Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alacsony kalória tartalmú receptek fórum

Alacsony kalória tartalmú receptek (beszélgetős fórum)


1 2
39. ecus
2012. jún. 11. 13:33

Tojásfehérje pörkölt



előkészület: 10 perc

főzés: 20 perc

hozzávalók 4 főre

470 g főtt tojásfehérje (15 db pici tojás)

1 db egész tojás

1 db vöröshagyma

1 db paprika

1 db paradicsom

ételízesítő

őrölt feketebors

édes-nemes fűszerpaprika

erőspista

babérlevél

őrölt fűszerkömény

kevés olívaolaj


elkészítés

A hagymát aprítsuk fel, és olajon pirítsuk meg.

Tűzről levéve adjuk hozzá a fűszereket.

Öntsük fel kevés vízzel.

Tegyük vissza a tűzre, és adjuk hozzá a paradicsomot és a paprikát. Forraljuk össze.

Rakjuk bele a tojásfehérjét. Ha szükséges öntsük fel egy kevés vízzel. Főzzük meg.

Keverjük bele az egész tojást, és főzzük még 5 percig.

38. ecus
2012. jún. 11. 13:29

Sonkás kelbimbófőzelék


hozzávalók 4 főre

50 dkg kelbimbó

1 db kisebb póréhagyma

2 dkg vaj vagy margarin

1 ek liszt

1 dl tejföl

10 dkg főtt sonka

10 dkg reszelt sajt

bors

szerecsendió


elkészítés

A kelbimbót fél liter enyhén sós vízben 15 percig főzzük.

Ha puha, lecsepegtetjük, a főzővizet félre tesszük.

A pórét vékony karikára vágjuk.

A vajon a pórét megfuttatjuk, megszórjuk a liszttel, felengedjük a kelbimbó főzővizével.

Belekeverjük a tejfölt, őrölt borssal, szerecsendióval fűszerezzük.

Hozzá adjuk a kockára vágott sonkát, reszelt sajtot. Összeforraljuk.

Végül belekeverjük óvatosan a kelbimbót.

37. ecus
2012. jún. 11. 13:23

Na bocsi most én is írok párat

Párolt zöldségtál olaszosan fűszerezve


0,5 kg mexikói zöldségkeverék (kukorica, zöldborsó, zöldbab, répa, kaliforniai paprika kockára vágva)

2 db szép szál újhagyma

2 dl tejföl vagy natúr joghurt

1 ek ketchup

2 tk mustár

1 késhegynyi őrölt tárkony

1 púpozott mk őrölt oregánó

1 púpos mk őrölt bazsalikom

1 tk só

1 csipetnyi cukor

elkészítés

Veszünk egy tiszta wokot.

Beleöntjük a zöldségkeveréket és a hozzávalókat (kivéve a hagymát, joghurtot, ketchupot, mustárt).

15 percig pároljuk nagy lángon folyamatos keverés közben.

Utána belekarikázzuk a hagymát, majd még 10 percig pároljuk.

Beletesszük a maradék hozzávalókat is (a levéhez valókat), majd 5 percig rotyogtatjuk fedő alatt, közepes lángon.

Kenyérrel vagy önmagában tálaljuk.

36. anni?
2012. máj. 30. 19:04

Zöldséges csirkeragu


Hozzávalók 4 személyre


2 csirkemellfilé


1 vöröshagyma


mélyhűtött zöldségkeverék


1,5 dl zöldség-alaplé


2 gerezd fokhagyma


2 teáskanál olaj


1 kávéskanál pirospaprika


tengeri só


frissen őrölt bors


őrölt szerecsendió


A csirkemelleket vékony csíkokra vágom, és egy teáskanál olajon megpirítom. A vöröshagymát nyolcadolom, és a másik teáskanál olajon azt is megpirítom. Megszórom egy kávéskanál pirospaprikával, és ráöntöm a csirkehúsra. Jól összeforgatom, sóval, borssal, szerecsendióval megfűszerezem, és 1,5 dl zöldség-alaplével felöntöm. Mivel a csirkemell gyorsan elkészül, a zöldségkeveréket is rögtön belezúdítom. Kb. 20 perc alatt a hús és a zöldség is készre párolódik.

35. Zelma68 (válaszként erre: 32. - Anni?)
2012. máj. 30. 17:14

Nagyon jó recepteket hoztál :) Ahogy módomban áll, kipróbálok párat.

Ritkán csinálok diétás kaját, inkább keveset eszem a hagyományosból, mert a családom válogatós.

34. anni? (válaszként erre: 33. - Ecus)
2012. máj. 30. 16:51
És a tieid?? Én kíváncsi vagyok rájuk nagyon :)
33. ecus (válaszként erre: 32. - Anni?)
2012. máj. 30. 16:22
Te asztán vágod ám a recepteket :-))))
32. anni?
2012. máj. 30. 16:09
Mégvalaki?
31. anni?
2012. máj. 30. 16:05

Fasírt másképp (1)

1 adaghoz 10 dkg sovány husi, 1 ek sovány túró, fokhagyma, só, bors. Összekevered, félujjnyi vastag pogácsákat olívaolajon megsütöd.

30. anni?
2012. máj. 30. 16:00

Tandoori csirke(4 személyre)**


15-20 dkg csirkemell bőr nélkül,2,5 dl joghurt,1 gerezd fokhagyma,1,5 evk Tandoori fűszerkeverék (sáfrány,őrölt coriander őrölt római kömény,gyömbér,fokhagyma,cayenne bors keveréke)

Metsszük be a csirkehúst ,keverjük össze a joghurtot a fűszerkeverékkel és dörzsöljük be a nyílásokba .A maradék joghurtmártásba zúzzuk bele a fokhagymát és kenjük be vele a húst.Tegyük mély tálba ,4 órára hűtsük be .Időnként fordítgassuk.Elmelegített grillsütőbe kb 25 percig süssük.Kenegessük a mártással hogy nehogy kiszáradjon vagy megégjen.Zöldsalátával kínáljuk.

29. anni?
2012. máj. 30. 15:53
A húst vékony szeletekre kiverjük, sóval, borssal fűszerezzük, és mindkét oldalát megpirítjuk. A burgonyát megtisztítjuk, karikákra vágjuk, és 7-8 percig sós vízben előfőzzük. Egy sütőlemezt kifújuk olajsprayvel vagy 1 ek. olajjal megkenjük. Az aljára lerakjuk a burgonyát, rá a póré, paradicsom, paprika, gomba, a tetejére a csirkemell. (ízlés szerint sóval, borssal fűszerezzük) Közepesen meleg, előmelegített sütőben megsütjük. (kb. 20 perc )
28. anni?
2012. máj. 30. 15:52

Gombás csirkemell


A csirkemelleket vékony csíkokra vágjuk, forró serpenyőben (olívaolajon vagy teflonserpenyőben) átforgatjuk és hozzáadjuk az apró kockákra vágott vöröshagymát. Néhány percig együtt pároljuk, majd hozzátesszük a megtisztított, felszeletelt gombát, a zöldborsót és kevés vizet aláöntve, fedő alatt puhára pároljuk. Sóval, pirospaprikával és apróra vágott petrezselyemmel ízesítve tálaljuk. Ízlés szerint elkészíthető külön-külön gombával és zöldborsóval, illetve más zöldségekkel is.

27. ecus (válaszként erre: 23. - Zelma68)
2012. máj. 30. 13:27
Örülök neki,hogy tetszik
26. Zelma68 (válaszként erre: 25. - Ecus)
2012. máj. 30. 13:10
Csak csipkelődik...:) Lehet savanyú a szőlő? :))
25. ecus (válaszként erre: 21. - Mr.President)
2012. máj. 30. 13:08
Te nem tudod mit beszélsz??????????????Talán a férjemet kéne megkérdezni,hogy milyen élete van mellettem szerintem pofára esnél az tuti :-)))))
24. ecus (válaszként erre: 19. - Anni?)
2012. máj. 30. 13:05
Ez nagyon jól hangzik köszi a receptet :-)
23. Zelma68 (válaszként erre: 21. - Mr.President)
2012. máj. 30. 12:28
:))))))) Ez nagyon tetszik :)
2012. máj. 29. 23:05
Mielőtt beleköTSZ, elírtam:)
21. Mr.President (válaszként erre: 18. - Ecus)
2012. máj. 29. 22:58

Nem is értem mi bajod volt a receptemmel. Még ha azt írtam volna csülökpörkölt.

Kevesebb ecet kellene Ecus és több méz, hidd el, kevesebbet kötöszködnél. Nem irígylem a férjed, kemény próbatétel lehet nap mint nap megvívni a háborút.

20. anni? (válaszként erre: 19. - Anni?)
2012. máj. 29. 22:45

Bocs

joghurtos csirkemell

19. anni?
2012. máj. 29. 22:45

Citromlé 15.00

Csirkemell filé 500.00 g.

Joghurt 0% 600.00 g.


A joghurtot a citromlével, az édesítőszerrel (kb. 1 kiskanál cukor erejének megfelelő mennyiség), a curry-vel, a sóval és őrölt borssal elkeverjük. A csirkemellfiléből szép nagy szeleteket formálunk (enyhén kiverjük; 4 szelet húst kapjunk) és a fűszeres joghurtban jó alaposan megforgatjuk. A hússzeleteket tűzálló tálba szorosan egymás mellé fektetjük, ráöntjük a maradék joghurtot, és egy éjszakán át hűvös helyen érleljük. A hűtőből kivéve előmelegített sütőbe tesszük, és 200 fokon 15-20 perc alatt puhára pároljuk, majd további 5-10 percig pirítjuk.

18. ecus (válaszként erre: 17. - Mr.President)
2012. máj. 29. 22:32
Én meg azt remélem hogy találsz olyan fórum témát ahol kamatoztathatod a rettentő nagy és humoros írásaidat :-P
17. Mr.President (válaszként erre: 4. - Ecus)
2012. máj. 29. 22:28

Látom nem vagy épp vicces kedvedbe.

Bocsánat,ha megbántott eme kemény írás, remélem a fogyókúra nem megy a humorérzéked rovására:D

16. ecus (válaszként erre: 15. - Tixtina)
2012. máj. 29. 22:19

Én már benne vagyok nem rosz úgyérzem talán ez a legmegfelelöbb fogyi módszer


Hajrráá szurkolok

15. tixtina (válaszként erre: 14. - Ecus)
2012. máj. 29. 22:14

Igen,régi kiadás-onnan jutott eszembe,hogy épp a napokban akadt a kezembe.

Most olvasgattam a recepteket,a héten belevágok újra.

Aztán majd meglátjuk:DDD

14. ecus (válaszként erre: 12. - Tixtina)
2012. máj. 29. 22:12
Gratulálok akkor régi könyv lehet ha csak ilyen helyeken lehet kapni
13. anni? (válaszként erre: 10. - Nadáné)
2012. máj. 29. 22:11
Igen igazad van :) de nekem annyi kell meg az túl híg úgy az én ízlésemnek. Próbáltam már magával is sűríteni, de így finomabb.
2012. máj. 29. 22:10

Szerintem próbáld meg beszerezni a Karcsúság titka című könyvet-csak antikváriumban kapható,én itt találtam az aprón-nagyon jó receptek vannak benne,és heti étrendek is,vagy 30 féle diéta típus.

20 éve,70-ről 50-re fogytam a segítségével.

11. anni?
2012. máj. 29. 22:09
Nem nem szoktam. Úgy is finom, én szeretem. A férjem szerint "furi" de ő nem diétázik:)
2012. máj. 29. 22:09

Hmm ezek a receptek engem is érdekelnek! :)

És ha nem zabpehelyliszttel sűríted, hanem kiveszel a fazékból némi "főzeléket", azt összeturmixolod...és azzal. Elvileg még kalóriaszegényebb. ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook