Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek van már tapasztalata papsajt (mályva) vagy kálium-szulfurátum oldattal kezelt fitymaszűkülettel? fórum

Kinek van már tapasztalata papsajt (mályva) vagy kálium-szulfurátum oldattal kezelt fitymaszűkülettel? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 18. 20:43
csőrike6 Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy a fitymaszűkület nem gyógyítható gyógyfüvekkel. Kb 2 perc és egy fél centis bevágás szikével és az egész megszűnik. A lábadozás nem fájdalmas, csak a higiéniára kell nagyon vigyázni és 5 nap után már csak emlék az egész!A tb a műtétet teljes egészében támogatja és a háziorvos ad beutalót. Az egészen a fiam esett át tapasztalatból írtam.
4. csőrike06 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. jún. 5. 11:48
Most néztem a neten, Vörös acsalapú, amiről te írtál. Én nem erre gondoltam. Most egy kicsit megnyugodtam. :-)
3. csőrike06 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. jún. 5. 11:45
Nem meginni, nekünk csak ülőfürdőnek kellene! Biztos hogy egyre gondolunk? Én Malva neglecta -t találtam latin névnek, és eddig semmi negatívot nem olvastam róla. :-( Éppen ellenkezőleg!
2012. jún. 5. 11:10

Ha lebetegszünk, sokszor fordulunk a gyógynövények felé - könnyebben elérhetőek, hatékonyak a tüneteink enyhítésében, ráadásul nemigen vannak mellékhatásaik.


Csakhogy, kutatók szerint, ha papsajt is van a gyógynövény készítmény összetevői között, az komoly májkárosodást okozhat, sőt szervi elégtelenség is kialakulhat miatta.


A papsajt (petasites hybridus) mindenekelőtt a gyulladt nyálkahártyák gyógyítására alkalmas. A kivonatát éveken át használták a fejfájás, migrén megelőzéséhez, kezeléséhez - a migrén jelentkezésének gyakoriságát is csökkentette.


Brit kutatók arra figyelmeztetnek, hogy az olyan gyógynövény termékeket, melyekben papsajt kivonat van, nemcsak kerülni kell, egyenesen ki kell vonni a forgalomból.


A papsajt ugyanis pyrrolizidine alkaloidot tartalmaz, melyről tanulmányok mutatták ki, hogy szervi elégtelenséget és súlyos májkárosodást okozhat. Jelenleg nincs termék, mely ezt az összetevőt tartalmazza, Nagy-Britannia és számos európai ország is betiltotta.


Amennyiben azonban bárki azt gyanítja, hogy papsajt kivonatot tartalmazó gyógynövény készítményt szed, hagyja abba. Ha bármilyen különös mellékhatást tapasztal, forduljon orvoshoz.


Ha gyógynövényi terméket veszünk is, ezek regisztrációs engedélyét szintén ellenőrizni kell a csomagoláson, hogy biztosak legyünk abban, megfelel a biztonsági előírásoknak.


A nem engedélyezett gyógynövényekkel ugyanis komoly egészségkárosodásnak tehetjük ki magunkat.

2012. jún. 5. 10:57
Kinek van már tapasztalata papsajt (mályva) vagy kálium-szulfurátum oldattal kezelt fitymaszűkülettel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook