeretek,tehát azt kizárnám.Párom sárgát nem szeretne,én pedig függönyt nem cserélnék ha megoldható lenne,de az is kék,elég sötétkék.

Ágy majd cserélve lesz,ágytakaróval talán addig fedezhető,mert zöld,elég sötétzöld-barna mintás kárpitos.jelenleg a kékségben,fehér és pici kék kombinációju ágytakaróval van megoldva.

A szobában számítógépasztal(cseresznye),franciaágy és szekrénysor van...

Közben lenne szekrénykérdésem is:klasszikus formáju szekrénysor ez is,de az ajtajait le szeretném cserélni majd ha összejön,de gardróbos kinézetüre,tehát leszedni mindent és minden szekrényrészre egy mindent takaró ajtót külön,külön...nem tudom érthetően írom e....tehát egy nagy zárt jellegü szekrény lenne belőlle,az egyik falat szinte takarja,de kb 80centis elemekböl áll ,4 darabbol.

Az élei az eredetinek kilátszanának,ezek feketék.

Ehhez szeretnék bútorlap szint választani,és mindehhez falszint.....

Ne haragudj ha nem érthető,azt a részt körbeírom mégegyzser,de most csak ennyi telt tőlem:)

89. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 85. - Kókusz)
2008. ápr. 17. 09:35

Szia és köszönöm!Egy kellemes zöldre mi is gondoltunk,de úgy hogy átlósan elválasztani a falakat,igaz zöld fehérben gondolkodtam,de egy nem tul erős zöld talán egy finom kis sárgával....

A mesefigurák tetszenek,de tilos,mert a nagyobbik már "nagy":)Most hogy átrendeztem,tettünk fel festésig egy pár posztert,képet,aranyosan néz ki és takar pár foltot míg nem újul...szóval az ő ágyára csak kizárólag kutyás kabalát lehetett rakni,a falára pedig sportos,vagy állatos képet,gyerekeset NEM,mert ő már NAGY....így kikérte magának:D Verdamániások,tehát azt lehetett tenni...

A gyerekkori vetítőm megvan még egyébként,használjuk is:)


Nagyon csíkosat nem akarok alulra,mert szinte körben mindenhol takarásban van a fal alja szekrényekkel,ággyal,mert így van minál nagyobb tér nekik középen.


Az átlós megosztáshoz mit szólsz?Gyakorlatban hogy nézne ki szerited,ha úgy variálnék két szinnel,nem vizszintesen?


Naranccsal csak annyi a bajom hogy túlzottan imádom,a nappali-konyha-étkező-folyosó ami egy légtér,már a narancs 3 kombinációjával készült,apósom lakrésze is narancs és mustársárga(nem egy helyiségben) tehát már sok lenne belőlle,még szerintem is...

88. Kókusz (válaszként erre: 87. - Dina2)
2008. ápr. 17. 09:23
Hú, ezt nem mondod komolyan? Már készen is van? Ez gyorsan ment! Leírhatnád, hogy végülis milyen lett!
87. Dina2
2008. ápr. 17. 07:28
Szia Kókusz, kész a lakásom! Pont olyan lett mint ahogyan elképzeltem, és a színtelen ház után most nagyon-nagyon jól érzem magam benne. Minden olyan lett ahogyan leírtam és a te tanácsaidat is megfogadtam, és mindent köszönök!
86. ani68
2008. ápr. 16. 09:56
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és fel is keltetted az érdeklődésemet a a sárga árnyalataira erre nem is gondoltam de megnézem és ha jó ki is próbálom.
85. Kókusz (válaszként erre: 82. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 22:29

Szia Jutka!

Az az egyszerűbb eset, ha ugyanolyan neműek! Mármint a szoba falszín kiválasztásának esetében :) Egyéb esetről nem tudok nyilatkozni :)))

Szóba jöhet a zöld, a kék, a sárga, a szürke, a narancs. Ez egy kicsit most ömlesztve volt. Persze lehet kombinálni is őket: zöld-kék, napsárga-narancs, zöld-sárga, kék-szürke, bézs-kék stb.

Ha a szekrények fölött kicsit üres a fal, több lehetőséged is van. Mivel még kicsik a lurkók, mesefigurák is szóbajöhetnek. A kedvenc mesehősöket fel lehet festeni a falra. Én is ezt tettem a lányomnak: méteres Micimackó figurák vannak a falán. Bár nem tudom, hol laksz, de nagyon sokan vállalnak már mesefigura-festést a falra. Ha esetleg ez nem jön össze valamiért, egy kis ügyességel magad is ki tudod vitelezni a dolgot: keríts valahonnan (kölcsönbe) egy diavetítőt, mesefilmekkel, és vetísd ki a falra. Rajzold körbe ceruzával halványan, utána fel lehet kapcsolni a villanyt, és már csak ki kell festeni és kontúrozni.

A másik lehetőség, hogy ne legyen olyan egyhangú, hogy több színt használsz. Például alulra az ablak parapetmagasságáig (vagyis az ablak aljáig) függőleges csíkokat festesz két színből. Ez lehet pár centistől 15 centiig is. Ez fölé pedig akár a két színből az egyik, akár egy harmadik szín mehet falra. A csíkos és az egyszínű falrészt elválaszthatod öntapadós tapétacsíkkal. Ha ez még mindíg nem elég, az egyszínű részt tovább díszítheted: sablontechnikával bármilyen figurákat festhetsz rá!

Hú, hát ez egy kicsit bonyolultan hangzik! Ha valami nem érthető, vagy szeretnéd, hogy kicsit részletesebben írjak le valamit, vagy további kérdéseid vannak, írj bátran!

84. o.andi
2008. ápr. 15. 21:47

Köszi kiprobálom valamelyik szint!!

Igazán kedves vagy:-)))))))))

83. Kókusz (válaszként erre: 78. - McKenzi)
2008. ápr. 15. 21:44

Igazság szerint a barna kanapé is tökéletes, csak azt írtad, hogy nem tetszik a mostani, újat akarsz, és azt gondoltam, hogy akkor nem akarsz még egy barnát :)

A furnérozott bútor megrövidítéséhez nem tudok mit írni látatlanban. Ha a férjed nem meri bevállalni, forduljatok asztaloshoz.

Ha már tervbe van véve a lakáscsere, akkor már tényleg nem érdemes most lecserélni a kanapét. Várjátok meg, hogy milyen adottságokkal rendelkezik az új nappali. Hidd el, hogy akciók később is lesznek!

És továbbra is szívesen válaszolok, bármennyi kérdésed is van :)

82. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 81. - Kókusz)
2008. ápr. 15. 21:40

Bocsánat,ép siettem és csak akartam irni:)

Kettő fiú,4 és 7 évesek.Ép ma lett kész a szekrényátpakolás,festésig szokjuk,ha bevállik így pakolom vissza:)

81. Kókusz (válaszként erre: 77. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 21:38

Szia Jutka!

Jó lenne tudni, hogy fiúknak, vagy lányoknak készül a birodalom? Esetleg vegyes csapat :) ? És mennyi idősek (ez sem mindegy!)?

80. Kókusz (válaszként erre: 76. - Ani68)
2008. ápr. 15. 21:34

Szia Ani!

A bordó mellet jól mutat a bézs, bár mint írtam már többször is, ez árnyalatfüggő! Ha egymás mellé teszed a két tapétát, meg fogod látni, hogy passzolnak-e egymáshoz. A díszlécet általában fehéren szokták hagyni, de le is lehet festeni a fallal megegyező színűre.

A plafonra én szintén bézs színt tennék, nem kellene még egy szín a falakon! Ha minden fal egyszínű, akkor nem jó, ha a plafon is ugyanolyan, mert dobozhatást kelt. De nálad nem ez a helyzet, mivel két színt fogtok használni. Ha mégsem akarod bézsre, akkor viszont fehéret javasolnék, és a díszléc is maradjon fehér!

A bordó mellet jól mutatnak még a sárga árnyalatai a világos vaníliától egészen a narancssárgáig.

79. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 77. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 12:48
ja,és mivel most szétszedve van bent a szekrény,alacsonyak,ezért felül aránylag nagy a puci falfelület.....
78. McKenzi (válaszként erre: 75. - Kókusz)
2008. ápr. 15. 12:45

Köszönöm a tippet! Világos színű kanapéra még nem gondoltam, mert világos a bútor is, de miért is ne - így még elegánsabb is lesz. Annyi még, hogy a nappali bútorhoz tartozó asztal kicsit magasabb, mint szeretném. Ez furnérozott bútor, szerinted megoldható lenne a megrövidítése?

Igen azért annyira nem elérhetetlen álom, éppen csak annyiból, hogy messze van még a megvalósítása, pedig nekem nagyon régi vágyam egy szépen berendezett lakás - tele rafinált megoldásokkal, rejtett világításokkal, megvilágított képekkel, és beépített polcokkal, annyiból jó, hogy túl nagy kiadás már nem lesz, mert szépek és újak a meglévő bútoraim! Azt sajnálom csak, hogy mikor ideköltöztünk vettünk egy nagyon kényelmes kanapét, tehát az egészen új és minőségi, csak közben kiderült, hogy kicsi ezért már sarokkanapéban gondolkozom. Most nagyon jó akciók vannak, de nem tudom kihasználni, mert a sarokkanapé lakásfüggő, nem mindegy, hogy balos vagy jobbos...

Bocs, hogy ennyi kérdést zúdítok rád, nekem ez kedvenc témám ezért szívesen beszélgetek róla:)

2008. ápr. 15. 12:33

Szia Kókusz.Gyerekszoba szinén gondolkozom,valamelyk hónapban festés lesz ott mostanság....Ágyuk kárpitozott,kellemes semleges árnyalatu zöld,(nem nagyonzöld,csak olyan zöld:))

Szekrény marad egyelőre,aminek az ajtajai világosak,talán tojáshéj szinhez hasonlítanám,de majdnem fehér.Mivel a "váza" sötétbarna,a nyitott polcok is,azok,lényegében sötét hatása van a szekrénynek.Nem klasszikus szekrénysorként van berakva,hanem szétszedtem,megbontottam.Itt ott sok sok szines játék mindenfelé,tehát erős szint nem szeretnék.

Falszinnek miben gondolkozzak?



Köszönöm előre is



Aztán majd jön a hálószobakérdésem:))

76. ani68
2008. ápr. 15. 12:12

Szia kókuzs én is szeretném kikérni a tanácsodat.

Nyáron szeretnénk a nagyszobát kitapétázni és kifesteni. A tapéta már meg is van Narburg tapétát vettünk Ez a tapéta olyan hogy van lábazati amit ablak magasságig rakunk és azon túl pedig egy másik minta fut. Tehát a lényeg hogy 2 szint kéne választanom. Én alúra sötét bordót képzeltem el fölűre meg bézs szint de igazábol nem tudom hogy ez a két szin passzol e egymáshoz.A plafon szinét meg egyátalán nem tudom hogy milyen színnel fessük és lesz díszléc is körbe.A véleményedet szeretném kérni arról hogy a mély bordó megy e a bézshez és a plafont és a díszlécet milyen színnel fessük ki. Ha a bordó nem megy a bézshez akkor te mit ajálanál a bézs helyett mert én ragaszkodnák a bordóhoz


Előre is köszönöm a válaszodat

2008. ápr. 14. 22:41

Ha semleges földszíneket választasz, azért válassz azért egy olyan erőteljesebb kiegészítő színt, ami kicsit feldobja az összhatást, hogy ne legyen olyan egyhangú, unalmas. Például, ha már a kedvenced, a terrakotta. Vagy a padlizsán, a vörös. De ezekből nem kell sokat használni. Csak mutatóban: esetleg a díszpárnákon, a függönyön, a szőnyegen, esetleg kis felületen a falon.

Álmodozz nyugodtan, azt én is szoktam :) De azért ez nem hiszem, hogy olyan elérhetetlen álom lenne!

74. Kókusz (válaszként erre: 73. - McKenzi)
2008. ápr. 14. 22:28

Azért természetesen nem olyan sok ez a szín! Csak a falfelület talán a legmeghatározóbb, ezért inkább olyat válasszunk, ami már fellelhető a nappaliban!

Ha új kanapét vennél, én semleges színűre szavaznék. Mert a kiegészítők színét egyszerűbb megváltoztatni, mint a kanapéét. Ha megunod a színeket, sokkal egyszerűbb kifesteni, és új díszpárnahuzatot, esetleg függönyt varratni, mint egy új kanapét venni. Persze ez mindenkinek a pénztárcájától függ :) Egy nyers vagy vajszínű, esetleg bézs színű kanapéhoz szinte minden szín jól illik. És ez abszolút illik a minimál stílushoz (a minimál szekrényből kiindulva). Az Andante kanapéi közül nagyon sok szóba jöhet, színben, és stílusban egyaránt. Folyt.köv.

73. McKenzi (válaszként erre: 71. - Kókusz)
2008. ápr. 14. 15:29

Köszönöm a segítséget!


A sok színt azért nem vettem észre, mert a sötétítő még nincs felrakva :) de amúgy én is érzem, hogy inkább a kanapéval kellene harmonizálnia, de annak olyan lehetetlen barna színe van, sajnos a bolti mintasál nem adta vissza. Olyan mint a kakaógranulátum. Ehhez a terrakottának egy árnyalata sem illik.. :(


Ha lecserélném a kanapét milyen színt javasolnál? és milyen sötételővel? (azt a vég anyagot amim van - panelfüggönynek vettem így nem sok anyag - másra, máshová is fel tudom használni!)

Szeretjük a földszíneket, és egy elegáns, nyugalmat sugárzó nappalira vágyunk (vágyok én mert a férjemet annyira nem érdekli :D )

A lakáscserén gondolkodunk, sajnos az nem meg egyik napról a másikra, de a következő lakásunk berendezésének megtervezéséhez már szakértő segítségét fogom kérni, de addig is szívesen álmodozok :)

Nagyon tetszik a közép-barna (brandy) színű bőr, és a terrakotta árnyalatai. Kanapénál csakis novalife szövet (aminek elég "érdekes" színei vannak) vagy a bőr jöhet szóba a tisztíthatóság miatt. Így általában az andante kanapéiban gondolkodunk. Ismered ezeket?

72. Kókusz (válaszként erre: 69. - Dina2)
2008. ápr. 12. 19:28

Szia Dina!

Dehogy baj, kérdezz bátran!

Ha csak sávokban szeretnéd a falon a pirosat, lehet úgy is, hogy csak a sarkokon jelenik meg. De az ellenkezője is jól mutat: ha egy fal középső sávját színezed erőtlejesre, persze pont egyenlő távolságra a két saroktól. A közepére pedig jól mutat például egy kép. Ezt lehet "többszörözni": 2 vagy 3 sávval. Persze ez már csak nagyobb felületű falon mutat jól, például nappaliban.

Én a piros mellé lebeszélnélek a fehérről: túl nagy a kontraszt. Egy nagyon halvány tojáshéj vagy vanília színnel sokkal melegebb lesz az összhatás!

De azért a piros csíkokat se vidd túlzásba!

71. Kókusz (válaszként erre: 67. - McKenzi)
2008. ápr. 12. 19:18

Szia!

Mivel már elég sok szín jelenik meg a nappaliban (bár leírás alapján harmonizálnak egymáshoz), én nem vinnék be még egy színt. Vagyis a meglévők közül választanék. Mivel a barna már elég nagy felületen megjelenik (kanapé+szőnyeg), ezért ezt inkább ne, mert túlságosan egyszínű lesz az összhatás. Én javasolnám, hogy az egyik fal (például a kanapé mögötti) legyen erőteljes színű: mivel már van, ezért a terrakottára gondoltam. A többi fal pedig halvány színű: lehetne szürke is, de mivel meleg színt akartok, talán inkább egy tojáshéj, vagy vaníliasárga mutatna jól.

A kanapén pedig megjelenhetnének díszpárnákon a színek: szürke, terrakotta, tojáshéj.

Nem győzöm mindenkinek hangsúlyozni: a színek harmonizálása nagymértékben függ az árnyalatától! Egyyik kék passzol a zöldhöz, de a másik árnyalatú kék borzasztóan mutat mellette! Mindenkinek ajánlom, hogy vigyen magával színmintát, ha lehet. Például falfesték kiválasztásához egy darabka maradék függönyanyagot, vagy csempét stb. Persze a kanapét nem tudjuk magunkkal vinni :)))

70. Kókusz (válaszként erre: 66. - O.andi)
2008. ápr. 12. 18:55

Szia Andi!

A barackhoz jól megy az erős terrakotta, bár most hasonló a narancs is. Erős kontrasztot alkot a kék szín különböző árnyalataival is(elsősorban a kékeslila és zöldeskék jön szóba). De a barna is jól mutat mellette.

Általában három színt szoktunk használni: vagy 3 harmonizáló, vagy 2 harmonizáló és egy kontrasztos szín. A kontrasztos szín mindíg erőteljes, erős, ezért csak kevés helyen jelenjen meg!

Mondok 1-2 példát rá. 3 harmonizáló: barack-vaníliasárga-narancs; barack-aranysárga-bézs.

2 harmonizáló-kontraszt: barack-tojáshéj-lila; barack-világoszöld-barna.

Szia!

69. Dina2 (válaszként erre: 65. - Kókusz)
2008. ápr. 11. 11:43

Megint én, ugye nem baj?

Gondolkodtam a konyhán, amit ugye pirosasra szánok, és olyan jutott eszembe, hogy a fal maga fehér maradna, csak a sarkok lennének pirosak egy sávban lefelé (ugye érthető), és persze a függöny ugyanilyen piros, esetleg csíkos, meg pár kiegészitő. Az olyan szerény összhang lenne nem?

68. McKenzi (válaszként erre: 67. - McKenzi)
2008. ápr. 10. 21:19

helyesen: fehérített tölgy nappali bútorhoz


előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook