Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Ovibajok! fórum

Segítsetek! Ovibajok! (beszélgetős fórum)


1 2
41. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - Egypt)
2012. máj. 30. 14:08

Nekem mondod? :)

Fura egy rendszer ez az osztrák... Nem kérnék rá még támogatást se, kifizetném. De nem lehet.

40. egypt (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2012. máj. 30. 10:28
Ez nagy hülyeség, szerintem olyan fontos az ovis életben a közös ebéd.
39. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Egypt)
2012. máj. 30. 00:16
Én is ezt gyanítom... :S
38. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Egypt)
2012. máj. 30. 00:15

Az én lányom a másik véglet...

Itt nem lehet egész nap az oviban a gyerek, ha anyuka otthon van, akár tesóval, akár mert nem dolgozik. Tehát amíg nincs munkáltatói, a gyereket kötelező elhozni ebéd ELŐTT!

Na, az én 4,5 évesem havonta 1-2-szer azért bőg, mert ő ott akar ebédelni, meg délután játszani. :)

Remélem, ez a lelkesedése akkor is megmarad, ha lesz munkám...

37. Sylvia81 (válaszként erre: 24. - Nikcsike)
2012. máj. 30. 00:11

" Jó lenne ha nem kötőde ennyire hozzám de ez ellen nem tudok mit tenni."

Bocsi, de erről most az jutott eszembe, hogy van 10 éved, és utána majd már a szobájába sem akar beengedni, ha nem muszáj. ;)

Én mostanában próbálom így felfogni a dolgokat. Néha sokat segít. :)

2012. máj. 29. 23:40

Az én kislányom kiscsoportos. Szeret oviban lenni, csak a felébredés nehéz. Megy a hiszti rendesen. Mivel nem akar felébredni, oviba sem akar menni... stb.

Nekem könnyebb, mert kislány. És nagyon "lányos" is az öltözésben. Bevezettem, hogy Ő választ ruhát, miben akar odabent lenni. Melyik szoknyában, stb. Melyiket akarja megmutatni a barátnőjének?

Így viszonylag ügyesen el tudunk indulni is.

Eleinte mi is vittük könyvet, játékot, mikor mit. Együtt játszottak velük a többiekkel.

35. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - Egypt)
2012. máj. 29. 22:49

Ez nagyon okos ötlet, ugyanezt tanácsolom. Minden gyereknek van kedvenc otthoni tárgya vagy játéka. Az én lányom az alvós nyusziját vitte magával,a fiam az alvós "rongyiját" (ez egy textilpelenka volt). De volt gyerek, aki a kispárnáját hurcolta nap, mint nap, volt, aki a babáját, autóját, mesekönyvét stb. Ha szomorúak voltak, ez megvigasztalta őket, az otthon hangulatát idézte. A déli alváskor maga mellé tette az ágyba.

Próbáld ki, biztos nektek is van otthon olyan dolog, amihez különösen ragaszkodik.

34. nikcsike (válaszként erre: 30. - Szilvita)
2012. máj. 29. 22:41
Köszönöm! NAgyon kedves mindenki!
33. Szilvita (válaszként erre: 28. - Egypt)
2012. máj. 29. 22:40
Biztos hogy megoldás. Az szerintem még elég hamar elmegy nekik. Én is elhoznám korán a fórumindító helyében, max. a kicsi alszik babakocsiban, vagy vár még fél órát az alvással. Muszáj a kicsiknek alkalmazkodni.
32. egypt (válaszként erre: 25. - Nikcsike)
2012. máj. 29. 22:39
Biztos van benne féltékenység, minden gyerekben van. Az a rosszabb eset, ha nem mondja, nem kérdez, mert ilyenkor elfojtja magában és szorong.
2012. máj. 29. 22:39

Hát nem tudom! Lehet hogy tudat alatt van benne valami féltékenység!

Ha nem haragudtok elmegyek aludni! De holnap jövök!

Köszönöm a tanácsokat! Jó éjszakát!

2012. máj. 29. 22:38
Az azért nehéz lehet neki, hogy te otthon vagy, az enyém azóta nem sír reggel, hogy oviba megy, mióta úgy tudja, hogy én meg dolgozni megyek. Elvittem a munkahelyemre is, hogy megnézze, hol dolgozom (majd). Persze ezt te nem tudod megcsinálni. Drukkolok, hogy megoldódjon, mert nagyon kimerítő lehet neked is, neki is:(
29. egypt (válaszként erre: 27. - Binky)
2012. máj. 29. 22:38
Nekünk is mondta a pszichológus, hogy a agyerek nem érti, hogy a tesó miért lehet otthon anyuval, ő meg miért nem.
28. egypt (válaszként erre: 24. - Nikcsike)
2012. máj. 29. 22:37
Nekünk bevált, hogy csak félnapos lett. Év elején mindig sokat sírt az oviban, szomorkodott, rosszkedvű volt, az óvónő tanácsolta, hogy hozzuk haza. (Kistesóval vagyok itthon én is.) Onnantól fogva semmi gond nem volt, jókedvű lett és boldogan ment oviba. Most év vége felé saját maga mondta, hogy ott szeretne aludni, és már ezzel sincs probléma.
27. Binky
2012. máj. 29. 22:36
Nem úgy értettem, hogy nem érti a kistestvér miért nem megy oviba, hanem hogy irigyli és félti az anyai szeretet és a figyelmet, és azért is kötődik ennyire.
26. Szilvita (válaszként erre: 24. - Nikcsike)
2012. máj. 29. 22:36
Az enyém még nincs 3 éves, és sosem volt ilyen plüssmacival alvós, de mikor elvittem oviba, igaz magán és csak 2-3 alkalommal megy, az első nap után megkérdeztem, hogy menjen-e vele a Laci (aki egy szerelőpasas plüssben) oviba, és azóta hordjuk. Nem maradhat ott, mert azóta itthon is azzal alszik, mondjuk már csökken a kötődése hozzá, nem keresi, de ha az ágyban van, örül neki, viszont oviba mindig vinni kell a Lacit:) Korábban ezzel a figurával játszottunk sokat itthon, és bejött:) Kicsit úgy kezeli, mint egy barátot:)
25. nikcsike (válaszként erre: 23. - XXXT)
2012. máj. 29. 22:29

Az a baj hogy az ovónők nem nagyon akarnak foglalkozni az én gyerekemmel külön. Legalábbis a reggelesek. Én úgy veszem észre. Persze aztán lehet hogy nem így van! De a fotós dolog sem rossz. REmélem tudok beszélni valakivel.

Egyébként az előző fórumozónak válaszolva szerintem nincs benne féltékenység, mert Hanga sosem érdekli,hogy itthon marad, nem is kérdezi, hogy miért nem kell neki is menni. Szerintem ő ezt érti!

2012. máj. 29. 22:25
Hát ezután meg kell próbálnom változtatni valamit a dolgokon, mert félek hogy pszichésen rámegy a gyerek. Szóval így vagy úgy, de könnyíteni kell a dolgán. Igyekezni fogok hazahozni időben. Egyébként délután én vagyok szinte az első aki ott van az oviban. De szerintem neki nem az alvással van gondja. Egyszerüen az hogy nem akar nélkülünk ott lenni. A mamáknál sem akar aludni, ha én nem vagyok ott, pedig szeretne. Jó lenne ha nem kötőde ennyire hozzám de ez ellen nem tudok mit tenni.
23. XXXT
2012. máj. 29. 22:24
Ez a macis szerintem nagyon jó ötlet! Ekkora gyereknek még rendszeresség kell, ami az oviváltással nyilván nagyon fordult, beszélni kell az óvónővel is, hoyg segítsen, esetleg tényleg egy szakembert is igénybe venni, de ebben az óvónő tud segíteni. Nálunk a bölcsiben olyan volt, hogy az egyik falon a családok képei voltak, és ha a gyerek nagyon sozmorú volt, odament, és megsimogatta a szülei fotóját. Állítólag ez már régóta bevált módszer. Csak ebből kiindulva gondolom, hoyg a macis az egy nagyon nagyon jó ötlet :D
22. Binky
2012. máj. 29. 22:24

Nem lehet, hogy van ebben testvérféltékenység is, hogy a kicsi otthon van, ő neki meg el kell mennie?

Jó lenne valahogy erősíteni benne a tudatot, hogy ő már milyen nagy fiú, és ő már járhat óvodába, de a kicsi még nem.

21. mtt80 (válaszként erre: 19. - Nikcsike)
2012. máj. 29. 22:21
Persze ez természetes. Az szerintem sem megoldás, ha nem jár egyáltalán oviba. Szüksége van a gyerektársaságra is.
20. mtt80
2012. máj. 29. 22:19
Én is csak azt tudnám javasolni, amit előttem már más is mondott. Próbáld meg ebéd után hazahozni mindig. Ha otthon vagy, akkor talán meg tudod oldani, hogy ne kelljen neki ott aludni. Lehet, hogy csak az ott alvás frusztrálja. A kistesó alvását próbáld úgy ütemezni, hogy amikor hazaértek, akkor aludjon. (Nem tudom mennyi idős.) Nálunk is így van, ebéd után megyünk a nagyobbért, kb. 1 körül érünk haza az oviból, és utána van alvás a kicsinek (2 éves).
2012. máj. 29. 22:17
Mert szeretném ha ismerkedne, meg szokna a közösséghez . Úgy gondolom, hogyha tovább ül a "szoknyámon" akkor később ha már kötelező lesz még nehezebben fog alkalmazkodni.
18. nikcsike (válaszként erre: 15. - Egypt)
2012. máj. 29. 22:15

Köszönöm szépen! Ez jó ötletnek tünik! Meg fogom próbálni! Húha remélem sikerül! Annyira jó lenne látni egyszer hogy vidáman meg oviba!

Abban bízom hogyha a kicsi betölti a két és fél évet akkor ő is mehet oviba, ha szobatiszta lesz, és akkor egy csoportba fognak járni! Remélem , ha más nem az megkönnyiti a dolgát egy kicsit! De ez a tanács tetszik!

17. fildus
2012. máj. 29. 22:14

Nálunk is van kistesó, és kistesó alkalmazkodik ahhoz, amikor reggel és délután megyünk a bölcsibe. Emiatt a nagy lelkén nem eshet csorba.


És ha a kicsivel otthon vagy, nem kötelező a nagynak sem járnia. Miért nem maradhat veled ő is otthon?

2012. máj. 29. 22:10
Elnézést kérek - előjött a rosszabbik énem - :)
15. egypt
2012. máj. 29. 22:10

Nálunk nem volt ilyen, más probléma volt, de talán beválik nálatok, amit a pszichológus tanácsolt. Azt mondta, adjak a gyereknek az oviba egy macit vagy valami pólót, stb., amivel előtte pár napig aludhatok is, hogy érezze rajta az anya-illatot, és mondjam neki, hogy ha az oviban eszébe jutok és hiányzom neki, szaladjon ki és szorítsa jól magához, temesse bele az arcát. Ha pl. maci, akkor mondja meg neki, hogy hiányzom. Lehet azt is, hogy reggel mondod a macinak úgy, hogy ő is hallja, hogy vigyázzon rá helyetted az oviban.

Nagyon fontos, hogy a gyerekben tudatosítani kell folyamatosan, miért van szükség az ovira, miért kell neki oda járni. Ha kistesó otthon van, ezt még nehezebben érti meg. Legyen a napi rutin része, hogy elmondjuk, hogy pl. azért kell oviba járni, mert csak az mehet iskolába, aki megtanulja azt a sok mondókát és éneket az óvodában.

2012. máj. 29. 22:09
Hát megígértem neki hogy holnap nem tudok érte menni délben, mert akkor alszik el a kicsi és őt sem akarom egyedül a házban hagyni, de csütörtök pénteken megyek érte délben. Hátha az segít neki valamennyit. Én megértem hogy rossz neki. Csak nem tudom hogy segíthetnék neki!
2012. máj. 29. 22:09

Én beszélnék az óvónővel.

Ki kell valahogy oltani belőle ezt az egészet. Esetleg szakszerű segítséget is kérhetsz, pl. a nevelési tanácsadóban, vagy ha oda nem akarod vinni, akkor valami játékterapeutához.

12. Zamila (válaszként erre: 5. - Nikcsike)
2012. máj. 29. 22:08
Nehéz ügy...a lányom most nagycsoportos,tehát 3 éve jár oviba(1x költözés miatt ovit is váltottunk.Kb fél éve,hogy úgy megyünk oviba,hogy nem sír,előtte végig sírt,már volt,hogy este is...aztán ebédutános lett,és szép lassan abbamaradt a sírás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook