Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda / szobatisztaság fórum

Óvoda / szobatisztaság (beszélgetős fórum)


23. t_marcsi (válaszként erre: 20. - Giovannina)
2012. máj. 30. 15:22
Az is egy nevelési módszer, hogy nem erőltetjük-kínozzuk a gyereket. Véres verejték hogy amikor mégis megpróbálod majd korlátozni, vagy közösségbe kerül, ahol szabályok lesznek, akkor olyan hisztis lesz, hogy csak na (nálunk ugyanez van, semmit nem erőltettem, tiltottam, próbáltam észérvekkel hatni rá, bekerült a bölcsibe, nem úgy van minden ahogy ő szeretné, vannak szabályok, itthon közben megszületett az öcsi, és most olyan kezelhetetlenül hisztis hogy csak kapkodom a levegőt... de majd ezen is túl lesz, csak agyban meg kell érnie rá, hogy felfogja mi történik körülötte. Addig is rendületlenül magyarázom mi miért van úgy ahogy... nagyon értelmes, megérti, és látom rajta hogy kezd visszavenni a hisztikből)
22. t_marcsi (válaszként erre: 21. - Giovannina)
2012. máj. 30. 15:19
Az enyém is 2 év, 7 hónapos volt, mikor szavakat kezdett mondani. Lassacskán, de halad... persze erre is mindig megkapom, hogy bezzeg az ő gyereke/unokája 1,5 évesen már folyékonyan beszélt (szerintem egyébként ezeknek a bezzegeknek a nagy része kamu...)
21. Giovannina (válaszként erre: 19. - T_marcsi)
2012. máj. 30. 15:17
Az én fiamat sajnos nem zavarja, ha a kisgatyába pisil, és nem is szól. Igaz, ő még nem nagyon beszél..
20. Giovannina (válaszként erre: 18. - T_marcsi)
2012. máj. 30. 15:16
Természetesen a mások gyereke, mindig több volt, meg jobb, meg okosabb, ezt ismerem. Semmit sem szoktam ráerőltetni, ezért azt mondják, hogy nem nevelem..
19. t_marcsi (válaszként erre: 17. - Giovannina)
2012. máj. 30. 15:13
Az én fiamon konkrétan sima gatyó volt, de annyira nem zaklatta fel, ha bepisilt. Bement a fürdőbe, levette a pisis bugyit, megtörölközött, kijött, és vett másikat. Aztán szólt nekem, hogy kiöntötteEjikavizet és megmutatta, hogy hova pisilt (szerencsére annyi esze van, hogy mindig vagy a kőre, vagy a parkettára pisilt oda)
18. t_marcsi (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. máj. 30. 15:12
Ja.. és amit a legjobban utálok, az az, hogy ha elmegyünk valahova okos "nénik" jönnek, és másznak a gyerek arcába, hogy olyan nagy fiú vagy, minek neked az a pelus, dedósoknak való, (gyerek bepánikol, hogy tökidegen ember behatol a privát szférájába, vagy mögém bújik, vagy ha nem tud, akkor sír mert megijed, erre jön a -ne hisztizzél, tessék szót fogadni, ilyen nagy fiúk már nem sírnak, nem szégyelled magad) műmosoly az arcon... ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben, és közlöm, hogy még csak 3 éves. Mire a standard válasz, hogy az ő gyereke 2 évesen már szobatiszta volt...
17. Giovannina (válaszként erre: 16. - T_marcsi)
2012. máj. 30. 15:11
Engem is többen megszóltak már, hogy még ennyi idősen nem sikerült bilire szoktatni,ő 3 hónap múlva lesz 3 éves. Tegnap óta textilpelenkát adok rá, mert abba nem olyan "kényelmes" pisilni, hátha segít a leszoktatásban.
2012. máj. 30. 15:07

Ez a szobatisztaság akkora vesszőparipa... minden gyerek megérik rá... motiválni lehet, erőltetni nem szabad, mert csak rosszabb lesz. Konkrétan majdnem 3 éves volt a nagyfiam, amikor "katasztrófa, hogy ez a gyerek nem szobatiszta" felkiáltással anyósom vagy 1 órát ültette a bilin, akárhogy tiltakozott... na azóta se akar ráülni :(


A wc-be belepisil, de nem szól, csak elmegy pisilni, ha éppen olyanja van. Kakilni sikeresen mindig az ajtó mögé a kőre kakil, és jön szólni, hogy büdös a kaki. Mikor kérdezem, hogy miért nem a wc-be kakilt, azt mondja nemjówcelmegyakaki... pelust viszont nem vesz fel. A bölcsiben van rajta bugyipelus, de ott is wc-be pisil, kimegy és elintézi, viszont ha kakilni kell elbújik ott is, és szól hogy bekakilt.


Nem tudom mit csinálhatnék vele. Leszidni nem fogom, erőltetni nem fogom. Majd magától ráébred, hogy ez így nem jó... 3 éves 2 hónapos... nem hiszem hogy atomkatasztrófa lesz, ha nem lesz holnapra teljesen szobatiszta...


Az oviban egyébként az amúgy szobatiszta gyerekek is folyton bepisilnek, nem azért mert nem szobatiszták, hanem azért, mert annyira elmerülnek a játékban, hogy mire erősebb lesz a pisilési inger, addigra késő (persze ez nem minden gyerekre igaz, de a dadusok szerint nagyon gyakori).

15. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Giovannina)
2012. máj. 30. 15:02

Az enyém sem bilizett.

tavaly nyáron pikk-pakk ledobta nyár elején, pedig én is azthittem gyötrődés lesz!

Nekünk úgy kezdődőtt hogy udvaron volt napközben, és egy szál semmiben....valahogy egy hét alatt átállt. És WC-be pisil, kakil az elejétől kezdve.

2012. máj. 30. 15:01
Mindenkinek köszönöm a segítségét!
13. cooltim (válaszként erre: 12. - Giovannina)
2012. máj. 30. 15:00
Mi ugy kezdtuk a dolgot, hogy este furdes elott pisi a wc- be. Ha sikerult a pisi, akkor kapott egy matricat a "jutalom fuzetebe". Nagyon rajta volt az ugyon es sikerult elsore. Minden este ez volt a menet. Igaz, mi ezt kb. 3-4 honapja kezdtuk es nem is eroltettem tovabb a dolgot ennel. Mult heten O jott magatol, hogy szep bugyikat szeretne, vegyuk le a pelust. Szep lassan, fokozatosan kell elkezdeni! Sok sikert!
2012. máj. 30. 14:57
Most én is a nyárban bízom. Az a baj, hogy szerintem nem is érti, hogy mit kellene csinálni a bilin.
2012. máj. 30. 14:56

Az en lanyom 3 eves lesz. Szeptemberben ovikezdes. De nekem szerencsem van, mert annyira szeretne ovis lenni, hogy ez meghozta a kedvet a bilihez is. A nyiltnapon ket orat jatszott bent az oviban es jol erezte magat. Egy hete szobatiszta. Elso nap volt kis baleset, azota egy sem. A kaki mar mas kerdes, csak pelusba megy, es raadasul ket - harom napig vissza is tartja. En ettol felek kicsit.

Lenyeg, az oviban nekunk is azt mondtak, jon a nyar, lekerul a pelus! Egyebkent nem pelusozzak oket, azt mondtak.

2012. máj. 30. 14:54

Mi 2,5 évesen megyünk oviba szeptemberben.

Még közelében se járunk a szobatisztaságnak. Az egyik feltétel viszont a "korkedvezményes" felvételnek ( a 8 órás munkaviszonyom mellett), hogy szobatiszta legyen a gyerek. Ez az előírás. De a dadusnénik és óvónénik megnyugtattak, nem eszik olyan forrón a kását: mindig akad egy-két gyerek, aki még nem teljesen az, de a "tömegnyomás" hatására gyorsan leszoknak a pelusról.

Érdeklődj, hogy a Ti ovitokban hogy állnak ehhez hozzá a gyakorlatban!

9. Giovannina (válaszként erre: 3. - Papp Szilvia)
2012. máj. 30. 14:53
Ezt is rosszul tudtam :)
2012. máj. 30. 14:52
Az oviban még nem voltunk, csak ott ahol központilag kellett beíratni. A férjem íratta be, és ott erre a kérdésre azt felelték: de sikerül! szóval most nem tudom mit jelent ez a válsz pontosan..
2012. máj. 30. 14:51

sok anyuka letagadja amúgy...úgy van vele nyáron leszoktatja,ha nem sikerül sokan pl beviszik pelus nélkül és amikor a gyerek bepisil azt mondják hogy biztos lelkileg megviseli az új hely és azért...közben meg szimplán nem szobatiszta...de ezáltal h bepisil bent, pikkpakk az lesz...

nálunk ezek a dolgok általánosak...

hazudnak a szülők csak h felvegyék...

2012. máj. 30. 14:51
Nálunk kötelező volt a szobatisztaság.Nem veszik fel a gyereket,ha még pelusos!
2012. máj. 30. 14:51
szobatisztanak kell lenni
2012. máj. 30. 14:50

az a kötelező nem annyira kötelező szerencsére :)

én úgy hallottam oviban azért már nem pelusozzák a kicsiket.

2012. máj. 30. 14:50

5éves kortól kötelező az ovi!

2014.01.01-tőllesz 3éves a korhatár:)


ha nem szobatiszta természetesen nem fogják felvenni...

2. R75 (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2012. máj. 30. 14:49
Hát ezt az oviban kérdezd meg, ahova vinnéd a kisgyereket. Ha csak néha-néha pisil be, az szerintem még belefér...
2012. máj. 30. 14:48
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy akkor is felveszik e a gyereket oviba, ha nem szobatiszta? Mert ugye 3 évesen kötelező az ovi, de többen is azt mondják, hogy el is tanácsolhatják, ha nem sikerül leszoktatni a pelenkáról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook