Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meforal szedése fórum

Meforal szedése (beszélgetős fórum)


14. Aranka4911 (válaszként erre: 13. - Bcicus)
2023. aug. 21. 16:58
Hozzászoktatás miatt a meforalt szabad felezni ? esetleg negyedelni?
13. Bcicus (válaszként erre: 12. - 0ce3aa1a07)
2012. jún. 3. 13:12

Tejet csak tízóraira szabad inni 2 dl-t.

Napi 5ször kell enni. Ha fogynod kell akkor napi 160g ch-t reggel 7 körül kell először enni, Az étkezések nagy részében lassú ch-t szabad enni. Gyümit csak keveset és uzyira, cukor sé fehérliszt teljesen tilos.

2012. jún. 3. 06:51

És hogy diétáztok, mi az amit lehet, és mi az amit nem ennünk?

Én mielőtt megkaptam a bogyót, már eldöntöttem, hogy fogyózom, így nagyon kevés kenyeret, édességet eszem, de pl. a tejet szeretném inni, és talán azt sem nagyon lehet?

11. Bcicus (válaszként erre: 8. - 0ce3aa1a07)
2012. máj. 30. 22:48
Merckformint valszeg életed végéig szedni kell ez nem rongál. De a clostyt egyenlőre hagyjad.
10. Bcicus (válaszként erre: 7. - Nyusz84)
2012. máj. 30. 22:48

Nem a testsúly a legfontosabb hanem az állapot. napi 1*500 senkinek nem elég.

Diétát szigorúan kell tartani anélkül semmi értelme a gyógyszernek.

2012. máj. 30. 21:10
Szerintem a testsúly biztos, hogy befolyásolja az általa felírt adagot, hiszen fogyást okoz a bogyó. Mondjuk rám is fért a fogyás.
2012. máj. 30. 21:08

Sziasztok!

Pedig elég nagy szaktekintélynek örvendő orvoshoz járok, de elhihetitek mikor hazajöttem a gyógyszer kiváltása után, ledöbbentem, hogy milyen bogyót is kaptam, nem értettem az összefüggést az inzulin és a babakérdés között. Azóta persze utánaolvastam itt a neten, a hormoneredményeken, és a tegnap leírtakon kívül, pl. a nődokim sosem mondta, hogy ciszták lennének a petefészkemben. Vele is beszéltem erről, hogy az endok. mit írt fel, és ő is mondta, hogy szedni kell, akár a terhesség végéig. Nagyon remélem, hogy nem hiába "rongálom" vele a szervezetemet. + felírt még Clostilbegytet, be is szedtem, de pechemre pont antibiotikumos kezelésre szorultam, nagyon begyulladtak a manduláim. Nem valószínű, hogy a próbálkozásainknak eredménye lenne ebben a hónapban. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy újra visszamenjek hozzá, és hogy mit javasolna, mi legyen ezután. Nem szeretnék össze-vissza szedni mindenfélét. Nődokim annyit mondott, hogyha augusztusig nem kopogtat a gólya, akkor petevezeték átjárhatóságit kellene csinálni.

Én nagyon félek az ilyenektől, de már nagyon vágyom a babára. Most túlbillentem -sajnos- azon a ponton, hogy most görcsösen akarom.

2012. máj. 30. 13:00

Sziasztok!


Én napi 2X1000 szedek március óta, az elején hasmenésem volt, sőt most is ha kicsit meglódul a szénhidrát bevitelem.

Nekem nagyon magas volt a 120 perces inzulinom, 210.


A testsúly befolyásolja, hogy kinek mekkora adagot ír fel az orvos? Gondolom egy 50 kilósnak elég lehet napi 1X500 is, de egy 100 kilósnak ez az adag meg sem kottyan.


Ti mennyire drasztikusan tartjátok a diétát?

2012. máj. 29. 21:07
Én 3*1000et szedek egyébként mikor újra kezdtem szedni akkor volt hasmenésem egy ideig de elmúlt, van akinek hónapokig tart mire elmúlnak a mellékhatások.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2012. máj. 29. 20:54

Szia!


Szerintem szerezz be egy vércukormérőt, nehogy nagyon alacsony legyen a szinted.

tényleg nem értem az orvosodat, hogy vizsgálat nélkül felírta. :SS

2012. máj. 29. 20:52
Én napi 2x850 mg-ot szedtem, semmi bajom nem volt tőle. Nem is tudtam, hogy lehettek volna mellékhatások, illetve az egyetlen mellékhatásnak azt ismertem, hogy a női nemi hormonok működésére is serkentőleg hat, de az meg esetemben kívánt hatás volt.
2012. máj. 29. 20:48
Szia! Én több mint két évig szedtem napi kétszer ötszázat és elég volt. Hasmenés nem volt. Azóta már a második babát várom, szóval tényleg hat a gyógyszer, de azért egy inzulinterhelés nem ártana.
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - 0ce3aa1a07)
2012. máj. 29. 20:48
Ez nagyon kevés amit szedsz. A szervezeted megfogja szokni az adagot, de napi 3*500 minimum kell. Mondjuk azért érdekes, hogy inzulin és cukorterhelés nélkül felír ilyen gyógyszert.
2012. máj. 29. 20:46

Kedves Fórumozók!


Keresek olyan lányokat, akik hasonlóan hozzám PCO miatt meforalt szednek.

Nekem április elején írta fel az orvos, babát szeretnénk. Hormoneredmények, több a teszt.-om, enyhén szőrösödök, és vizsgálatkor a cicimből kevés váladék is jött. Inzulinterhelésre nem küldött el az endrokrinológus, felírta az 500 mg-os Meforalt, folyamatosan emelkedő adagban.

Nem is volt szerencsére mellékhatása, enyhe hasmenésen kívül, viszont mikor már a 1-1-1/2 szemnél tartottam, akkor sokszor gyengének éreztem magam, mondtam is a dokinak, aki közölte, hogy ő mondta, annyit szedjek, amitől jól érzem magam. Kérdem én, honnan tudjam, hogy nekem mennyi az elég, mikor eddig bogyó nélkül is megvoltam, csak ugye a baba nem akar érkezni.

Mostani adagom 1-1/2-1/2 szem, emellett nagyon ritkán van hasmenésem, viszont vécézés után, citromsárga színű a papír (bocsi, hogy így írom, de biztos értitek :-) ) ez azt jelentheti, hogy mégis sok ez az adag, és ha hasmenést nem is okoz, de azért mégsem jó? Remélem tudunk majd tapasztalatot cserélni.

Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook