Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért hízok ha futni és kondizni járok? fórum

Miért hízok ha futni és kondizni járok? (tudásbázis kérdés)


30. Drop
2012. jún. 7. 09:50

igaza van Guruljkának.

Három fő makrotápanyagból áll össze a táplálkozásunk, fehérje, szénhidrát, és zsír, ezek aránya határozza meg azt, hogy egy étel diétás-e vagy sem. Minél több fehérjét tartalmaz a tápanyag, annál jobb . Minél több szénhidrátot és cukrot, az a rossz. De szerintem ezt mindenki tudja.

Mindenkinek más a kalóriaigénye. Más egy ülő munkát végzőnek vagy egy fizikai munkát végzőnek, más annak aki nem sportol, más annak aki minden nap mocorog.Az se mindegy hogy mit sportolsz . Csak laza futás vagy konditermi edzés. ezeket is figyelembe kell venni. És ugye ott van az életkor a súly is. Meg kell nézni, kinek mennyi a kalóriaszükséglete. Az a lényeg, h mindig 500 kalóriával egyél kevesebbet, mint amire szükséged lenne. Ez persze azoknak jó, akik számolják a kalóriákat.

29. Porcica (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2012. jún. 7. 09:36
Hm... Ez egy merőben új megközelítés, még nem találkoztam vele... De nekem tetszik! Van benne logika!
28. Guruljka (válaszként erre: 23. - Anthico)
2012. jún. 7. 01:59
Eleve az elérni kívánt testtömeghez kell(ene) kiszámolni a kalória- és a tápanyagzükségletet, és úgy étkezni.
2012. jún. 6. 22:43
a legfontosabb a táplálkozás!
26. Anda83 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. jún. 6. 20:44
Egyetértek. Én akkor éreztem magam jól a bőrömben, amikor 54 kiló voltam a 170 centimhez. Most 2 hónapja ráerősítettem az edzésre, nem csak simán futok, és már 57-58 kiló vagyok. Ez tavaly még sok lett volna magamhoz képest, de most egy centivel sem vagyok vaskosabb sehol, mint 53-54 kilósan, viszont határozottan kerekebb a fenekem, és formásabb a lábam (főleg erre gyúrok nagy súllyal) Mondhatom, hogy az elmúlt hónapokban felszedtem 3-4 kiló tiszta izmot kb. És látványos, mert sokkal feszesebb és tónusosabb mindenem, mint 53 kilósan. Le kell tojni a mérleget:) Engem is kb 52 kilónak tippelnek maximum, a majdnem hatvanat senki nem hiszi el.
2012. jún. 6. 16:36

Sporttól izom is keletkezhet, annak a tömege pedig nehezebb a zsírnál. És valóban a centik számítanak. Az is lényeges, hogy amilyen megindul a fogyás, olyan gyorsan leáll egy idő után. De türelmesnek kell lenni. Ha megvan az álomsúly akkor sem szabad hanyagolni mozgást és megfelelő táplálkozást.

170cm/59kg vagyok, de nem néznek többnek 50kg-nál. Nálam testesebbek vannak 60kg körül. Nem mindegy, hogy izom vagy zsír. Rajtam is van valamennyi fölösleg, de már lemondtam arról, hogy vékonyabb combjaim legyenek.

24. Porcica (válaszként erre: 23. - Anthico)
2012. jún. 6. 10:35
Teljesen igazad van, a saját hibámból tanultam ezt meg. Lefogytam 8 kilót, és csak kapargattam a fejem, ahogy te írtad. Csak a napokban jutott eszembe, hogy át kellene bizony számolnom a szükségletemet, hiszen már 8 kilóval kevesebb terhet kell nap, mint nap mozgatnom...!
23. Anthico (válaszként erre: 22. - Porcica)
2012. jún. 6. 10:16
Ha veszítünk a tömegünkből, akkor a szervezetünknek is kevesebb energiabevitelre van szüksége. Tehát folyamatosan ehhez mérten megfelelően kell csökkenteni a bevitt mennyiséget. Én azt vettem észre, hogy a legtöbb diétázó ezt nem is tudja, csak kapargatja a fejét, miért stagnál, miközben ugyanolya "jól" étkezik és mozog. Ezt nem rád értem, csak eszembe jutott ezzel kapcsolatban. :)
22. Porcica (válaszként erre: 21. - Drop)
2012. jún. 6. 09:09

Ilyenkor nem csak a mozgáson, hanem az étkezésen is változtatni kell, mert ahhoz is hozzászokik a szervezet. Valamit ki kell hagyni, be kell tenni, vagy gyümölcs-zöldség napot tartani.

És ezt még csak nem is én találtam ki, az orvos mondta...

21. Drop
2012. jún. 5. 13:52
Azt szokták mondani, hogy kis súlyból nehezebb fogyni, mint nagyból. Én heti egyszer mérem magam mérlegen, mindig ugyanakkor, centiket meg havi egyszer. 13 hét alatt fogytam 10 kilót, most egy kisebb növekedés, stagnálás van, de nem aggódom majd újból beindul. Lassú fogyás hasznosabb, mint a gyors. Nem szabad siettetni, mert visszajöhet. Ha esetleg azt érzed, hogy stagnálsz, akkor csináld az edzésedet kicsit másképp minden héten. Változtasd meg, fordítsd meg a sorrendet, mert hozzászokik a test. Talán ez is segít.
20. Porcica (válaszként erre: 19. - Anthico)
2012. jún. 5. 13:21

Köszönöm szépen!

A dolog nehézsége annyi csak, hogy nagyon oda kell tennem magam, sokszor nagyon szigorúan veszem a dolgokat.

Érsd úgy (én is olvasgatok naplókat), hogy a legtöbben fele ennyiből, sokkal lazábban fogynak ennyit, sőt többet is.

Szóval nem mondhatom, hogy ez sétagalopp... pedig nem vagyok nagy kajás alapból sem, sőt világ életemben a mozgás híve voltam.

Nehéz, és állandó kontrollt igénylő dolog, mert nagyon pici beállításokon múlnak az eredményeim...

19. Anthico (válaszként erre: 17. - Porcica)
2012. jún. 5. 13:02

Belekukkantottam a naplódba, ahol írod, hogy az elmúlt 12 hét alatt -8kg-ot sikerült elérned. Ez szerintem teljesen jó eredmény, heti átlag 66 dkg, ami egészséges mérték a szervezet számára is. Szerintem ez nem lassú fogyás, mert durván 70-80 dkg/hét fogyás az, ami a szervezet számára is kedvező.

Nagyon is szép eredmény ez! :)

Sok sikert a továbbiakhoz!

18. Porcica (válaszként erre: 16. - Anthico)
2012. jún. 5. 12:05

Figyi!

Az elején én sem voltam mindennel tisztában, senki sem tudhat mindent. Apránként jöttem rá, hogy mikor mi a hiba az elméletben.


Hiba csak akkor lehet a gépezetben, ha valami működési hibád van. Mint pl nálam, itt van egy kis pajzsmirigy probléma, de nem akkora, hogy a háziorvosom ne szarná le...

2012. jún. 5. 12:03

Én értem a logikát a másik elméletben is... de nem mindenkinél működik.

Én nehezen fogyok, pedig nagyon oda teszem magam, és a szabályokat is ismerem, orvosnál is voltam vele.

Nem lehet egy sablont ráhúzni mindenkire.

Aki könnyen fogy, és tudja mikor mire számíthat, az mérheti magát havonta, jó látni a nagy eredményeket egyszerre, az biztos.

De aki úgy van vele, mint én, annak kell a rendszeres kontroll...

16. Anthico (válaszként erre: 14. - Porcica)
2012. jún. 5. 11:54

Az egy helyben toporgás is természetes lehet. Nem feltétlen az étkezés vagy edzés hiányosságait mutatja meg, csak egyszerűen azt, hogy a szervezet éppen olyan "időszakát" éli.

Ha van egy jó módszer, étkezés és rendszeres edzés, ott nagy bajok nem lehetnek, a szervezetet se szabad sürgetni, azaz toporgásnál még rádobni egy lapáttal, hátha elindul tovább.

15. Narancshéj (válaszként erre: 14. - Porcica)
2012. jún. 5. 11:47
Ez is igaz.. Könnyebb úgy, ha látod az eredményt is :)
2012. jún. 5. 11:41

Ellenben, ha nem ellenőrzök rendszeresebben, nem is veszem észre, ha egyhelyben kezdek toporogni.

Én minden reggel mérem magam, havi 3-4x centizek, ez nekem bevált.

Így azonnal látom, ha valamit korrigálnom kell a módszeremen. Nem örülne azt gondolom senki, hogy ha egy hónap elteltével azt látná, hogy nem jutott sehová. Annál nagyobb fogyókúragyilkos nincs. Tuti 50%-ban feladás a vége...

13. Anthico (válaszként erre: 11. - Porcica)
2012. jún. 5. 11:25
Nem leszólásnak szántam, csak egy javaslatnak. Mert ha ritkábban ellenőrzöd magad, úgy nem lesz benned megingás, hogy most minden oké vagy valamit rosszul csináltál :)
12. Narancshéj (válaszként erre: 11. - Porcica)
2012. jún. 5. 11:22

Nyugi, nem kell ezen összeveszni. Szerintem, akik elértünk már ilyen eredményt, valahol félünk attól, hogy megint felszaladnak a kilók. Nem lennénk nők :)


Én például tisztában vagyok azzal, hogy lefogytam.. de ha belenézek a tükörbe, még mindig olyannak érzem magam mint amilyen voltam.. Ez elég nagy probléma. Hiába látom a legtöbb nadrágomon, hogy lóg. Egyszerűen nem vagyok elégedett még mindig az alakommal..

11. Porcica (válaszként erre: 10. - Anthico)
2012. jún. 5. 11:17

Ettől én még tisztában vagyok az ingásokkal!

Szóval kissé leszólva érzem magam...

10. Anthico (válaszként erre: 9. - Porcica)
2012. jún. 5. 11:12
Az, aki tudja, hogy rövid időn belül lehetnek ingások, amik felesleges aggódást eredményeznek csak. :)
2012. jún. 5. 11:07
Én 1 - 1,5 hetente mérem... Ki bírja ki egy hónapig?...
2012. jún. 5. 10:57

Mérleg helyett centizz!

A mérleg alapból ingadozhat még a ciklusodtól függően, ami szintén nem tartós hízás, zsírosodás. De centizni se kell naponta. Figyelj oda az étkezésre, eddz rendesen és havonta nézd meg, hogyan is alakultál. Így elkerülöd a felesleges aggódást és nem akadsz ki, ha ingadozik pl a mérleg.

7. Narancshéj (válaszként erre: 6. - Narancshéj)
2012. jún. 5. 10:49
*91-92
6. Narancshéj (válaszként erre: 2. - C6766641b8)
2012. jún. 5. 10:48

Azelőtt mértem magam, hogy elkezdtem edzeni. Mert kíváncsi voltam 8 kg mennyit javít a csípőmön.

Régen 102cm volt a csípőm.. ma már csak 91-62. Szóval ha ez még csökken, akkor tképpen rendbe van?

5. Porcica (válaszként erre: 3. - Narancshéj)
2012. jún. 5. 10:48

Én a napokban szembesültem a gondolattal, hogy nem ért egy olyan mérleg a háznál, ami testzyír-izom arányt is képes mérni.

Azzal ugyanis megnyugtatóan ellenőrízhető, hogy híztál e, vagy izmosodtál.

Simán előfordulhat, hogy elkezdtél izmosodni, és ugyan a mérlet többet muatat, mégis azórta is csökken a szír mennyisége rjtad. Mivel azonban az izom nehezebb, hízást látsz a mérlegen.

Én is javaslom a centizést, az meg tudja nyugtatni az embert. Jó dolog!

2012. jún. 5. 10:47
lehet hormon probléma???...
2012. jún. 5. 10:42

2 hete kezdtem kondiba járni, de ott csak a felsőtestre erősítek. Emellett járok heti 4x futni.. és tegnap már futás után tornáztam Rubint Rékára is 20 percet.

Kajálás terén: december végétől megváltoztattam az étrendem. Nem eszek zsíros ételeket, a majonézt végleg száműztem.. mivel problémám volt illetve még van is az epémmel. Sok zöldséget, salátákat.. párolt dolgokat eszem. Ezzel az étrenddel le is dobtam 8 kilót.

Most kezdek megijedni, hogy most minden visszamászik.. Pedig olyan jól érzem így magam..

2012. jún. 5. 10:37

Ne a mérleget nézd.Leszoktad magad mérni mérőszalaggal?

Ha az csőkken akkor nem hízol,csak a kondi miatt izmot építesz,az lehet ilyenkor a ludas.

2012. jún. 5. 10:36
Miért hízok ha futni és kondizni járok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook