Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallás javítása - Tud valaki segíteni? fórum

Adóbevallás javítása - Tud valaki segíteni? (beszélgetős fórum)

2013. máj. 16. 07:01
Tudna nekem is segiteni valaki,a feleségem könyvelője ,beirta a családi kedvezményt a feleségem adóbevalásába.Nem kellett volna ,mert az nálam szerepel.A feleségemét már beküldtük,az enyém még nem,viszont egész évben nálam szerepelt minden.Valahogy lehet javitani beküldött adóbevallást?
2012. máj. 29. 23:39
Szerintem az adóbevallásnál nem elég, ha javítod és ott aláírod. Legjobb, ha még egyet kitöltesz!
2012. máj. 29. 23:36
Hibajavítózni tuti nem lehet!!
2012. máj. 29. 23:23

Segítség! Még egy kérdés...

Elírtam valamit a bevallásban (nincs több papírom :S ), áthúzzam és javítsam (plusz aláírás) vagy szereznem kell új papírt? Gondolom hibajavítózni hivatalos iratban nem szabad.

2012. máj. 29. 11:40
Mi bemnetük az apeh-hoz és ott segítettek kitőlteni. Mi úgy kaptuk, hogy nem vették figyelembe a családi kedvezményt így 175000-et kellett volna befizetnünk. Az a biztos, ha bementek, szerintem rajtuk kívül, nem igazán ért hozzá senki.
2012. máj. 29. 09:28

Köszi a válaszokat!

Amilyen bénák vagyunk elküldtük a bevallás mindkét példányát, szóval nem tudom átmásolgatni. :S Na majd megpróbálkozom egyedül. :)

4. Ficánka5 (válaszként erre: 3. - Ficánka5)
2012. máj. 29. 01:07
javít:nincs képben előttem
3. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Liza13)
2012. máj. 29. 01:06

Ki kell töltened újra a bevallást, mintha most adnád be először és az értesítő levél hivatkozási számát be kell írnod a főlap tetején lévő erre a célra kijelölt rovatokba. Most képben előttem, hogy pontosan mi a neve,(bocsika!) de elég egyértelmű.


Közép tájon is vannak kockák a javításra vonatkozóan, de oda semmit nem kell beikszelni. Az csak arra az esetre érvényes, ha Te saját magad jössz rá a hibára és ezért javítasz. Tehát felszólítás esetén oda nem kell X-t tenni.

2. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Liza13)
2012. máj. 29. 00:22
Nem kellett még javítanom, és nem is vagyok szakmabeli, de úgy gondolom, ha újra kitöltesz minden sort, amit kell, abból nem lehet gond. Ellenkező esetben igen! További szép estét: Bea
2012. máj. 29. 00:15

Kihagytuk "az összevont adóalapot csökkentő családi kedvezmény összege" sort, így levelet kaptunk, hogy javítanunk kell az adóbevallást.

Újra ki kell tölteni az egészet, vagy elég, ha a kapott lapon kitöltöm azt az egy sort, és azt küldöm vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook