Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utálom a munkahelyem. Váltanék, de mire? fórum

Utálom a munkahelyem. Váltanék, de mire? (beszélgetős fórum)

2012. jún. 1. 14:49

Bocsánat, kicsit eltűntem.

Igen, alkalmazott vagyok, ezért is nehéz, de induló tőkét tudnék összeszedni, az nem lenne gond. Ez az Eurós bolt izgat, ez valahogy mindenütt jól megy, nem? Kis pénzű embereknek való. Itt is volt, de mára 1000 Ft-os bolt lett, valamint a műanyagos, ami drágább, mint a sima bolt - sajnos.

Másik alkalmazotti munkát nem találnék, mivel itt az egy munkahelyre jutó munkakeresők száma kb. 1 munka 150 jelentkező. Ezért is gondoltam olyanba fogni, ami az elejétől kezdve bejöhet.

MLM nekem nem megy, régen benne voltam a Artristy-t és társait forgalmazó cégben, de nem kérek belőle. Internetes webáruház jó ötlet. Szerintetek gyógynövény forgalmazása mehetne? Vajon mi kell hozzá? Milyen engedélyek, stb.? Tudtok valamit?

27. -Mimi-
2012. jún. 1. 14:41

Én egy 4000 fős községben élek. Kb egy éve nyílt eurós bolt, nagyon megy. Azt nem tudom honnan szerzik be az árut...


Esetleg valamilyen internetes áruház?

26. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Csapoari)
2012. jún. 1. 13:40
Ha vannak olyan környékbeli cégek, akiknek folyamatosan munkaruhára, védő- és kiegészítőeszközökre van szükségük.
25. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. jún. 1. 11:53
sokan csinálják úgy, hogy nem zaklatnak másokat. Na, ők élnek belőle jól! A többi meg soha nem is fog.
24. trapiti (válaszként erre: 23. - 1f54aa1f71)
2012. jún. 1. 11:52
Én sem csinálnám, de van akit kihúz a bajból... Egyébként a sógoromék nem így csinálják, hanem csináltak egy webáruházat, nem járnak senki nyakára.
23. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. jún. 1. 11:38
Ez az MLM elég undi dolog, lehet jól élnek belőle páran, de hogy barátjuk nem marad az tuti...nekem is van olyan ismerősüm aki már nem tud másról beszélni csak azokról a vacak termékekről...a legtöbb ismerősk elkerüli őket, olyanok letek mint vm szeka tag....a legroszabb amikor felhívnak, hogy átjönnének "beszélgetni"
22. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 14. - Csapoari)
2012. jún. 1. 11:34
Mennyi félretett pénzetek van, amiből belevágnál a vállalkozásba? Azzal számolnod kell, hogy eleinte veszteséges lesz és egy csomó plusz kiadással jár, ha azt akarod, hogy beinduljon, pl. reklám...
2012. jún. 1. 11:33
Német korrepetálás, nyelvtanítás magántanítványoknak? Esetleg kisiskolás gyerekeknek délutáni gyerekfelügyelet, leborítás stb.? Esetleg mellé valamilyen MLM dolog? Tőlem ugyan távol áll, de a sógoromék nagyon jól élnek egy kínai cég táplálékkiegészítőinek a forgalmazásából...
20. ujlany
2012. jún. 1. 11:25

Hat ha jol beszelsz nemetul, esetleg ingatlaneladas kulfoldieknek?

Megy felfele az euro, eleg sokan nezegetik a kelti regiot.

Csak egy jo website kellene hozza, beleasni magad egy kicsit az ingatlaneladas rejtelmeibe, persze utazgatni kellene hozza, viszont penzt azt hozna.

19. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 1. - Csapoari)
2012. jún. 1. 11:24
Egy vállalkozás nagyon sok időt igényel és nem biztos, hogy bejön...ha jól sejtem most alkalmazotként dolgozol, miért nem keresel más alkalmazotti munkát?
18. Sirga (válaszként erre: 11. - Beata21bea)
2012. jún. 1. 11:17
Pont ezt akartam írni! Kocsmából sosincs sok. :/
17. gica66 (válaszként erre: 14. - Csapoari)
2012. jún. 1. 11:09

Hát ez nehéz dio!Csak azért javasoltam mert a végzetségedhez és a" hobbidhoz" probáltam valamit javasolni.Akár mibe is kezdel egy jo tanács ,csak olyanba kezdjél amit szivvel lélekkel örömmel tudsz csinálni! Mert ez már magában fél siker.

Nekem van egy csomo elképzelésem hogy mibe tudnék kezdeni.Csak sajnos pénzem nincs hozzá.

16. Jeanqska (válaszként erre: 7. - Csapoari)
2012. jún. 1. 11:09
Akkor esetleg mezőgazdasággal kapcsolatos bolt? Vagy mondjuk valamilyen hobby üzlet? Vagy horgász/vadász üzlet (már ha ebben jártas vagy)?
15. csapoari (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. jún. 1. 11:03

Van ingyenes Gondozói Szolgálat, amit az Önkormányzat működtet.

Munkaruhabolt? Butaság?

14. csapoari (válaszként erre: 10. - Gica66)
2012. jún. 1. 11:03

Tavaly nyílt egy bölcsi, ott 22 férőhely van, még ingyenes, és sajnos nem tudják feltölteni, mert az anyukák kihasználják a 3 évet, hisz úgysem tudnak elhelyezkedni.

Óvoda van 3, bennük 9 csoport. Gondoltam én is ovodai nyelvoktatásra, de ha jár kb. 10 gyerek egy alkalommal, nem lehet elkérni, max 300 Ft-ot/alkalom, az 3000 Ft. Egy hétbe három fér bele összesen, az 9000 Ft * 4 héttel, 36.000 Ft/hó, és ha valakinek nem tetszik, simán feljelent, mert nincs pedagógus végzettségem, semmilyen, így elvileg nem is taníthatnék. Nagyon kevés bevétel. Havi fizetendők 165.000,- Ft, hitel+számlák. Férjem keres 80.000,- Ft-ot, tehát kell 85.000,- Kapok csp-t, 26600,-, marad minimum 58400 Ft, amit elő kell teremtenem, és akkor még nem ettünk. Ezért gondoltam, kezdek olyasmit, amiből folyamatosan lehet bevételem.

2012. jún. 1. 11:02
Idősek - betegek házi gondozása?
12. 8e9170fe09 (válaszként erre: 11. - Beata21bea)
2012. jún. 1. 10:56
Az is embertelen hely.
2012. jún. 1. 10:55
kocsma!!! -rosszindulat nélkül- az sajnos tuti megy...
10. gica66 (válaszként erre: 7. - Csapoari)
2012. jún. 1. 10:51
Nálunk többen nyitottak maszek bölcsit és ovodát .Kis létszámmal.Itt tudnád hasznositani a nyelvtudásodat és az alkoto késséged is.Söt még a gyermekeid is közelebb tudnának lenni hozzád.
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Csapoari)
2012. jún. 1. 10:51

hát ez igaz. De ahogy írtad, már minden van. és egy 6ezres lélekszámú helyen igen nehéz újat nyitni bármiből is, amire lenne fizetőképes kereslet :(

én azért drukkolok, mert nagyon nehéz helyzetben lehetsz. :(

8. csapoari (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2012. jún. 1. 10:47
Ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok, de tevékenység nelkül üzleti tervet nem lehet készíteni, mert nem tudsz a bevétellel kalkulálni.
7. csapoari (válaszként erre: 4. - Gica66)
2012. jún. 1. 10:46
Német tolmács vagyok, de sajnos a papírom már rég nem jó semmire, valamint itt ez nem is lehetőség, mert nincs rá igény. Szeretek és tudok varrni, vagy bármit alkotni kézzel. De annyira nem lehet a kézimunkából megélni sajnos. Valamint mezőgazdasági cégeknél voltam/vagyok ügyintéző, azaz minden mg dolgot tudok.
2012. jún. 1. 10:44

Ha boltnyitáson gondolkodsz, legelőször is üzleti tervet készíts. Anélkül kár belefogni. Tudni kell azt is, hogy a támogatás mire szól. Mert van, hogy csak a tárgyi eszközökre adják, mint pl a pénztárgép, meg bútorok. Van, hogy járulékra.

De ha nincs pár millád, bele se kezdj, mert tuti bukás sajnos :(

Egy főállású alkalmazott, még akkor is, ha az te vagy, azonnali költség mindenen felül. Havi 70-től kezdődik. A bérleti díj szintén X ft. Havi legalább olyan 150 ezer bevétel kell a kezdetektől, hogy ezeket kb-ra ki tudd termelni. És ebben még a fizetés nincs benne.

5. csapoari (válaszként erre: 2. - Gica66)
2012. jún. 1. 10:44
Igen, és ráadásul kb. 6000 lélekszámú a városunk, tehát olyasmi kell, amire ezek mellett szükség lehet. :(
4. gica66 (válaszként erre: 1. - Csapoari)
2012. jún. 1. 10:43
Milyen végzetséged van? Mi a hobbid?
2012. jún. 1. 10:43
Én is, de ehhez értek.
2. gica66 (válaszként erre: 1. - Csapoari)
2012. jún. 1. 10:43

Szia!

Amiket felsoroltál ezek vannak a kisvárosban ahol élsz?

2012. jún. 1. 10:36

Sziasztok!

Segítsetek! Embertelen helyen dolgozom és nagyon utálom. Sajnos már a gyerekeim sínylik meg a dolgot, így változtatnom kell az életemen.

Arra gondoltam, igénybe veszem a Mikrovállakozásos támogatást, de a kérdés, mivel foglalkozzam?

Vidéki kisvárosban élek, szívesen alkotnék valamit, vagy nyitnék egy boltot. Turi és gyermek/felnőtt ruha, kínai van jópár, élelmiszer legalább tíz, étterem, pizzázó, négy virágbolt, lottozó, újságos, fagyis négy, cukrászda kettő. Ajándékbolt, cipőbolt.


Írnék könyvet is, de abba nem merek belefogni sajnos.

Gondoltam 1 Eurós boltra, vagy vegyiárura, de fogalmam sincs, honnan vehetném meg olcsón a cuccokat.


Van ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook