Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 éves lányomat többször visszatérő húgyúti fertőzés kínozza, csomó vizsgálat után urológushoz érdemes elvinnem? fórum

8 éves lányomat többször visszatérő húgyúti fertőzés kínozza, csomó vizsgálat után urológushoz érdemes elvinnem? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. nvlivi (válaszként erre: 41. - Izaanyu)
2012. júl. 27. 15:32

Szia!Megvolt a kontroll,folytatni kell a kezelést,mert még nem teljesen gyógyult,de visszavinni csak akkor kell,ha nem gyógyul meg teljesen,vagy kiújul.Meglátjuk.Nagyon bízom benne,mert a kislányom nagyon el van keseredve.A vizsgálatok,az orvostól orvosig futkozás felzaklatják.Hétfőn éppen wc-zés után mosdattam,amikor megkérdezte,hogy én így is szeretem-e,meg hogy ő miért született ilyen balféknek,hogy állandóan beteg.Szerinted?Ez nem az első alkalom,volt,hogy együtt sírtunk,mert hát mit mondhatna erre egy anya?!Megviseli lelkileg,hogy folyton a lába között kotorásznak idegenek,meg még én is (amikor kezelem).Nem is csodálkozom,hiszen én se galoppozok önként a nőgyógyászhoz havonta.Meg szerintem senki.

Szóval itt tartunk,tömöm bele a tőzegáfonyát,és bízom a happy end-ben.

2012. júl. 21. 21:34

Szerintem megnyugodhatsz, visszaolvasva a történeted látom, hogy ultrahang már volt, és az a vesében és hólyagban minden elváltozást kimutatott volna. A vezetékek nem igazán vizsgálhatóak uh-val, de ott ritka, hogy gyereknél elváltozás legyen.

Ne félj, nem lesz semmi baj, kinövi a gyerek, nekünk 10 éves koráig 2 hetente volt vizeletvizsgálat és a leletek 90% mutatott hol kisebb, hol nagyobb gyulladást. Ja és a sózásról azért írtam, mert évente 1-2-szer volt a lányomnak gyors lefolyású virusos megbetegedése( független ettől amiről beszélünk), ami lázzal, hasmenéssel járt. Az én lányom az orvos szerint ilyenkor mindig kiszáradt, és azt tanácsolta, ne csak itassam, adjak neki mellé valami sósat is, mert a só köti meg a vizet, anélkül csak kipisili, aztán mehetünk a kórházba infúzióra. Na én jól meg is etettem ilyenkor mindig csipsszel meg sós ropival és mindig egy vesegyulladás lett a következménye, a vizeletvizsgálat pedig oxalátköveket mutatott ki, és mondta nekem a laboránsnő, hogy ezek borzasztó éles kis valamik, ne csodálkozzak, hogy gyulladás is van. Szóval erre sem árt figyelni!

40. nvlivi (válaszként erre: 38. - Izaanyu)
2012. júl. 20. 19:19
Szia!Megvolt a vizsgálat,kicsit csalódtam,megmondom őszintén.Ez a doktornő is javarészt azzal volt elfoglalva,hogy hogyan törli ki,hány naponta kakil,meg ilyenek.Szóval a higiéniára ment rá,és érzékeny a gyerek a felszálló fertőzésekre.Ne vigyem strandra,intim lemosóval mosakodjon minden wc-zés után,szedjen tőzegáfonyát,külön törölközőt használjon csak oda,és kakiljon minden nap.Nagyjából ennyi.Ja,és mellesleg megint gyulladt neki,csak még nem érte el a húgyhólyagot.Kapott rá kenőcsöt,hétfőn ellenőrzésre viszem.Én mondjuk hiányoltam a szervi okokat kizáró vizsgálatokat,de bízom benne,hogy érti a doktornő a dolgát,elvégre elég neves szakamber.Meglátjuk.
39. nvlivi (válaszként erre: 38. - Izaanyu)
2012. júl. 10. 17:09
Mindenképpen!
38. izaanyu (válaszként erre: 37. - Nvlivi)
2012. júl. 8. 22:32
Írd meg majd, mit mond az orvos! Figyelem a kérdést!
37. nvlivi
2012. júl. 5. 18:22
Júl. 18.-án megyünk a nefrológushoz.
36. nvlivi
2012. jún. 23. 17:39
Szia!Köszi,hogy írtál!Mi is ilyenre gyanakszunk,meg szerintem a dokinő is,ezért a nefrológus javaslat.Rákérdezek erre a gyógyszerre,még nem hallottam róla,azt hiszem.Télen rövid nadrágot szoktam a naci alá húzatni vele,de volt,hogy hosszút,y ült egész nap az iskolapadban.Nem szégyen a kényszer.Meg nagywc után mindig mosakszik az e.coli miatt.Sok mindenen keresztülment már,de remélem,hamarosan vége lesz,kiderül,mi okozza a bajokat.Köszi a tanácsokat!
2012. jún. 22. 19:05
Nekünk az UROVAXOM segitett. Kérdezz rá az orvosnál. A gyerekemnek olyan fejlődési rendellenessége volt, hogy az egyik veséjénél nem zárt megfelelően az a valami, aminek meg kellett volna akadályoznia, hogy a vizelet visszafolyjon a vezetékből a vesébe. Ez vizeletpangást okozott, az pedig egy állandó gyulladásos állapotot. Az nefrológus megmondta, a gyerekek nagy része kinövi, addig is a hangsúly a megelőzésen van. Tehát rengeteg folyadék, kevés só,mivel az felmarja a húgyutakat, ami újra fertőzésre hajlamosít, vigyázni a felfázással,komolyan, ne szégyellj télen két bugyit adni rá, vagy betenni neki egy tisztasági betétet. Ezenkivül volt B2-vitamin, időnként Canephron cseppek, ami egy teljesen ártalmatlan gyógynövényes készitmény, és csak láznál antibiotikum. Ja és gyakran mosdatni semleges szappanokkal.
34. nvlivi
2012. jún. 22. 17:30
Sziasztok!Kényszerből gyerekorvost váltottunk,de lehet,hogy jobban járunk,mert eleve másként áll a dologhoz.Kapásból azt mondta,hogy ne vigyem urológushoz,hanem nephrológushoz inkább.Harmadikán megyünk az új doktornőhöz státuszvizsgálatra,akkor megbeszéljük a részleteket.
33. nvlivi (válaszként erre: 32. - Mkjudit)
2012. jún. 9. 18:33
Szia!Valóban legalább 10 féle antibiotikum van,ami hatásos ellene.Közülük 3-4-et már használtunk.Hatnak is,de látod nem örökös.A tőzegáfonyát teában kapja egyelőre,mert suli után viszem urológushoz,és nem akarom,hogy esetleg elfedjen valami tünetet a kapszula.De a vizsgálat után rögtön kapni fogja.Köszi,hogy írtál!
2012. jún. 9. 07:20
Én 1 éven keresztül küszködtem ezzel a problémával. 3 hetente szedettek be velem olyan antibiotikumokat, aminek elvileg a tenyésztés szerint hatásosnak kellett volna lennie. Szintén e.coli baktériumot találtak nálam is. A fájdalom mindig visszatért. Urológus is kivizsgált, semmit nem talált. A nőgyógyászom javasolta a CRAN-C tőzegáfonyát ( 1 kapszulában 400 mg hatóanyag van). Ettől gyógyultam ki belőle. A kisfiam is amikor felfázott ezt adtam neki, gyógyszer nem kellett. Próbáld ki. Remélem mielőbb meggyógyul,mert ettől iszonyatosan lehet szenvedni.
31. nvlivi (válaszként erre: 30. - Zsanci79)
2012. jún. 8. 18:27
Hát igen,már leírtam,mi a helyzet a törléssel,úgyhogy ez kilőve.Meggyőződésem egyébként,hogy anno az oviban kapta fel a wc-ről.És ezzel nem a takarítás milyenségére gondolok,egyszerűen kivitelezhetetlen minden wc-használat után takarítani.Szerintem elég,ha egy kisgyerek dolga végeztével véletlenül az ülőkére hijítja a papírt,aztán onnan beelelöki a helyére.Ezután jön a következő,ráül,és máris így járt.Ez persze csak találgatás,az okok keresése.Nem tudom,de bárcsak nekem fájna helyette,amikor előjön neki!Most egyébként megint tünetmentes,10 napos antibiotikum után.Kérdés,meddig.
30. zsanci79 (válaszként erre: 28. - Nvlivi)
2012. jún. 7. 20:39

Az e.coli roppant alattomos, s azért írtam az egyik hozzászólónak, hogy baromság amit írt, mert nagyon sokan boldogak lennének ha egy popsitörléssel orvosolható lenne a probléma, de ez rég nem arról szól....

Én is kaptam antibotikumot, ami az e.colira hat (habár nekem az volt a papíron, hogy minden antibiotikumra reagál) de nem ért semmit....

Mivel én felnőtt nő vagyok, nekem mástól alakult ki, nem mint felfázás, de engem rendbetett ez a kapszula. Ha azt veszed nem drága. 60 szem, 4700 Ft. Én az első hónapban szedtem napi két szemet, utána már csak egyet. De kellett egy jó pár hónapot szedni a hatáshoz. És a kislánynak sincs baja azóta. Ártani nem árt. Tudom, sok mindent kipróbált már az ember, mindenkinek más jön be....a D-mannóz is jó, csak nekem nagyon drága volt a kúrához, így egy doboz után abba is hagytam. De tényleg sok jót zengenek róla fórumokon.

29. nvlivi (válaszként erre: 26. - Kriszta71)
2012. jún. 7. 17:46
Na erről még nem hallottam.Köszi az ötletet,jegyzetelek!
28. nvlivi (válaszként erre: 27. - Zsanci79)
2012. jún. 7. 17:44
Igazad lehet.Csak azt nem értem,hogy ezt a szemét e.colit soha nem lehet kiirtani?Ha egyszer bekerült,az örökre ott marad,és ha fennáll bizonyos tényező(pl.felfázás),akkor máris felüti a fejét?Mit neki a csomó antibiotikum meg miegymás?Már csak egy hét suli,aztán talán már beljebb leszünk.Addig is hajrá tőzegáfonya!
27. zsanci79 (válaszként erre: 24. - Nvlivi)
2012. jún. 6. 21:07
A tea nem sokat ér. Nincs meg a megfelelő mennyiségű PAC (proantocyanidin) tartalma, ami megakadályozza az ecoli baci megtelepedését a húgyutak falán.
2012. jún. 6. 20:27
Nézzétek meg a D-mannóz port.Nekem segített.Ez egy olyan egyszerú cukor amit imádnak a colik és hozzákapcsolódnak és így kiürülnek a vizelettel.Nem olcsó,de szerintem nagyon hatásos.
25. nvlivi (válaszként erre: 21. - Virus2008)
2012. jún. 6. 18:50
Jaj bocs,úgy belemelegedtem,hogy egybe írtam mindent!A tőzegáfonyás részt zsanci79-nek szántam!
24. nvlivi (válaszként erre: 21. - Virus2008)
2012. jún. 6. 18:48
Igen,ezt is elmondták minden alkalommal,hogy így meg úgy törölje.És minden alkalommal ugyanazt válaszoltam:sajnos még mindig én törlöm a fenekét,a mai napig nem hajlandó magának.Ez van.Ha pedig én sem tudok rendesen feneket törölni,akkor már magamat is megbetegítettem volna,nem igaz?Végigagyaltam már szinte az összes lehetőséget.Suli után megyünk urológushoz,ha az sem segít,megyünk nephrológushoz.Ja,tőzegáfonya teát iszik.És köszi az ötletet,rákeresek a neten!
2012. jún. 6. 13:21

Az én ismeretségi körömben van egy kislány, aki 3 éves kora óta szenvedett vele. Ők is megjártak mindent (mindíg e.coli volt, ami egy roppant makacs baci) és az urológus!!! javasolta a kislánynak a tőzegáfonya kapszulát. A Supherb BioCran C kapszulát szedi, és azóta semmi baja a kicsinek.

megjegyzem én is szedtem a kapszulát, mert nekem is volt hasonló bajom, és ez rendbetett! Igaz, hogy fél évig szedtem. Olvass utána a neten, ha gondolod.

Ez jól összefoglalja

[link]

22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Virus2008)
2012. jún. 6. 13:08
Ez baromság, már bocs!!!
21. virus2008 (válaszként erre: 16. - Nvlivi)
2012. jún. 6. 12:56

Hát ha E.colit mutattak ki az higiéniai problémára utal.


Szerintem is az a baj, hogy rossz irányba törli a törölnivalót.Ennyi.Beszélnetek kell erről.

2012. jún. 6. 12:42
8 évesen????
2012. jún. 6. 12:41
tanítónő vagyok és látom a gyerekeket öltözni, tényleg sok kislány hord tangát
18. nvlivi
2012. jún. 4. 17:22
Szerencsére a tanga iránt még nem érdeklődik,ez egyelőre az én kiváltságom. :)Sőt,eszembe sem jutott,hogy ekkorák már azt hordanak,ezért nem értettem a dolgot!
17. farkasfalka (válaszként erre: 13. - Nvlivi)
2012. jún. 4. 17:13
Csak azért, mert sok kislány már egész korán tangát hord, divatból és ez sok bajnak okozója lehet..
16. nvlivi (válaszként erre: 14. - Ata06)
2012. máj. 31. 17:50

Szia!

Igen,tenyésztés is volt,amennyiben a vizelet leoltás ezt jelenti.Összvizelet (napi)is volt.Mindig csak a gyulladást mutatják ki,de hogy mi és hol,azt nem.Meg az e.colit már másodszor másfél éven belül.Még két hét suli,aztán nekivágunk,bár itt helyben nem sok jóra számítok.Köszi,hogy írál!

2012. máj. 31. 09:22
NEKEM IS PONT ILYEN PROBLÉMÁM VAN 8 ÉVES KISLÁNYOMAL ,MI IS MÁR VÉRVÉTELEN VIZELETVIZSGÁLATOKAN ÁTESTÜNK.ÉS SEMIT NEM TUDNAK MONDANI AZ ORVOSOK.IGAZ HOGY KÖVÉR ,ÉS A MI HÁZIORVOSUNK AZT MONDJA TALÁN EZ LEHET A PROBLÉMA HOGY NEM TUD UGYMOND SZELŐZNI MEGFELELŐEN MERT NEKUNK MÉG PIROS IS A KISNUNIJA KÖRÜL KAMILA TEÁT ITATOM VELE ÉS ABBA FÜRDETEM IS.SZÓVAL ÉN SE TUDOM HOVÁ FORDULHATOK MÉG VELE ?
14. Ata06
2012. máj. 30. 20:38

Ha ennyi mindent csináltak már, akkor egy marad a szakorvos. Mindenképpen meg kéne neki mutatni!

Vizelet tenyésztés is csináltak? Vagy csak a hüvely kenetet nézték meg? Mert ha nem azt az antibiotikumot adják, amelyikre elpusztul a baci, akkor csak elalszik és utána újra visszatérnek a tünetek! Az urológus valószínű ezzel fogja kezdeni! Szegény kicsike! :( Biztos elege lehet már!

13. nvlivi
2012. máj. 30. 17:14
Köszi a tanácsokat!Vér,vizelet, leoltás,hüvelykenet,gyerek szakorvos,gyereknőgyógyász,UH,minden eddigi lehetséges vizsgálat megvolt.Miért gondolják egyesek,hogy nem szaladgáltam vele orvostól orvosig?És hogy jön ide a tanga?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook