Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pszeudoallergiás diéta fórum

Pszeudoallergiás diéta (beszélgetős fórum)


1 2
59. duxy
2015. máj. 26. 10:07

Sziasztok!

Nekem gyermeknél kell ezt a diétát alkalmazni. Írok pár étel tippet, hátha valakinek jól jönne.

Kaporszósz, spárgakrémleves, kukoricakrémleves, brokkolikrémleves, császármorzsa, kelkáposzta főzelék. Találtam fantasztikus fánk receptet is, amit kislányom nagyon szeret.

Csörögefánk hozzávalói:


300 gramm liszt

2 evőkanál nyírfacukor

70 gramm vaj

kb. 200 ml növényi tej

1 vaniliarúd kikapart belseje

csipet só

zsiradék a sütéshez


Pihentetni kell a tésztát fél órát, hűtőben. Nekem kicsit több lisztet vett fel, de gondolom ez a liszttől is függ. :)


A szószokhoz, krémlevesekhez risztejet használtam és/vagy rizskrémet=ezt a tejszín helyett.

2012. jún. 10. 17:14
Na?Mizu veled?
57. inkábbíjász (válaszként erre: 56. - Csipkerózsika)
2012. jún. 3. 21:12
ok, értem. Köszi :)
56. Csipkerózsika (válaszként erre: 55. - Inkábbíjász)
2012. jún. 3. 21:08
Sajnos nem tudok mást mondani, mint eddig: neked kell rájönnöd, kitapasztalnod.
55. inkábbíjász (válaszként erre: 54. - Csipkerózsika)
2012. jún. 3. 19:27
No jó, de akkor is, ha nekem ennyire lassú az anyagcserém?
54. Csipkerózsika (válaszként erre: 53. - 04d410066e)
2012. jún. 2. 22:05

A maximum négy óra sem biztos, hogy mindig helytálló, mert pl. volt, hogy reggelre jöttek ki a kiütéseim, de a 4 nap az nagyon hosszú idő, az nem lehet. Főleg, ha már ilyen súlyosan, és folyamatosan jönnek nálad a kiütések.

Nekem anno azt mondták, hogy minden egyes találkozás az allergénnel egyre súlyosabb tünetekkel jár, és minden alkalommal rövidül is a reakcióidő. Szóval minél többször fogyasztod el, egyre gyorsabban és súlyosabban jelentkeznek a tünetek. Szóval érdemes mindig az előző, maximum az előző kettő étkezéseden gondolkodni.

53. 04d410066e (válaszként erre: 52. - Inkábbíjász)
2012. jún. 2. 21:28
Nem hinném. Nekem azt mondta gasztroenterológus, hogy jellemzően max. 4 óra lehet. Szóval napok biztos nem. Sajnálom. Próbálj meg rájönni, mi lehet az!
52. inkábbíjász (válaszként erre: 51. - Csipkerózsika)
2012. jún. 2. 20:56

Még csak 4 napja követem a diétát, ennyi idő alatt még nem a régiek jönnek elő? Mármint, a régi táplálkozásomból visszamaratd cuccok miatti dolgok?


Isszonyú lassú az emésztésem, bennem szerintem sokkal tovább megmaradnak a dolgok, mint egy normál emésztésű emberben.

51. Csipkerózsika (válaszként erre: 49. - Inkábbíjász)
2012. jún. 2. 19:49
Akkor meg azok között van allergén... :( Jegyzetelj, figyelj és logikázd ki, hogy melyik lehet.
50. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 49. - Inkábbíjász)
2012. jún. 2. 17:57
:(
49. inkábbíjász (válaszként erre: 47. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 2. 14:02

nyitottam, vezetem, hogy lássam lesz-e olyan amire valamit reagálok.

Egyenlőre csak a megengedett dolgokat eszem/iszom, de egyre jönnek elő. Most épp a jobb szemem van feldagadva de teljesen. Szarul nézek ki és szarul is érzem magam :/

48. 04d410066e (válaszként erre: 47. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 2. 11:48
Miknek, Csenege? A recepteknek? Ha arra gondolsz, akkor nekem annyi receptem van, hogy még ha mindennap csak egyet töltenék fel, akkor sem lenne vége szerintem soha, mert akármikor kitalálok egy új kaját. :S Jó lenne, csak nincs annyi időm. Krém-receptjeimet töltöm fel folyamatosan egy oldalra, testápolók, ilyesmik, de azt ált. kéthetente egyszer főzök, szóval nem annyi idő, mint ételt főzni, mert azt kell kétnaponta. :)
47. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 46. - Inkábbíjász)
2012. jún. 2. 09:08
Miért nem nyitsz egy naplót ezeknek?:)
46. inkábbíjász (válaszként erre: 45. - 04d410066e)
2012. jún. 1. 19:38

együtt érzek veled hidd el! :/


Amúgy, egyre jutnak eszembe receptek, kezd visszatérni a fantáziám receptügyileg :)


Ma sikerült olyat készítenem, amiből se a fűszer, se a sajt nem hiányzott, finom volt! :)

45. 04d410066e (válaszként erre: 44. - Inkábbíjász)
2012. jún. 1. 18:17
Kitartás! Attól én is félek. :S Most akarok fogszabályzót, de ahhoz előbb ki kell műttetni két bölcsességfogamat. :S
2012. jún. 1. 12:42

Húúúú!

Csináltam egy issteni kaját! :) Leírom, hátha valakit még érdekel.


Szóval, sima grízes tésztát csináltam, engedett a só, a cukor, a dara, a tojás nélküli tészta, a vaj.


Vajon pirítottam a darát, közben vajon "pirítottam" reszelt almát is, de ez inkább párolódott. Amikor ez megvolt, az edényben az almát félre húztam, és mellé karamellizáltam cukrot, majd összekevertem az almával, majd ezt bele a már felpuhított darába.


Hát, ez valami mennyei finom!

Még teszem hozzá a tésztát, és kész is.


Amúgy ma voltam az egyik góckutatáson és bejelentkeztem a másikra, amire júni 27-re kaptam időpontot. Fogászat... félek tőle....

43. 04d410066e (válaszként erre: 41. - Csipkerózsika)
2012. máj. 31. 22:19
Igen, ez tényleg hasznos. Én is figyeltem, hogy pontosan milyen kajától ég a gyomrom, és nagy meglepetések voltak. Viszont így stresszesebb időszakomban ezeket alapból nem eszem, és így már sosem fajul a dolog nyelőcsőgyulladásig. Nálam a stressz hozza ki a legjobban. Persze ez nem allergia. :)
42. Csipkerózsika (válaszként erre: 41. - Csipkerózsika)
2012. máj. 31. 21:39

A diétát meg valóban a hisztaminok miatt írják elő, mivel ezek a leghajlamosítóbbak az érzékenységre.

Kakaó, kávé, eper, banán, tojás, tej, stb. A kefir valószínűleg az alkoholos erjedés miatt tilos (a joghurtban csak tejsavas erjedés játszódik le), az alkoholok és élesztős ételek is rizikósak.

ÉS minden étel, élelmiszer, ami valamilyen adalékanyagot tartalmaz (tehát a gyümölcsjoghurt tabu!), amit nem házilag készít az ember.

Nekem például egy alkalommal - épp Pesten az állatkertben voltunk - háromszorosára nőtt a szám néhány darab csokival összeragasztott keksztől. Hát, nagyon érdekes látvány voltam... Másnak nem volt furcsa, én meg kipróbálhattam, hogy milyen lenne, ha... :D

De ez akkor ott azért nem volt ilyen vidám, ráadásul egy csomót kellett morfondírozni, mire kizárásos alapon rájöttem, hogy attól volt.

41. Csipkerózsika (válaszként erre: 23. - Inkábbíjász)
2012. máj. 31. 21:21

Állítólag van valami bőrteszt, amivel néhány ételféleségre tudnak tesztelni, de a háziorvosom simán lebeszélt róla, mivel nagyon kicsi a hatékonysága, és mikor ilyen állapotba kerül az ember, több mint valószínű, hogy már legalább 3-5 dologra is allergiás, ami pedig nem valószínű, hogy pont szerepel aközött a 10 között, amivel megbökdösnek...

Étkezési napló, ez fontos! És folyton figyelni, hogy mikor jön ki újabb hólyag, dagadás. Sajnos azt kell mondjam, az orvosok szinte semmiben nem fognak (és tudnak) segíteni, csak írnak fel kalciumot, meg allergiagyógyszert. Neked magadnak kell kifigyelned és kikövetkeztetned, hogy mi okozza. Írod szépen, hogy mikor mit ettél, és a tüneteknél visszakeresed. Aztán legközelebb megpróbálod azt enni, amire gyanakszol. Ha nem jön be, akkor valamelyik másik dolog volt. Ez nem megy másképp.

2012. máj. 31. 16:32

Inkábbíjász: nem értem kristálytisztán ezt az egészet, de recepteket szívesen adok. :) Nekem a súlyos refluxom, és valószínűsíthető gyomor, vagy nyombélfekély miatt kellett csinálnom 3 hétig, de szerencsére teljesen rendbe jött, azóta is kordában tudom tartani. Úgyhogy végül kivizsgálásokat is megúsztam. Hasonlót csináltam, de én még tejterméket és lisztet sem ettem, és semmi hüvelyeset. :)Szerintem a te diétád nem is olyan vészes. Plusz nem ehettem, csak főtt ételt, még gyümölcsöt is csak főve. :D Évente egyszer-kétszer ezt végigcsinálom azóta is, mert rendberakja a gyomrom.

Amiket ettem: nagyon sok krémlevest ettem. Ez úgy néz ki, hogy kedved szerinti zöldségeket megfőztem, és összeturmixoltam. Hát nem álom étel, de meglepően ehető. A legjobb brokkoliból, vagy a spárgból.

Ezek szerint ehetsz még tésztát, az olasz tészták jók, és nincs bennük tojás.

Kölesből köleskrémet lehet készíteni, megfőzöd a kölest, pont úgy, mint a rizst, keversz bele egy pici frissen vágott petrezselyemzöldet, sót és teszel bele egy pici vajat. Nagyon finom kenyéren.

Limara blogjában (keress rá a neten) amúgy nagyon jó kenyér és pékáru receptek vannak, könnyen lehet kenyeret is sütni otthon.

Párolhatsz zöldségeket, süthetsz ki csirkemellet egy kis extra szűz olivában, kis főtt rizs vagy tészta még, és kész is.

Finom a főtt alma is. Gyümölcssalátát is csinálhatsz, megmosod, összedarabolod a gyümölcsöket, és öntesz rá egy kis joghurtot.

Ennyi jutott hirtelen eszembe, de hosszas diétázásomnak, és többféle kajaallergiámnak köszönhetően gyakorlatilag bármilyen alapanyagból ki tudok találni receptet. Szóval ha valamelyik alapanyagból ennél valamit, csak írj egy privi üzenetet, és megy a recept. :)

39. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 38. - Inkábbíjász)
2012. máj. 31. 14:41
:)Na,kíváncsi leszek,mi lesz veled,írjál majd.:)
38. inkábbíjász (válaszként erre: 37. - E8e3b19bd0)
2012. máj. 31. 14:30
Írni fogok persze. Szerencsére a holnapi góckutatásnál pont van egy régi jó barátom, aki ott orvos, na ő tuti lelkiismeretes lesz velem. Remélem a mandulám a ludas és hamarosan ehetek BÁRMIT! :)
37. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 36. - Inkábbíjász)
2012. máj. 31. 14:22
Ok és légyszi írjál majd,hogy mi lett és hogy lett veled,jó?Igazán érdekel.
36. inkábbíjász (válaszként erre: 35. - E8e3b19bd0)
2012. máj. 31. 14:18

Az fölött elsiklottam, mást kerestem. :)


Na majd hívom őket. Most nem, mert előbb a telefonomat kell feltölteni.


Kösz!

35. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 33. - Inkábbíjász)
2012. máj. 31. 14:03
Miért kérdezed?Ott van a szám a honlapon.Kattintottál?
34. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 32. - Inkábbíjász)
2012. máj. 31. 14:03

Látod...te magad is követendő vonalat keresel.Helyesen!!!Ezt kellett volna azon a nagyon okos bőrklinikán megadni,mert hellyel-közzel nincs is:Joghurt igen.Kefír miért nem?Például...

Nem tőled kérdezem,nem azért.Inkább pont arra szeretném a figyelmed felhívni,hogy érdemes egy telefont megereszteni.

Nem a te feladatod ugyanis nyomozni.

33. inkábbíjász (válaszként erre: 31. - E8e3b19bd0)
2012. máj. 31. 13:57
És kinek telefonáljak?
2012. máj. 31. 13:56

ÁLALLERGIA (PSZEUDOALLERGIA)

A valódi allergiához hasonló tünetek alakulhatnak ki nem alllergiás folyamat eredményeként is. A magas hisztamintartalmú élelmiszerek súlyos reakciót (csalánkiütés, anafilaxiás sokk) is okozhatnak. A panaszok mértéke függ a bejutó anyagoktól és mennyiségüktől.

Komoly veszélyt jelenthet, ha a bevett gyógyszer kölcsönhatásba lép az elfogyasztott (hisztamintartalmú) élelmiszerrel. Több orvosság gátolja a hisztaminlebontó enzimet, és emiatt a szervezetet elárasztja az allergiás tüneteket kiváltó biogén amin.

Hisztamint tartalmazó vagy hisztamint felszabadító anyagok:

- gyógyszerek (egyes fájdalomcsillapítók, izomlazítók, kemoterápiás

szerek, niacin, antibiotikumok, vérnyomáscsökkentők, hashajtók, hormontabletták, fogamzásgátlók)

- élelmiszer-adalékanyagok

- vegyszerek

- halak: tonhal, szardínia, szardella, füstölt hering, ikra

- érett sajtok

- alkoholok: vörösbor, fehérbor, pezsgő, sör

- húsfélék: érlelt kolbász, sonka, szalámi, füstölt hús, sertéshús

- zöldségek, gyümölcsök: szója, spenót, borsó, lencse, bab, savanyú

káposzta, paradicsom, ketchup, eper, papaya, ananász, avokádó, banán, mák, mogyoró

- egyéb: tojásfehérje, csokoládé, fahéj, sörélesztő

31. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 29. - Inkábbíjász)
2012. máj. 31. 13:54

Szent Isten...:/

Egy telefont megér,mert hidd el nekem,hogy sántít ez az egész,az 1-2hónapos intervallummal meg pláne:


[link]


"nekem nem dolgom megkérdőjelezni, én csak betartani szeretném."


1-2hónap túl hosszú,hogy -eddigi infok alapján- feleslegesen terheld magad.Megérné utánajárni.

30. homern (válaszként erre: 28. - E8e3b19bd0)
2012. máj. 31. 13:45

Mi nincs?Nem írtam olyat,hogy azt írtad nincs valami,nem értem ezt mire írod .. :)


Miért lehet a babáknak pár hónaposan burgonyát adni,paradicsomot pedig 1 év felett? Illogikus?Lehet :)


Sajnos nem én leszek aki a kérdéseidet megválaszolja,bár lenne ekkora szakértelmem.

Ameddig nincs,addig nem tisztem felülbírálni egy szakorvos által előírt diétát,belekötni annak logikusságába.


Meg kell kérdezni több dokit,több szem többet lát :) Ha akarják majd ők módosítják egymás előírásait,nem lenne egyedi eset :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook