Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sok gyomorsav, illetve reflux? fórum

Sok gyomorsav, illetve reflux? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. jan. 22. 04:51
obalj enni sok gyumolcsot,mert az segit.
94. inf3rno (válaszként erre: 90. - D41005143d)
2015. szept. 30. 02:56
Van fogalmad arról, hogy mit ittál? A kombutcha "gomba" valami baktériumos kotyvalék Dél-Amerikából. Semmi pénzért nem innám meg.
93. inf3rno (válaszként erre: 86. - Risticke)
2015. szept. 30. 02:55
Pajzsmirigyre érdemes lenne ránézni, mert az is okozhat reflux-ot és fáradékonyságot ha alulműködik.
92. marlenka70 (válaszként erre: 89. - D41005143d)
2015. szept. 29. 16:53
De nem mindegy, hogy mit mert pl a paradicsom tilos.
2015. szept. 29. 15:40
Sziasztok, egy gyors kérdés: ha csak egy pillanatra érzek fura égő érzést a szegycsontomnál (inkább bal oldalon), az lehet valami enyhe reflux tünet szerintetek?... Tudom, orvos... Csak azért kérdezem mert nemrég voltam kardiológián és elvileg egészséges vagyok, mégis megijedek ilyenkor, hogy a szívemmel van baj...
2015. ápr. 10. 07:00
kombutcha tea is jo ra/otthon kapni /lattam boltban/es csinalni is egyszeru es olcso is,sot ize is kituno.en 11 evig ittam.
2015. jan. 31. 03:51
rengeteg gyumolcsot es zoldseget kell enni,de jo almaecet,mezzel es vizzel is.
88. grizus
2014. nov. 25. 21:15
A tibeti gomba az mi? Mint a japán kristálygomba? Az nekem nem mulasztotta el. Vagy ez tejes alapú?
87. grizus
2014. nov. 25. 21:14
Salvus víz! Kúraszerűen kell inni, napi kb. kétszer, étkezés előtt egy órával. Iszogatom, csak nehezen megy evés előtt ennyivel, de már kicsivel kevesebb szódabikarbóna kell.
2014. nov. 25. 20:55
Heló! Olvastam itt a bejegyzéseket és én is hasonló problémával fordulok ide. Igazából nem tudom még, hogy refluxom van e, csak gyanítom. Már egy ideje fájdogál a bal mellkasom, meg sokat böfögök és azzal könnyebb. Kaptam már gyógyszereket, most kb 2-3 hete Famotidint szedem és azóta könnyebb, de még van hogy böfögök. Volt olyan, hogy felkeltem az ágyból és rögtön elkezdtem, és egyfolytában. Időközben az is kiderült, hogy kandidám van kis mennyiségben, és az orvos szerint azért is fáj a mellkas és böfögök, de én nem igazán tudom elhinni. Amig nem kaptam gyógyszert, nem tudtam rendesen járni sem mert hamar elfáradtam, meg begörcsölt a mellkasom. Már sok orvosnál voltam a szivemet is nézték és azzal semmi gond. Aztán sorban izomhúzódást emlegettek az orvosok, elkezdtem kicsit tornázni és akkor is mindjárt szúrt bal oldalon a bordáimnál, mell alatt meg középen is végig. Állandóan a blúzom húzogattam, mert olyan érzés volt, mintha zavarná az anyag a bőröm, de közben belülről jöttek a szúrások. Van valaki esetleg hasonló problémákkal, tünetekkel?
85. ittik86 (válaszként erre: 83. - Mafalda)
2012. jún. 6. 08:11

:-D Nem szoktam szórakozni. Mondtam is az asszisztensnek, hogy majd be fogok kopogni a rendelőbe, mert munkahelyről kéretőztem el, úgyhogy nincs időm kint várakozni. Így is volt, aztán szerencsére hamar végeztem is!!

Persze, ezen én is gondolkodtam, hogy ha úgy érzem, hogy nem használ akkor visszamegyek mindenképpen és írjon fel mást!

Igen, mondta a diétát is, és adott egy prospektust, hogy mire figyeljek oda, miket egyek és miket ne egyek. Aztán kérdeztem tőle, hogy akkor azokat soha többet nem ehetem?? Mert nagyon nem akarok lemondani róluk!!! Azt mondta, hogy most egy jó darabig ne, de később ehetek, csak nagyon keveset és ritkán :-( Hát ennek annyira nem örültem!!

Ja 20mg-os emozul, meg 40 mg-os Apo-Famotidin. Ezeket írta fel.

Köszönöm szépen, aranyos vagy! Bízom benne, hogy ez segíteni fog!!!

84. guzmi (válaszként erre: 73. - Ittik86)
2012. jún. 5. 19:20
na hát ezt mondtam én is csak kaukázusit, az tej alapú. a tibeti meg víz és kicsit macerásabb.
2012. jún. 5. 16:09
Na gyors voltál!Miket kaptál?Remélem hatásosak lesznek.De sztem ha 1 hónap múlva nincs változás,azért menj vissza,mert lehet másik gyógyszer kell.Tudod mennyi került nekem a kukába,mert egy idő után kiderült h mégsem jók arra,amire kaptam???A diétáról beszéltél vele?Azért csináld!Gyors javulást kívánok!
2012. jún. 5. 14:51
Na voltam a dokinál. Hát tükrözésre most még nem küldött el (húh :-) ), de írt fel gyógyszereket. Azokat három hónapig most folyamatosan szednem kell, utána csak időszakosan. Ha ettől nem múlik el a panasz, akkor tényleg tükrözés lesz a vége.
2012. jún. 5. 13:26
Van olyan hely, ahol 1 adag gomba (amiből azt írja, hogy 3dl kefir állítható elő) 2.000 Ft. Hát tyűűűűűhhhhhaaaa!!! Kicsit borsos!!!!!
80. ittik86 (válaszként erre: 78. - Badonyimariaeva)
2012. jún. 5. 13:23

Na most gyorsan utána is néztem. Elég jónak tűnik ez a gomba!!! Nagyon sok mindenre jó, ahogy olvasom!!!

Azt még sajnos nem tudom, hogy honnan fogom tudni beszerezni, de majd minden követ megmozgatok!! :-D

Nagyon köszönöm! Ha esetleg nem találok sehol, akkor nagyon megköszönném, ha segítenél!!! Akkor majd jelentkezni fogok!!

Remélem segít nekem is!!!

Köszi!!!

79. Aranka2 (válaszként erre: 76. - 83e25137af)
2012. jún. 5. 12:21
Bocsi ez kimaradt:(
78. badonyimariaeva (válaszként erre: 74. - Ittik86)
2012. jún. 5. 11:48

Nem tudom hol lehet beszerezni ezt a gombát, én is kaptam.


Írd be a GOOGLE-be és kiadja neked mit kell vele tenni, hogy kell kúraszerűen inni, vagy éppen vásárolni.

Nem nagy összeg már láttam az egyik oldalon, hogy kínáltak ilyen gombát.

De ha nem találnád meg, szívesen segítek.

Nem tudom, hol laksz, de lehet, hogy majd én is tudok neked küldeni, mert ezek szaporodnak.

Nem rég dobtam ki egy csomót, mert már rengetek volt.


Jaa, és ehetek bármit, azóta semmi gondom!

77. ittik86 (válaszként erre: 76. - 83e25137af)
2012. jún. 5. 11:34

Ja, értem. Azt hittem hirtelen, hogy annyira megnyomorgatják ott a nyelőcsövemet, hogy az miatt fordulhat elő. De akkor az nem olyan vészes :-)

Csak éljem túl :-DDDD Na jó nem, de azért tartok tőle!!! Aztán remélem tényleg "kellemesen" csalódok benne, ahogy ti is!!! :-)

76. 83e25137af (válaszként erre: 75. - Ittik86)
2012. jún. 5. 11:28
az csak az érzéstelenítő miatt lehet, a félrenyelés! én azonnal ittam mikor hazaértem
75. ittik86 (válaszként erre: 71. - Aranka2)
2012. jún. 5. 11:25

Zacsiba? Na hát ilyen vizsgálatról sem hallottam még :-) De legalább ez tuti fájdalommentes :-D

Na ez nem rossz tipp. Majd akkor én is előadom, hogy mennyire hányingeres, meg zizis vagyok. Aztán akkor talán nem lesz annyira kellemetlen!! :-)

Félrenyeljek? Miért annyira megbüngyörgetnek ott mindent, hogy félrenyelhetek? Hát tényleg nagyon nem lehet kellemes!!!

74. ittik86 (válaszként erre: 70. - Badonyimariaeva)
2012. jún. 5. 11:20
Ja és azóta ehetsz mindent?? Semmi gond??
73. ittik86 (válaszként erre: 70. - Badonyimariaeva)
2012. jún. 5. 11:19

Tibeti gombát? És ezt hol lehet beszerezni? És milyen áron van? Mert anyagilag nem vagyok éppen annyira jól eleresztve :-(

Minden évben menni kellett tükrözésre??? ÓÓÓÓ nnnneeeee máááárrrr!!!! Csak azt ne!!!

És ebből a gombából teát kell főzni?? Vagy hogyan kell megcsinálni??

72. ittik86 (válaszként erre: 69. - 83e25137af)
2012. jún. 5. 11:17
Mondjuk nem is szeretném minden nap szedni. A kolléganőm is ezzel szenved, de ő sem szedi minden nap, csak ha olyat eszik, akkor ebéd után bekap egyet és nem is lesz semmi baja. Meg persze azért utána odafigyel, hogy mit eszik. És eszik mindenfélét!!! Káposztás, tejfölös dolgokat is. Pedig azok nagyon nem javasoltak. De ha ilyet eszik, akkor beveszi a gyógyszerét (amúgy ő kettőt kapott, a nevüket sajna nem tudom) és rendben is van.
2012. jún. 5. 11:08

Nekem tükrözéskor megnézik a helibaktert is.

Ám az is lehet ,most csak azt nézik tükrözés nélkül.Az meg roppant egyszerű csak fújnod kell egy zacsekba.


A tükrözés nálam nem egyszerú (de miután közelitem a 20.at már sima ügy. Nos mindig dupla adag lidocaint kértem régebben a hányinger miatt ,most alapból már úgy kapom a sjögren szindrómám miatt. (nincs nyál és nem tudnám lenyelni)

Mindig felkészítem a dokit ,hogy én milyen rosszul türöm stb... aztán jön a dícséret:DDD

Szóval üres gyomor ,és utánna még kb másfél óra amig ehetsz ihatsz,nehogy félrenyelj.

Megkérdezhetem hol csinálják?

70. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Ittik86)
2012. jún. 5. 11:06

Nekem is ez a bajom már évek óta!

Sok a savam és a sav kimarta a nyelőcsövemet, már hegesedés is volt rajta.

Voltam gyomor tükrözésen és ott felírták a Lansone gyógyszert.

Ez nagyon jó volt, ihattam a citromos teát, ehettem bármit, elmúltak a kibírhatatlan érzések.

Minden évben el kellett mennem tükrözésre, mert csak így kaphattam meg ezt a gyógyszert.

Most februárban kaptam Tibeti gombát és elkezdem inni kúra szerűen.

Azóta nem vettem be a gyógyszerből és semmi problémám nincs.

Egy próbát megér!

69. 83e25137af (válaszként erre: 68. - Ittik86)
2012. jún. 5. 10:56
savlekötőtőt nem lehet hosszú távon szedni.. egy idő után hasztalan.. nekem a 40 mg-os quamatel gyenge (bár az lehet alapból gyenge, nem tudom)
68. ittik86 (válaszként erre: 67. - 83e25137af)
2012. jún. 5. 10:53

Igyekezni fogok :-DD

Bár aztán lehet, hogy nem is kell minden áron megcsinálni. Lehet, hogy azt mondja, hogy próbáljak ki valami savlekötőt, meg táplálkozzak úgy, aztán elmúlik :-)

Vagy ez csak hiú remény :-DDDDD ?

67. 83e25137af (válaszként erre: 65. - Ittik86)
2012. jún. 5. 10:16
hajjaj tudom milyen.. Nekem még a fogmosás is veszélyes... gondolhatod.. és mégis túléltem :))) csak koncentrálni kell, önuralom :)
66. ittik86 (válaszként erre: 64. - 83e25137af)
2012. jún. 5. 09:33
Ja értem. Hát amilyen "mázlista" vagyok az életben, tuti, hogy ilyen is kellene fog :-DDDD Na jó, nagyon remélem, hogy nem!!!!! :-))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook