Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól tudják a gyerekek kiköpni a fogmosóvizet? Hogy kell megtanítani nekik? fórum

Mikortól tudják a gyerekek kiköpni a fogmosóvizet? Hogy kell megtanítani nekik? (tudásbázis kérdés)


23. homern
2012. máj. 30. 17:50

Nálunk úgy néz ki a dolog,hogy köpni tud.Viszont amikor a pohárból az öblítővíz a szájába kerül,reflexből nyeldekeni kezni,majd köp nagyokat,csak már nincs mit :)


Kinek ez,kinek az megy előbb.Nekem még nem volt 2 éves amikor egyedül,rendesen felváltva befogta az orrlyukait és orrot fújt mint ahogy mi is.Jó erősen,nem csak olyan tessék-lássék módon :)

Fogmosóvizet kiköpni meg nem tud :)

22. homern (válaszként erre: 6. - B235ac96d5)
2012. máj. 30. 17:47

:D

érdekes elképzelés :)

nem azért nyeli le mert szomjas,hanem mert reflex nála :)

2012. máj. 30. 17:34
Nehogy várj 3-4 éves korig! Megfogja, csinálja, Te súrolod...először pancsivizbe...had köpje oda...próbálgassa...semmi baja nem lesz, ha lenyeli. 2 éves kortól tutira megcsinálják, rá kell segíetni, hogy alapos munka legyen. Sok sikert!
20. XXXT
2012. máj. 30. 17:13

Szia! Gondozónőnek készülök, nekünk azt tanították, hogy először csak "köpni" tanítsuk meg. Aztán jöhet a fogkefével mosás, majd később fogkrémmel együtt. Elvielg fogkrémmel 3-4 éves kornál kell, de midnig van valami aktuális nyavalya :D

SZóval a fogkrém marad utoljára! És persze együtt, hoyg utánozhasson.

19. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Vero77)
2012. máj. 30. 16:28
A TV-macitól lehet megtanulni.
2012. máj. 30. 16:12
Nekem olyan 2 éves korától tudja. 1x-2x mutattam neki, mást nem nagyon csináltunk. Egy darabig lenyelte, aztán egyszer csak sikerült neki.
17. Mazsinka (válaszként erre: 1. - Vero77)
2012. máj. 30. 16:08
hágrrrrrrrrrr.....pö....kb. így:)
2012. máj. 30. 14:55
2 éves kora óta. Párszor megmutattam neki, és megtanulta..
2012. máj. 30. 14:53
kb 1.5éves kora óta...viccesen előadta neki apa mint poén egyszer,azóta csinálja...persze rá pár napra összekötöttük neki azzal h ezt kell csinálni fogmosáskor is!azóta megy neki:)
14. Hedi13
2012. máj. 30. 14:49
2 éves kisfiam már tudja. :)
2012. máj. 30. 14:45

Nálunk a fiam úgy 3 éves korában tanulta meg, addig az öblítés nem igénylő bébi fogkrémet használtuk.

Vele nem volt gond, hamar rájött miről beszélünk :) (megmutattuk természetesen mi is neki)

A lányom most lett 2 éves, neki egyszer próbáltam, simán nyelte a vizet és utána köpte a semmit :D

De majd alakul... lehet hogy most délután kinn az udvaron gyakorolunk :))

12. Lili74
2012. máj. 30. 14:44
A lányom 1,5 éves, de már megy neki. Én megmutattam többször is, hogy kell, együtt gyakoroltuk. Utána megdicsértem, ennyi. Ez azért gyerekenként változó kinek mikorra sikerül megtanulnia.
11. Alanah
2012. máj. 30. 14:33
Ami nálunk nagyon bevált: a TV-macit megmutattam neki az interneten, majd én is úgy mostam mindig fogat :)) Nagyon tetszett neki ahogy öblögetek, meg kiköpöm a vizet és hamar megtanulta, szerintem már vagy 5-6 hónappal ezelőtt. Most lesz kétéves a kisfiam.
2012. máj. 30. 14:29

Ja, a másik, ami nagyon bevált nálunk, az a "szájzuhany". Megmossuk a fogát, és utána direktbe "zuhanyozzuk" a száját. Nagyon élvezi!! Ha mondom, hogy "szájzuhany", rögtön nyitja, nyelv kinyújt, utána meg köpködi ki a felesleges vizet.

Először mindenképpen játékosan igyekezz nekikezdeni a dolognak!

Tuti lesz, hogy nyel a fogkrémből (ezért kell jól megnézni, milyet veszel), és a langyos vízből is. Nálunk ez utóbbi fogmosás nélkül is megy fürdés közben...:)

9. Molyka (válaszként erre: 6. - B235ac96d5)
2012. máj. 30. 14:25
Már ne haragudj, de akkora butaságot írtál, hogy ezt nehéz lesz felülmúlni, főleg azért, mert itt nem felnőttekről szól ez a fórum, hanem 2 évesekről kb.
8. Csibebaby80 (válaszként erre: 7. - Vero77)
2012. máj. 30. 14:08
hasonló cipőben járunk mi is, simán lenyeli a vizet, utána pedig köpdös...Akkor hátha beválik nálunk is amit írtatok.
2012. máj. 30. 13:56
Köszi a tippeket! Még csak egyszer próbáltuk fürdés közben, de mivel pohárból itta a vizet, simán lenyelte (ráadásul langyos volt), hiába mutattam hogy kell, és mondtam neki. Utána köpködött, de már nem volt a szájában semmi. :)
2012. máj. 30. 13:52

Ez nálunk soha nem volt kérdés. Mivel nem étel, nem nyelheti le. De ha mégis megtörténik, meg kell beszélni.

Próbáld meg először nagyon kevés fogkrémmel mosatni a fogát, víz nélkül kezdje kiköpködni. ami marad azt pedig kevés vízzel, apránként , akár 8-10 öblítéssel.

nem fogja lenyelni, mert ugye evés után mos fogat, amikor már nem éhes és nem szomjas:)

2012. máj. 30. 13:49

Mutasd meg neki, hogyan kell, aztán dicsérd meg.

Mi este a zuhanyozás közben mosunk fogat, és "feladat", hogy a lefolyóba kell köpni a vizet.

De csak ott szabad köpködnie, és olyankor nagyon meg van dicsérve. Még nem volt 2 éves, amikor ez bevált!

2012. máj. 30. 13:49
Az enyémek is 2 éves koruktól simán kiköpik, a kádban, fürdés közben lehet gyakoroltatni velük. ;)
2012. máj. 30. 13:46
2 évesen úgy köpködtek, mint a huzat :DDD
2012. máj. 30. 13:40
4-5 éves kortól. Hogy hogy? Én folyamatosan mondtam a gyerekeknek, egy idő után meg tudták. :)
2012. máj. 30. 13:37
Mikortól tudják a gyerekek kiköpni a fogmosóvizet? Hogy kell megtanítani nekik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook