Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell építési engedély, ha valaki be akarja építeni a padlás teret? fórum

Kell építési engedély, ha valaki be akarja építeni a padlás teret? (beszélgetős fórum)

11. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2012. jún. 3. 17:29
Igen! Ez nemcsak formaság. Statikai szempontból sem mindegy. Engedély és építési terv (mérnöki) is kell.
2012. jún. 3. 09:09
kell. Nekünk az építési engedély 2 ütemre szól a 2. Ütem "Csak " a tetőtér beépítése. De késtünk a határidővel ezért az engedély módosítás csak 25ezer forint. Ennél csak több lehet szerintem de az önkormányzatot felhívod elmondják azonnal.
2012. jún. 2. 21:00

Egyszerűbb, ha elballagsz az illetékes önkormányzat építési osztályához (már ha van ott ilyen, ha nincs úgyis megmondják azon a településen, vagy kerületben hol van) és megkérdezed.

Sokat változtak a szabályok.

Én is úgy tudtam, hogy ha a tetőszerkezet nem kerül megbontásra akkor nem kell.De ha egy tetőablakot betesznek már nem mindegy, hogy az utca frontján lesz-e. Ráadásul gépészeti szempontokat is figyelembe kell venni. Rizikós még a kémény is. Folytassam?

Egyszerűbb, ha mindent megkérdezel, főleg, ha "kedves" szomszédok is vannak.

Sok sikert.

2012. jún. 2. 20:56

én úgy tudom, hogy csak bejelentési kötelezettség van.


de böngészd ki innen: [link]


ami neked kell, az a 37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet 1. melléklete

7. badonyimariaeva (válaszként erre: 4. - Mafalda)
2012. jún. 2. 20:56

Amilyen kedvesek tudnak lenni úgy "suttyomban" is a szomszédok.

Mindenre képesek a rosszindulatú emberek.

2012. jún. 2. 20:56
Ha az a tetőszerkezet megbontása nélkül történik(nem tesznek be ablakot, vagy már van) akkor nem. Ha a ház arculata változik, akkor igen.
2012. jún. 2. 20:55
És mennyibe kerül?
2012. jún. 2. 20:49
Biztos.Hiszen az eredeti tervben,ami alapján a lakhatási engedélyt is megkapták,nem szerepelt.Sumákolni persze lehet,de könnyen bejelentheti valamelyik szomszéd.
2012. jún. 2. 20:47
Kell.
2012. jún. 2. 20:45
igen kell !!manapság már mindenhez kell engedély!
2012. jún. 2. 20:43
A szüleim akarják megcsináltatni a padlás teret de nem tudják, hogy kellé hozzá építési engedély vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook