Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre fórum

Lakberendező vagyok. Szívesen válaszolok bármilyen, a témával kapcsolatos kérdésre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
217. hugi7705 (válaszként erre: 215. - Obsoleta)
2008. szept. 26. 15:37
Nincs semmi baj. Ma van a 29ik napom a hőm meg 36,8 volt reggel. Ugyhogy most még nem tudom mi van.
216. hugi7705 (válaszként erre: 214. - Obsoleta)
2008. szept. 26. 15:36
lehet nem tudom, nincs fent képed igy a névmemóriám meg nem a legjobb. ne haragudj, hoyg nem ismertelek meg.
215. Obsoleta (válaszként erre: 214. - Obsoleta)
2008. szept. 26. 15:36
Jaj,ne haragudj,most nézem csak,hogy a te arcod szomorú,én meg teli pofával vigyorgok!Bocs,azt hittem,mosolygós az ikonod!
214. Obsoleta (válaszként erre: 212. - Hugi7705)
2008. szept. 26. 15:34
:D Tényleg,mi már beszéltünk a Jónásos oldalon!
213. Obsoleta (válaszként erre: 211. - Kókusz)
2008. szept. 26. 15:32
Ez egy nagyon szuper ötlet!Már én is filóztam,milyen színnel lehetne a bordót kombinálni.De tényleg,a vaníliával milyen kellemes,meleg hangulatú lenne!És akkor raknék tapétacsíkot,vagy valamit a két szín találkozásához,és ha jön a baba,akkor azt kicserélem macisra.Nagyon szépen köszönöm,ez egy tök jó ötlet,komolyan!
2008. szept. 26. 15:28
Kókusz a gólyáért nekem is drukkolnál légyszi? :(
211. Kókusz (válaszként erre: 209. - Obsoleta)
2008. szept. 26. 15:16

Értem már, ddrukkolok, hogy jöjjön a gólya!

A bordó-vanília szín szerintem akkor is jó megoldás. Ha pedig érkezik a kis trónörökös, akkor az egyik sarkot átalakíthatjátok babásra: Lehet a falra mesefigurákat festeni, vagy bekeretezett képet mesehősökről vagy állatokról. Ha minedn bababútor elfér egy sarokban, akkor ott annyit tehettek még, hogy tovább hangsúlyozzátok az elválasztást azzal, hogy azt a sarkot még egyszer kifestitek, más színre. Például a sárga uniszex, lehet fiúnak is, lánynak is. Az abszolút passzol a bordóhoz. A két szín (bordó és sárga) találkozásához pedig festhetsz valamilyen szép függőleges sormintát sablonnal. Így mégis egy kicsit külön birodalma lesz a hálószobán belül.De ha nem tetszik az ötlet, írj!

210. hugi7705 (válaszként erre: 207. - Kókusz)
2008. szept. 26. 15:16
:)) Jaj tényleg köszi. Tutira fogok még kérdezni! Ugy szeretnénk majd kikevertetni9 a színeket az biztos. Én nem tudok olyat kikeverni. Nme értek ennyire hozzá.
209. Obsoleta (válaszként erre: 206. - Kókusz)
2008. szept. 26. 14:59
Az az igazság,hogy ugyanarról a szobáról lenne szó.Ami most nekünk a háló,az lesz a gyerekszoba is majd remélhetőleg nem olyan sokára.Tavasszal tervezünk egy nagyobb felújítást,és ha idén sikerülne a baba,akkor már nem lenne addig átfestve.Valami olyan megoldást keresek,ami jól néz ki a hálóba,de pl. egy macis csíkkal gyerekszobássá tehető.Mert ugye nem szeretnénk macis fallal aludni a baba érkezéséig,meg elég babonás vagyok,és a 20. hét előtt nem csinálnék szívem szerint semmi olyat,amitől babás lesz a szoba.Úgyhogy ha esetleg lenne valami jó ötleted,milyen színű is legyen ez a szoba,azt nagyon megköszönném! :)
208. Obsoleta (válaszként erre: 204. - Hugi7705)
2008. szept. 26. 14:54
Szia! Köszi,majd megfontolom,és keresek valami jó kis megoldást. :)
207. Kókusz (válaszként erre: 205. - Hugi7705)
2008. szept. 26. 14:49
Nagyon szívesen! Ha van, vagy a későbbiek során lesz még kérdésed, tedd fel nyugodtan!
206. Kókusz (válaszként erre: 202. - Obsoleta)
2008. szept. 26. 14:47

Szia!

A bordó szín dinamikus, mozgosító hatású, jó hatással van a szexuális életre :) De mivel a hálószobában nemcsak ez a fontos, hanem az alvás is, én inkább csak egy falat festenék bordóra, a többit pedig valamilyen kevésbé stimuláló színre. Az ágytámla fölötti fal legyen bordó, a többi pedig lehet mondjuk krémszín, vagy vanília. Ne fehér, mert túl nagy a kontraszt.

A 12 m2-es gyerekszoba nem túl nagy, és mivel a bordó erősen térszűkítő hatású, itt sem festeném csak bordóra a falakat. Vagy csak egy falat, vagy esetleg a kiegészítők színében (függöny, ágytakaró, szőnyeg) jelenjen meg a bordó.

Bár lehet, hogy úgy tűnik, lebeszéltelek a bordóról, én nagyon szeretem ezt a színt :)

205. hugi7705 (válaszként erre: 200. - Kókusz)
2008. szept. 26. 14:33
Köszi kókuzs ez nagyon jó ötlet. Ha megengeded ezt be is másolom a naplómba.
204. hugi7705 (válaszként erre: 202. - Obsoleta)
2008. szept. 26. 14:33
én már láttam olyat ahol csak az egyik fal volt bordó, az ahol az ágy volt. tök jól nézett ki.
203. Kókusz (válaszként erre: 198. - Diet69)
2008. szept. 26. 14:32

Szia!

A pipacs falból gondolom, kislányról van szó. A sárga-narancs-piros színtrió rendkívül meleg, barátságos hangulatot ad. De illik hozzá a zöld és a kék is. Mivel a pipacs szín elég domináns, vigyázz, hogy a kiegészítő színek ne legyenek olyan erőteljesek, a nevükhöz illően, csak kiegészítsenek, oldják a piros szín határozottságát. Ezekből a színekből válaszd a függönyt, ágytakarót, párnákat. A piros azért megjelenhet máshol is még, például 1-2 kisebb szőnyegen. De ne legyen túl sok belőle!

2008. szept. 26. 14:26
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy a bordó fal jó-e hálószobába?És gyerekszobába?12 m2 a szoba,közepesen napos,és 2,5 m a belmagasság.Hogy lenne célszerű bordóra festeni,hogy ne legyen nyomasztó? Előre is köszi a válaszokat!
201. Kókusz (válaszként erre: 197. - M_Marcsa)
2008. szept. 26. 14:23

Szia Marcsi!

Ha a zöld falhoz zöld színű függönyt veszel, akkor arra vigyázz, hogy ne legyen ugyanolyan árnyalatú, mert akkor nagyon egybefolyik az egész, túl monoton lesz. Legyen az egyik világosabb, a másik sötétebb tónusú. Bordó drapéria jó ötlet, még jobb lenne, ha találnál zöld-bordó mintásat :) De megjelenhet egy harmadik szín is, például sárga.

Miért ne mehetne a gyerekszobába csak drapéria? Ha nem probléma, hogy belátnak, semmi akadálya. És természetesen szebb, ha földig ér...

Nekem személy szerint jobban tetszik a rendes függöny, mint a szalagfüggöny, szerintem otthonosabb, de ezt neked kell eldöntened. Egy modern lakásba abszolút passzolhat a szalag is.

A halványkék csempéhez harmonizálnak a sárga, piros, zöld és rózsaszín kiegészítők. De használhatod az árnyalás technikáját is, amikor maradsz a kék különböző árnyalatainál: a világostól a sötétig.

200. Kókusz (válaszként erre: 196. - Hugi7705)
2008. szept. 26. 14:10

Szia!

Nem tudom, hogy készre kevert festéket szeretnétek-e használni. Az biztos, hogyha ti keveritek, akkor számíts rá, hogy egy erős, élénk szin eléréséhez sok színezőpasztát kell használni. Akkor meg lehet, hogy árban ugyanott vagytok, mintha megveszitek a kész színeket, ami már biztos, hogy olyan szín, mint amit szeretnétek. Ha egy olyan világos árnyalatot válsztotok alapszínnek, mint amilyen képeket felraktál a naplódba, ahhoz persze nem kell olyan sok színező, de a görbe falra valamilyen erősebb árnyalalt kellene, ahhoz viszont több kell.

A Dulux és a Supralux oldalán is találsz színmintákat, és online szobafestő programot is, amivel kedvedre variálhatod a falak színét.

Ha pedig bemész valamelyik nagy barkácsáruházba, ott találsz kirakva a falfestékekhez színmintákat, akár kártya vagy katalógus formájában. És akkor jöhet a variálás! Színekről már írtam, hogy mi illik a világosbarnához.

199. hugi7705 (válaszként erre: 198. - Diet69)
2008. szept. 26. 11:07
szia ha tudnál egy pár képet feldobni, hogy lássam jobban el tudom képzelni a pipacs falat. Mindegyiik fal ilyen színű és a plafon? Igen kis szőnyegek szerintem jó ötlet nagyon.
198. diet69
2008. szept. 26. 10:41
Sziasztok.Pipacs a fal fenyő parketta fenyő ágyak és gyerekszoba nem tudom milyen függöny legyen meg párnák esetleg ágy elé kis lelépő szönyeg segítsetek .
2008. szept. 26. 08:31

Lenne néhány kérdésem.

Az új lakásban almazöld a fal, bordó a kanapé. Függönynek bordót képzeltem el. Zöld függöny, zöld fal nem tudom milyen lehet. MILYEN LENNE ÍGY?

Drapériának is bordót gondoltam, vagy más mi lehet még?

Kicsi bolondosra gondoltam, de otthonias is legyen.



Gyerekszobába drapéria függöny nélkül mehet? Mert nagy az ablak, szeretem ha besüt a nap. Így, ha akarom behúzom, ha nem akkor lóg.

Függöny és drapéria, hogy szebb, a földig érjen, vagy a fűtőtestig? Én a hosszút képzelem, de még nem döntöttem.



Előszobába szalagfüggönyre gondoltam, mit gondolsz? Lehet mégis jobb a függöny, az igazi?



a fürdő halványkék csempés. Ehhez mi menne barátságos legyen? Kiegészítőkre gondolok, mint szőnyeg, törülköző?

196. hugi7705 (válaszként erre: 195. - Kókusz)
2008. szept. 26. 07:23
Kókusz ! Igazán köszönöm a segítséget. Igen én is arra gondoltam, hogy más színűrre festjük. Az a bajom, hogy nem tudom eldönteni milyenre. Szerinted hogyan tudom megnézni, hogy a világosbarnás alapszínhez melyik szín hogy megy. és hol tudok pontos színmintát kiválasztani. Rktam fel egy két képet a naplómba, hogy milyen barnásra gondolok.
195. Kókusz (válaszként erre: 193. - Hugi7705)
2008. szept. 25. 15:07

Mármint a színére? Szerintem ugyanaz a szín legyen, ami a görbe falon is lesz. A naplódban mintha írtad volna, bár nem vagyok benne biztos, hogy van valahol egy tartóoszlop. Az is ugyanolyan színű legyen! Ha választasz egy erőtelejsebb színt, olyan legyen minden extra: a falfülke, a görbe fal és az oszlop is.

A hosszúkás falfülkére gondolsz, ami a szék mögött van? Mivel elég magas és spotlámpákat is akarsz, többféle variáció is lehet. Ahogy írtad, lehetnek üvegpolcok végig. Ebben az esetben viszont a fent lévő spotlápma kevés az összes polc megvilágítására. Lehetne benne 1 vagy 2 polc, ami gipszkartonból van és abba is lehet spotot tenni. Vagy mindegyik polc lehet így, akkor a polcokat is olyan színűre fessétek ki, mint magát a falfülkét. De választhatsz fából készült polcokat is. Mindegyik szép lehet.

194. Kókusz (válaszként erre: 192. - Hugi7705)
2008. szept. 25. 14:57
Igen, mindkettő látszik! És szerintem nagyon szuper! Egy ilyen egyszerű dolog is annyira fel tudja dobni a teret. Bár az egyszerűségről, gondolom, apósodnak nem ez e véleménye :)
2008. szept. 25. 14:56
Kókusz amit látsz egy hosszú sávot az 4 sáv és üvegpolcos rendszert szeretnénk oda, Spott lámpákkal lesz fentől megvilágítva. Én ide színes felületet szeretnék, nem vagyok bvenne biztos, hogy üvegből pont. Erre is ha adnál ötletet?
192. hugi7705 (válaszként erre: 190. - Kókusz)
2008. szept. 25. 14:53
és szerinted jól néz ki? 2 van asszem a másikat is látni?
191. Kókusz (válaszként erre: 181. - Agines)
2008. szept. 25. 14:50

Szia!

De jól esik, hogy örülnek nekem :)) Kérdezz kicsit konkrétabban, így nem tudok segíteni. Mit szeretnél tudni?

190. Kókusz (válaszként erre: 188. - Hugi7705)
2008. szept. 25. 14:47

Szia!

Ez tényleg görbe fal :) Én meg azt gondoltam, hogy ferde falról van szó. Elhiszem, hogy apósod nem örült neki annyira :)

189. Kókusz (válaszként erre: 180. - Judita79)
2008. szept. 25. 14:40

Szia!

Gabcsi nagy rajongóm, bár már régóta nem hallottam felőle:)

A falak dőlésszögétől függ, hogy tennék-e képet rájuk. Ha nagyfokú a tetősík hajlása, már nem érdemes, mert nem élvezhető a kép, legfeljebb letérdelve :))) Ha felszereltek, akkor egy kicsit magasabbra rakd, mint egyébként. Normál esetben fejmagasságba, illetve attól kicsit feljebb szoktak képet rakni. De ebben az esetben egy kicsit magasabbra rakd, pontosan azért, mert a kép nem függőleges, hanem lefelé fordul, így ezt, ha feljebb rakod, kicsit korrigálhatod ezáltal.

2008. szept. 25. 14:35
szia Kókusz Annyira örülök, hogy itt vagy. a naplómban van fent kép a görbe falról, megteszed hogy megnézed?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook