Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


157. Kókusz (válaszként erre: 155. - Kobagabi)
2008. jún. 4. 14:05

Szia!


Mivel a sok nyílászáró vöröses színű fája elég meghatározó, seemiképpen nem tennék be olyan polcokat, ami szintén karakteres, sötét színű fából készült. Vagy válasszatok cseresznyéből készültet, vagy esetleg semleges színűeket: fehéret, esetleg világos (pl. nyír) fából készültet.

A narancs-rózsaszín falhoz illik a kék, a sárga és a zöld szín is. Ez megjelenhet a textileken, kiegészítőkön és a kanapén is.

A dolgozórészt kétféleképpen lehet elválasztani: vagy bútorokkal, vagy valamilyen épített fallal. Ha még nem késő, fel lehet húzni egy parapetfalat: vagyis nem teljes fal, csak 90-120 cm magas, az elrejtendő bútortól függően. Ez lehet akár bontott téglából is, az nagyon jól mutat, bár nem tudom, milyen stílusú lesz a lakásotok, mondjuk minimál stílushoz nem biztos, hogy passzol :)

Bútorral pedig a legegyszerűbb módon polcokkal lehet elválasztani: akár a plafonig fel lehet polcozni. Vagy egy oszlopot berakni, és mellé tenni az íróasztalt. Elég nehéz ezt leírni, hogy milyenre gondolok. A másik, egyszerűbb mód: paraván. Van aki idegenkedik tőle, de ma már sok szépet lehet kapni.

Msn-t, skype-t nem vállalok be, mert a kisfiam nem nagyon díjazza az ilyesmit :) Csak akkor tudok a gép elé ülni, ha ő alszik, meg amikor a férjem ideenged :)


És nem voltál hosszú !

156. ildikó100 (válaszként erre: 155. - Kobagabi)
2008. jún. 4. 11:42

Sziasztok!

A nappaliból én is szeretnék leválasztani egy pici dolgozórészt,úgyhogy csatlakoznék az előttem kérdezőhöz:)

2008. jún. 3. 15:35

Szia Kókusz!


Köszi a privi választ.

Most pedig itt teszem fel egyik kérdésemet, aztán, majd jön a többi is:)


Szóval újépítésű, amerikai stílusú kertes házat építettünk, aminek fa nyílászárói vöröses színűek (talán cseresznye?). Nemcsak a külsők, de a belsők is. Belső térben a nappali-étkező világos narancs, és halvány rózsaszín. Ezt úgy kell elképzelni, hogy fele ilyen, fele olyan, és elég nagy, kb. 60 nm-es. A konyhára is rálátni, ahol a beépített bútor vadalma színű (az is vöröses).

Kérdésem: milyen színű bútorok illenek a nappali-étkezőbe, és milyen polcok? Sok beépített polcot szeretnénk, a nappaliban lenne egy dolgozó rész is. Hogyan lehet ezeket hatékonyan elválasztani?


Remélem nem voltam zagyva.

Júliusban költözünk, addig mindennel el kellene készülni.

Lesz még kérdésem, de lehet priviben menne, a hosszúság miatt. Vagy esetleg lehet veled skype-n, msn-en beszélni? Ráérsz a picikédtől ilyenekre?


Köszi előre is! És bocs a hosszúért:(

154. Kókusz (válaszként erre: 153. - Ildikó100)
2008. máj. 26. 12:14
Csak nyugodtan!
153. ildikó100 (válaszként erre: 152. - Kókusz)
2008. máj. 25. 12:12
Köszi!:) Lehet,hogy később még kérdezek..
152. Kókusz (válaszként erre: 150. - Ildikó100)
2008. máj. 24. 22:23

Szia!


Az Ikeában lehet kapni állítható magasságú lábat is, illetve olyan típust is, ami 3 féle méretben kapható. Így be tudod lőni a megfelelő magasságot magadnak.

Az, hogy a kitalált ötletek megváltoznak, mielőtt megvalósulnának, nem baj! Legalább van ideje kiforrni a dolognak. Egyébként én is pont ilyen vagyok. Sokszor már készen vannak a vázlatok, amikor valami egészen új jut az eszembe. És akkor rajzolok előről.

Mielőtt elvégeztem volna a sulit, azt gondoltam, hogy ha az ember megcsinálja a saját lakását a saját ötleteivel, ahogy az álmaiban szerepel, akkor onnan kezdve soha nem akar majd változtatni rajta. Hát ez nem így van! Mire megvalósíthattam volna egy két álmomat, már egészen mást akartam megvalósítani :) Szerintem ez így jó, hiszen ha egy lakás berendezéséhez csak egy ötletünk van, az egy idő múlva nagyon unalmas tud lenni. Az én fejemben folyton változnak a tervek a lakás átalakításáról. Amit megvalósítottam álmom a konyhámban, azt ma már nem így csinálnám. Nem azért mert rossz, csak már lenne egy továbbfejlesztett változata :) De azt nem olyan könnyű kicserélni, mert beépített falfülkékről van szó :) De majd egyszer...

Ezért nem jó, ha rövid határidővel kell dolgozni. Mert lehet, hogy addig nem jön az "ihlet". Ez persze lehet, hogy másoknak nagyképűnek hangzik, hogy egy költőhöz, vagy íróhoz akarom hasonlítani magam, de tényleg ez az igazság: néha rögtön jön a szikra, néha pedig kicsit várni kell rá.

Úgyhogy emiatt ne aggódj. Színeket pedig bátran használj, addig menj el, ameddig jól érzed magad benne.

151. ildikó100 (válaszként erre: 149. - Kókusz)
2008. máj. 24. 11:39

...ja,imádom a festés részét.Olyan színeket válogattam össze,ami sokaknak nagyon nem tetszene,mert túl színes.Ráadásul foltozom a ronggyal,ahogyan írtad.A lakás nappalija,előtere és a konyha sötét citromsárga,fehér és mélyvörös színekben pompázik.Egyetlen rövid falnál látom úgy,hogy azt fehérre kellett volna hagyni.A többi tetszik,főleg,hogy fehér bútorokat keresek hozzá.

A háló még nincsen készen,de mélykék és fehér lesz.Imádom a görögös hangulatot.Erre szoktátok azt mondani,hogy a kék nem a hálóba való,oda inkább melegebb színek kellenek,de én annyira szeretem a kéket,hogy nézegetni szeretném elalvás előtt és ébredéskor.

Nemrégen találtam olyan kristályokat,amit ha az ablakba akaszt az ember,a Nap fényét szétbotja a szívárvány színeire.A fehér falakat nagyon feldobja Napos időben.A hangulatomat is ébredéskor:)

150. ildikó100 (válaszként erre: 148. - Kókusz)
2008. máj. 24. 11:27

Szia!

Nagyon köszönöm!Emiatt voltam zavarban,hogy melyik legyen előbb.Kinéztem már egy ikeásat.Csak el kell mennem közelebbről szemügyre venni.Igyekszem pontosan kimérni.

Nagyon izgalmasnak találom a szakmádat!Valamelyik lány itt azt írta régebben,hogy 3 éve tervezgeti a konyhát.Örültem,hogy nem csak én bizonytalankodom:)

Másfél éve álltam neki a lakásnak és még mindíg variálok vele.Amit egyszer jónak látok,azt később megváltoztatom.Ráadásul nem olcsó akár egy bútort is megvenni,ha jobb minőségűt szeretnék.Mindíg gyűjtök egy kicsit,aztán valamit megcsináltatok.

Biztosan egyszerűbben és gyorsabban is lehetne,de így talán olyan lesz,amilyennek tényleg szeretném.

Tényleg köszi!Jó babázást:)

149. Kókusz (válaszként erre: 147. - Dézsa)
2008. máj. 23. 23:23

Szia!

Emlékszem rád!

Látványban az ad stabil felületet, illetve biztonságos járófelületet, ha a színek felfelé világosodnak. A sötétebb padló biztonságérzetet ad, a sötétebb plafon pedig mintha nyomná lefelé az embert: a tér alacsonyabbnak tűnik, nem ad biztos tartást.

Ha a plafon és a padozat is világos, és a falak színesek, akkor a helyiség zártnak hat, a tér függőleges irányban: felfelé és lefelé nyílik meg.

Ha optikailag akarunk befolyásolni egy teret, azt úgy tehetjük meg, hogy amelyik irányban rövidíteni szeretnénk a teret, annak a falát festjük sötétebbre. Például: ha egy helyiség túl hosszú, akkor a hátsó falat kell sötétebbre festeni, ha pedig túl széles, akkor az oldfalfalakat.

Ha pedig minden fal, a padló és a plafon is sötét, akkor az szűk térérzetet eredményez: barlangszerű a helyiség.

Ha a plafon színe egyezik a falakéval, az egy kicsit dobozhatást kelt. Ebben az esetben a legegyszerűbb megoldás az, ha díszlécet raktok fel, és azt fehéren hagyjátok. Máris nem unalmas!

Díszlécet bármikor rakhattok fel, akkor is, ha a plafon fehér marad: hiszen ez nemcsak a színével díszít, hanem a formájával is :) És akkor maradjon fehér!

Nagyon egyszerű megoldás az, ha kiválasztotok egy szín két árnyalatát: pl. világoskék-középkék. Vagy ha sárgát akartok, akkor napsárga-narancssárga. A halványabb színnel kifestitek az összes falat és a plafont is. Ha megszáradt, jöhet a kreativitás: szivacs, vagy rongytechnika. A sötétebb árnyalattal foltosra festitek a falat, bizonyos magasságig ( a plafon alatt 10-20 centivel legyen a teteje). Ez vagy kinyomott szivaccsal, vagy összetekert, kevés festékkel átitatott rongydarabbal is történhet. Vagy egy még egyszerűbb mód: az alsóbb világosabb színt befestitek a sötétebb árnyalattal, teljesen. Ezután fogtok egy takarófóliát, és rátapasztjátok a még nedves falfelületre, és óvatosan lehúzzátok. Ez leszedi a felső festékréteg egy részét, és érdekes, csíkos mintát hagy maga után. Ez a legyorsabb módszer.

Ebben az esetben nem teljesen ugyanaz a plafon és a falszín, de mégis tökéletesen illik egymáshoz.

Mindenesetre ezeket a technikákat érdemes előbb próbálgatni, hogy melyik tetszik, és melyik megy a legjobban.

148. Kókusz (válaszként erre: 146. - Ildikó100)
2008. máj. 23. 22:47

Szia!

Igen, a munkapult várható teteje fölé kell tenni a csempét. 1-2 centit lehet csalni fölfelé ammiatt, hogyha vízzáró szegély kerül a sarokba. De többet nem.

Két dolog miatt nem jó lefelé "túlcsempézni": az egyik a felesleges pénzkiadás. Minek oda csempét rakni, ahol úgysem fog látszani? A másik pedig az, hogyha a munkapult és a konyhaszekrény mögött is van csempe, akkor a munkapultot az előrébbtolja legalább 1 centivel. Ez persze a csempevastagságtól függ. A szekrény mögött viszont van mindíg egy kis hely amiatt, hogy nem lehet a falig betolni a falon (a földnél) lévő szegőcsempe miatt. Magyarul: ami járólap van a földön, abből tesznek mindíg a falra is "rugdosónak", azaz a tisztíthatóság kedvéért. Ha a munkapult kilóg a konyhaszekrényen kívülre, az bizony elég hülyén néz ki :)

Két dolgot tehetsz: az egyik, hogy most körülnézel konyhabútor-piacon, és kiválasztod, hogy melyik legyen majd a befutó, még ha nem is veszed meg most. A másik lehetőség pedig, hogy majd mindenképpen olyan konyhabútort választasz, aminek állítható magasságú a lába.

147. Dézsa
2008. máj. 23. 06:31

Szia Kókusz!


Néhány hónapja írtam a dohányfüstel kapcsolatban. Most újra jelentkezem tanácsokért:


A festésen gondolkodom, amit mi fogunk csinálni. Minden helyiséget a sárga árnyalataiban képzelek el. A háló és a gyerekszoba azonos, talán világos árnyalat, konyha és az előszoba azonos, sötétebb (de nem sötét) árnyalat.

Szeretném, ha írnál a padló és a plafon térérzetre gyakorolt hatásairól: ha a padló világos vagy sötét, a plafon egyezik a fal színével (azt könnyebb festeni), vagy van fehér plafon... Fehér plafon esetén kell díszcsík?


Kösz

146. ildikó100 (válaszként erre: 145. - Kókusz)
2008. máj. 22. 23:27

Szia!

Köszönöm a válaszodat!Számolok.Ezek szerint illene kitalálnom az alsó szekrénysor végső magasságát és utánna tenni fel a csempéket a munkapult várható tetejétől?Vagy az sem baj,ha alul tovább van lefelé csempézve esetleg,ha még nincs meg a megfelelő bútor kiválasztva?

145. Kókusz (válaszként erre: 144. - Ildikó100)
2008. máj. 22. 19:12

Szia Ildikó :))

Először csempézni szoktak, után jöhet a konyhabútor. De persze fordítva is megoldható, csak egy kicsit körülményesebb, a burkoló nem fog örülni :)

Ha már megvan a konyhabútor, tudni fogod, milyen magas lesz a munkapult. A szabványméret 90 cm magasan van. De a mostani konyhabútorok már általában állítható magasságú lábakkal készülnek: így beállíthatod a te magasságodhoz, hogy neked mi a legkényelmesebb. Ha alacsonyabb vagy, mehet lejjebb, ha magasabb vagy, emelheted feljebb is. A végleges magasságot pedig a munkalap vastagsága adja meg, ez lehet 3-6 centi is.

A felső szekrény a munkapult felett 40-60 centivel van: ezt megintcsak az szabja meg, hogy neked mi a kényelmes. Érdemes figyelembe venni a csempét: ha [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]50 cent[{[{[/A]}]}]i lesz a két rész között (ez a leggyakoribb), akkor a 10 centis csempéből 5 sor kell. Ha esetleg lesz benne díszcsík, akkor azt is bele kell kalkulálni, hogy egész csempére jöjjön ki a távolság.

A tűzhely felett pedig általában 20 centivel szokott feljebb menni a csempe, az elszívóig.

További szép napot!

2008. máj. 21. 23:29

Szia Ildikó!

Örülök,hogy idetaláltam.Magam próbálom átalakítgatni a lakásomat egy ideje.Amennyire futja az időből a munka mellett.Éppen elakadtam.Rendelnék pár konyhaszekrényt,de fogalmam sincsen,hogy előbb kell-e lecsempézni a két sor közötti falat,vagy ha már be van építve a konyha.Mindenképpen csempét szeretnék oda.Lehet,nagyon idétlen kérdés,de megköszönném,ha segítenél!

143. Kókusz (válaszként erre: 142. - 91bef1f56b)
2008. máj. 18. 22:16
Ezt most miért írtad? :)
2008. máj. 18. 17:50
haukreka=kacsa1
141. Kókusz (válaszként erre: 138. - Mókicaaaa)
2008. máj. 17. 23:10

Szia Mókica! Érdekes, van itt a Hoxán egy másik Mókica is, ő is éppen babát vár :) Köszi a dícséretet, büszke is vagyok az én kispasimra!

Ha nem egyforma hosszú a függöny és a sötétítő, az valóban nem mutat túl jól. Vagy a padlóig érjen, vagy az ablakpárkányig mind a kettő. Bár azért meg kell hagyjam, csak a földig érő az igazi...

Úgy is meg tudod oldani a függöny-kérdést, hogy a két ablak előtt összefüggő a függöny, de sötétítő csak a két ablak egy-egy oldalán van, tehát ha el van húzva a sötétítő, akkor a bal oldali ablak bal oldalán, jobb oldali ablaknak pedig a jobb oldalán van, középen pedig nincs. Így a súlyosabb, nehezebb sötétítő nem "nyomja" el a szobát, hiszen a rendes függöny könnyed, légies, ezt nem hiszem, hogy ezzel túlzásba vinnéd.

Hú, ne haragudj, de olyan hülyén fogalmaztam, remélem érthető, amit írtam. Bocsi, csak már fáradt vagyok, úgy látszik már nem kellene ilyenkor fogalmaznom. Lehet, hogy holnap írok újra :)

Szia

2008. máj. 16. 11:18
Most néztem meg milyen édes Kókusz a kismanód..
2008. máj. 16. 11:16

Az az igazság, hogy olyan sokat nem akarnék rákölteni, hogy leburkoltassam, ezért gondoltam a linóra. Egyébként nem esik be az eső, be van redőnyözve az erkélyünk.Nem rácsos, hanem beton a fala. Imádom a rattan bútorokat! De nagyon drágák ):

megnézem azt az oldalt! Köszike!

2008. máj. 16. 11:16

Szijjasztok! Remélem tud valaki segíteni, lassan kéász a lakásunkban a festés, a függöny az ami bennem kételyeket szül. ugyanis a nappaliban két elég keskeny ablak van(90cm széles) és közte 90 cm fal, nem tudom, hogy merjem e egybefüggönyként a két ablakot befedni, a párom azt mondja akkor teljesen tele lesz a szoba függönyel, a másik kérdéses dolog, hogy milyen hosszú legyen? mert alapvetően nem szeretem a hosszú függünyt, de sötétítőt viszont szeretnék, amit el lehet kötni...Az meg hülyén néz ki, ha párkányig ér a rendes függöny és a sötétitő meg a földig? Vagy úgy is jól néz ki ha a sötétítő is csak a párkányig ér??

Előre is köszönöm a választ!

137. Kókusz (válaszként erre: 136. - Huncutpanna)
2008. máj. 16. 11:10

Hát ezt nem hiszem el :))))Az előbb égre-földre kerestem egy könyvelőt, aki segít, de már választ kaptam a kérdésre.

Azt akartam megtudni, hogy gyedből vonnak-e adót, de most már tudom, hogy igen!

2008. máj. 16. 11:07
Szívesen segítek az adóbevallással kapcsolatban!Szólj ha kell segítség!Könyvelő vagyok..
135. Kókusz (válaszként erre: 134. - Huncutpanna)
2008. máj. 16. 11:04

Szia!

Bocsi a késői válaszért, csak az adóbevallásommal vagyok elfoglalva mostanában, mert persze minden évben az utolsó pillanatra hagyom :(

Akkor kezdjük a burkolással: nem tudom, most jelenleg milyen burkolat van, és azt le akarod-e cserélni, vagy csak rá akarsz tenni valamit. Teraszra elsősorban hidegburkolat jön szóba: kerámia, műkő, természetes kő, járólap, beton. De vannak már speciálisan kültérre kialakított fapadlók is, nekem ezek is nagyon tetszenek. Ezek ugyan folyamatos ápolást igényelnek, de viszont mint melegburkolat, kellemes érzetet adnak. A linóleum is jó ötlet, de attól tartok, ha csak lerakod, és nem ragasztod le, és esetleg bever az eső, akkor aláfolyik a víz, és penészedni fog. De ha nem ázik állandóan, akkor szóba jöhet. Mint ahogy a tengeri fűből készült, gumi hátoldalú szőnyegek is. Ezek kifejezetten fürdőszobába készültek, de azért az állandó vizesedést ezek sem bírják.

Attól tartok, az 1 méter nem lesz elég, hogy sarokülőt rakjál, ahhoz kicsi a hely. Nagyon sok olyan, kifejezetten erkélyre készült bútor van, ami helytakarékos: összecsukható székek, nyugágyak, falra (vagy erkélyrácsra) szerelhető , lehajtható asztallap, még összecsukható hintaszéket is láttam. Még a szimpla műanyag kerti asztallal is szűkös lenne a hely. Próbálj valami ilyen praktikus bútort keresni!

Ha szeretsz hintázni, és megoldható a felszerelése, vehetsz függőszéket: ezt a plafonra, vagyis ebben az esetben a fölöttetek lévő erkély aljára kell felszerelni.

Már nemcsak műanyag kerti bútorok vannak, de választhatsz a természetes alapanyagúak közül is: különböző fából (kemény, puha, egzotikus), vagy bambuszból, rattanból készülteket is. Lehet fémből készült is, de ez nagyon gyorsan átforrósodik a napsütéstől.

Nem tudom, a nap mennyire tűz oda, de ha déli-délnyugati fekvésű az erkély, akkor valami árnyékolásról is gondoskodnod kell! Ez lehet napernyő, vászonroló, vagy akár növényekkel is meg lehet oldani.

Nagyon otthonossá válik az erkély a sok-sok növénytől, virágtól, színes díszpárnáktól. Világításként pedig használhatsz kerti lámpásokat, mécseseket, gyertyákat, ezek nagyon intim hangulatot árasztanak!

A terasz.lap.hu-n pedig rengeteg ötletet kaphatsz a bútorokkal, növényekkel és mindennel, ami terasszal kapcsolatos!

134. Huncutpanna (válaszként erre: 133. - Kókusz)
2008. máj. 14. 17:38

Igen-igen, emlékszem rád!

Szóval lemértem az erkélyt, 3,5 m hosszú és kb.1 m széles.Csak egy kis részét "használjuk" tárolásra, szerintem elférne még egy kis pihenős rész. Azt szeretném ha szép is és kényelmes is lenne, én nagyon szeretek levegőn lenni, biztos sok időt töltenék az erkélyen ha "be lenne rendezve".Több ismerősömnél szőnyeg van az erkélyen, én szeretem a szőnyeget a szobákban az van, de az erkélyre nekem nem tetszik.Inkább valami linóleumra gondoltam, ma már vannak nagyon szépek.Arra gondoltam, hogy nem egyszerű szék lenne, hanem a sarokba olyan sarokülő féle, amin el is lehetne feküdni. De lehet ehhez nem elég nagy a hely.Igazából bizonytalan vagyok.Jó lenne látni valami berendezett erkélyt.Tudnék a neten ilyesmit nézni??Én nem találtam, de lehet, hogy te ismersz ilyen oldalt. Vagy ha van valami ötleted a berendezéssel kapcsolatban, szívesen fogadnám.

133. Kókusz (válaszként erre: 132. - Huncutpanna)
2008. máj. 14. 16:20

Szia Huncutpanna! Én már ismerlek egy másik fórumról(Norbis), de lehet, hogy én neked nem ugrom be.

Ha van kérdésed, írjál, szívesen segítek!

2008. máj. 14. 13:26

Kedves Kókusz!

Többször jártam már itt, olvasgatom a tanácsaidat, ötleteidet és nagyon jónak találom őket!Én is szeretnék segítséget kérni tőled!Több dologban is. Sokat töprengtünk az utóbbi időben a férjemmel, hogy elköltözünk, mert egyrészt nagyon magas a fűtésszámlánk, másrészt félünk kicsi lesz, ha születik babánk.Viszont nagyon szeretünk itt lakni, úgyhogy most azon az állásponton vagyunk, hogy itt maradunk és megpróbáljuk okosan átrendezni.Na most aztán elindultam Ádámtól-Évától! A lényeg, hogy nagyon örülök ennek a topiknak és remélem lesz még sok jó ötleted!!

Most, hogy itt a jó idő leginkább az erkély foglalkoztat. Viszonylag nagy erkélyünk van és szeretnék néha kiülni.Nem egyszerűen csak egy asztal+szék az elképzelésem, hanem valami barátságos, otthonos-ra gondoltam! Ha hazaértem lemérem!! Tudnál segíteni??

2008. máj. 12. 21:16
Szia! Küldtem e-mail-t és benne képeket. Gabi
130. Kókusz (válaszként erre: 129. - B59d693a46)
2008. máj. 10. 22:10
Nagyon szívesen!
129. b59d693a46 (válaszként erre: 119. - Kókusz)
2008. máj. 9. 14:03
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a jó ötleteket. Értem így is, rajz nélkül. :) Még nem döntöttük el, melyik variáció lesz, nyáron akarjuk felújítani a szobáját. Köszi szépen még egyszer! :))
128. kishoresz (válaszként erre: 127. - Kókusz)
2008. máj. 8. 22:10

Szia Ildi!


Ne vonjál le még következtetéseket! Szétestem a sok pakolásban és még mindig emésztem a leírtakat. Szombaton kulcsot kapunk és már hozzá is férek a konyhához! Gabi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook