Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea szakértők segítség! fórum

Orchidea szakértők segítség! (beszélgetős fórum)


2016. máj. 31. 13:12
Kedves Orchidea Gazdák! Elsődorban olyanok segítségét kérem, akik már sikerrel szaporítottak orchideát. Adott az egyik, kb. 4-5 éves Phalaenopsisom, mely kitűnő egészségnek örvend, így rendszeresen virágzik, és jó pár hónapja már egy keikit is hajtott. A gondom az, hogy nem tudom megállapítani, milyen fajta a sarj. Két félét találtam, a virág száron fejlődőt és a tősarjat. Nos, ő éppenséggel magán az anyanövényen, két levél között bújt ki. Meg tudná mondani nekem valaki, hogy akkor miféle keiki lesz? Megjelentek már a léggyökerei is, így hamarosan le kell választanom az anyanövényről. Előre is köszönöm a hasznos tippeket, válaszokat! Üdv.!
2012. jún. 6. 23:01
Nekem az egyiknek az öszzes levele és a gyökérzete egy rész is tönkrement kiszedtem belőle és locsoltam tovább,most gyönyörű nagy fehér virágok vannak rajta ujra kihajtott a maradék gyökérről.
2012. jún. 5. 10:00
Köszönöm a válaszokat!!! :-)
9. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Kiraanyu)
2012. jún. 5. 09:54
Az alvórügy a száron lévő megvastagodott rész:)) Van egy száron több is:)) Az lesz az amit írsz:)) Onnét elágazhat,még. És egyáltalán nem biztos hogy az idén nem virágzik már.
2012. jún. 4. 18:00

Hát, megmértem, 15 cm-es szára maradt?



Mi az az alvó rügy? hogy néz ki? Ezen nem látok semmit, kivéve h egy helyen kb felénél olyan, mint ha össze lenne illesztve. :)


Persze azt gondoltam, h idén ez már nem fog virágozni, csak gondoltam megkérdezem itt az orchidea-szakértőket, h érdemes-e gondozni, v dobhatom ki......

2012. jún. 4. 17:56

[link]


Itt a fórum:)) Sok tanácsot találsz,csak győzd olvasni:))

2012. jún. 4. 17:55
Ha maradt a száron alvórügy abból is új szárat indíthat.
2012. jún. 4. 17:55
Van egy nagyon jó fórum, oda kellett volna fordulnod. Keress rá, sok hasznos tanáccsal el fognak látni bármikor.
4. bobe1953 (válaszként erre: 1. - Kiraanyu)
2012. jún. 4. 17:54
Ez a 10 cm-es szár már nem fog hozni újabb virágot, mert a legfelső virágnál lévő száron jön a következő virág. Ez majd szépen elszárad, és ha szereti a helyet akkor hoz új szárat és azon virágot. Ez kb l évente történik, közben lehet tápoldatozni, gondozni.
2012. jún. 4. 17:50

Ez komoly?

Akkor kicsit megnyugodhatok. Mert úgy sajnálom, olyan szép volt. :-(


Mennyi idő kb. Év?

2012. jún. 4. 17:48
Fog persze majd hajt uj szárat.
2012. jún. 4. 17:47

Ma vettem egy gyönyörű Orchideát és az autó csomagtartójába helyeztem. :-/ Sajnos ráborult valami és teljesen eltört a szára, rajta az összes virággal :-(((((

Kb. 10 cm-es szár maradt.

Ha ezt gondozom, fog újra hajtani és virágozni valamikor is??


Köszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook