Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


127. Kókusz (válaszként erre: 125. - Kishoresz)
2008. máj. 8. 09:15
Nem gondolod, hogy az e-mailemre megérdemelnék egy választ? Még ha nem is köszönöd meg, hogy két órán át törtem a fejemet a konyhádon, de legalább válaszolnál! Levontam a következtetéseket...
126. Dina2 (válaszként erre: 97. - Kókusz)
2008. máj. 5. 07:28
Nem, azaz még nem. Még a fürdőt sem festettem át, majd idővel, csak már kicsit elegem van a festésből a rendetlenségből. De ha egyszer ihletet kapok, ki tudja mi lesz még...
125. kishoresz (válaszként erre: 124. - Kókusz)
2008. máj. 3. 17:48
Dehogy haragszom. Nem vagyok én olyan!! :)
124. Kókusz (válaszként erre: 123. - Kishoresz)
2008. máj. 3. 17:35
Nem tényleg, nem. Ne haragudj, de úgy rémlett, albérletbe költöztök, és az ottani konyháról van szó. De már megnéztem, és láttam, hogy nem :)
123. kishoresz (válaszként erre: 121. - Kókusz)
2008. máj. 2. 21:27
Nem albérlet, saját lakás. Szerintem ezt nem nekem akartad írni.
122. Szilvia.21 (válaszként erre: 118. - Kókusz)
2008. máj. 2. 21:23
Köszönöm szépen a válaszaidat!
121. Kókusz (válaszként erre: 120. - Kishoresz)
2008. máj. 2. 21:20
Hú, az nem semmi, albérletbe konyhabútort csináltatni. Remélem, beszámítják az albérleti díjba.
2008. máj. 2. 08:36

Szia.


Most válaszolok a kérdéseidre. Úgy csináltatnák a konyhabútort, mert a formája miatt tényleg nem lehet berakni szabványméretű bútort.

Nem falicsap van, tehát a vizet tudjuk "vinni" bárhová.

Az ablak alja 110 cm-nél kezdődik.

Remélem tudsz tippeket adni.

Köszönöm előre.

119. Kókusz (válaszként erre: 117. - B59d693a46)
2008. máj. 1. 22:04

Okés, a dobogó kilőve.

Ez a kicsi szoba nem alkalmas arra, hogy franciaágyat tegyetek, tehát mindenképpen ez kell legyen a gyerekszoba. Panellakás egyébként? Nagyon picire tervezték, azért gondolom.

Szóval, mivel nem adtad meg a pontos méreteket, nem tudom, mennyi hely van a bejárat ajtó mellet két oldalt. És azt sem tudom, az erkély felőli falon mekkora az ajtó és az ablak. Ezek nélkül csak ötleteket adhatok, hogyan lehetne berendezni.

Szóval három variáció:

1. A bejárati ajtó felől indulunk, a jobb oldaltól befelé haladva a bútorok: ruhásszekrény (hosszú fal mellett)- ágy – ablak alatt rajzasztal székkel. Baloldali fal mellett, ha elfér az ajtó mögött, 25-30 cm-es polcot lehet végig a fal mellet az erkélyajtóig vagy nyitásának vonaláig (remélem érthetően írtam).

Mindegyik variációnál azt feltételeztem, hogy bal oldalon van az erkélyajtó, mellette pedig jobb oldalon egy ablak, mivel általában így szokták beépíteni.

2. Bejárati ajtó jobb oldala mellet, az ajtó melletti falon a ruhásszekrény, ha elfér. Utána jön az ágy, majd a fejvégénél, a falra merőlegesen lehetne polcot építeni a plafonig. Mögötte, az ablak alatt lehetne egy kis kuckó a rajzasztalnak. Ez abban az esetben lehet jó megoldás, ha a bejárati ajtó ellett, és az erkélyajtó mellet nincs sok hely, így ezt az oldalt nem lehetne polcozni.

3. Ennél a variációnál a rajzasztalt úgy képzeltem el, hogy a bal oldali falon lenne végig a polc, és az egyik részében lehetne úgy a rajzasztal, hogy lehajtható lenne az asztallap, így használaton kívül nem foglalna helyet. A jobb oldali falon pedig előbb a szekrény, beljebb az ágy.

Mindegyik variációra igaz, hogy a tükörképe is megvalósítható, ha például a bejárati ajtó jobb oldalán van kisebb hely.

Hú, ezt olyan nehéz volt leírni, mennyivel könnyebb lett volna lerajzolni! Ha valami nem érthető, kérdezz!

118. Kókusz (válaszként erre: 115. - Szilvia.21)
2008. máj. 1. 21:42

Bocs, előzőleg egy kicsit szűkszavúan válaszoltam, de a férjem uralta a gépet napokig, mert cikket írt, én meg nemigen jutottam a gép közelébe.

Szóval azt javasolnám, hogyha a függöny világosabb sárga, a sötétítő pedig narancs színű lesz, akkor valahol jelenjen meg a bordó is. Így mutatkozik meg igazán, hogy a függyöny színválasztása átgondolt döntés következménye. Tehát vagy a mintában (akár szabálytalan mintájú, vagy például virágmintás) jelenjen meg. Vagy ha egyszínűt akarsz, akkor azt tudom javasolni, hogy a sötétítő narancsa legyen bordó anyaggal beszegve: vagy alul és/vagy felül, vagy pedig kétoldalt.

A sárga-narancs-bordó színtrió nagyon meleg, barátságos hatást keltenek együtt.

117. b59d693a46 (válaszként erre: 111. - Kókusz)
2008. ápr. 30. 07:20

Köszönöm szépen. Néztünk képeket dobogokról, az az igazság, nem nagyon tetszik nekünk. Az erkélyt meg elég gyakran használjuk, mert be van üvegezve és ott tartunk dolgokat. Hát nem tudom...talán marad az a variáció, hogy az ablakhoz tenni az ágyát, mellé az asztalt és a bejárat mellé egy nagyobb szekrényt. A falat meg be kellene polcozni mennyezetig. Nem tudom, hogy nézne ki, nem lenne-e nyomasztó érzés, hogy az ágya fölött polcok vannak.

A másik dilemmánk, hogy van egy ennél nagyobb szobánk, kb 10 nm, ez csak 8. Azt használjuk hálónak. Van benne egy 1.60-as franciaágy, egy nagy gardrób meg 2 éjjeli szekrény. Jobb lenne gyerekszobának, de a pici szobából nem tudunk hálót csinálni, mert akkor szintén az a gond, ha oda betesszük azt a nagy ágyat, nem lehet kimenni az erkélyre. Meg biztos ronda is lenne, beterítené a szobát. Tehát sajnos a kisebb szobában kell gondolkodnunk.

116. Kókusz
2008. ápr. 29. 21:44

Igen, a járólaphoz és a bordó sötétítőfüggönyhöz is mennek ezek a színek.

Ha a sötétítő narancs, és a függöny sárga, jelenjen meg valamilyen formában a bordó is valamelyik függyönyön: még ha egyszínű is, legyen akkor bordó az alja, vagy a teteje egy sávban.

115. Szilvia.21 (válaszként erre: 107. - Kókusz)
2008. ápr. 29. 18:29

Mármint most akkor a járólaphoz ezek mennek?

Arra is gondoltam,hogy mi lenne ha a sötétebb függöny narancs lenne az átlátszó meg sárga.Az menne a padlóhoz?

114. Kókusz (válaszként erre: 113. - Gabcsi8080)
2008. ápr. 29. 17:05

Szia Gabcsi!


Köszi, remélem Te is jól vagy!

Küldjél majd fényképet!

2008. ápr. 29. 11:29

Szia Kókusz!!!!!!


Látom jönnek a kérdések és Norbizol is!!!!

Gratula és puszi!

Ja a szobához csináltatunk egy nagyon vagány szekrényt.Majd küldök képet ha kész!!!Puszika!!!!!

112. Kókusz (válaszként erre: 110. - Nestle)
2008. ápr. 29. 11:01
Megkaptam a levelet, majd emilben válaszolok is, de ez egy kicsit lassabban fog menni, mert sok kérdésed van :)
111. Kókusz (válaszként erre: 109. - B59d693a46)
2008. ápr. 29. 10:59

Igazság szerint egy jó asztalossal megoldható a dobogó akkor is, ha befelé nyílik az ajtó. Feltételezem, nem használnátok az erkélyt naponta többször is. Mert meg lehetne oldani az erkélyajtó előtt úgy, hogy a dobogó felhajtható lenne, amikor az erkélyre mentek. Ez persze kicsit macerás, de egy ilyen kicsi szobában kompromisszumot kell kötni :)

A dobogó lehetne a fél szobában: tehát 2x2 méteres lenne. A bejárat felőli oldalon lehetne alóla kihúzni az ágyat. Mivel nem tudom a pontos méreteket, a ruhásszekrényt vagy a dobogóra lehetne tenni, ha az ablak mellett elfér, vagy a bejárat mellé. Ettől függ az is hogy hová lehetne tenni a rajzasztalt, meg több polcot a játéknak. A polc lehetne a dobogó szélén, térelválasztóként is.

Ha szeretnéd, hogy konkrét terveket csináljak, akkor írd meg a pontos méreteket az e-mail címemre! Csinálnék klassz látványterveket is, a döntés megkönnyítésére!

110. Nestle
2008. ápr. 29. 09:04

Kedves Kókusz! Írtam privát üzenetet neked tegnap!Mivel építkezünk szeretném kérni a segítségedet, mégpedig a konyha kialakitásában elsősorban.

Várom mielőbbi válaszod!

ui.: küldtem tervrajzot is

109. b59d693a46 (válaszként erre: 108. - Kókusz)
2008. ápr. 28. 13:18

Szia!


Köszönöm szépen a gyors választ meg a jó ötleteket.:) Igen, igazad van az ággyal kapcsolatban, azóta olvastam is: 5-6 évesnél fiatalabb gyerekeknek nem jó az emeletes ágy. A bejárati ajtó az erkélyajtóval szemben van. Épp' a helyhiány miatt harmónikaajtó van rajta, így nem vesz el a szobából. Az erkélyajtó viszont sajnos befelé nyílik :(

108. Kókusz (válaszként erre: 105. - B59d693a46)
2008. ápr. 28. 12:46

Szia!

Ezek szerint olyan két év körüli a kislányod? Én biztosan nem vennék neki emeleteságyat. Ezt nem mint lakberendező, hanem mint anya mondom. Amikor 6 éves korában új ágyat kapott a lányom, akkor is vaciláltam, hogy emeletes legyen-e, de mivel a leesésgátlótól is simán le tudott esni az ágyáról, inkább maradt a "földszintes" :)

Vannak praktikák, amivel a hosszú, folyosószerű szoba rossz adottságait eltűntessük, vagy legalábbis enyhítsük. Például, ha azt a falat, amin az erkélyajtó van, sötétebbre festjük, mint a többi falat. Ha a padló csíkozása az erkélyajtóval párhuzamos, az keresztirányban szélesíti a teret. Ha valamivel kettéosztjuk a teret a szoba felénél: plafonról belógó virágokkal, térelválasztó polccal, esetleg a padlószint megemelésével. Bár azért neked nem annyira nagyon hosszú ez a szoba, de keskeny, és kicsi. Ezért jó ötlet lehet a dobogó alá beépített ágy: ez meg is osztja a teret, és helytakarékos. Ez függ attól, hogy hol a bejárati ajtó? Ha az erkélyajtóval szemben, akkor csak úgy lehet dobogót építeni, hogyha kifelé nyílik az erkélyajtó. Ezzel máris rengeteg hely megspórolható, több marad a szekrénynek, az asztalnak és játéktérnek.

Ennél konkrétabbat nem tudok írni addig, amíg nem tudom, hol a bejárati ajtó :)

107. Kókusz (válaszként erre: 104. - Szilvia.21)
2008. ápr. 28. 11:44

Szia Szilvi!

Érthető, persze!

Választhatod a törtfehéret is, de a bordóhoz nagyon jól megy az összes sárga : akár a halványabb árnyalatokat választod, mint például a vajszín, akár a sötétebb narancsos árnyalatok is.

Ezen kívül még a bézs és árnyalatai is jól mutatnak a bordó mellett.

106. Kókusz (válaszként erre: 103. - McKenzi)
2008. ápr. 28. 11:33
Én mindenevő vagyok, mármint stílusokban :) Tényleg mindegyikben van valami, ami megfog, mindegyikben más. Talán leginkább a vidékies, vagy a mediterrán stílus áll hozzám legközelebb. De szeretem a minimált is. A lényeg, hogy mindegyikben legyen valami olyan plussz, amitől otthonossá válik. És ez független attól, hogy milyen stílus.
2008. ápr. 27. 14:59

Szia Kókusz!


Szeretném a segítségedet kérni. Nyárra tervezünk a kislányom szobájának átalakítását igazi gyerekszobává. Most még rácsos ágyban alszik, venni fogunk neki rendes ágyat. A probléma az, hogy nem vmi jó adottságú szoba, elég keskeny: 2 méter széles, 4 méter hosszú. Ráadásul a szoba végében van az erkélyajtó. Azt beszéltük, hogy veszünk a ruháinak egy nagyobb szekrényt, kell egy kis asztal székkel, a falakat pedig szinte mennyezetig bepolcozzuk. Tudsz esetleg vmilyen praktikus ötletet adni, hogy lehet egy ilyen adottságú szobát jól kihasználni? Az ágyon is gondolkodunk: emeletes legyen, aminek az aljában eseleg íróasztal lehet vagy hagyományos ágy...vagy inkább vmi kinyitható megoldás lenne jobb a helyhiány miatt. Előre is köszönöm a válaszodat! :)

2008. ápr. 26. 18:32

Szia!

Mi jövöhéten költözünk az uj házunkba,most épült.

A nappali fala hófehér a járólap meg bordós kő és mintába van benne törtfehér is lerakva.

Arra lennék kiváncsi,hogy Én bordó sötétitőfüggönyt szeretnék az ablakra és a nagy erkélyajtóra.Viszont ahhoz milyen szinű függöny megy még?Ilyen törtfehér?

Remélem valamennyire érthető volt. :)

103. McKenzi (válaszként erre: 101. - Kókusz)
2008. ápr. 26. 16:36

Nagyon nem is tudnám félretenni :)))) állandóan nézegetem az újdonságokat, és az ilyen témájú újságokat. Most például azon vacakolok, hogy a kanapé mellé egy darab kényelmes hatalmas fotelt (a kanapé fotelját) vagy két darab kisebb forgófotelt vegyek. Persze sok függ majd a lakás adottságaitól is. Kényelem szempontjából az első lenne a jobb, viszont a második megoldással jobban nézne ki.

Nekem ez a minimál stílus nagyon bejött, nagyon könnyű rendetrakni, nincs túlzsúfolva :) Amúgy nagyon tetszik a romantikus stílus is, legjobban a KA katalógusaiban bemutatott lakások - de kisgyerekkel azt lehetetlen lenne rendbentartani :)


Tudom, hogy aki lakberendező, az szereti a különböző stílusokat, ám biztos, hogy neked is van kedvenced! Melyik az? :)))

102. Kókusz (válaszként erre: 100. - Gyöngyi)
2008. ápr. 25. 22:27
Örülök, hogy sikerült találnod olyasmit, ami tetszik! További sok sikert a csinosításhoz!
101. Kókusz (válaszként erre: 99. - McKenzi)
2008. ápr. 25. 22:25

Az álmodozást sosem szabad "félretenni"! Nekem is millió tervem, ötletem lenne a családi házunkkal kapcsolatban, de ezek nagy része még csak vágyálom, a jövő zenéje. Sokszor még jobb is, ha van idő kiforrni egy-egy ötletnek. Én is megterveztem már jó előre a fürdőszoba felújításunkat, már a csempe is megvolt, amikor váratlanul közbejött valami, és el kellett halasztanunk a felújítást. Emiatt az egy éves csúszásnak azonban meglett az eredménye: közben kiötlöttem olyasmit, amibe először bele sem mertem gondolni, hogy esetleg meg tudnánk valósítani. De nem hagyott békén a dolog, pláne, miután mindenkinek nagyon tetszett az új variáció, ezért úgy döntöttünk a férjemmel, hogy megvalósítjuk az álmomat. Ennek eredményeként pedig nemcsak a fürdőszobát újítottuk fel, hanem a fél házat szétvertük, és új konyha-fürdőszoba-éléskamra lett kialakítva, ami nagyon szuper lett. És így utólag még örülök is neki, hogy közbejött az egy év csúszás.

Szóval álmodozni lehet, sőt kell :))))

2008. ápr. 25. 18:48

Kedves Kókusz!


Már meg is találtam az Ikeában, amit kerestem, köszi a tippet!(Egy fasor képe ködbe burkolózva)

Gyöngyi

99. McKenzi (válaszként erre: 98. - Kókusz)
2008. ápr. 25. 12:03

igazad van tényleg csalóka, mert ennek az anyagnak olyan hatása van, mint a bársonynak tehát megtörik rajta a fény és más színű más más szögekből - a színmintáról ez nem derült ki, ráadásul az üzletekben mesterséges világítás van, ott teljesen más, (élénkebb, kevésbé "foltos") mint a természetes fénynél.

Jó ötletet adtál a másik színű kanapéval, azóta már inkább csak fotelben gondolkodom, mert valószínűleg sosem lesz akkora nappalim, hogy két darab 2.6x1 méteres kanapé is beférjen zsufi hatás nélkül.

Szóval tényleg lakásfüggő, kénytelen leszek még az ötleteléseket is félretenni ..

Kösz a segítséget, remélem hamarosan eljön majd az én napom, jajj már annyira szeretnék költözni, kinőttük a lakást, pedig már tervben van a kistesó is :D

98. Kókusz (válaszként erre: 96. - McKenzi)
2008. ápr. 24. 22:12

Igazság szerint az egész kanapét kellene látni, az a kis darabka színminta, ami fel van rakva, nagyon csalóka lehet. Pláne fénykép alapján. De ha valóban ilyen színű, akkor nem rossz.

Ha venni akarsz még egyet, nem feltétlen kell ugyanolyan színűt venni. Lehet, hogy éppen ez fogja feldobni a lakást. Valami olyan harmonizáló színűt kellene találni, ami persze stílusban megegyezik a már meglévőével. Esetleg lehet egy teljesen ugyanolyan is, csak a színűk lenne különböző.

Az, hogy a kanapé sötét színe mennyire tenné komorrá a lakást, nagyon sok mindentől függ. Függ a nappali méretétől, világosságától, a többi bútor, a textilek színétől, de legfőképpen a falszíntől. Ezek összessége adja meg azt, hogy mennyire sötét, komor az összhatás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook