Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha 2 év alatt nem kérik meg a nő kezét egy kapcsolatban... fórum

Ha 2 év alatt nem kérik meg a nő kezét egy kapcsolatban... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2015. márc. 31. 19:55
Sziasztok. 4 év után most mentünk szét. De 2 év után lehetett látni, hogy nem ok. Amolyan anyuci meg öcsike legfontosabbja vagyok típus, én sosem voltam, és nem is leszek(más se) ennek a "férfinak" az első. Anyucinak képtelen nemet mondani, öcsike meg 10 évvel fiatalabb, de befolyásolja. Na ennyit erről. Próbálkoztam 4 évig, tűrtem, de már megbántam, hogy nem léptem hamarabb. Egyszer még lehet kísérletezni, de erőltetni nem szabad, ha a másik fél nem tud kompromisszumot kötni, és ebben nem partner! Ja, és a pasi, akiről szó van, már 35 éves! Hiba azt hinni, hogy változni fog a kedvedért a férfi! Nem fog! :/
174. Tavirózsa :) (válaszként erre: 173. - Tuksika)
2015. febr. 13. 09:18
És 4 év kapcsolat hogy fért bele az értékrendedbe házasság nélkül?
173. Tuksika (válaszként erre: 172. - Tavirózsa :))
2015. febr. 13. 09:05
Nem voltam még házas. :)
172. Tavirózsa :) (válaszként erre: 171. - Tuksika)
2015. febr. 11. 15:01

Gúnyos? A te szavaidat használtam! :)

Ezt házasságban élted/éled?

171. Tuksika (válaszként erre: 170. - Tavirózsa :))
2015. febr. 11. 14:06
4 év. De a gúnyos felhangot nem nagyon tudom hova tenni, bocs. :)
170. Tavirózsa :) (válaszként erre: 169. - Tuksika)
2015. febr. 11. 12:50
Mennyi idő volt a leghosszabb kapcsolatod neked a realitás talaján?
169. Tuksika (válaszként erre: 162. - Tavirózsa :))
2015. febr. 10. 21:49
Nem gondolom :), a realitás talaján maradva mégis hiszem hogy ez az egész egy pluszt jelent. Ha mindkét fél komolyan veszi.
168. 31bc25d879 (válaszként erre: 165. - Karmellita)
2015. febr. 10. 16:45

Szerintem egy nagyon picit fontos.

Túl azon, hogy ha két ember nagyon szereti egymást és együtt akarják az életüket leélni és valóban úgy gondolják miért ne...hisz ők összetartoznak. Pont az a fránya papír hiányozzon?!

És a lányoknak általában az esküvő, a hófehér ruha, az összes velejárója a ceremóniának...az oltár, a készülődés, az izgalom.

Túl ezen, majd ha később gyerek lesz és nem házasok egy csomó aláírás, apasági, meg a fenetudja' mi kell még.

De persze nem mindenki igényli ezt és valóban...nem mindenkinek fontos, de akinek az, azt tessék tiszteletben tartani:) Annak kérjék meg a kezét és vigyék az oltár elé:) Az életben egyszer van ilyen. Szerintem minden nőnek "kijár". A második, harmadik házasság...na az már úgysem fehér ruhás lesz, ha egyáltalán lesz.

167. 31bc25d879 (válaszként erre: 164. - Kriszta773)
2015. febr. 10. 16:33

Persze, hogy nem a biztonsággal és nem a garanciával egyenlő manapság, egyébként régen sem volt az.

De ha a pasinak "mindegy a papír" és egyébként szereti a nőt ugyan miért nem kéri meg a kezét. Miért nem fontos számára annyira, hogy mit szeretne a kedvese.

A másik...ne legyen már neki annyira "mindegy"! Esdeklően akarja ő oltár elé vinni szíve egyetlen választottját. Jah, hogy nem az? Vagy nem biztos benne? Nem biztos az érzéseiben? Na az más!:) Akkor valóban más a gyerek fekvése.

2015. febr. 10. 16:24
...akkor a pasi nem akarja feleségül venni a nőt.
2015. febr. 10. 16:15
Jesszusom ez meg fontos?😃
164. kriszta773 (válaszként erre: 162. - Tavirózsa :))
2015. febr. 10. 14:58

szerintem manapság a házasság egyáltalán nem a biztonságot szimbolizálja. nem kötelező, nem elvárt úgy, mint régi időkben, teljesen önkéntesen vállalják fel az emberkék a komolyabb elköteleződésre.

az összeköltözésről is lehetne simán mondani, mitől tenne egy kapcsolatot biztosabbá, jobbá, nem? :)

163. Misaki Itó (válaszként erre: 162. - Tavirózsa :))
2015. febr. 10. 13:58
Nem,de ő még azt hiszi:D
162. Tavirózsa :) (válaszként erre: 157. - Tuksika)
2015. febr. 10. 13:52

Megváratnak???? - miért?

Elárulod nekem, hogy mivel lesz biztosabb a kapcsolatod egy papír és egy eskü által??? - gondolod, hogy a házasság az garancia arra, hogy úgy lesz, mint a mesében, hogy ásó, kapa, nagyharang??? :DDD

2015. febr. 10. 13:47

Mi 3.5 év együtt járás után házasodtunk össze.Igaz 1 év után eljegyzett.

Márciusban leszünk 19 éve házasok.

160. kleeri (válaszként erre: 143. - Kanniballany)
2015. febr. 10. 13:43

milyen hülyeség ez h nem tudom,


ez nem válasz,

ekkor, akkor, soha

csak miheztartás végett

159. kleeri (válaszként erre: 155. - 3da8f53e4a)
2015. febr. 10. 13:40
ezt a pasit elfelejteném,
158. Misaki Itó (válaszként erre: 157. - Tuksika)
2015. febr. 10. 12:52

Azt váratják meg,ahol a nő férjhez akar menni,a pasi pedig nem akar megnősülni.

És van olyan is,ahol egyik fél sem akar.

Ez pedig nem azért van,mert nem szeretik egymást,csak az ő életükben,nem ez az"előrelépés".

157. Tuksika
2015. febr. 10. 12:42
Szerintem két év még nem "ciki", én inkább azokat nem értem (az én értékrendem szerint természetesen), akik 6-8-10 éve vannak együtt mindenféle "előrelépés" nélkül. Nyilván így is lehet, ha valaki így boldog, de nekem például nagyon nem tetszene ha így "megváratnának".
2015. febr. 9. 04:14
...akkor felejtos a dolog.
2014. júl. 9. 18:52

:) mi megbeszéltük, ha lefogyok 70 kg-ra akkor vesz el :)


Így mindketten adunk elég időt egymásnak :D :D (85 kg vagyok)

154. 6fef80bd7d (válaszként erre: 150. - Cuczu)
2014. júl. 9. 18:48

szóval szeretitek egymást, de ha nem vesz feleségül akkor otthagyod?

végülis tiszta logikus!

153. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 152. - 22faff5807)
2014. júl. 9. 17:53
Nagyon jó!DDD
152. 22faff5807 (válaszként erre: 150. - Cuczu)
2014. jún. 28. 17:48

Ismerősöméknél a lány kezét 10 év után kérte meg az ura. Azt mondta neki, hogy inkább feleségül veszi mint most plazma tv-t vegyen. :D

Úgyhogy berohant és tv helyett vett egy gyűrűt. :D

A lány azt mondta, hogy náluk 10 évig tartott az udvarlás. :DDDDDD

151. kriszta773 (válaszként erre: 150. - Cuczu)
2014. jún. 28. 17:17
ne legyél elkeseredve :) ha valakivel le akarnál élni egy életet, kell lennie köztetek annyi őszinteségnek és közvetlenségnek, hogy ezt meg tudjátok beszélni. lehet, hogy te keseregsz és csak vársz, ő meg úgy gondolja, hogy persze, majd házasság, ha olyanok lesznek a körülmények :)
150. cuczu
2014. jún. 28. 15:13
Én mára már teljesen el szomorodtam:( mindjárt 5 évesek leszünk, szeptemberben lesz a diplomaosztom, addig várok:( ha nem történik semmi akkor valoszinüleg megmondom h nem tudok többet várni, megértem ha neki ez nem ennyire fontos, de nekem igen és igy ezek szerint nem egymásnak teremtettünk :( megértem azokat akik szerint nem kell évhez kötni, nekem viszont nagyon fontos, szerintem ennyi idö alatt el tudja dönteni h le tudja e élni az életét velem vagy sem. Másfelől tudja h nagyon szeretném :( el vagyok keseredve nagyon
149. kriszta773 (válaszként erre: 148. - Kanniballany)
2014. jún. 14. 13:16

te tudod :) én még nem hallottam olyan valóban szerelmes párról, akik elvileg össze akartak házasodni, de mégsem történt semmi, és a pasi a mikorra azt felelgetné, hogy nem tudja :) jobb esetben tényleg csak meglepetésként szeretné, rosszabb esetben csak húzza az időt, mert még nem érzi azt, hogy ezt kéne

egy gyerekkel sajna nem lesz bebiztosítva egy kapcsolat, nem is tükrözi feltétlen az érzelmeket. persze egy házassági papír sem, de az azért sokat mondó, ha az egyik fél húzza-halasztja és mellébeszél. bár remélem, talán azóta már meg is kért :)

148. kanniballany (válaszként erre: 147. - Kriszta773)
2014. jún. 12. 19:59
Igaz... de az legyen a legnagyobb probléma, akkor majd a baba után lagzizunk... :D Ami egyébként is várat magára, mert a fogamzásgátló után nem nagyon akar rendeződni a ciklusom, ez viszont már más téma :)
147. kriszta773 (válaszként erre: 146. - Kanniballany)
2014. jún. 11. 10:57

én nem úgy értettem, hogy gyerekvállalással zsarolj :) de egy 2 éves kapcsolatban, ahol én szeretnék házasságot, elvileg a párom is, de mégsem jutunk el odáig, pedig már gyereket is tervezünk, még várnék a gyerekvállalással. az más tészta, ha a párod azt mondaná, ő ezt annyira nem tartja fontosnak, és te sem, de ez a folytonos "nem tudom" furcsa. persze arra is tippelnék, hogy ő meglepetésnek akarná a lánykérést, de azt meg nehéz, ha te folyton felhozod a témát :)

és nem akarnék nagy pocakkal feszíteni az esküvőn :)

146. kanniballany (válaszként erre: 144. - Kriszta773)
2014. jún. 11. 09:34

Azért az érzéseinkben biztos vagyok! És szerintem nem a legérettebb gondolkodásra utal, hogy "ha nem veszel el, akkor nem vállallok gyereket, meg akkor elhagylak". Nem jó feltételeket szabni, meg zsarolni... Ismerem az embert, akivel élek, és azon kívül, hogy valaki esetleg nem szereti eléggé a másikat, még nagyon sok oka lehet amiért nem meri/tudja/akarja rászánni magát olyan könnyen a házasságra. És ha elvesz? Akkor talán nem jöhet más? Az még semmire nem garancia! Nem attól fog velem maradni, hogy házasok vagyunk...


Egyébként ha annyira fontosnak érezném, hogy feleség legyek, ne "csak" élettárs, nyilván nem hagynám ennyiben, de ahogy korábban is írtam nem maga a házasság intézménye hiányzik, csupán a szép csillogós gyűrű, meg a nagy fehér ruha ;) És azért ezen felszínes dolgok hiánya nem ok arra, hogy ne alapítsunk családot.


Persze abból amit írtam, lehet butaságnak tűnik, hogy egy "ilyen" emberrel vagyok, de azért mi itt a fórumon nem ismerjük annyira (sőt semennyire) egymást, hogy ilyenben jó tanácsot tudj nekem adni. Félre ne érts, megértem, hogy számodra ez jön le, sőt ha ezt bárki más írta volna, lehet én is így gondolnám, mint te. De azért ennyire nem felszínes a kapcsolatunk :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook