Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghíddal kapcsolatos tapasztalatok... fórum

Foghíddal kapcsolatos tapasztalatok... (beszélgetős fórum)


21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - R.solyca)
2012. jún. 8. 12:39
Ha jó a fogtechnikus, biztos sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben, és szép fogaid lesznek! Ettől az önbizalmad is meg fog nőni! (Csak a pénztárcád lesz némileg laposabb!:))
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - R.solyca)
2012. jún. 8. 12:38
Persze, lecsiszolják, de gondold végig, hogy végre gondtalanul fogsz nevetni a világra!
2012. jún. 8. 12:15
Köszönöm egyébként mindenki válaszát, sokat segít a döntésben...már kezdek kicsit megbarátkozni a gondolattal, csak írtózom a tudattól, hogy a fogaimat tönkreteszik...jó lenne, ha előre láthatnám az eredményt...tuti rögtön csináltatnám... :D:D
18. r.solyca (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. jún. 8. 12:12
Pont azért nem szerettem volna kihúzatni, mert akkor mindkét oldalon hiányoznának a 3as fogaim és az elég bután festene...ezért mindig halogattam...sajna :D Meg hát pénz kérdése is, hogy mikor tudja az ember megcsináltatni! Beszéltem a fogorvossal megint és azt mondta ne féljek tönkretenni a fogaimat, mert túlságosan utálom a mostaniakat ahhoz, hogy negatívan csalódjak...De ahogy elképzelem magam lecsiszolt fogakkal, már most kivagyok...de mondta, hogy én azt nem fogom látni megígéri :D
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. jún. 6. 23:18
A hátsóra igen, de az elsőről leszedettem. Nekem simán jobban tetszett.
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2012. jún. 6. 16:03

Igen, 2 részből csinálták.

nem kérted a recéket?

Én még a hátsóra is kértem:)

15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. jún. 6. 15:07
Ha jól eltalálja a színt és szép formát készít, senki nem veszi észre a különbséget. Természetesen vannak sajnos rosszabb technikusok is.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. jún. 6. 15:06

Azt hogy érted, hogy réssel csináltatták? Két részből áll?

Minden természetesen a technikuson múlik!

Én annó a recéket köszönöm, de nem kértem. Nekem az úgy nem tetszett! De hát ízlések és pofonok..

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2012. jún. 6. 13:55

Ez is technikustól függ.

Nekem vannak ismerőseim, akik az én javaslatom alapján réssel csináltatták és nem is látszik, hogy nem az igazi foguk, mert persze kellenek a recék is.

12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. jún. 6. 09:16
A híd szerintem mindenképp egyben lesz elől, de meg tudják úgy csinálni, hogy semmi nem fog látszani!
11. moonlight13 (válaszként erre: 8. - R.solyca)
2012. jún. 6. 09:15

Hát ahogy így leírtad, én is megcsináltatnám. Ha jó a fogtechnikus, senki nem veszi észre, hogy nem igazi fogad van elől.

Ennyi rés meg hiány azért gondolom már beszéd v. mosoly közben is látszik. Attól sokkal szebb lesz egy híddal!

2012. jún. 5. 19:27

Nekem hátul van 4 db. Nem látszik, hogy műfog. Porcelán és szépen formázott. Első fogaknál az a lényeg, hogy az első két fog között legyen egy kis rész, azaz ne egybe legyen a híd, mert akkor valóban nagyon látszik, hogy mű


A csiszolás, ahogy írták már nem fáj, mert érzéstelenítve van, de utána nagyon érzékenyek a lecsiszolt fogak, így mindenképp javaslom, hogy ideiglenes koronát tegyenek fel, amíg nem készül el az új fogad.

Én nem akartam, mert nem látszott volna, de a doki azt mondta, hogy kell az. Igaza volt, a próbán nagyon fájt, amíg nem volt fent a koronám.


Hogy nem jutott eszedbe, hogy előbb kihúzasd a tejfogakat?

9. reload (válaszként erre: 8. - R.solyca)
2012. jún. 5. 13:00

Akkor meg semmi gond :) Ha van pénzed vágj bele :)

A fogkövezés itt nálunk ingyen van, a tömés 2-3 ezer ft /fog-tehát ezek "elhanyagolható" költségek a pótlással szemben.

8. r.solyca (válaszként erre: 5. - Reload)
2012. jún. 5. 12:22
Nekem egyébként 25eFt-ot mondtak darabjára, plussz kell kettőt tömni és fogkövetleszedni..., de kb. 4 alkalommal megvan... aztmondta ad ideiglenest a lecsiszolt fogakra addig amíg készül a híd! Valahogy nagyon viszolygok a mű fog dologtól...viszont nagyon szeretnék végre nyugodtan mosolyogni és nevetni :D és fogat mosni, mert a mozgó fogammal az se egyszerű :(
2012. jún. 5. 12:18
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából az én problémám elég bonyolult, de leírom, a két 1es fogammal semmi baj, csak van közte kb.1,5mm szünet, a 2eses fogaim nincsenek, ugyanis odanőttek a 3asok, így ott hegyes fogak vannak, a bal hármas tejfogam 21 évesen esett ki és nincs felette maradó 3as fog mivel az a 2es helyén van, szóval ott van egy luk. A jobb hármas fogam még megvan mint tejfog így 28évesen, de 7éve mozog, mostmár nagoyn zavaró módon úgyhogy ki kell húzni, viszont ott sincs és nem is lesz fog. Ezért szeretném megcsinátatni őket, most a fogorvos azt mondta, hogy ehhez hídat tud javasolni és 6fogamat kéne lecsiszolni ehhez...nagy dilemmába vagyok, de szerintem még más orvosokhoz is elmegyek véleményt kérni!
2012. jún. 5. 11:59
Elöl egy 10 tagú... szebb, mint volt. Ragasztott, semmi baj vele.
5. reload (válaszként erre: 1. - R.solyca)
2012. jún. 5. 11:47

Szia!


Nekem van egy 6 tagú, de hátul. Szerintem amúgy nagyon látszik, hogy nem igazi. Maga a csiszolás nem fájt, érzéstelenítésben csinálták. Utána 2-3 nap amíg elkészült, akkor nagyon fájt, mivel a lecsiszolt fogon ahol se zománc semmi nincs nagyon érzékeny. (6 tag= 3 hiányzó pótlás+3 egészségesre építés) A beépítés nem fájt, utána hónapokig tartott mire megszoktam, bár vannak időszakok mikor még most is érzem, hogy nem saját, legszívesebben kiszedném :D

Egy fog nálunk 22 ezer ft ezt szorozd 6-al, ennyibe került. Porcelán, maszek fogorvosnál. (kb 5 éve csináltattam)

2012. jún. 5. 11:43

Nekem is ferde elöl a fogam, nekem is hidat akartak, de én nem engedtem. Pótlás, csontfeltöltés, ahová kell, fogszabályozás. Nem sokkal drágább és szerintem jobban megéri. A híd, szerintem akármennyire profin is csinálják meg, nagyon mű.

Fájdalom: semmi sem fáj, ha ügyes a doki, mert el tud úgy érzésteleníteni, hogy azt se éreznéd meg, ha leharapná az orrod! :) Tapasztalat... :) Vagyis nekem nem harapta le az orrom, hanem elzsibbadt az orrom is és szétrágtam a szám. Na, az utána fájt eléggé... De a fog akkor sem.

Viszont készülj fel rá, hogy félévi fizetésed rámegy... :(

2012. jún. 5. 11:37
Öö nekem majdnem lett aztán most mégse mivel alsó jobb oldalt jön a bölcsfog igy nem terhelődik utolsó fogamra. Ha szegedi vagy tudok egy nagyon jó fogdokit.
2012. jún. 5. 11:37
Fogszabályzás + pótlás. Ezen nem gondolkodtál? Lecsiszoltatnád az egészséges fogaidat?
2012. jún. 5. 11:34
Tervezem, hogy megcsináltatom a felső első 6 fogamat, mivel nagyon csúnyán állnak és hiányos is... Viszont egészségesek !!! Szeretném megkérdezni azoktól akik már "tulajdonosai" foghídnak :D, hogy ez a művelet mennyire fájdalmas és hogy utána ugyanolyan érzés-e a "használatuk", mint az igazi fogakkal?! És még arra lennék kíváncsi, hogy mennyire feltűnő hogy az nem igazi fog?! Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook