Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítsünk egymásnak kalóriát számolni! fórum

Segítsünk egymásnak kalóriát számolni! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 5. 18:54

Nem köll azt számolgatni, érzésbű kell csinálni!

Számolástól nem fogyott le még senki.

11. Rozália (válaszként erre: 10. - 4c35511f0b)
2012. jún. 5. 16:16
Helyes!:) Így nem kell róla nehézségek árán leszoknod:)
10. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Rozália)
2012. jún. 5. 16:14

GRAT' :)

Amúgy hamar meg lehet szokni én"csak" egészségesen étkezem (tehát nincs különösebb oka,nincs betegség vagy túlsúly stb.), de tudom kb. hány gramm mondjuk a köret vagy a gyümölcs, amit eszem. Cukrot meg helyből nem fogyasztok 100éve.

2012. jún. 5. 15:31
Itt vagyunk segíteni, erre még csak nem is válaszolsz?:(
2012. jún. 5. 15:26

Az interneten mindenféle diétás oldalak találhatóak, ahol bőségesen van kapaszkodó.

Én szénhidrátot vagyok kénytelen számolni, mert diabeteszes vagyok. Mindent megmérek, megnézek, kiszámolok. Mert megéri. Egyrészt fogytam 22 kg-ot, másrészt rendben van a cukrom. És nem kell inzulinoznom magamat, csak elég a gyógyszer. Ha látod a célt, ennyi munka nem eshet nehezedre:))

7. kisj
2012. jún. 5. 15:24

hány deka a kenyér?

hány deka a vaj amit rákensz?

hány deka a cukor amit a teába teszel?

a töltött káposztát már nem kérdezem...


nem hinném, hogy más kiszámolja helyetted


egyébként ez csak eleinte jelent plusz energia ráfordítást


egy füzetkében gyűjtsd össze amiket már ettél és ki is számítottad a kalória értékét

6. Rozália (válaszként erre: 2. - Saintpaulia)
2012. jún. 5. 15:23
A gyümölcstea iható édesítővel, sőt natúran is. Szokás kérdése. És az, hogy mennyire szeretnél komolyan fogyni.
2012. jún. 5. 15:22
Nézzél körül a Fogyás.info oldalon (a linket nem lehet beletenni).
4. 4c35511f0b (válaszként erre: 2. - Saintpaulia)
2012. jún. 5. 15:20
azért a cukrot illene elhagyni akkor is ha valaki "csak" kalóriát számol...
2012. jún. 5. 15:20
Én segítek nektek, de sokszor az a baj már a saccolás nehézkes:) szóval, aki azt gondolja csak egy "kevéske" durum tésztát evett pl.:arról kiderül 3x annyit, mint amennyit lehetne ha diétázik /adag /mondjuk hét --> ennek következménye, hogy rossz kcal/ch adatokat adunk meg mi is és így tovább:)
2012. jún. 5. 15:19
Néhány példa, amire pl én kiváncsi lennék: 1 szelet vajas pirítós félbarna kenyérből, 1 csésze gyümölcstea cukorral, citromlével ízesítve, 1 db töltöttkáposzta.
2012. jún. 5. 15:17
Arra gondoltam, hogy aki már járatos a témában, az segíthetne a kezdőknek a kalóriaszámlálásban. Sok helyen csak az alapanyagok kalória-értékét írják és nagyon nehéz a készételét kiszámolni. Tehát mindenki írja le amire kíváncsi, hátha valaki már előtte kiszámolta és tudja választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook