Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fincsi kaják / avagy mit hogy kell megfőzni? Mi kell hozzá? fórum

Fincsi kaják / avagy mit hogy kell megfőzni? Mi kell hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
128. Guruljka (válaszként erre: 127. - Gevi1931)
2016. dec. 7. 19:27

És ha nincs ételízesítő, mert soha nem használok, akkor mehet bele akár lestyán is, gyömbér, avagy akár kis darab babérlevél, amivel savanykás lesz.

Sokféle fűszerezés lehetséges, az ételízesítő meg mindig ugyanaz...

127. gevi1931 (válaszként erre: 119. - Boldogliz)
2013. aug. 5. 09:54
A csirkecsombot kettévágod, és annyi vizel felöntöt, hogy ép ellepje, egy pupozott kávéskanál ételizesitővel, és a gomba hozzá adásval, puhára párolod,majd ha van tejfeled pici lisztel behabarod. Rizzsel tálald.
2013. jan. 5. 11:07

Örülök, hogy sikered volt vele.

A liszt mennyiségét nehéz megmondani, mert sok mindentől függ. Ki kell tapasztalni.

125. boldogliz (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2013. jan. 4. 13:35
Ízlett a páromnak. Jól sikerült. Igaz kicsit sűrű lett,de lehet túl sok lisztet tettem bele. Köszönöm mégegyszer a receptet! :)
124. Guruljka (válaszként erre: 123. - Boldogliz)
2013. jan. 3. 13:51
Biztosan finom lesz, kíváncsian várom a beszámolót!
2013. jan. 3. 13:49
Köszönöm...mgpróbálom akkor. :) MAjd megírom hogyan sikerült. :)
2013. jan. 3. 13:30
Persze, bármilyen hússal. Csak bátran! :D
121. boldogliz (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2013. jan. 3. 13:12
De ezt csirkecombbal is lehet?
120. Guruljka (válaszként erre: 119. - Boldogliz)
2013. jan. 3. 12:47

Zsiradékon kicsit pirítsd meg a húst, és ha hagymásan akarod, akkor vedd ki, dinsztelj a zsiradékján hagymát, tedd vissza bele a húst, és párold majdnem teljesen készre. De hagyma nélkül is jó! Tedd bele a gombát is, és ha oké, akkor a tejfölben elkevert liszttel sűrítsd.

Zöldségfélével (a csirkével együtt beletéve) is jó. :D

Tejfölös csirkeragu a neve! :D

2013. jan. 3. 12:42

Sziasztok!

Tudnátok nekem vmi receptet ajánlani? LEírom mit szertnék,mi van hozzá, de nem tudom hogyan csináljam.

Van csirkecomb, gomba, tejföl, meg persze alap dolgok vannak itthon, de tejszin nincs.

Vmi gombás húst akarok, csirkemellből szerettem volna, de az sincs itthon. Boltba nem akarok menni.

Segítsetek! :)

118. Bártfai Andrea (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2012. júl. 27. 20:37

Igen, kettőnknek főzök, de már keveset eszünk.

Ha a család jön, akkor többet, mert még csomagolok is nekik.


A galuskát nagyobb mennyiség esetén is csak 1 tojással készítem, mert a tojás keményíti a tésztát.


Fasirtba szoktam 2 tojást tenni, akkor nem megy szét, szépen összeáll.


Holnap garnélarák lesz fokhagymás szójamártásban spárgával, rizzsel.

117. Guruljka (válaszként erre: 116. - Bártfai Andrea)
2012. júl. 26. 20:46

Te is kettőtöknek, egy étkezéshez ugye?

Én nagyobb mennyiséghez szoktam, de felnőttek már a gyerekek. Most, hogy meghalt a férjem, a fiammal vagyunk ketten, de kezdődik a tanév és a kollégium, csak minden második hétvégén fog hazajárni...hát egymagamra kell főznöm majd. Bele kell tanulnom, alighanem fogok egy tojásból is galuskát főzni...

116. Bártfai Andrea (válaszként erre: 115. - Guruljka)
2012. júl. 26. 20:14
Én is csak egy tojással és 2 tojásnyi vízzel készítem, beleteszek egy evőkanál olajat (jobban csúszik a szaggatón). Annyi lisztet keverek bele, hogy se túl lágy, se túl kemény ne legyen. Forró sós vízbe szaggatom, leszűröm, - pici olajban átforgatom, hogy ne ragadjon össze.
115. Guruljka (válaszként erre: 113. - Mh07)
2012. júl. 26. 20:05

Egy barátnőm némelyik ételhez víz nélkül készíti, és nem is kavarja össze, csak öszeállítja. Így sem kell nagyon sok tojás hozzzá, mire átdörgöljük a szaggatón, addigra össze is áll a tészta, és nagyon laktató lesz a galuska! Kipróbáltam, és kettőnknek így szoktam készíteni, mert így éppen elég.

Sokáig vízzelcsináltam én is.

Hamyka, nem időigényes, mert lehet kapni az a reszelőhöz hasonló galuska-szaggatót a kis lapáttal együtt, azzal egy-kettőre készen van. Ráteszed a reszelőt az edényre, amiben forr a sós víz. Úgy kell rátenni, hogy bele lehessen tenni a tésztát. Annyi tésztát, amennyi elfér a közepén, nem folyik le róla, és elkezded a kis lapáttal oda-vissza dörgölni. Szépen belehull a forrásban levő vízbe. Utána leszűröd, vízzel leöblíted a szűrőben, és forró zsíron vagy olajon átmelegíted. Van, aki forró vízzel öblíti le, akkor nem hűl el.

114. Bártfai Andrea (válaszként erre: 112. - Mh07)
2012. júl. 26. 20:04

Még fiatalabb korunkban bírtuk a nehezebb ételeket, pl: harcsapaprikást túróscsuszával, - de sajnos ma már nem megy a nehéz étel, és egyre kevesebbet eszünk. Ha egy-két falattal többet eszünk, már jobbra balra dőlünk és nyögünk egy fél órát...

Most is így vagyunk: tojásos lecsó volt vacsira és utána somlói galuska, amit a férjem hozott délután a cukrászdából...

Hááááát most olyant se szeretnék látni, aki eszik...

113. mh07 (válaszként erre: 111. - Hamyka)
2012. júl. 26. 18:25

hozzávalók: liszt, tojás, só, víz

Ezt így elég nehéz leírni, mert soha nem mértem még, mindig szemre adagolom. Kb. 20-30 dkg liszthez 1 tojás, csipet só a vizet pedig folyamatosan adagolom. Fakanállal szoktam kidolgozni, én a keményebb tésztát szeretem igaz így kicsit nehezebb szaggatni.

112. mh07 (válaszként erre: 110. - Bártfai Andrea)
2012. júl. 26. 18:22

És ha még egy kis túró is kerül arra a tésztára....

Néhány éve a Tiszafüredi Tisza-híd lábánál lévő csárdában ettünk túrós csuszával szervírozott halat halászlegény módra, azóta gyakran készítek a pörköltek mellé ilyen köretet magam is. Igaz nem egy könnyű étel, de nagyon laktató:-)

111. hamyka (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2012. júl. 26. 03:45

tésztááát?? de van itthon de rizsát föztem ki :DDD


nokedli (gondolom galuskára gondoltok :D :D) ti hogy szoktátok csinálni a galuskát? azt to h idö igényes :DDDD

110. Bártfai Andrea (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2012. júl. 25. 20:06

Én is szoktam tésztával (széles metélttel), sokkal jobban szeretem, mint a galuskát.


Ma vadast főztem zsemlegombóccal.

109. Bártfai Andrea (válaszként erre: 101. - Hamyka)
2012. júl. 25. 20:04
Ha nem képes fenntartani, akkor majd eladatjuk velük a birtokaikat, amiket felhalmoztak az adófizetők pénzén! DDDD....
2012. júl. 25. 19:45

Paprikás csirkéhez én néha tésztát szoktam köretnek, persze sokan a nokedlit szeretik. Én is megcsinálom, de ha kevés a liszt, akkor elő a tésztát...

Te nem szoktad azzal, Hamyka?

107. hamyka (válaszként erre: 106. - Andi6020)
2012. júl. 25. 07:43
köszy :DDDD meglesz :DDDD
106. andi6020 (válaszként erre: 105. - Hamyka)
2012. júl. 25. 07:06
Jó étvágyat kívánok hozzá :)
105. hamyka (válaszként erre: 104. - Andi6020)
2012. júl. 25. 07:03
az elébb lett kész a kaja :DDDD
104. andi6020 (válaszként erre: 102. - Hamyka)
2012. júl. 25. 06:59
Hajnalban főzöl Hamyka?
103. hamyka
2012. júl. 25. 05:57
most föl a rizsa paprikával (2db) és zsírral (mivel az olajam elfogyott :D :D)) ill felöntötem vízzel :D :D
102. hamyka (válaszként erre: 98. - Guruljka)
2012. júl. 25. 03:48

Most csirkecombot csinálok meg paprikásnak :DDD


nemsokára kész :D aztán csinálok mellé rizsát :DD


szal nem halok éhen :DDDD

101. hamyka (válaszként erre: 100. - Bártfai Andrea)
2012. júl. 25. 01:18

oké értelek, és nem akartalak és nem szándékom megbántani titeket, de ha a drágalátos Magyar Állam nem képes fenntartani az intézményt akkor buktaaa!!!!


és akkor se ellátás, se pénz se semmii!!!

100. Bártfai Andrea (válaszként erre: 99. - Bártfai Andrea)
2012. júl. 24. 19:49
Ja, és az ajtó elől minden reggel elviszik a kirakott szemetet.....
99. Bártfai Andrea (válaszként erre: 90. - Hamyka)
2012. júl. 24. 19:45

Nem egészen úgy van a napi 5-szöri étkezés, ahogy te gondolod:


l. reggeli: vaj, felvágott (tej, tea v. kávé)

2. tízórai: valamilyen gyümölcs

3. ebéd: leves, második, - néha süti

4. kefir v. joghurt, péksütemény

5. vacsora: valamilyen majonézes saláta v. lángos, v. szendvics (mikor mi) - ez nem olyan sok!


Itt rezsire, kajára, mosásra, takarításra, orvos- és nővér-szolgálatra, recepcióra, garazsírozásra, kertészetre, telefon-alapdíjra, kábel TV-re (és arra, amit kifelejtettem) fizetjük a nyugdíjunk 80 %-át. Már 7 éve lakunk itt és kutyabajunk.


Holnap a komáromi gyógyfürdőbe megyünk vonattal, majd integetek, - jó legyél!!!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook