Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
187. Kókusz (válaszként erre: 179. - Hugi7705)
2008. szept. 25. 14:32

Szia!

Itt vagyok, itt vagyok, csak olyan régen nem kérdezett már senki, és örülök, hogy újra "rámtaláltatok" :)) De egy nap csak egyszer ülök le a gép elé!

Ha valamilyen semleges alapszínt választotok alapszínnek, mondjuk a barnánál maradva egy bézs színt, sok többféle szín is szóbajöhet kiegészítőként a ferde falakra. Például a sárga, narancssárga, bordó, zöld, mogyoróbarna, ha bátrak vagytok, a rózsaszín is. De a barna mellet nagyon jól mutatnak a kék árnyalatai is. Az, hogy ne legyen harsány, az árnyalaton múlik, vagyis rajtatokon, hogy mit választotok. Lehet egy kék és egy zöld is harsány, ha nagyon tiszta szín. Ha kicsit feketével telített, már nem olyan "ordító". Ezeket a színeket bátran variálhatjátok a különböző helyiségekben.

186. hugi7705 (válaszként erre: 181. - Agines)
2008. szept. 25. 08:44
Szerintem ha bemész egy függönyszaküzletbe akkor ott megmondják melyik függönyből mennyit kell venni hogy szépen tudják ráncolni, vagy szép legyen az esése. Legalább is nálunk igy van. Mondjuk ez én csinálom majd, eddig is én csináltam otthon. Első szakmám varrónő. :)
2008. szept. 25. 08:43
Nézegettem egy csomó katalógus, meg újságot is, tök szépek vannak benne. Van függönyös honlap is.
184. hugi7705 (válaszként erre: 183. - Agines)
2008. szept. 25. 08:42

sZIA

Mi csinálunk mindent. Nálunk csak a tetőt meg a fűtést csinálja más.

183. Agines (válaszként erre: 182. - Hugi7705)
2008. szept. 25. 08:30

óh....akkor magunkba beszélünk ... :o))


Ti magatok festitek a lakást vagy megbíztok egy szobafestőt?

2008. szept. 25. 08:22
Asszem írunk itt, de nincs aki válaszoljon. :(
181. Agines
2008. szept. 24. 15:33
Szió! Jaj, de jó! :o)) Jaj, de jó, hogy vagy. :O) Nekem függöny problémám van. Nem tudom, hogy mi lenne a jó..szín, hossz, szélesség,anyag, minta...:o( Te, ebben otthon vagy? Ágines
2008. szept. 24. 15:08

Szia Kókusz!


Látom Gabcsi nagy rajongód! :DD

Nekem lenne egy kérdésem. Mi tetőtéri lakásban lakunk a párommal, és szeretnék képeket a falra! Abban kérném ki a véleményed, hogy a ferde falakra lehet-e képet rakni, úgy hogy mindkét végénél rögzíted?? Mennyire érvényesül majd így és nem mutat-e bénán?

előre is köszi J

2008. szept. 24. 09:50
kekem az a problémám, hogy nem tudom, milyen szinűre fessük ki majd a lakásunkat. Szeretjük a barnás színeket, de szeretnék valami izgalmasat is beletenni, meg van 2 "görbe falunk amit jó lenne kiemelni. Nem harsány szineket akarok, hanem szép meleg otthonosat.
2008. szept. 24. 08:31
Sziasztok! Köszönöm Mandulának hogy ajánlotta ezt az oldalt! nagyon örülök, hogy rátok találtam!!!! :DD
177. boribakter (válaszként erre: 176. - Kókusz)
2008. jún. 15. 08:38
Húúú, de ismerős :)))))
176. Kókusz (válaszként erre: 174. - Boribakter)
2008. jún. 14. 22:21

Oké, megnézem a leveleimet, ma még nem jártam arra. Bár válaszolni ma már biztos nem fogok, mert leragad a szemem az álmosságtól.

A nemtoleráns picur 16 hónapos, és persze csak velem csinálja, hogy tolja be a billentyűzetet. Apa gépezhet, amennyit akar, én meg csak annyit amennyit a legifjabb engedélyez (amikor fent van).

2008. jún. 14. 09:31
Bocsi, az a 30 az 70, és a 150 meg 190 :)))))))
174. boribakter (válaszként erre: 172. - Kókusz)
2008. jún. 14. 09:29

Jaj, a falak, hát persze, bocsi... Van egy méretarányos rajzom egyébként a lakásról, ha érdekel, átküldöm mélben, mert grafikus őrült vagyok és állandóan tervezgetek :D

A nagyszoba falai 3,5 m x 5,25 m (hellyel-közzel, de így jön ki a gyári 18 nm). A kisszoba falai 2,25 m x 3,5 m, így jön ki a nettó 7 nm, mert a szobában egy kb. 0,6 nm-nyi helyen, teljes falhosszon van egy beépített szekrény (az egyetlen találmány, amiért a házgyári mérnököket áldani lehet!!! :)) Az ajtók a beépített alapok, 110 cm széles, mindkét szobánál sarokközeli a hosszanti oldalán. Az ablakok: a kicsi szobában 120 cm bal kéz felé befele forgós, a nagyszobában 150 (30 cm-s hagyományos balról nyitós rész + 120 cm bal kéz felé befele forgós rész). De mondom, inkább átküldöm a rajzot... :D


OFF: mennyi idős a nemtoleráns picur? :))))

173. boribakter (válaszként erre: 171. - Dézsa)
2008. jún. 14. 09:13

Ez tök jó ötlet! :) Nekünk mindkét ágy olyan, hogy gyerekággyá alakítható, 140 x 70 cm-sek. A nagyobbiknak már le is vettük a rácsokat. Mi is gondolkodtunk ezen a sk. emeleteságyasításon, de nekem az a félszem van, hogy esetleg nem lesz bombabiztos... Bár az is igaz, hogy valahogy a gyári emeleteságyakat is összeszerelik :))))

Négyéves nem szokott potyogni? Én kiskoromban rendszeresen kiestem éjjel az ágyból, mindig az nyalábolt össze, aki épp meghallotta a koppanást... Még jó, hogy akkor még az emeleteságy alján aludtam...

172. Kókusz (válaszként erre: 170. - Boribakter)
2008. jún. 13. 15:57

Oké, azt írtad, hogy 18 m, de mekkorák a falak? Ez alapjaiban meghatározza a dolgot!

Már másnak is írtam, hogy 5-6 éves kor alatt nem javaslom én sem az emeleteságyat. Az én lányom még 6 éves korában is simán leesett az (nem emeletes) ágyról leesésgátló mellet. 3 éves korban sem az emeleteságy, sem az emelt szintű ágy nem jó még.

Akkor valóban elfér mindkettő gyerek 130 cm-en, főleg a kicsi :))) Amíg a picúr szopik és nem alussza át az éjszakát, az én véleményem szerint is mellettetek a helye.

Most mennem kell, mert az én picúrom nem tolerálja, hogy nem vele foglalkozom. Kérlek akkor írd meg, mekkorák a falak. Esetleg mindkettő szobának a méreteit! Meg hogy hol vannak ajtók, ablakok.

171. Dézsa (válaszként erre: 170. - Boribakter)
2008. jún. 13. 15:31

SZiasztok!

Bocsánat, hogy bekapcsolódom a beszélgetésetekbe, de hátha segíthetek, mivel hasonló körülmények között éltünk két évig.

Nekünk csak 15nm volt a nagyobb szoba, ott voltunk mind a négyen. A fiam a kettőt töltötte amikor megszületett a kistesó. Mi találtunk egy olyan gyerekágyat, aminek 3 állása van, a fekvőfelülete lehet 90cm, 130cm és 180cm.Most még csak a 130-as méretben használjuk, így kevesebb helyet foglal, de később sem kell majd kidobni és újat venni. Ennek van egy kerete, nem tud belőle kiesni a nagyobb gyerek. A férjem csinált neki lábakat és létrát (! így könnyebben föl tud mászni a gyerek!) felemeltük kb. 140cm magasra. A kicsi rácsos ágyat L alakban tettük be alá, úgy hogy a fele kilóg és még egy kisszekrény is befért mellé. Így nyertünk egy rakodópolcot a játékoknak és egy kuckót a gyerekeknek. Már négy éves elmúlt a fiam és nem okoz gondot hogy ott alacsony a tér, jókat játszanak most már ketten.

Fölébredtek a gyerekek, később jövök és folytatom.

170. boribakter (válaszként erre: 169. - Kókusz)
2008. jún. 13. 14:45

Köszi!!

Hát igen, az a félszoba az max. két embernek elég aludni... Okosan megcsinált házgyári panel ez, kísérleti emberegereknek :P A nagyszoba 18 nm-es. Én is gondoltam, hogy a galéria alatt gyereksarok fér csak el, viszont a gyerekek még kicsik (nagyobbik nincs még 3, a kisebbik meg a napokban lesz éppen 0 :))) szóval most fog kibújni). Emeleteságyat szeretnénk mi is, de sajna, 4 éves kor előtt - mivel még nincs félelemérzetük, ergo esnek-kelnek, nem értik a magasság veszélyét stb. - nem ajánlott. Nekem is csak 5 éves koromtól vannak emlékeim róla... Egyelőre az első hónapokban biztos, hogy együtt kell aludnunk mind a négyen, hiszen nem tudjuk, hogy a nagy hogy fogja tolerálni a kicsi alvását, ébredését, és nem árt, ha közel vagyok, ha éjjel szoptatni vagy pelenkázni kell... Szóval amíg nem áll be a napi rutin a másodikkal, addig nem merem egy szobába, kettesben beereszteni a gyerekeket... Aztán persze igen, mindenképpen azt tervezzük, csak addig kellene valahogy elférnünk.

A galéria mindenképpen a mi fekvőhelyünk lenne, mert sajnos, a belmagasság csak 2,6 m, így csak feküdni lehet a tetején, ha alatta életteret akarunk. Még gyereksaroknak is minimum 130 centit kell hagyni magasságra, hogy ők se érezzék klausztrofóbiásan magukat, és a szülő is be tudjon kuporodni, ha játszik, mesél nekik a zugban...

Tudom, feladtam a leckét, hogy erre varrj gombot, szóval bocsi :)))))))

169. Kókusz (válaszként erre: 167. - Boribakter)
2008. jún. 13. 14:35

Szia!

Valószínűleg, ha megtehetnéd, hogy nagyobb lakásba költözz, már megtetted volna :)

Azt semmiképp nem javaslom, hogy a 7 nm-es szobában aludjatok mind a négyen. Ez egyszerűen nem egészséges: éjszaka annak a kis szobának a levegőjét négyen használjátok el, nagyon hamar elfogy az oxigén, ez bizony káros hatással van mindegyikőtök egészségére. Szerintem a gyerekek maradjanak a kisszobában (még kettejüknek is kicsi a hely), ők kaphatnak egy klassz emeleteságyat, persze ha az egyikőjük már egy kicsit nagyobb (legalább 5 éves). Ők biztosan örülnének ennek is.

A másik szobában pedig talán úgy lehetne megoldani a galériát, hogy a galéria nyitott, szoba felőli részén lehetne alá szekrényt rakni. Ez lehet ruhásszekrény, vagy akár tévé/hifi tároló polc is. Az a lényege, hogy teljesen a szélén legyen a galériának. A szekrény mögötti területet pedig a gyerekek tudnák hasznosítani, úgy hogy a szekrény hátoldalán nekik is lehetne polcot berakni a játékoknak és nekik ez lehetne a játszókuckó. Vagyis oldalról lenne a bejárat. Ez csak az ő birodalmuk lenne, biztosan nagyon élveznék!

Ez csak abban az esetben valósítható meg, ha a galéria úgy elfér, hogy két oldalról körbejárható, tehát a szoba egyik sarkában lenne. Ha megírnád, mekkora a szobátok, akkor rögtön kiderülne, hogy ez kivitelezhető-e.

Ha nem megvalósítható, akkor majd kiötlök valami mást!

168. Kókusz (válaszként erre: 166. - Virág3)
2008. jún. 13. 14:10

Szia Virág!


Elnézést a késői válaszért, de pár napig nem voltam netközelben.

A laminált parketta lényege, hogy HDF lapra visznek fel fotótechnikai eljárással nyomtatott dekorfilm réteget és ezt vonják be melamingyanta réteggel. Ez biztosítja a kopásállóságot. Tehát nem a parketta vastagságától függ a kopásállósága, hanem a gyantarétegtől. Mivel minden laminált padló ugyanilyen eljárással készül, nem sok különbség van a különböző gyártók különböző típusú parkettái között. Nagyjából ugyanolyan strapabíró mind. Elvileg van kopásállósági mutató (AC3/31 vagy AC4/32), de összességében nem sok különbség van a kettő között. A laminált padlót elsősorban lakásokba, vagy esetleg kisebb forgalmú irodákba ajánlják, ennél nagyobb terhelésnek kitett helyeken már nem használják.

Az élettartama nagyban befolyásolható azzal, hogy cipőben, vagy mezitláb járnak rajta, illetve mennyire van kitéve szennyeződésnek. Előszobába például nem túl jó ötlet, de hálószobába, vagy a nappaliba nagyon jó melegburkolat. Akkor is lerövidülhet az élettartama, ha kutya van a lakásban, az ő karmuk bizony erősen koptatja a felületet.

Rajtatok múlik, mennyire tartós marad a padló, de mivel a laminált parketta az olcsóbb megoldású burkoltatok közé tartozik, legfeljebb pár év múlva lecserélitek :)

Az biztos, hogy például a parketta jóval hosszabb élettartamú, hiszen akár 8-10X is visszacsiszolható, viszont valóban ez a drágább megoldás. De lehet, hogy hosszabb távon mégiscsak megéri.

2008. jún. 11. 17:18
Mi szeretnénk fekvőgslériát (galériaágyat) csináltatni, mert nagyon kevés helyen kell sokunknak elférni. (4 személy 38 négyzetméteren, másfél szoba, egyik szoba 7 nm, másik 18 nm.) A belmagasság sajnos 2,60, így az IKEA-féle galériaágyakra csak laposkúszásban lehetne felmenni, mert két méter magasak, és baromi kényelmetlen lenne. Viszont valamilyen megoldás kell, mert igen szűkös a hely... A 7 nm-es félszobában négyen már nem férnénk el aludni, mert megfulladnánk, pedig az lenne a legjobb, ha gyerekágyak fölé lehetne rakni a felnőttgalériát padlótól számítva 1,30 m magasan, hogy ők is elférjenek (még kicsik, magasságra is :)), és mi is kényelmesen tudjunk aludni. Néztem, hogy sok a kihasználatlan felső terület, úgy értem, sok helyen ülünk, viszont ahova tehetnénk a galériát, a magassága miatt nem férnénk el alatta kényelmesen (nem lehetne felállni az asztaltól, a székről stb.), még akkor is, ha csak ülünk alatta, valahogy be kell oda is mászni. :) Konkrétan az étkező vagy a számítógépsarok fölé gondoltuk eredetileg, de ezek alatt a 1,30 m-es magasság felálláskor nem jó... Szóval most tanácstalan vagyok. Mert hogy nagyon kéne valami megoldás... Mit tanácsolsz? (Tudom, költözzünk nagyobb lakásba ;) :P :D)
166. Virág3 (válaszként erre: 165. - Kókusz)
2008. jún. 10. 17:43

Szia!


Mi laminált padlót szeretnénk lerakni a nappaliba. Az érdekelne, hogy milyen kopásállósáú lenne megfelelő? És milyen tartós valyon ez a burkoló anyag?

165. Kókusz (válaszként erre: 164. - Dézsa)
2008. jún. 10. 14:28

Szia!


Létezik tűzálló gipszkarton is, én ezt használnám a helyetekben. Bármilyen beépített szekrényt lehet belőle építeni, és erre a célra is tökéletesen megfelel.

Ha jól értem, van egy fal, ami előtt, az egyik sarokban van a konvektor? És a cső pedig a konvektor fölött felmegy a plafonig? Vagy ott elkanyarodik? Nincs előttem, hogy pontosan hogy van. Ha már úgyis panaszkodtál, hogy elveszi a szekrényektől a helyet, én az egész falat beépíteném, polcokkal, esetleg ha igénylitek a zárt pakolórészt, egy pár ajtóval. Ebben az esetben nem kell mindehol tűzálló gipszkartont használni, csak ott, ahol közvetlenül a kályha, vagy a cső mellett van.

Ha esetleg tudnál egy fényképet küldeni, vagy lefirkantod egy lapra, és bescannelnéd, azt is elküldheted. Akkor pontosabbat tudnék mondani.

164. Dézsa
2008. jún. 9. 23:21

SZia!

Újra jelentkezem.

A lakás ahova költözni fogunk, kéményes konvektorokkal fűtött. Nagyon utálom, elfoglal egy falat a bútorok elől és csúnya ahogyan a füstelvezető cső fut a fal mentén a kéményig. De nincs mit tenni, ez a fűtési rendszer. Az előző lakók csináltak oda valami szekrényt, ami a melegedés miatt nem tud szekrényként funkcionálni és tűzveszélyes is.


Hogyan lehetne a csövet esztétikusan, ötletesen eltakarni?


A belmagasság 290cm, sarokban vannak a konvektorok. Azt még nem tudom (még nincs a kezünkben a kulcs), hogy a plafon alatt mennyivel fut be a kéménybe a cső.


Az jutott eszembe, hogy a plafonról lelógatott, valami keretbe foglalt díszüveg hátulról megvilágítva. De lent hol érne véget és hogyan? Csak egyszerűen lóg a levegőben?

Neked milyen ötleted lenne?

163. ildikó100 (válaszként erre: 158. - Kókusz)
2008. jún. 9. 02:27
Köszi!
162. Kókusz (válaszként erre: 161. - Kobagabi)
2008. jún. 7. 22:19
Oké, majd figyelem!
161. kobagabi (válaszként erre: 160. - Kókusz)
2008. jún. 7. 21:22

Köszi! Ezt fogjuk tenni!


A napokban teszek fel képet a házról egy külső oldalra, majd beszúrom a linket, és meg tudod nézni!

Köszi az eddigieket!:)

160. Kókusz (válaszként erre: 159. - Kobagabi)
2008. jún. 4. 21:44

Ha sok könyvetek van, akkor bizony ki kell használni minden helyet a polcoknak!

Általában ha van kandalló a nappaliban, az szokott lenni a helyiség fókuszpontjában. A cserépkályhára ez ugyanúgy igaz. Valami szépet csináltassatok! Az vonzza a tekintetet!

Gyere vissza később is nnyugodtan!

159. kobagabi (válaszként erre: 157. - Kókusz)
2008. jún. 4. 20:53

Kókusz!


Hát nagyon köszi a választ!!! Az elképzelésünkkel szinte teljesen azonos megoldásokat kaptunk tőled.

A nyír fából készült bútor, polc jó megoldás.

A parapetfalat már nem vállaljuk be, annyira nem akarjuk elválasztani a teret.

A polcot elválasztás viszont csúcs. Mi is arra gondoltunk, hogy minden kihasználható teret polcozunk. Pl. a nappaliba a számítógéptől indulva, egész a plafonig polcozni szeretnénk, közben van egy ablak, és mellette is. Szóval az ablak mindkét oldalán. Meg az áthidalón is, tehát a nappaliba szinte csak polc lenne, meg egy ülőgarnitúra, esetleg még egy cserépkályhára gondoltunk, ami pont a nappali közepére kerülne. Központi helyre. Mert ha kintről bejövünk, pont azt látnánk rögtön meg:) Jó ötlet szerinted?

Csináltunk besüllyesztett részeket is polcoknak.

Még a kiadópult elején is süllyesztést csináltunk a könyveink sokasága miatt.:)


A kék kanapé jól hangzik a narancs térbe!


Köszi a segítséget sokat segítettél!:)

Szerintem még visszatérek:)

158. Kókusz (válaszként erre: 156. - Ildikó100)
2008. jún. 4. 14:06

Olvasd el az előző válaszomat!

Csak még annyit, hogy sok olyan bútor, polc van már, ami kifejezetten térelválasztásra készül.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook