Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? fórum

Kötelező megkezdeni az iskolát, ha a kisfiam jövő augusztusban betölti a 6. életévét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
349. trapiti (válaszként erre: 346. - Zebracsikó)
2013. máj. 30. 15:03
Nálunk még úgy is maradt gyerek az oviban, hogy először vinni akarták iskolába a szülők, felvételizett vagy háromféle tagozatra, egyikre sem vették fel, emiatt mégis inkább hagyják az oviban, mert "sima" osztályba nem akarják adni.
2013. máj. 30. 13:19
A kilányom augusztusban lesz 6 éves. A középső csoportot ismételte, így szeptemberben megy majd nagycsoportba.Megkérdezték, hogy szeretnénk-e, hogy elkezdje az iskolát, de úgy döntöttünk, hogy még marad. Nagyon okos kislány, de még most is pukkadozik, ha valami nem úgy sikerül, ahogy szeretné. Megsértődik, ha kritizálják, vagy ha valamiben nincs az elsők között. Fokozatosa javul a helyzet, a sport sokat segít ebben!
347. Pen80 (válaszként erre: 334. - Molyka)
2013. ápr. 30. 07:57

Köszönöm a részletes tájékoztatást. Nem mintha nem tudnám, hogy miről beszélek.

Neked viszont érdemes lenne elolvasni a vonatkozó jogszabályt, mielőtt nagy mellénnyel félrevezeted a többieket.

346. zebracsikó (válaszként erre: 345. - Mmacus)
2013. ápr. 16. 15:36
Én tudom, hogy sok helyen a férőhelyhiány miatt igyekeztek "lepattintani" a nyári gyerekeket is iskolába. De ettől még a törvény megengedte volna, hogy maradjanak. (sok helyen meg is vezették a szülőket azzal, hogy elfelejtették a törvény szövegének második felét is a tudomásukra hozni, s azt hangoztatták, kötelező menni. A tájékzatlan vagy egyszerűbb gondolkodású szülő meg elhitte.)
345. mmacus (válaszként erre: 342. - Zebracsikó)
2013. ápr. 16. 08:00
Azon kívül, hogy 3 hónapot toltak a tankötelezettség határán (május 31-ről aug. 31-re) annyi változás történt, illetve történik, hogy 2014 január 1-től 3 éves kortól életbe lép az óvodakötelezettség, valamint 26-os csoportlétszám fölé nem mehetnek az óvodák. A +20% engedélyezett létszám túllépés is megszűnik. Tehát a férőhely szűkössége miatt nem engedheti meg sok ovi, hogy maradjanak a 6 évesek, nem a jogszabály meg nem engedősége miatt.
344. Szmirma
2013. ápr. 16. 07:54
Mármint úgy értettem a nyári gyereket,hogy majd idén nyáron töltik be a hatot.
343. Szmirma
2013. ápr. 16. 07:53
Az én kisfiam idén januárban volt hat éves,és majd csak jövő szeptemberben megy iskolába.Nem voltunk semmiféle iskolaérettségi vizsgálaton, megbeszéltük az óvónővel,hogy nem való még neki a suli,kizárt dolog,hogy 45 percet tudjon ülni egyfolytában.Nemrég kaptuk meg a vezető óvónőtől a halasztási engedélyt. Egyébként nálunk a csoportban több nyári gyerek is van, egyikük sem megy szeptembertől suliba, nekik sem kellett menni sehova külön kérvényezni, ők is simán megkapták a halasztást.
342. zebracsikó (válaszként erre: 333. - Molyka)
2013. ápr. 15. 16:51

Tényleg tévedsz, valójában azon kívül, hogy 3 hónapot toltak a tankötelezettség határán (május 31-ről aug. 31-re) semmi változás nem történt.


AZ óvoda simán, vizsgálat nélkül tarthatja még egy évet az oviban a gyerekét a szülővel való egyeztetés szerint.


Ennyi.


(az más tészta, hogy mindenhol azt dübörgik: el KELL menni iskolába, nincs mese....rosszul értelmezik a törvényt, illetve csak az erre vonatkozó mondat elejét idézik mindig: a gyermek abban az évben taköteles, amelyikben aug.31-ig a 6. évét betölti, LEGKÉSŐBB A KÖVETKEZŐ ÉVBEN... na ezt a nagybetűset rendszerint elfelejtik idézni a törvényből!!!!

341. f8db0709b8 (válaszként erre: 340. - Egresbokor)
2013. ápr. 15. 08:51
Értem én :)
340. egresbokor (válaszként erre: 338. - F8db0709b8)
2013. ápr. 15. 07:42

ezért a mosoly :)

de úgyis megmagyarázza, hogy nem így van :P

2013. ápr. 15. 07:42

tessék :

A tankötelezettség kezdete

A 45.§ (5) bekezdés alapján a tankötelezettség iskolába járással teljesíthető. Főszabály

szerint ez hatévesen történik, a törvény azonban ettől eltérő megoldásokat is lehetővé

tesz.

A 45.§ (2) és (4) bekezdése 2013. január 1-jén lép hatályba. *l{sd 95.§ (2)+ A

főszabálytól eltérő lehetőségeket a két bekezdés együttes értelmezésével adhatók meg pontosan. A (4) bekezdés a) pontja szerint alapesetben az óvoda vezetője dönt a tankötelezettség kezdetéről. Így tehát ha a gyermek betölti a 6. életévét, a vezetőnek döntenie kell, hogy iskolba menjen-e vagy a (2) bekezdés első mondatának

értelmében még egy évig óvodában maradjon. Amennyiben utóbbi lehetőség mellett dönt, majd egy év letelte után még mindig úgy véli, hogy a gyermek nem érett az iskolára, már a szakértői bizottság véleményét kell kérnie. A szakértői bizottság javaslata tehát annak esetében szükséges, akit csak nyolcévesen kívánnak iskolába

küldeni.

338. f8db0709b8 (válaszként erre: 337. - Egresbokor)
2013. ápr. 15. 07:41
nem én értetlenkedek :D
337. egresbokor (válaszként erre: 335. - F8db0709b8)
2013. ápr. 15. 07:37
Nem csak nálatok megoldható, ez a törvény, maradhat simán a hat éves :)
336. egresbokor (válaszként erre: 333. - Molyka)
2013. ápr. 15. 07:37

A közoktatási tv azt mondja, az óvodavezető döntése, hogy hat évesen megkezdi-e az iskolát. HA szeretnéd, van nefmi állásfoglalás a kérdésről, mutatom.

Hat évesen a gyereket sehova nem kell elvinni, az óvoda döntése értelmében minden hivatalos papír nélkül további egy évet maradhat. Az óvoda meg nyilván úgyis egyeztet a szülővel.

7 évesen sem kötelező iskolába menni, de akkor már kell hozzá az iskolaéretlenséget igazoló szakvélemény.

335. f8db0709b8 (válaszként erre: 333. - Molyka)
2013. ápr. 15. 07:33

Akkor leírom még egyszer!

Ezt nekem már az ovivezetőnk is megerősítette,hogy ha nem szeretném 6 évesen iskolapadba ültetni a gyerekemet,maradhat még 1 évet oviban!Ni komment tovább,mert nálunk ez megoldható!Most is több gyerek marad,az a lényeg,hogy 7 évesen már nem lehetnek ovisok...,mivel mi nyáriak vagyunk még jó is :)

334. Molyka (válaszként erre: 312. - Pen80)
2013. ápr. 15. 00:36

Kicsit sajnos el vagy varázsolva. :) Sajnos egyre rosszabb a "gyerekanyag" ráadásul nem olyan rég változtattak a határokon is.

Bizony nem egy olyan elsőssel találkoztam, aki nemhogy az evőeszközt, de a ceruzát nem tudta rendesen fogni.


Írtad valahol, hogy a tanítónak az a dolga hogy.


Akkor egy kicsit játsszunk el a gondolattal.

Van az osztályban 30 gyerek. A 30 közül 15nek semmi baja. Kettő hiperaktív, azaz felugrál, kiabál órán, egy autisztikus, aki nem bírja a kiabálást. 3 gyereknek van a fonéma hallással gondja, nem tudja a gép és a kép közti különbséget meghallani. Két gyerek balkezes, egyiknek diszfunkciós zavarai vannak. Sajnos az egyik gyerek a bal fülére siket, egy pedig nem tud begogadni szinte semmit, mert épp válnak a szülei. Van minimum három gyerek, akinek a szem-kéz koordinációja gyengécske, és minimum egy olyan is, aki percenként 20x leejti a ceruzáját.


A módszer, amivel a tanító tanít, nem húzható rá minden gyetekre. Egy módszer egy tankönyvcsomag.

Rohamléptekkel haladni, hiszen a világ összedől, ha fél év alatt nem tanul meg valaki olvasni, írni.


A tanítónak szept. közepére illik leadni a tanmenetet, október elejére pedig az egyéni foglalkoztatási terveket. De mi van akkor ha nem elég 2 magyar óra az a betűre? Nem csak magát a betűt kell megtanítani, hanem a tartalmát is. Mássalhangzóknál a zöngés-zöngétlent differenciálni, ne adj Isten ezt gyakorolni is.


Bármikor megnéznék bárkit, aki nagy mellénnyel dübörgi, hogy mi egy tanító dolga...

333. Molyka (válaszként erre: 332. - F8db0709b8)
2013. ápr. 15. 00:14

Erre ne vegyél mérget, hiszen az iskola megkezdése nem környékfüggő, hanem jogszabály és közoktatási törvény függő. A jelen állás szerint, (ami szerintem egy agybaj) minden olyan gyereknek meg kell kezdenie az iskolát, aki szept 1-ig betöltötte a 6. életévét. Vicc komolyan mondom.

Kivétel van... pl. ha az iskolaérettségi vizsgálaton nem felel meg, vagy a tanulási képességeket vizsgáló bizottság úgy nem dönt.

Sajnos többrétű az iskolaérettségi vizsgálat is, nem egyedül az óvónő dönt.

Régebben a "határeset" gyerekeknél kérhette a szülő a plusz 1 évet, ma már le vannak a szülők és sajnos a gyerekek is sajnálva.

2013. ápr. 10. 08:22

Tegnap volt a híradóban erről szó.én ezen felbuzdulva,ma rákérdeztem az oviban mi a helyzet.

Azt mondták,a környékünkön,aki betölti a 6 évet,elküldik suliba,,de a mi ovink egyedül olyan,ha én azt mondom nem szeretném menjen 6 évesen,akkor nem megy!Vagyis én megnyugodtam,mert jövőre nem megyünk még suliba így!

Nálatok mi a helyzet?

331. dina32
2013. ápr. 6. 21:38
Szia!Igen az van írva a szakvéleményre hogy még egy év ovi javasolt.Így iskolába sem kell beíratni!Remélem neked is sikerül elintézned.
330. zebracsikó (válaszként erre: 328. - Arer)
2013. ápr. 6. 21:35

Beszélj az óvónővel, mert ha ezt a véleméynt viszed a beíratkozáshoz, akkor már nincs visszaút!


Ha azt beszéltétek meg, hgy marad egy évet, akkor húzzák azt alá!

329. Arer (válaszként erre: 327. - Dina32)
2013. ápr. 6. 21:18
Ja és nektek így is be kell iratnotok a kicsit suliba?
328. Arer (válaszként erre: 327. - Dina32)
2013. ápr. 6. 21:15
Akkor nektek az van a szakvéleményen, hogy még egy évet javasolnak? Akkor nekünk nagyon elszúrták, pedig az óvónénik is az mondták, hogy szerintük is nagyon kell a fiamnak még egy év ovi. Erre ráírják, hogy javasolják a felvételt. Most nagyon ideges vagyok. Ezen lobbizok egy éve és így kics.....k az emberrel.
327. dina32
2013. ápr. 6. 17:04
Az én lányom is 6 éves lesz augusztus végén.Mi is kaptunk ovis szakvéleményt.Mi megbeszéltük az ovivezetővel hogy maradjon még egy évet oviba amire ő is áldását adta.Aláírtam hogy ők még egy óvodai évet javasolnak és kész.Így ő még nem megy iskolába szeptemberben.Jah és nekünk azt mondta az óvónéni hogy a szülő nem tarthatja vissza a gyereket az oviba.Vagy a nev tan vagy az óvoda.Igaz mi falun lakunk ahol nem éri hátrányt hogy miatta nincs hely más gyereknek.Szerintem ezt minél elöbb beszéld meg vele nehogy kötelezzék a kicsit az iskolára.Majd írd meg a fejleményeket.
326. f8db0709b8 (válaszként erre: 322. - Zebracsikó)
2013. ápr. 6. 12:29

Nem mondod!

Egy gyerekemmel már végig csináltam,a másiknál sem fogom másképp!

Tudom mi a jogszabály!Tudom,hogy engedik....bár a nagyobbiknál nem kellett beiratkozni a suliba,csak áprilisban mikor szeptemberben ment elsőbe!

325. zebracsikó (válaszként erre: 323. - Arer)
2013. ápr. 6. 12:13
A körzeti iskolátokba írasd be mindenképp. Nem kötelező jövőre odavinned!
324. zebracsikó (válaszként erre: 323. - Arer)
2013. ápr. 6. 12:12

Kérdezz rá. Azt tudom, hogy ha a gyerek volt iskolaérettségi vizsgálaton és a Nevelési Tanácsadó további 1 év óvodai nevelést írt elő, akkor be kell írtani, hogy regisztrálva legyen, de ráírják az 1 év hosszabbítást.


Ha csak az óvoda+szülő megállapodása a további 1 év ovi, akkor elképzelhető, hogy az ovi leadja a saját hatáskörében visszatartott gyerekek névsorát, s nem kell beíratás.


Inkább kérdezz rá! (felénk be kell íratkozni)

323. Arer (válaszként erre: 322. - Zebracsikó)
2013. ápr. 6. 12:08
Akkor tényleg sűrgősen rá kell kérdeznem az óvónénire, mert januárban azt mondta nem kell beíratni és mi nem is néztünk sulit a fiamnak. És jövőre kötelező lesz oda vinni suliba, ahová most beiratom??
322. zebracsikó (válaszként erre: 320. - F8db0709b8)
2013. ápr. 6. 11:59
A jogszabály is megengedi a további 1 év óvodai nevelést!
321. zebracsikó (válaszként erre: 317. - Arer)
2013. ápr. 6. 11:59

Igen, be kell íratnod az iskolába, de ez csak formaság, azért van, hogy regisztrálva legyen, mint tanköteles, és ne "tűnjön el" a jegyző szeme elől, s ne kapjatok felszólítást.

A beíratáshoz viszed az óvodai véleményt, odaírják, hogy marad még oviban és kész.

320. f8db0709b8 (válaszként erre: 319. - Arer)
2013. ápr. 6. 09:54

Mi még nem kaptunk,mert 5 évesek leszünk:)Én jeleztem az oviban,hogy nem szeretném ha menne suliba 6 évesen,azt mondták rendben!Szakvéleményt fognak csinálni és ha iskola érett,de a szülő úgy dönt,maradjon oviba,nem kötekednek.Jogszabály ide,jogszabály oda,a szülő jobban ismeri a gyermeket,mint bárki más..

Nekem a nagyobbik februári,ö 7,5 évesen ment suliba...szerintem ez igy lenne rendjén.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook