Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - nyár fórum

Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - nyár (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - nyár

22. HnéViktória (válaszként erre: 21. - Ilcsi Mama)
2012. aug. 21. 15:25
Igen tudtam...:) Nagyon köszönöm...:)
21. Ilcsi Mama (válaszként erre: 19. - HnéViktória)
2012. aug. 21. 10:27

Kedves Viktória. Köszönöm ezen a fórumon is hűséged. Remélem, hogy nyár folyamán is, tudtad hasznosítani az előre jelzést?

Hoxa hamarosan feltölti az ŐSZ-TÉL hónapokat is. A Jó bizinek pedig szívből örülök.

Szeretettel Üdvözöllek: Ilcsi Mama.

20. Ilcsi Mama (válaszként erre: 9. - Asszonyka)
2012. aug. 21. 10:23
Kedves "asszonyka" Hoxa hamarosan feltölti még az évből hátralévő Szeptembertől az őszi és a télre eső hónapjainak az időjárás előre jelzéseit is. Remélem megelegédesésedre szolgáltak az eltelt hónapok előre jelzései is. Üdv. Ilcsi Mama.
19. HnéViktória (válaszként erre: 16. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 4. 17:09

Tudod Ilcsi Mama én nagyon sokkal tartozom neked,persze,hogy követlek,,,,és a hálám is :))))


Szívesen veszem ha küldesz nekem,most már lesz szabad időm...:)5ös bizonyitvány szereztem ma!!!


Puszika



És igen 1éve követem Ilcsi Mama előrejelzését és mindig bevált.

18. Ilcsi Mama (válaszként erre: 17. - 0a84e34983)
2012. jún. 4. 13:42
Úgy lesz meglátod. Majd számolj be a fejleményekről is. Üdv.Ilcsi mama.
17. 0a84e34983 (válaszként erre: 14. - Ilcsi Mama)
2012. jún. 4. 13:27
Köszönöm!!!Remélem csak éjjel lesz eső,és nappal strandolhatunk kis családommal...:)
16. Ilcsi Mama (válaszként erre: 4. - HnéViktória)
2012. jún. 4. 11:02

Kedves Viki. Neked is köszönöm, hogy figyelemmel kíséred még az időjárás előre jelzésem is.

Te, aki szorgalmas és oszlopos tagja vagy az általam indított "Akik szeretik az Asztrológiát" fóromnak. Nagy örömömre szolgál, hogy milyen sok minden ismeretanyagot szereztél már ott is.

Ha érdekelnek téged is az időjárással kapcsolatos fortélyok, nagyon szívesen adok, ezekről is nektek egy kis ismertetőt, hogy amikor Én már nem leszek köztetek, akkor már Ti is meg tudjátok határozni, hogy a Hold fázisoknak mely időpontjai alkalmasak a nyaraló időkre. Úgy, ahogyan az állatövjegyek- bolygók jelentés tartamait és fényszög-hatásait is, a horoszkóp elemzéseknél is hasznosítjuk.

15. Ilcsi Mama (válaszként erre: 3. - 8e9170fe09)
2012. jún. 4. 10:46

Kedves „Szabadgondolkodó”. Köszönöm a Hoxa portálon a Hobbi&Otthon „Ilcsi Mama 2012. Nyár időjárás előre jelzés cikkre „Majd ellenőrizzük! :)” a hozzászólásod.

Köszönöm az adatlapomra küldött hűsítő” koktél jelet is.


Nagyon örülök, hogy a fórumot nem csak nők, hanem férfiak is látogatják. Az adatlapodról vett mottód szerint választottad valószínűleg a „nick” neved is.

„A szabadgondolkodó olyan személy, aki a dolgokról való véleményét tudományos alapokra és logikai megfontolásokra alapozza, szemben a hagyományokkal, tekintélyekkel és dogmákkal.”


Csak annyit szeretnék neked ezzel kapcsolatosan mondani, hogy Én az időjárás előrejelzést már közel 40 éve készítem egész évre szólóan, minden év január első hetében történő közzé tétellel.

Sokáig, még míg nem volt ilyen lehetőség a technika világában, hogy a netten is megjelenhessen, addig levél formájában küldtem el - ajándékként – a barátaimnak és az ismerősöknek. Aztán az évek során már olyan sok volt a kérés, hogy azt már sem időben, sem a saját postai költség mellett már nem volt kivitelezhető. Később már olyan sok e-mail címet kaptam, hogy küldjem el részükre az előre jelzést, hogy az év első két hete már szinte csak ezzel telt el.

Aztán Hál Istennek nagyon sok Újság, Blog, és hírügynökség is leközölte már a feltöltött előre jelzést, így aztán már könnyen hozzáférhető mindenki számára, akit érdekelhet ez a dolog. Sokan csak havonta rakták fel a leírást, mint például a Szabad Föld is és 24 hírportál is.


A Hoxa portál már Ősz- Tél- Tavasz – Nyári négy részre bontva jelenteti meg a

Hobbi&Otthon oldalon. Aztán a Hoxától, azt a lehetőséget is kaptam, hogy akik, nem tudják kivárni a négy szakaszos feltöltést, azok az év elején egyben függően is olvashatják,

„Akik kedvelik az időjárás előre jelzést” fórumon is.

Legegyszerűbben lehet eljutni ehhez a fórumhoz, ha az adatlapomon az INTERAKTIVITÁSRA kattintva keresik meg ezt az éves letöltési lehetőséget is.


Aztán a START oldalon a keresőben „Ilcsi Mama” szó beírással is, megjelenik több minden egyéb más feltöltés mellett az éves időjárás előre jelzés is.


Mindenkinek szintén ajándékként adom, mert nekem örömet okoz az, ha valaki már az év elején be tudja tervezni az éves szabadság idejét, illetve a szabad idő eltöltést, úgy, hogy az legalább jó időre essen. Ez volt már kezdetektől kezdve a célom, hogy legalább a nehezen összekuporgatott üdülési pénz és idő ne vesszen hiába, mert éppen akkor rossz idő lehet.


Azért is örültem az Ön jelentkezésének, mert van ezzel kapcsolatosan egy sztorim: Egy hölgy írta nekem, hogy mindig már tavasszal be kell jelölni a munkahelyén, hogy ki mikor szeretne szabadságra menni. És olyan szerencsétlen időpontokat választottak ki mindig, hogy e-miatt a férjével csak a veszekedés volt egész pihenési dő alatt.

Aztán egyik évben rá akadt egyik ismerőse fénymásolása révén az időjárás előre jelzésemre. Ekkor a férje azt mondta neki, hogy „még a meteorológia sem tudja megmondani, hogy milyen idő lesz még 10 nappal előre sem, nem még hónapokkal előbbre, pláne nem egész évre. Már csak nem gondolod, hogy ennek a vénasszonynak a fantazmagória alapján készített előre jelzése be fog jönni”

Aztán évek multával kaptam egy levelet a férjtől, aki azt írta nekem, hogy „ragyogó nyaruk volt mindig, amikor az előre jelzés alapján választottuk ki az időpontokat. Mi a nyugati határszélen lakunk és azt vettem észre, hogy a leírásban megadott időpontokban csak egykét napos eltérés tapasztalható. Persze a pár hűsítő zápor ugyan bele esett a nyaraló kéthétbe, amit Hajdúszoboszlón szoktunk eltölteni, de mint mezőgazdasággal foglalkozó férfiember még egy kicsit örültem is délutáni hűsítő záporoknak.” Aztán azt is közölte, hogy már ott tart, hogy saját maga meg figyelését felhasználva, igyekszik a munkájában is és a pihenő időkben hasznosítani a maga megfigyelései által készített előre jelzést.

Egyben elnézést kért a bántó szóért és köszönetét fejezte azért, hogy már Ő saját maga is, megállapításokat tud tenni az időjárás előre jelzés terén.

Valóban én már idős vagyok, ezért nekem nagy örömöt okoz, ha sokak szereznek akár általam is, ismeretanyagot, és saját maguk is firtatják az időjárás hatásait.


Az előre jelzést minden év végén %- san, kiértékelem, és hosszú évek óta 80% alá nem került a beteljesülés. Most egy pár éve már nagy segítség nekem, hogy a Hoxa portálon van egy olyan oldal, hogy „Nálatok milyen idő van”. Ugyan is feldolgozom a konkrétan megtörtént időjárási helyzeteket és összevetem az általam év elején leírtakkal. Nagyon jó volt eddig az, hogy megjelent az adat lapon az illető lakhelye is, annak figyelembevételével is tudtam követni a bejelzéseket.

Sajnos az egész ország területi egységére nem tudom elkészíteni az előre jelzést, ezért bizony ezek a bizonyos párnapos elcsúszások lehetőségei adottak, de úgy összességében 80-90% közötti a beteljesülési %.

Ugyan is az ország területére <keletről – nyugatról, vagy fordítva>, bejövő fronthatások lassan araszolva, sokszor pedig gyorsan átrohanva, egy-két nap eltéréssel pásztázzák végig az országot. Az utóbbi években már megfigyeltem azt is, hogy nyár időben Ď első negyed (növekvő hold) I. fázis idejének a vége felé a telihold előtti 3-4. napokon Tornádószerű viharok okoznak károkat.


Természetesen a népi megfigyelések, a népi paraszt - regulák, a hagyományok, a népi bölcsességre alapozott kalendáriumok sok időjárással kapcsolatos leírásokat jegyeztek fel. Nekem is van még az 1700. évek végéről az őseimtől –csuda szép formás kézírással - leírt naponkénti megtörtént időjárásjelzés.

Ebből a szempontból a névnapokhoz, jeles napokhoz fűződő megfigyelések sem elhanyagolhatóak, amiket én mindig szem előtt tartok. Az időjárás változásokat megfigyelő - főleg a pásztor- emberek, mindig is tudták, hogy mikor milyen időre lehet számítani.


Ezek mellett még a saját több évtizedes meg figyeléseim feljegyzésének a mutatóit is, figyelembe veszem.


A regulák alapján – melyből szintén gyűjteményem van-, vegyük csak figyelembe például a február 16.-át a Julianna naphoz fűződő meg figyeléseket.

A régiek Julianna napjától már a melegebbre fordulást várták. Úgy mondták, ha ezen a napon havazott, hogy „bolondoznak a Julisok, megrázzák a dunyhájukat”.

Vagy, ha „Dorottya szorítja, Julianna már tágítja”, vagyis jönnek már a szebb napok, nem kell már a télben fáznotok.”


A „Mátyás napi” megfigyelések időjárási szempontból nagyon hasznosak lehetnek. Amennyiben február 24.-én hideg és jég van, Mátyás napja azt meg olvasztja, ha viszont ez idő tájt már meleg van, Mátyás bátyám jeget csinál.”


„Februárban a hóember körül tekint sanda szemmel,

Lám mindenhol farsangolnak, s Ö nem táncolhat, csak elolvad.”


Vagy ha az április vizslatjuk, akkor azt láthatjuk, hogy „Április szeszélyes, van benne hét tél, hét nyár” Tartja a közmondás.

De a májusi népi megfigyelések szerint is a három fagyos szent: Szervác-Pongrác –Bonifác napjára időjárási szemszögből, mindig érdemes odafigyelni. Ugyan is népi megfigyelések úgy tartják, hogy Pongrác napkor a meleg időjárás hirtelen hidegre vált, mely idő leszüreteli a szőlőt, tönkreteszi a vetést és a gyümölcsösökben, veteményesekben is, bizony nagy kárt jelenthet.


„Rigmus: Szervác, Pongrác, Bonifác, mind a fagyos szentek,

Hogy a szőlő el ne fagyon füstöljenek kentek”.


A nyár kezdetét jelző Péter és Pál napját is az aratás megkezdésének napjaként tartja népi regula.” Zsendül, szőkül a kalász, kezdődhet az aratás”.

Érdekes megfigyelések közé tartoznak a Júniusi „MEDÁRD” napi népi megfigyelések is. Ugyan is a nyáris monszun jelenségek következményei ezek a napok. A gyors felmelegedés következtében, nagy lesz a levegő pára tartalma, és könnyebben alakulnak ki a felhősödések, tehát az esőzés ebben az időszakban gyakoribb. Ehhez a Június 8.-i Medárd napjához kapcsolódó megfigyelés az is, hogy „ha ekkor derült tiszta az ég a nyár már szinte jól sikerült évnek tekinthető. Ha viszont ezen a napon eső esik, „negyven napig, vissza - visszakacsint. Az égen gyakori, hogy felleg áll, dézsa, a kezében, s mint aki csak erre várt ránk zúdítja gyorsan mind.”


Nyári hónap júliusának Margit napját is, a népi megfigyelések mérgesnek tartották, mert ekkortájt a nagy meleg és a hidegfrontok összecsapása által hatalmas dörgés-villámlások közepette heves zivatarok szoktak kialakulni.


Aztán sorban az augusztusi szép csillaghullató napokat is érdemes figyelembe venni. Ekkor már a napok rövidülnek az éjszakák nyári égboltján, gyönyörködhetünk az égi tűzi játékokban, a meteorrajok hullásban. Ugyan ekkor a villámlás és és az égi háborúk is igen gyakoriak lesznek.


Tóth Árpád versében azt írja az augusztusról, hogy „alkonyat körül ájultan piheg a világ, a hegyekből ekkor omlanak a nyári illat lavinák”


Szeptemberben és októberben elején köszönt ránk az „indián nyár, vagy ha úgy jobban tetszik a vénasszonyok nyara.

Az is érdekes megfigyelés, hogy szeptember 24.-én Bertalan napja az eljövendő őszt megmutatja. Míg a hónap első felében még tombolhat a késői nyár, a hónap második részében már hűvösebb idő vár. Ekkortájt már a fecskék és gólyák is útra kelnek.

Aztán a hónap utolsó napjaiban Mihály napkor, ha meg dördül az ég, az azt jelenti, hogy szép hosszú ősz után begördül a nagy tél.


Aztán mindenszentek napjával kezdődik a november. A százesztendős kalendárium szerint

„Ha Máté napján szép tiszta idő vagyon, a boroknak esztendőkre kiható bőségét várjátok.”

„Adjon az Isten füvet, fát,

Tele pincét, s kamrát,

Sok örömöt a házban,

Boldogságot a családban.


Aztán ránk köszönt az év utolsó hónapjának végén a Karácsony. Ehhez is kapcsolódik egy régi időjósló versike: „Karácsonykor, ha csillagos az égboltja, tele lesz jövőre búzával a kamra.

De ekkor ez eget felhő borítja, nem lesz liszt a malomban.”


Az év utolsó és első és utolsó napjához is kapcsolódik egy népi regula: „Ha Szilveszter éjjelén és Új Év napján csillagos az év, bízhatunk benne, hogy már rövid lesz a tél.


De legfőképpen az időjárás előre jelzés elkészítése során a HOLD, mint a második fővilágosítónk. Föld kísérő bolygójának, a HOLDNAK az időjárásra vonatkozó szerepét tartom a legfontosabbnak. Vagyis, hogy éppen a Hold milyen ciklusban jár.

Ez tudományos megfigyelésen is alapszik. Gondoljunk csak a vizek esetében az ár-apály jelenségre. De az időjárási front hatások is ezeknek a holdfázis változásoknak a hatásai révén jönnek létre.


A Hold szabályos időközökben változik, más és más alakot mutat.

Jelmagyarázat:

● = Újhold. IV. fázis

Ď első negyed (növekvő hold) I. fázis.

O holdtölte (telihold. II. fázis.

© Utolsó, negyed (csökkenő hold), III. fázis.


Az időjárás előre jelzés szempontjából csak a legfontosabb lehetőségeket a holdfázisok alapján jó megjegyezni, hogy általában az időjárás változása mindig a fázis változások napja körüli időkben következik be.

Az is megfigyelhető, hogy © Utolsó, negyed (csökkenő hold), III. fázis idejében gyakoribbak lesznek az esős –különböző halmazállapotú csapadékos napok. Nyár időben, gyakran gyülekeznek a gomolyfelhők, amelyből dörgésvillámlással tűzdelt, néha helyenként viharos-zivatarok is kialakulhatnak. Télen pedig ekkor lehet nagyobb hóesésre számítani.


O holdtölte (telihold.) II. fázis idők kezdetekor Október tájékán ilyenkor a fázis idő kezdete körüli napokon már éjszakánként akár fagyok is jöhetnek. Novemberben és decemberi hónapokban, pedig ezeken, a napokon már főleg hegy közeli helyeken havas-eső és havazás is elkezdődhet, pláne ha teli-hold köré kör-körös felhő is társul.


Nyáridőkben, pedig telihold idejének kezdetét követő 2-4. napon nagyon meleg napos napok mellett, főleg délután és éjjel, vagy hajnal tájt, rövidideig tartó átfutó nagymennyiségű csapadékot hozó viharos idő várható. ● = Újhold. IV. fázis napok kezdetekor a nyári hónapoknál pedig a reggelek általában hűvösebbek, de napközben jó időre van kilátás, azonban itt is pár órás gyorsan átfutó esők jöhetnek.

Ugyan csak a Ď első negyed (növekvő hold) I. fázis kezdő napjai környékén a nyári hónapokban, a hőmérséklet csökkenhet, derengő fátyolfelhős, váltakozó hőmérsékletű, változékony napokra lehet számítani. Főleg Júliusban ekkortájt lehet nagymennyiségű zuhogó esővel tarkított órák száma, azonban ez a fázis idő is többé- kevésbé alkalmas nyaraló időkre.


Nap látszólagos égi pályáján bejárja az eget, azon a körön, amelyet a pályája leír az égbolton. Nap-pálya mentén lévő 12 csillagképet állatövnek, vagyis zodiákusnak nevezzük.

Ez a jellegzetes állatövi jegy a 12 csillagképszerinti állatövjegy.

Amely (a nyugati asztrológiában) sorrendben következnek egymás után: Kos, Bika, Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Mérleg, Skorpió, Nyilas, Bak, Vízöntő, és a Halak. (Ezeket már csak azért is, figyelembe veszem, mert az Asztrológiát magam részéről nagyon szeretem és fontosnak tartom).


Hold állások szempontjából való hatásokra pedig nem csak az egészség szempontjából, hanem az időjárás tekintetében is, érdemes odafigyelni. Az állatövjegyeknek azért is, van jelentősége, mert HOLD a napsugárzás legfőbb közvetítője, minden bolygónál sebesebben kering. Kevesebb, mint huszonnyolc nap leforgási idő alatt vonul át a zodiákuson, és két-három napokat tölt el egy-egy állatövjegyben.

Két féle holdkeringési napokat ismerünk. A 28 napos melyet a legtöbben ismernek és 29. 5 napos, amelyről már kevesebben tudnak.

A Hold mozgás és a holdváltozások fázisai szolgáltak alapul- ősidők óta- a hónap és a hét beosztásoknak is, ezért azt az időt, amely alatt a Hold egyszer körül járja a Földet, holdhónapnak nevezzük. A „sziderikus” Holdhónap alatt 27. 32166 érték körül- belül 28 napot tesz ki.

Az újholdtól- újholdig holdfázisokban meg tett időpont pedig = 29. 5. nap,

Ez azért van így, mert a Hold egyszeri körútjának ideje alatt a Nap is tovább halad a kör útján, kb. 27 fokkal, s a Holdnak, ezt az idő különbséget is be kell hoznia, ezt nevezzük „Szinódikus” holdhónapnak.


Üdvözletem neked és mindenki másnak is: Ilcsi Mama.

14. Ilcsi Mama (válaszként erre: 2. - 0a84e34983)
2012. jún. 4. 10:28
Kedves" marianna10" Csupán a hónap utolsó napjaiban várható pár órás zivatar, de ez a nappali szép strand időt nem neheziti meg, csupán csak hűsíti az amúgy jó meleg időt.
13. Ilcsi Mama (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2012. jún. 4. 10:24

Kdves "Zsanci79". Figyelmedben ajánlom, hogy olvasd el amit a "szabadgondolkosású"-nak írok a válaszomban.

Egyébként ebben az évben Július hónap utolsó hetének napjaira esik egyrészről még az Új hold ideje, valamint a növekvő hold idő egyrésze is.

Ezért aztán ilyenkor elég változékony az időjárás. Azonban most, a csökkenő hőmérséklet és az esővel is tarkított órák csak csökkentik a jó meleget. Tehát bizonyosan az idén szép nyaratok lesz. Üdv. Ilcsi Mama.

12. Ilcsi Mama (válaszként erre: 7. - Lizzyke72)
2012. jún. 4. 10:13
Kedves "lizzyke és pillangó 28". Mindig szívesen látlak benneteket más fórumokon is.
11. Ilcsi Mama (válaszként erre: 8. - Tundike77)
2012. jún. 4. 10:11
Kedves tündike77. Igen láttam már máskor is, hogy érdekel téged az időjárás.
10. Ilcsi Mama (válaszként erre: 9. - Asszonyka)
2012. jún. 4. 10:10
Kedves "asszonyka". Köszönöm az érdeklődést és az általad küldött jeleket.
2012. jún. 2. 13:36
nagyon köszönöm, már nagyon vártam, figyelemmel kisérem
2012. jún. 2. 06:47
köszönöm :) figyelemmel fogom kísérni :)
2012. jún. 1. 13:56
Tök jó,hogy közzétetted! Köszi!
2012. jún. 1. 13:16
:)) már mentettem is a kedvencek közé! :)
5. zsanci79 (válaszként erre: 4. - HnéViktória)
2012. jún. 1. 12:34

Tényleg?

Egyébként kíváncsi leszek erre, mert most lesz a 3. éve hogy július utolsó hetén megyünk nyaralni (sajnos máskor nem tudunk) s eddig mindkét évben azon a héten volt max. 20 fok, de inkább keveseb, előtte, utána 40 fok.....

Úgylátom most is úgy lesz:( Pedig már tavaly is azt mondtam, hogy egymás utáni két évben nem lehet ugyanazon a héten ősz a nyárba.....erre tessék!

2012. jún. 1. 11:28

Drága Ilcsi Mama!!!


Köszönjük:) eddig mindig bevált.

2012. jún. 1. 09:52
Majd ellenőrizzük! :)
2012. jún. 1. 09:33
A június végi nyaraló idő remélem bejön,mert akkor megyünk nyaralni!
2012. jún. 1. 09:08
Az előjelzésem - mint mindig: Népi megfigyelések, népi regulák alapján, és főleg - csillagászati szempontból - a „HOLD, mint a második fővilágosítónk” holdciklus fázisainak, figyelembe vételével, és nem utolsó sorban több évtizedes saját megfigyeléseim alapján készült.

Ugrás a teljes írásra: Ilcsi Mama 2012. évi időjárás előrejelzése - nyár

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook