Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diplomás munkanélküliség, álláskeresés 2012-ben-segítsünk egymásnak! fórum

Diplomás munkanélküliség, álláskeresés 2012-ben-segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 13. 13:38
Bocsi! Sajna diszlexiás vagyok.
31. Mazsinka (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2012. jún. 13. 13:01
Ilyen helyesírással még a középiskolai bizonyítványát is megkérdőjelezném...bocs.
30. Mazsinka (válaszként erre: 23. - Kriszti0327)
2012. jún. 13. 13:00
Ezzel az erővel feleséget is kereshetne, az ingyen is kitakarít, és még a szexért sem kellene fizetnie. :)
29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Eszter27)
2012. jún. 13. 12:47

nem sértésből mondom, de lehet, hogy a helyesírásod miatt.


Az önéletrajz sokat elárul.

2012. jún. 13. 12:44

Sziasztok!

Nálam úgy az a helyzet itt állok egy kertészmérnőki diplomával. Senkisem akkar felvenni. Decenberbe állám vizsgáztam le.

27. Életkezdés (válaszként erre: 20. - Crista07)
2012. jún. 8. 13:01

én sem tudnám megoldani még a szomszéd városba sem tudok átjárni egyelőre,de nem halok meg amíg nem tanulok olyat amit szeretnék:))

aranyos volt az ovis és az iskolás is a fiam szerette szereti nagyon:)

2012. jún. 8. 11:56

Sajnos lassan rá kell hogy jöjjetek, hogy az álláshirdetéseket csak azért teszik fel, mert ezt meg kell lépni.Dolgoztam munkaügyiben így tudom,hogy csak kamu az egész a megfelelő ember már megvan a meghirdetett állásra.Ez csak pusztán formaság.Állást pedig csak úgy találsz,ha valakinek a valakije vagy-ezt is tapasztalatból tudom.Így van most állásom kb.60 ezerért diplomával.

Hát ez a szomorú helyzet.

25. 97f33311ff (válaszként erre: 23. - Kriszti0327)
2012. jún. 8. 11:37

én is hirdetem magam, mármint, hogy állást keresek:) DE meg se keresnek. Legutóbb engem is vmi hasonló kaliberű manus hívott, erre vasárnap délutánra egy hotelben lett volna a találkozó! El se mentem, rákérdeztem, hogy tévedésből mondott rossz dátumot, a helyszínre nem is gyanakodtam, mert a hotelnek is van konferenciaterme, erre visszajelez, hogy nem véletlen volt az idő meg a helyszín! :(

Én már úgy hirdetem magam az utóbbi időben, hogy gyakorlatra is elmennék bárhova, még fizetnék is érte...hát meg kell mondjam, így sem jeleznek vissza, sehonnan. Pedig olyan helyekre is simán beadom a pályázatom, ahova nem is keresnek.

2012. jún. 8. 11:31

ÁÁÁÁÁÁ, borzasztó ez a mostani helyzet a mai Magyarországon....Szinte lehetetlen úgy állást találni, hogy a hírdetésekben megjelenő állásajánlatokra jelentkezel....Én most pofátlanul próbálok ismerőseimen keresztül munkát keresni, pedig ez annyira nem az én stílusom. De egész egyszerűen eddig semmi nem jön össze, habár én most tanulok (fősuli), de mint már említettem már most RETTEGEK, hogy államvizsga után is ennyit szerencsétlenkedek majd? :( Ráadásul még mozgássérült is vagyok.....:( Nem vagyok egy könnyen feladós tipus, de most nyárra is szerettem volna/szeretnék valami 4-6 órás munkát, amit talán még a suli mellett is tudnék csinálni, de semmi választ nem kapok, az önéletrajzom beadása után. Ja de, a jutalékos munkákat hirdetők (ami ugye a hirdetésben nem szerepelt)azok általában visszahívnak, de azt kipróbálva, az a tapasztalatom, hogy annyira keveset hoz a konyhára, hogy inkább ahelyett finomakat sütök, főzök a páromnak:) vagy a hobbimnak élek(írok):) Néhány éve telemarketingeztem, távmunkában, nem vagyok egy rátukmálós fajta, de IMÁDTAM azt a munkát, ma már nem is létezik talán ilyen jellegű munka....Nem tudom....Ja igen, vannak ilyen cégek, akik távmunkában foglalkoztatnak telemarketingeseket, rendre elküldözgettem az önéletrajzomat sok helyre, jön egy visszaigazoló mail, hogy hamarosan elbírálják és vissza jeleznek, de azóta sehonnan egy árva mukk sem.

Azért kezdtem el tanulni, hogy diplomával hátha szerencsésebb leszek, de már most nézve az álláshirdetésket sírásra görbül a szám, hogy nem lesz egy fáklyás menet. GYAKORLAT KELL mindenhová....De hogyan, amikor még most tanulom a szakmát??????Viszont, ha nem megyek most tanulni (úgy érzem, ez volt az utolsó esélyem/lehetőségem), akkor csupán érettségivel, nyelvvizsgával mégis hova kellek, ráadásul leszázalékoltan? :( Én nem szoktam nyavalyogni, annyira megedzett már az élet, de még nyugdíjig annyi idő van, én aktív akarok lenni, én dolgozni akarok, embernek akarom érezni magam és hasznos tagjának lenni a társadalomnak és nem itthon eltemetni magam elevenen, de így, ebben a mostani világban hogyan legyek boldog, munka nélkül? Hiszen a munka, a célok(többek között) adnak erőt az embereknek és reményt a mindennapokhoz....

23. Kriszti0327 (válaszként erre: 22. - 97f33311ff)
2012. jún. 8. 10:29

Osztom a véleményedet!Illetve én megtoldanám azzal,hogy pl. én hirdetést is adok fel mindig,hátha vki úgy van vele,hogy inkább Ő választja ki az embert,nem pedig 500 önéletrajzot nyálaz át.....

Szóval,erre a megkeresések 95%-a erotikus jellegű "állást" ajánl,sőt,hívott is már fel illető ezzel kapcsolatban,és eléggé obszcén jellegű megnyilvánulásai voltak.Legutoljára ma reggel volt ilyen jellegű élményem:reggel 7 óra előtt (!) hívott egy pasas,hogy 29 éves,gyerekes,jómódú,házvezetőnőt keres,és oda kéne költözni is hozzájuk.Gondolom,nem csak portalanítani kellene.....Nem mellesleg 250ezret fizetne havonta.


Tehát ha nő vagy,sajnos csak a bugyidon keresztül tudsz érvényesülni!


Egyébként nekem sem jelez vissza senki,pedig már azt is csinálom,hogy a nyakamba veszem a várost,hátha.......

22. 97f33311ff (válaszként erre: 17. - Életkezdés)
2012. jún. 8. 08:28

Na ezt azért cáfolnám! Én Tb -bérügyi szakelőadó vagyok, emellett Személyügyi gazdálkodó és fejlesztő, pályázatíró, közbeszerző, p.ügyi-gazdasági szakember is...csak egy párat a végzettségeimből. És nemhogy nincs munkahelyem, de be sem hívnak sehova! küldözgetem az önéletrajzokat, persze mindig állásnak megfelelő végzettségeket írok bele, hívom telefonon, és a legtöbb helyen azt kapom, az állás már be van töltve... főleg úgy, hogy meghirdetik mondjuk 5.-én, a hirdetésben a határidő 10., és már 5.-én hívom, és be van töltve az állás.

Én azt tapasztalom, hogy a legtöbb állás vagy férfiaknak való, vagy ingatlanos, biztosítós, jutalékos, vagy protekció kell hozzá. Sz.r a rendszer ahogy van.

2012. jún. 8. 08:07
Mivel a diplomámban úgymond nem gondolkodhatom az elhelyezkedésben,ezért már mindenféle lehetőség felvetődik bennem.Tanulni kellene mindenképpen,OKJ-s szakmát,de igazából eléggé tanácstalan vagyok.Most végülis gondolkodom a cukrászaton,illetve tegnap eljutottam az eladó-boltvezető képzésig.Azért utóbbira elég nagy a kereslet,habár ugye gyakorlat ettől még nem lesz-ami meg mindig szükségeltetik:S
20. Crista07 (válaszként erre: 19. - Életkezdés)
2012. jún. 7. 20:16
Igen, hiány van belőlük, ezért fájlalom, hogy "itt" nincs ilyen képzés....De mint már említettem, sehogy sem tudtam volna megoldani, hogy pl. Bp-en tanuljak logopédusnak.....pedig, jaj de jó lett volna....A mostani szakomat is szeretem, de nem lesz könnyű vele elhelyezkedni és azért a logopédia mégiscsak az első választás lett volna...:( És aranyos a gyermeked logopédusa? :) Szép napot neked!:)
19. Életkezdés (válaszként erre: 18. - Crista07)
2012. jún. 7. 20:00

én is nagyon szerettem volna de én sem ejtem tisztán ,sziszegek....szakember meghallja azonnal:(

a városban egy db van,a fiamnak oviba és most suliba egy másik városból járnak át óraadni,a sulis nem fog átjárni jövőre tehát kapásból biztos szükség lesz ott is egy emberre és igy van a fejlesztőpedagógusokkal is ez.....

2012. jún. 7. 16:54

Sziasztok!

Valóban nagyon nehéz elhelyezkedni, munkát, állást találni a mai világban....:( Főleg, ha valaki emellett még mozgássérült is....Ezért én is úgy döntöttem, hogy még tanulok. Tavaly nyelvvizsgáztam (angol, középfok)és jelenleg fősulin tanulok, levelezőn. Nagyon szeretnék dolgozni, ha elvégzem a sulit, sőt most is szívesen dolgoznék 4 vagy 6 órás állásban, de egyszerűen lehetetlen bármit is találni. Már előre rettegek, hogy hiába diplomázom le, akkor sem fogok tudni elhelyezkedni, pedig ha dolgozhat az ember valahogy lelkileg is sokkal kiegyensúlyozottabb.

Életkezdés:) Én is úgy tudom, hogy a logopédusokat nagyon keresik Hadú- biharban....Én is eredetileg logopédus szerettem volna lenni, de úgy tudom, hogy csak Dunántúlon van olyan suli, ahol gyógypedagógiát lehet tanulni. Nem mertem bevállani, mert még így is nehézkesen oldom meg, hogy a konzultációkra és a vizsgákra eljussak....És hiába vagyok államilag támogatott képzésen, így is rengetegbe van!!!!Jaj, nehéz ez.....:(

17. Életkezdés (válaszként erre: 11. - Kriszti0327)
2012. jún. 5. 15:49
ujra ja....nemrég könyvelő ismerősöm azt mondta hogy nem sima tb ügyintézőire hanem kifejezetten munkaügyre kiképezve jól lehet keresni mert egyre bonyolultabb a munkaügyi törvény már ők maguk is nehezen tudják kibogozni szerinte és neki általában igaza van az is hiányszakma most.....szóval van nekem pár ötletem csak pénzem nincs hozzá:((és sulibajárós lehetőségem sem....
16. Életkezdés (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2012. jún. 5. 15:47

polgármesterünk pl az álláskérdésre azt mondta nem a város feladata a munkahelyteremtés(!!!)

és hogy ő nem küld el embereket(csak a nyugdíjazás miatt megüresedett álláshelyeket szüntetni meg saját bevallása szerint is,de ezzel a statisztika szerint ugye nem növeli az állástalanok számát,holott csökkenthetné akár:(()


és baromi jó ez a közmunkás program de a gyakorlat szerint,amit eddig állásként meghirdettek oda is pár hónapra közmunkásokat tesznek mert azokra van támogatás pl varrónőt könyvelői székbe(konkrét dolog,hóttuti,nem másodkézből észlelt infó)


ezzel annyit érnek el hogy pár hó mulva az az ember ismét tud kapni munkanélkülit,a helyére megint bekerül valaki de az ott végzett munka minőségét nem jellemezném....egy hozzáértőne,vagy ha valakit otthagynának és felvennék rendesen ha bevállt stabil állás lehetne:((((az egész rendszer úgy vacak ahogy van:(((

15. Életkezdés (válaszként erre: 4. - 5674644b5d)
2012. jún. 5. 15:42
ja...a városban nagyon sokan mentek most szociális ápolónak ,idősek mellé házhoz kijárni,arra volt kereslet illetve minden évben megüresedik egy egy állás kisgyermekgondozónak is...csak sajnos az utóbbinál véletlenül mindig egy konyhásnéni vagy dadus vagy valaki rokonát veszik ép fel:((
2012. jún. 5. 15:40

ami pedig szerintem hiányszakma pl Hajdú-Biharban,a tapasztalatom szerint:

-gyógypedagógiai asszisztens

-logopédus

-fejlesztőpedagógus


több suliban keresnek jelenleg,és itt nem csak a városomat értem



ami pedig a férjem és szerintem jól fog jönni a jövőben...van ez az energetikai tanusitvány a házakra,ha vki most elkezdi tanulni két éves képzés a mérnökasszisztens az még bekerülhet az első jó körbe......én augusztusban beadom ha lesz pótfelvételre jelentkezés....



ismerősöm tapasztalata:nem talált a lánya több végzettséggel sem munkát így fellapozta az újságot ép mit keresnek,hogy ott kezdjen tanulni így lett a törékeny lánykája biztonsági őr,azóta is ott dolgozik nyilván ehhez is kellett szerencse de ismerős az nem....


és nem szabad feladni,pályázni kell és menni menni míg nincs valami....sokmindneki panaszkodik akinek olyan a hozzáálása hogy neten feldobja többszázfelé az önéletrajzát és várja hogy megkeressék....

13. Életkezdés (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2012. jún. 5. 15:34

én is adtam be tény hogy ismerőst több helyre felvesznek....a szöveg végéhez hozzászólva:voltam vállalkozó pár hónapig,nem igazán jött be szóval visszaadtam...többek között azért nem akart bejönni a dolog mert nem találtam alkalmazottat....nem megfelelő alkalmazottat nem találtam,úgy értem semmilyet...egy kislányka tévedt csak arra aki nem jött ki a vendégekkel nem találták meg a közös hangot.....a mellette lévő üzletbe sem akartak jönni dolgozni emberek pedig a munkaügyinél is kerestem és hatalmas létszámú munkanélkülivel rendelkező városról van szó.....ugyanezen állásra a jelenlegi kisvárosomban sem találtam embert képzeld el:(

a férjem fizikai munkára nem egy alkalommal volt hogy nem talált segédmunkást aki feldobálja a nádat tehát nem szakember kellett volt hogy aznap nagyon nagyon kellett volna +egy ember,bement pár kiskocsmába a környékünkön,de egyik unatkozó munkanélküli sem akart elmenni aznap 5000ftért.....ép akkor ment be egy szentségelő helybeli bácsi egy centest kérni mérgében mert cserbenhagyta a munkása pedig bevállalt egy vakolatleverést aznapra...nos a férjem mérgében szintén,bevállalta és a bácsival megcsinálták:D


ez persze csak fél-oldalú példa van ilyen és olyan is.....engem sem vesznek föl jelenleg utcát söpörni sem mert arra is feliratkozás van és túljelentkezés és engem nem támogatnak eléggé hozzá...


viszont nem szabad feladni és keresni keresni kell míg nem akad egy akármilyen ha megélni szeretne az ember váltani már jobban lehet.... szintén férj példája....hónapokig itthon volt munka nélkül,bejelentették egy nagyon minimálisat fizető vacak munkára,közben én hirdettem mindenhol a neten ahol csak tudtam,jelzem az expresszről jeleztek leginkább vissza!! és tegnap mondta az uj helyéről mert a z előzőt már ott is tudta hagyni,hogy ép öt helyen dolgozhatna most kb egyszerre.....



az ismerősdolog meg csak olyan hogy kisvárosban lakunk,de nem minden ismerősöm számol be feltétlenül róla ép hová akar menni dolgozni,és az ismerettségnek is vannak fokozatai....viszont mivel tényleg ismerem az illetőt innen volt az ismerősöm szófordulat....

12. Heide
2012. jún. 5. 13:06

Sziasztok, nekem lenne ajánlatom egy kis alkalmi pénzkeresésre. Sürgősen keresek egy fiút hajmodellnek a fodrászvizsgámra, és sehol nem találok olyat, akinek fejtetőn min. 7 cm haja van.

Fizetnék érte 5ezer Ft-ot, ha valakit ismertek és bevállalná jún. 15-én délután 2-től. Bp.-en.

Amúgy minden fodrásztanuló szenved a modellhiánytól, akinek sűrű haja van, ez rendszeres zsebpénznek is nagyon jó lehetőség lenne. Kérdezzétek meg ismerőseiteket is, köszi!

2012. jún. 5. 12:38

Nekem most egy jó ideje azon jár az eszem,hogy mivel a legjobban sütni szeretek,meg kreálni ilyesmiket,ezért cukrásznak tanulok....De igazából már félek,hogy ebben a szakmában is főleg gyakorlattal lehet jó helyen elhelyezkedni.

Ha van,aki tudna úgymond "hiányszakmákat",az írja meg!

Ezzel kapcsolatban Anyukám példája jó lehet: alapjáraton adminisztrátor,de nagyon sokáig nem dolgozott a szakmában,otthon volt,majd utána bejárónőnek ment kb. 4-5 évre....Aztán eljött onnan,és ott állt,kb. 47 évesen,semmilyen szakmai előmenetellel úgymond,és akkor a munkaügyin keresztül elvégzett egy TB ügyintéző,bérszámfejtő tanfolyamot.Soha nem gondoltam volna,de kb. 1-2hó múlva,miután elvégezte a sulit,állást kapott!!!!Gyakorlata meg tulképp ugye nem is volt,illetve a kora miatt is kérdéses volt az egész.Aztán mikor megszűnt az a cég,azután is kb. 3hónap alatt egy nagyon jó helyen tudott elhelyezkedni,ahol megbecsülik és jó fizetést kap.

Csak hogy legyen egy pozitív példánk is:)

10. Kriszti0327 (válaszként erre: 6. - 5674644b5d)
2012. jún. 5. 12:30

Ezt én is láttam.A műsorban volt pl. egy agrármérnök csaj,aki most műkörmösként kénytelen keresni a kenyerét!!!!!! :O

Engem nagyon elszomorít ez az egész,hogy az embereket ilyen szituációkba kényszeríti bele az élet:S

9. Kriszti0327 (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2012. jún. 5. 12:28

Én is ezeket a köröket lefutottam már: pl. Tes**-ba takarítónak jelentkeztem telefonon,és az illető kiröhögött,hogy mit akarok én......A másik,amitől szintén falra mászom,amikor megkérdezik egy sima eladói vagy egyszerű munkakörnél,hogy van-e gyakorlatom.És akkor persze azt mondom,hogy nincs,de nem hiszem,hogy aki kellőképp talpraesett és tanulékony,ne tudna bármit elsajátítani rövid időn belül.......

A tesóm is most csak azért tudott elhelyezkedni (pedig 21 éves,nincs gyerek,semmi),mert vki beajánlotta.....

8. Kriszti0327 (válaszként erre: 4. - 5674644b5d)
2012. jún. 5. 12:25
Nos,én is vmi "kézzelfogható" szakmán agyalok,de nem jutok dűlőre egyelőre a dologban.Az eddigi éveimet/döntéseimet az iskolákra nézve kudarcként élem meg,és nehéz az embernek optimistának maradnia.Engem úgy neveltek a szüleim,hogy a szegénységből majd úgy fogok tudni kitörni,hogy rendesen tanulok...Ehelyett itt állok,mint egy nagy ****,és nem tudom,merre tovább.
7. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Kriszti0327)
2012. jún. 5. 10:58

szia


dettó ebbe vagyok/voltam talán most már hiú reményeim lehetnek hogy megmaradok. 3 havonta más helyen melózni sem leányálom..


host vagy promóciós munkákkal próbálkoztál? én ebbe vagyok 2, lassan 3 éve.

6. 5674644b5d (válaszként erre: 2. - Életkezdés)
2012. jún. 5. 10:05

Pár hete volt a naplóban egy riport pont a pályakezdő munkanélküliekről volt szó és nem csak diplomásokkal készültek interjúk, hanem frissen végzett szobafestő-mázolók és kőművesek is.


A testvérem jó munkás szakember, eredeti végezettség szerint hév-és villamos szerelő. Ezenkívül van burkolói végzettsége és ablak, ajtó beszereléshez is ért, mert évekig dolgozott egy ilyen jellegű cégnél. Mégis csak időszakos munkája van és sokszor még a minimálbérnek megfelelő összeget se tudja haza vinni.


Szóval sajnos a "jó szakember elmélet" hiány is nagyon sántít. Ebben az országban alapoktól kezdve gond van.


De ha neked van tipped olyan szakmára vonatkozóan, amit érdemes tanulni kérlek oszd meg velünk. Mert nem csak én meg a fórumindító tanácstalan, hanem sokan mások.


Jah és még annyit: KSH szerint jelenleg 4000 betöltetlen állás van az országban, hivatalosan persze. Ugye mondanom se kell, hogy az álláskeresők száma pedig több 100 ezres nagyságrendű.

5. 5674644b5d (válaszként erre: 3. - Életkezdés)
2012. jún. 5. 09:53
Ez nem teljesen igaz: én beadtam már takarítónak, eladónak, pénztárosnak, fornettisnek az önéletrajzom, természetesen letagadva a végzettségeim és nem vettek fel. Sokat mond ez a mondatod: "ismerősöm most fog beállni segédmunkásként fizikai munkára a férjemékhez" tehát ismeritek és tudtatok neki picit segíteni, pár jó szót mondani róla.
4. 5674644b5d (válaszként erre: 1. - Kriszti0327)
2012. jún. 5. 09:50
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Próbálom nem feladni és nem teljes letargiába süllyedni, de sokszor nehéz. Az agyam folyamatosan kattog a megoldáson is. Nekem a területfejlesztő diplomám mellé van logisztikai OKJ-m is, de azzal se érek semmit sajnos. Jelenleg itthon készülök a felsőfokú angolra, mert szerintem a használható(!) nyelvtudás sokat számít. Ezen kívül gondolkodom az ápoló vagy kisgyermek gondozó OKJ-én szeptembertől. Véleményem az, hogy ezekben van realitás itthon, de ami nekem fontosabb külföldön is, már régóta gondolkodom a külföldi munkavállaláson.
2012. jún. 5. 09:48
Diplomás ismerősöm most fog beállni segédmunkásként fizikai munkára a férjemékhez míg nem talál mást.....közben van egy megbízási díjas szívből végzett dolga és abban a körben szeretne maradni képzi magát folyamatosan de ugye aközben pénz is kell a megélhetéshez hát elmegy segédmelóra addig...nem életcél de ha munkát akar nagyon akkor talál,ha van jobb bármikor lehet lépni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook