Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED után munka fórum

GYED után munka (beszélgetős fórum)


22. Bonti74 (válaszként erre: 21. - Judy5)
2012. jún. 5. 18:32

Én tanár vagyok és sajnos ez a szakma nem fizet valami jól...:( Ez sem...:(

4 gyerek? Gratula! Nekem 3 van, de sokszor már nagyon fáradt vagyok.

Nem tudom munka mellett milyen lesz, mert még egyenlőre a szabimat töltöm a nyár végéig.

21. Judy5 (válaszként erre: 20. - Bonti74)
2012. jún. 5. 17:50
Mondjuk az én nettóm 6 órában+gyes nem éri el a 8 órás nettóm, de 4 gyerek mellett jobb ha csak 6-ban melózok. Ha egyáltalán visszavesznek. Majd csak nyáron értekezek velük.:(
20. Bonti74 (válaszként erre: 19. - Judy5)
2012. jún. 5. 16:41

Szívesen!:)

Nekem pl. annyi a nettóm, hogy u.annyit kapok 6 órára a gyessel együtt, mintha 8 órában dolgoznék, akkor meg minek melózzak annyit nem?

19. Judy5 (válaszként erre: 17. - Bonti74)
2012. jún. 5. 13:10
Köszönöm a választ. Akkor azt hiszem, marad a 6 óra.:)
18. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - Irgum-burgum)
2012. jún. 5. 12:04

az a ciki, hogy 7 órában dolgoztam, tehát napi 1et kellene elnézniük, de nem hajlandóak.

túl jó munkahely ahhoz, hogy otthagyjam, ha kirúgnak vagy nagyon szemetek lennének velem, akkor elmegyek.

17. Bonti74 (válaszként erre: 16. - Judy5)
2012. jún. 5. 11:32

Ugyan nem tőlem kérdezted, de mivel ugyan így vagyok ezért valamennyire tudom a témát.

Szóval ha 8-ba mész vissza, akkor csak az anyukád lehet vele gyesen. De akkor bölcsibe nem mehet a gyerek.

Ha 6-ba mész vissza, akkor igényelheted te a gyest és akkor bölcsibe is mehet.

16. Judy5 (válaszként erre: 10. - Valica26)
2012. jún. 5. 11:06

Valica,

Mivel te szakmabeli vagy, lenne egy kérdésem?


Ha a gyerek bölibe megy szeptembertől, akkor is jár a gyes??Én meg 6 órába mennék dolgozni. Vagy 8-ba és a nyugdíjas édesanyám igényelné a gyest.

15. irgum-burgum (válaszként erre: 14. - Kangaroo Island)
2012. jún. 5. 06:52

Vagy próbálj egyezkedni a munkáltatóddal,vagy keress másik munkahelyet,vagy elfogadod a 8 órát,és akkor nem kapsz gyest.

Azért szemétség,mert a nagyobbiknál,most 6 éves,annak idején 8 órát dolgozhattam gyes mellett.

14. Kangaroo Island (válaszként erre: 13. - KisManka)
2012. jún. 4. 12:30
gyes-re tudna menni, de nincs olyan családtagom aki el tudna menni, mert mindenki teljes munkaidőben dolgozik
13. KisManka (válaszként erre: 11. - Kangaroo Island)
2012. jún. 4. 12:15

Sziasztok!

Nem vagyok szakmabeli, csak eszembe jutott, hogy olyat lehet-e, hogy a topiknyitó visszamegy melózni, de valamelyik családtag, akinek nincsen semmi jogviszonya, az pedig elmegy gyed-re? Olyankor is felveszik a manót bölcsibe?

2012. jún. 4. 10:49
ezt a gyes dolgot sajnos nem tudod kikerülni. Vagy 8 órában dolgozol és elveszíted, vagy részmunkaidőben dolgozol és akkor megtarthatod. (nem tudom a családi körülményeidet, de azzal talán még lehet ügyködni)
2012. jún. 4. 10:47

ne térjünk el az eredeti kérdéstől légyszi.

valica, ha szakmabeli vagy, mondj ötletet "ügyeskedésre" :)

2012. jún. 4. 10:42
Nekem az volt a szerencsém, hogy "szakmabeli" vagyok, és tudtam ügyeskedni. Sajnos nagyon nem mindegy hogy mennyit kap az ember.
2012. jún. 4. 10:41
Hát sajnos nem ugyanazt kapja. Újraszámolják a gyedet. Csak a kicsi után jár bármiféle támogatás (persze kivétel a csp).
2012. jún. 4. 10:37
Ha gyed alatt születik a baba akkor ugyan azt kapja az ember.
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Renikem)
2012. jún. 4. 10:37
elég nagy, nemzetközi cégről van szó, nem érné meg nekik egy kismama miatt koppanni...
6. gombmaci (válaszként erre: 4. - Valica26)
2012. jún. 4. 10:26

Szia!

Azt megkérdezhetem, hogy akkor most hogyan kapod a GYED-et? A kisebbik után? És ugyan annyit kapsz, mint anno a nagyobbik manóra?

2012. jún. 4. 10:21

Sajna igen:( nem akar 4 vagy 6 órára bejelenteni? de teljes időben dolgozol? én is így akarok menni dolgozni, hogy közbe kapjam még azt a keveset is, amiért én megdolgoztam:):):)

Igazából a munkáltatónak csak jó, ha nem kell teljesidőben bejelenteni, de gondolom fél a hatóságtól. de ha annyira akarja az ember mindent meg lehet oldani.

2012. jún. 4. 10:20
Hát sajnos ha az igazságosságra vágyunk, akkor koppantunk.. Nekem 2 picim van, mindkettő 3 év alatti... Mikor a kicsi született, a nagyobbik volt 15 hónapos, és rá simán elveszítettem a jogosultságot minden (gyed,gyes) iránt. Ugyanúgy csak a kis gyed jár, hiába 2 jogosult gyerekem van.
3. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Valica26)
2012. jún. 4. 10:14
azért ez felháborító. dolgoztunk egy csomót szülés előtt, más meg kapja a segélyeket a semmire...
2012. jún. 4. 10:11
Röviden? Igen... sajnos! Nálam dettó ugyanez a helyzet!
2012. jún. 4. 10:09

GYED után vissza szeretnék menni a munkahelyemre dolgozni, de a GYES-t is szeretném kapni, ha már jár. A munkáltatóm azt mondta, hogy visszavesz, de csak teljes munkaidőben, akkor viszont le kell mondanom a GYES-ről.

Ilyenkor mi a helyzet? Ez komoly, hogy le kell hogy mondjak arról ami jár, ha dolgozni szeretnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook