Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi volt a csalánkiütés kiváltó oka, és volt-e mellette más tünet is? fórum

Kinek mi volt a csalánkiütés kiváltó oka, és volt-e mellette más tünet is? (beszélgetős fórum)


2018. ápr. 18. 13:12

Tisztelt Fórumozók!


Györffy Enikő vagyok, a Nemzetközi Üzleti Főiskola leigazolható tanára.


Egy amerikai cégnek, a piacvezető Corporate Translations-nak dolgozom 5 éve.


Egy projekthez keresünk 5 jelenkezőt, krónikus urticaria, aza krónikus csalánkiütés betegségben szenvedők jelentkezését várjuk, kérdőív kitöltéséhez.


A kitöltésért a cég 75 dollár (kb. 20.000 forint, árfolyamtól függően) juttatást utal minden kitöltőnek. Ha valakit érdekel, kérem jelentkezzen emailben a gyorfek@gmail.com, vagy telefonon a 20-21-55-413-as számon.


Semmilyen gyógyszert nem kell bevenni, egy angol fordítást tesztelünk nyelvileg, értelmezzük, hogyan lehetne jobban mondani magyarul. Úgynevezett "language validation," melyet a gyógyszergyártó cégek kezdeményeztek, és a Corporate Translations, Inc., hajt végre. 5 éve dolgozom ennek a fordító cégnek (a piacvezető az USA-ban), és nagyon korrektek, a betegekkel, velem, az orvosokkal. A pénzt mindig utalják pontosan, néhány esetben késtek egy keveset, de utána utaltak.


Üdvözlettel:


Györffy Enikő.

2014. okt. 17. 16:54
Sziasztok! Nekem most 1 hónapja van csalánkiütésem.Általában este 7-8 óra között jön ki és reggelig tart. Volt már egyszer ilyen 2010-ben is. Akkor voltam allergiavizsgálaton,gasztroenteorologián,de semmire se jutottak. Egyszer csak elmult.Persze szedtem antihisztamint ,meg vitamint dupla adagokat. Mondtak olyat is,hogy lelki oka van,illetve szóba jött a glutén érzékenység is. Tartottam is a diétákat,szinte csak zöldségen éltem már. Valami tuti használt,mert elmult. Most éppen ma voltam infektologián,hát ott is érdekes dolgokat mondtak. :D Most parazita került gyanúba,majd azt vizsgálják. Kíváncsi leszek mire jutnak,mert nekem gyanús,hogy nem az okozza,de kitudja. :)
2014. máj. 18. 14:33
Nem tudom, nézi-e még bárki ezt a fórumot, de találtam egy jó kezelést. Egyik oldalon azt olvastam, hogy a nagydózisú - kb. napi 1000 mg - C-vitamin fogyasztása - elosztva kisebb részletekbe - jó a csalánkiütésre. Nekem itthon pont volt por alakban és lám: valóban hat.
2014. máj. 18. 14:24
2014. máj. 14. 16:14

Sok év elteltével ismét van "szerencsém" ehhez a csodához. Kb. hét hete produkálom időnként, főleg kézen-lábon, de volt, mikor az egész hasamon, törzsemen is. A legrosszabb az az égő, szúró, érzékeny érzés, ami testszerte érezhető.

Még nem vagyok teljesen biztos benne, de most vagy a kávétól, vagy a cigitől jön ki. Netes utánaolvasás után a lelki oka: titkos félelmek, a dolgok eltúlzása, türelmetlenség, gyermetegség. Ami a félelmeket illeti, lehet benne valami...

2012. jún. 8. 22:30
Nos kb. egy hete szedem az anthisztamint. Már nem viszketek, de azért még napközben néha kijön, de akkor is elég gyorsan elmúlik. Ezek amik kijönnek már nem viszketnek, ezek is csak nap közben jönnek elő, főleg akkor mikor dolgozom, és nagyon ki vagyok melegedve. Bent a hűvös szobába nem is jön ki, ha ki is jön, akkor elég aprócska.
2012. jún. 4. 19:12

Az idegesség nem okoz csalánkiütést...

Viszont valamilyen érzékenység, allergia igen. Lehet ez ételtől, fémektől, tisztálkodási szerektől, stb. Nem kell izgulni, ez a rákkal való kapcsolat egyáltalán nem ilyen egyértelmű.

Nekem ételallergiától voltak ilyen tüneteim, de a nikkeltől is máig kijön (farmergomb), és bizsut, illetve fém órát sem tudok hordani.

Végig kell gondolni és zongorázni, hogy mitől lehet. Figyelni az étkezést is, meg hogy mivel kerül kapcsolatba az ember kívül-belül.

2012. máj. 30. 15:19
Az idegesség nem segít azt mondják, és bár én egy elég ideges típus vagyok, nem akartam erre húzni az egészet. A góckutatáson is végigmentem, semmi. Néha eszembe jut, hogy azért ez mégiscsak rejtélyes, de nem bánom, hogy ahogy jött, úgy ment...
2012. máj. 30. 15:16
Köszönöm a sok választ. Tudomásom szerint nem vagyok semmire sem allergiás. Mikor először mentem a dokihoz, akkor ő kiírt engem pajzsmirigy vizsgálatra is, mert szerinte az is okozhatja ezeket a tüneteket, de nem mentem el, mert azt mondta, hogy nem biztos, hogy attól van. Semmi tünetem nem volt addig, még nem olvastam összevissza mindent. Úgyhogy én ez alapján ki is zártam. Kaptam rá kenőcsöt, amitől gyorsan el is múlik. Meg iszogatok Calcium sandoz pezsi tablettát. Mintha attól gyorsabban elmúlanának, de nem szünteti meg. A bőr doki meg URTICARIA FACTITIA-t állapított meg. Mondta, hogy csak szappannal fürödjek, és csak ott használjam , ahol nagyon szükséges. Nálam ezek a kiütések nagyon gyorsan kijönnek, ha jönnek, és úgy max 30perc múlva már csak nagyon picit látszik. Érdekes, hogy ha jobban idegeskedek, akkor mintha az is rásegítene arra, hogy megjelenjenek. Ma, lekopogom eddig nem volt rajtam, pedig voltam egy nagy sétán, és le is izzadtam egy csöppet. Lehet, hogy lassan kezd hatni az antihisztamin tabletta. Azt is olvastam, hogy az idegi alapon is kijöhet a cucc. 4 hét múlva megyek ellenőrzésre, remélem addigra kigyógyulok belőle. Januárban meg volt dagadva egy fogam, és lehet hogy az szolgál a csalánkiütés gócpontjaként, de majd meglássuk. Két közeli rokonom halála, meg a vizsgák terhe alatt lehet, hogy az idegeim nem bírták tovább, és ez lett a következménye.
2012. máj. 30. 14:53
Sziasztok! Nekem dec.24.-én jött ki először, nagyon csúnyán, az egész testemen és hozzá egy erős szájdagadás párosult. Amint tudtam orvoshoz mentem vele, végigjártam mindent,ami a témában kimeríthető. A csalánkiütés napi szintű volt, a szájdagadás ritkább, de előfordult. Végül okot nem találtak rá, a gyanú ételallergia volt, de minden vizsgálat ellene szólt. Végül kaptam allergia gyógyszert,amit pedig nem voltam hajlandó beszedni, hiszen nem derült ki, hogy egyáltalán mi is a gond. Márciusban elmúlt minden tünetem és azóta sincs semmi szerencsére. Várakozó állásponton vagyok, azonban nem tudom mennyire igaz, de nekem azt mondták, hogy az ilyen tünetek mindig olyasmiből fakadnak,ami belül van. Látom itt többeknek mégis "külső" inger hatására jött ki. Én semmilyen "új" dolgot nem fedeztem fel akkoriba a napi szokásimban, minden nap írnom kellett mit eszek és mikor. Gykorlatilag sajnos nekem ez halottnak a csók volt, viszont legalább jó alaposan kivizsgáltak minden területen és tudom, hogy a kiütéseket leszámítva tankönyvi az állapotom :)
14. 317582c32a (válaszként erre: 12. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 30. 14:00
:( Nem jó dolog ez. Nálam most nem jelentkezett, ha fog, kénytelen leszek Én is orvoshoz fordulni...
2012. máj. 30. 14:00

ételmérgezés utózöngése volt nálam az urticaria....

más tünet? :) Minden, ami az ételmérgezéssel járt. Viszont, jól telenyomtam magam Ca-val, és másnapra semmi bajom nem volt

12. urbanszkyviki (válaszként erre: 10. - 317582c32a)
2012. máj. 30. 13:57
Pont ezzel a tünettel vittek egy kisfiút párszor a pulmonológiára kivizsgálásra. Én is a fiammal járok, egyidősek vagyunk kb. a csajjal és beszélgettünk eleget, nagy vort a várakozási isd mindig....Na, a gyereket kivizsgálva arra jutottak, hogy az izzadástól jönnek ki rajta a hólyagocskák, és elmúlik, ha teljesen 100% pamut anyagú (világos színű) cuccot visel. És erős napra nem mehet......
11. 317582c32a (válaszként erre: 10. - 317582c32a)
2012. máj. 30. 13:31
És ez csak a mellkasom felső részén...
2012. máj. 30. 13:30
Nekem az elmúlt hetekben, mikor jobb idő volt, volt valami csalánkiütéshez hasonló... Mindig akkor jött elő, mikor megizzadtam a konditerembe, aztán jöttem haza a tűző Napon... Fura volt, soha nem volt ilyen gondom, és el sem tudom képzelni, hogy most az izzadástól (dehát utána mosdok) vagy napallergia vagy mi ez, de rettenetesen zavaró... :S A napallergia azért nem jogos talán (nagyon remélem!), mert a többi tünetét viszont nem produkáltam...
2012. máj. 30. 13:26
Nekem a hagyományos szappantól jött ki néhány, amióta tusfürdőt használok elmúlt.
2012. máj. 30. 11:41

"Hormonális problémák:

Testi tünetek:

Sokan tapasztaltátok, hogy amikor abbahagyjátok a fogamzásgátló szedését, különböző helyeken pattanások jelentek meg a bőrötökön…. általában az arcon, háton, karon illetve a dekoltázs környékén. Ennek oka a felborult hormonháztartás. Ilyenkor a kozmetikai kezelések félmegoldást nyújtanak, még akkor is ha gyógyhatású készítményeket használsz. A valódi megoldás testi szinten először a szervezet alapos méregtelenítése (Aloé Vera Gél, Probiotic, Blossom Herbal Tea)és lúgosítása (MegaGreen), majd a hormontermelés egyensúlyát helyreállító gyógynövények fogyasztása (Berry, Multi Maca, A-Beta Care). És ami nagyon fontos, hogy kerüljük el a műhormonokat illetve nagyipari termelésből származó húsféléket.

Lelki tényezők:

Saját nőiesség elnyomása. Nem találjuk saját ritmusunkat, a nőiesség terén külön utakon járunk. Megoldás: fogadjuk el a nőiességünket, éljük ki kreativitásunkat, mentesítve magunkat a társadalmi elvárásoktól és kényszerektől. Szánjuk időt magunkra, éljük meg egyéni stílusunkat."


[link]

2012. máj. 30. 11:40
Régebben felfáztam és elég szép gyulladást szedtem össze. Kaptam antibiotikumot. Másnap az egész testem a fülcimpámtól a kislábujjamig mindenem csalánkiütéses lett. Allergiás vagyok erre a gyógyszerre. Abbahagytam a szedést és azóta nem jelentkezett. Te nem vagy valamire allergiás?
2012. máj. 30. 11:40
Valamit nem bír a bőröd, gondold át, mivel érintkezik azóta, mióta elkezdett kijövögetni. Nekem a lányomnál fordult elő már párszor, az egyik a gyógyszertári köptető miatt, tudjátok, aza sötét színű, erős szagú......Aztán előjön neki a Lándzsás útifűtől is. Fenistilt kapott rá mindig, mert ő még kicsi ahhoz, hogy ne vakargassa magát össze-vissza...
2012. máj. 30. 11:38
Szerintem is valami allergia lehet... nemrég hoztam egy kiscicát, és elkezdtem viszketni, dagadtak az ujjaim, alkaromon, hasamon csalánkiütések jöttek... macskaszőr allergia. Elajándékoztam a cicust, el is múltak a tünetek.. régebben is volt, kétszer, egymás utáni tél eleji, tavaszi időszakban.. azt hittem a hidegtől volt, de rájöttem, hogy valószínű a papagájra is az voltam, mióta kint van, és kint is telel egy alkalmas helységben semmi bajom nincsen!!
2012. máj. 30. 11:35
Nekem a csalánkiütés napra van, ha megizzadok, azaz fizikai megterhelésre. Kiskorombe tesiből is fel voltam emiatt mentve.
2012. máj. 30. 11:34

Szia,

Tesómnak pollenallergiától, nekem pedig a víztől (pontosabban valószínű a klórtól).

jobbulást!

2012. máj. 30. 11:33
Nekem a tojástól van gyermekkorom óta.
2012. máj. 30. 11:30
Nos úgy februárban kezdődött az egész, hogy elkezdtem viszketni. Nem is nagyon figyeltem nagyon rá, mert nem nagyon zavart. Megvakartam magam, és már jobb is volt. Akkor kezdődött az idegesség, mikor már azt vettem észre, hogy a helye ahol megvakartam a kiütést, ott megmaradt a nyoma. Olyan hurkás lett, pontosan meglátszódott rajtam, hogy hol vakartam meg magam, még rajzolni is tudtam rá, mivel rendesen meglátszódott. Más tünet ekkor még nem jelentkezett. Elkezdtem utána nézni a neten, hogy mi is lehet ez. Csalánkiütésre rátaláltam. Valahol olvastam, hogy ez daganat előjele is lehet, valakinek így kezdődött a pajzsmirigy rákja. Akkor nagyon megijedtem. El is mentem az orvoshoz, aki kiírt vér, és vizelet vizsgálatra, ahol minden értékem negatív lett. Panaszoltam az orvosnak, hogy fájnak az izmaim , olyan mintha meglennék fázva. Hozzá teszem, hogy nagyon ideges voltam akkor, még aludni sem tudtam. Mindig azon járt az agyam, hogy biztos rákos vagyok, mikor fogok meghalni, meg ilyenek. Vérnyomásom is magasabb volt a kelleténél. Szerinte nagyon ideges voltam, és az váltotta ki a tüneteket. Akkor utána jobb volt, de most megint elkezdtem idegeskedni rajta , hogy mi a fene bajom lehet a csalánkiütés mellett. Bőrgyógyász is megvizsgált, rögtön rá is vágta a választ, hogy ez dermográf bőr. Sok fiatal küzdik vele. Írt is ki nekem antihisztamint+ valami kenőcsöt, amivel kenni kell magam, ha kijön. Két napja szedem a gyógyszert, még nem tudom megmondani, hogy segített-e, de már lassan 6 hónapja, hogy azon rágom magam, hogy mi bajom lehet. Gondolom ez végett szokott görcsölni néha a lábam, kezem, meg az izmok fájni, mert annyira eszem magam rajta, hogy kihat az egészségemre. Csalánkiütés este mikor alszok nincsen, csak nappal jelentkezik. Fizikai behatásra általában előjön, akkor égetni is szokott. Meleg hatására is néha előjön, de nem úgy néz ki, mint az ami fizikai behatás során keletkezik. Szabálytalan alakú, mintha megy lé folyt volna a kezemre. Csukló körül, meg a hasamon szokott ez kijönni. Viszketni is szoktam, de nem vakarom magam, akkor nem is jön elő. Az orvos mondta, hogy ne aggódjak, nincs komoly bajom, de akkor miért eszem rajta magam!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook