Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a holdkomp használatáról? fórum

Mi a véleményetek a holdkomp használatáról? (tudásbázis kérdés)


13. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - NyZy)
2012. jún. 1. 17:37

Meggátolja a természetes mozgásfejlődésben. Amíg nem tud menni, kússzon, másszon. Ha rájön, hogy a holdkomppal könnyebb a helyzetváltoztatás, naná, hogy ezt fogja választani, viszont egy csomó mindent nem fog csinálni, amit egyébként megtenne.

A mozgás, mozgáskoordináció az idegrendszer fejlődésének, érlelődésének alapja. Nem lenne szabad mindenféle kütyükkel beleavatkozni, csak azért, mert a gyerek szereti.

Ez nem kritika volt részemről, hanem jótanácsnak szántam :D

12. Bcicus
2012. jún. 1. 14:31
Úgy van hogy youlcsin írja. Mászni vagy kúszni mindenképpen kell, ha az egyik kimarad az nem baj. Kúszni az enyém sem kúszot. Mászni viszont mászott olyan 7 hós korától. 8 hósan állt fel és még nem volt egészen 11 hós mikro kapaszkodás nélkül eldindult. Most egy éves és már szalad.
11. youlcsi (válaszként erre: 9. - Lili74)
2012. jún. 1. 14:25

a kúszás és a mászás közül legalább az egyiknek meg kell lennie. még jobb, ha követik egymást, de egy muszáj a helyes fejlődéshez (pl olvasás-tanulást ugyanaz az agyi központ irányítja, mint a mászást, így ha ez kimarad, olvasási nehézségei lehetnek majd a gyereknek!)


szerintem, fontos, hogy a járásra (állásra, ülésre) is egyedül jöjjön rá, hogy mi a módja. kivétel ez alól, ha el van maradva a fejlődéssel... de azért meg a védőnő/gyerekorvos úgyis szól.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. jún. 1. 14:22
De az nem húszon, harminc éve volt?.... na olyanba én se tettem volna gyereket.
9. Lili74 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 14:19
Állítólag ez pont baj, hogy ha nem mászik a gyerek.
8. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. jún. 1. 14:18
A mi gyermekorvosunk (III. Békásmegyer) határozottan tiltotta!
7. Bcicus (válaszként erre: 1. - NyZy)
2012. jún. 1. 14:18
Azonnal vedd el. Baromi káros. Egyéletre tönkre teheti a gerincét és a lábait, főleg, hogy még állni sem tud, nemhogy járni.
2012. jún. 1. 14:18
Én azt gondolom, hogy ha a gyerek nem egész napra van beletéve, semmi baja nem lesz.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Lili74)
2012. jún. 1. 14:17
szerintem sincs hátránya, nálunk is a baba 7 hónapos korába került a kompba, mert igénye volt a mozgásra a járókán kívül is. Nem egész 10 hónaposan önállóan stabilan elindult. Semmi mozgás fázis nem maradt ki az életéből, hiszen nem egész napra volt belekényszerítve.
2012. jún. 1. 14:12

Vannak pro és kontra vélemények, már volt korábban erről pár fórum, én is akkor olvasgattam, amikor nálunk volt ez porondon.

Okosabb sztem nem leszel, legalábbis ahogy én olvastam, így neked kell eldöntened.

Sok vélemény szerint hátráltatja a mozgásfejlődésben, a fiamnál pl. ez nem igen mutatkozott meg, mert ő pl bébikompozott és mégis elindult magától 1 évesen. Nem lett görbe a gerince, a lába..stb.

2012. jún. 1. 14:12

A vélemények nagyon eltérőek. Szerintem senki nem tud erre választ adni, aki használta azért, aki meg nem azért, és hiába mond valaki véleményt így nem tudhatnák, mi lett volna, ha.... és az sem akinek már több gyermeke van, mert a testvérek sem fejlődnek egyformán. Véleményem szerint egy jó minőségű állítható holdkomp nem árthat.

itt egy link, ebben a témában a Hoxán.


[link]

2012. jún. 1. 14:11

ortopéd orvos szerint szigorúan tilos!

ugyanúgy, mint kézenfogva "játarni" a gyereket.


pont ettől fog később megtanulni járni, mert azok az izmok, amik a saját súlya megtartásához kellenek, nem erősödnek megfelelő mértékben.


szerintem felesleges.

enyém gyerek 8 hónaposan kezdett mászni, előtte még forogni sem nagyon tudott. 10 hónapos volt, mire hasról hátra vissza tudott egyedül fordulni. 1 évesen már ment, 13 hónaposan meg teljesen stabilan, és már egyáltalán nem is mászott.

1. NyZy
2012. jún. 1. 14:06

Sziasztok

Mi a véleményetek a holdkomp használatáról?

Szerintetek hátrányba helyezi az önálló járásban a babát?Vagy segíti.Az én kisfiam 9 hónapos de nem hajlandó felállni,kúszik mint egy katona.Viszon kapot egy hiper szuper kompot és úgy közlekedik vele hogy el se hinnétek.Pedig kicsi a lakás mégis úgy használja mint ha autót vezetne.Elvegyem tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook