Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőre készülünk! Mennyivel előtte érdemes elkezdeni szervezni, hogy ne legyen belőle kapkodás? fórum

Esküvőre készülünk! Mennyivel előtte érdemes elkezdeni szervezni, hogy ne legyen belőle kapkodás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. máj. 31. 09:55
Sziasztok. Én kb. egy évvel előre kezdtem telefonálgatni és bizony a zenekar meg a vőfély már épphogy belefért. Eléggé be voltak táblázva. A többi dologgal valóban lehet várni, de az időpontos dolgokat érdemes előre legalább ceruzával beíratni.
2012. máj. 30. 17:30
minimum fél év de inkább 1
2012. máj. 30. 16:59
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását! Sokat segítettetek!!!! Köszönöm! :)
28. sz.kitti. (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. máj. 30. 16:58
Gratulálok! Sok boldogságot Nektek!!! :)
27. Kata 1977 (válaszként erre: 23. - Ancsa 37)
2012. máj. 30. 13:59

Ezek szerint nektek is a Mátyás templomban volt az egyházi esküvőtök??

Az is buli volt,nagyon jópofa,vagány papunk volt,imádtam.

Én is nagyon bírtam ahogy a sok külföldi éljenzett,tapsolt,gratulált,és ezt pont nem fényképezte le a fotós:-(

De az emlékünkbe ugyan olyan erősen él, pedig már 8 éve volt.

26. Kata 1977 (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. máj. 30. 13:56
De jó,nagyon sok boldogságot kívánok!!!
25. da33d8ee16 (válaszként erre: 24. - Be749d73f9)
2012. máj. 30. 12:30
Köszönöm szépen ;)
24. be749d73f9 (válaszként erre: 19. - Da33d8ee16)
2012. máj. 30. 02:12
Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!! :)
2012. máj. 28. 21:19

Amit tudtunk, mi is magunk készítettünk: meghívó, ültetőkártyák. 60-an voltunk, nem zenekart hívtunk hanem egy DJ-t :) Az esküvői és a menyecskeruhámat egy ukrán hölgytől vettem-a kölcsönzési ár töredékért. És mivel megkíméltem, szinte árában el is tudtam adni később.


Gondolom étterembe mentek, kérj be minél több helyről árajánlatot, esküvős fórumokon is sok infót be lehet gyűjteni.


Viszont a profi fotósra nem sajnáltuk a pénzt, mi nem a mennyiségre hanem a minőségre törekedtünk. Egyszeri, megismételhetetlen ez a nap, ne maradjon le egyetlen fontos mozzanat sem.


Imádtam esküvő előtt a Várban fényképezkedni, a sok turista lelkesen kívánt sok boldogságot, a templomi képek sem homályosak-mert valljuk be, ahhoz hogy valaki egy félhomályos templomban szép és minőségi képet készítsen, profi felszerelés kell.

Nagyon szuper képeink lettek :)


Egy dolgot sajnálok, hogy nem kértük meg a rokonságágot az esküvő előtt, hogy ne fotózzanak, mert erre megvan a megfelelő ember. Egy csomó jó képbe belemászott egy-egy fényképező vendég, vagy azért nem sikerült a fotó, mert valaki vakuja belevillant.

2012. máj. 28. 17:36

Szia!


Először is gratulálok! :)

Mi annak idején augusztusban jegyeztük el egymást, novemberben jelentkeztünk be, április 4-re. Akkor kezdtem el szervezni a dolgokat. Szerencsére mindenről határozott elképzelésem volt, férjem meg mindent rám bízott. Először mindenről írtam listát, és az alapján haladtam.

Apránként intéztem a dolgokat, a meghívókat, ültetőkártyákat én terveztem, és készítettem, csak úgy, mint az asztaldíszeket.

Zenészt nem akartunk, mert csak egy ebédet terveztünk a szűk családdal (56 fő), az idő alatt a Whithin Temptation, és Loreena McKennit dalai mentek cd-ről, mindenki nagyszerűen érezte magát.

Valamint a szűkebb baráti körrel (kísérőkkel 18fő) volt egy hidegtálas vacsora, óriásit buliztunk, szintén zenész nélkül.

Fotósnak megkértem a nagybátyámat, és egy barátnőm párját, így az semmibe sem került, még is készült 1264 kép az eseményről.

Hallottam olyat is, hogy egyszerhasználatos fényképezőgépeket vett az ifjú pár, minden asztalon volt néhány, a vendégek fotózták egymást, a párt, a tortát, minden meg lett örökítve, nekik már csak elő kellett hívatni utána a képeket.

Én egyedül a ruhával voltam bajban, megvettük januárban, 2-3 héttel az esküvő előtt felpróbáltam, mert egy pesti barátnőm nagyon szeretett volna látni benne, és akkor elöntött a pánik, mert iszonyat mód kifogytam belőle. Nagymamámmal nézegettük, varrónőhöz is elvittük, aki színpadi, és táncos ruhákkal foglalkozik, mondta, hogy egy fűzős felsőből reménytelen vállalkozás igazán szépen bevenni 3-4 méretnyit... Végül egy barátnőmmel varrtuk az álomruhám a nappalinkban, a konyha asztalon esténként :D Édesanyám és Nagymamám könyörögtek, hogy menjünk át Romániába, ott olcsón tudunk új, és szép ruhát venni, de én már ragaszkodtam a készülőhöz, ők meg teljes pánikban voltak, hogy rossz lesz, viszont esküvő előtt másfél héttel már paráztam egy kicsit, de kész lett a ruha, és csodálatos volt!

Unokatestvérem felesége ugyan ezt a hibát követte el, hogy nagyon előre megvette a ruhát, szintén fűzős felsejűt, fogyott ős is, szintén akaratán kívül, és az esküvőn a násznép azon része, akik láttak, mind arról pusmogtak, hogy mennyire eláll mellben a ruhája, szegény meg húzogatta mindig :/

Szóval pl nekem elég volt 5 hónap és 2 nap, hogy mindent beszerezzek, megcsináljak, megszervezzek, és mai napig azt beszélik a családban, hogy nekünk volt a legjobb esküvőnk, pedig előtte, és utána is volt már jó pár :)

Sok sikert a szervezéshez, és nagyon sok boldogságot! :)

2012. máj. 28. 17:09

Nekem 3x kötötték be a fejem:-),de 1 év egyiknél sem kellet.

Pedig az egyiknél volt egyházi is,mindenhol ruha kölcsönzés,étterem,zenész,meghívók stb....


De ez ember függő is, van aki 2 évig szervezgeti és úgy jó neki,mert így érzi hogy minden oké lesz,más meg 1 hó alatt összedobja és ugyan olyan jól sikerül!!


Sok boldogságot!!!!

20. Rozyka2 (válaszként erre: 8. - Sz.kitti.)
2012. máj. 28. 16:40
Szerintem először a helyszínt, időpontot, zenekart kellene összeegyeztetni. Azátn jöhet az önkormányzati egyeztetés, meghívó, ruha.
19. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Sz.kitti.)
2012. máj. 28. 16:37

1 év... - először azt hittem, hogy dehogy, nekünk maximum másfél hónap, kellett az egy év. Mondjuk igyekeztem a tökéletességre!


A ruha is múlt héten lett készen, szombaton meg esküvő! :-)))

2012. máj. 28. 16:25
1 év
17. micsu
2012. máj. 28. 16:20
A miénket is 1 évvel előbb kezdtük szervezni és nyugis volt minden:-)
16. cimoka
2012. máj. 28. 16:12

Attól is függ, hol lesz az esküvő. Tesómáknak pl. 2013 júliusában lesz, az étterem, zenész, fotós, videós már két hónapja le van nekik foglalva. Ha a zenekart nem foglalták volna le még április elején, már nem lett volna szabad 7végéjük.


A mi esküvőnk októberben volt egy kisebb városban, ott pl nem kellett kapkodni az idpontokért, akkor már nincs esküvő-szezon.

2012. máj. 28. 16:10

attól függ, h mikor

- nyáron a legzsúfoltabb

- szombaton tartják majdnem mindig

- mik az elvárások (hány fő, hol, milyen körülmények között - szolgáltatók, stb.)

- mik a keretek (anyagi)


így egy júliusi közepi, szombati esküvőt, amit 200 főre akartok valami menő helyen 2 millió HUF-ból, mondjuk másfél-két évvel előtte el kell kezdeni szervezni.

ellenben egy februári, szerdai, 30 fős, tetszőleges költségű, szerény lagzit elég 1 hónappal előtte (ennyi a törvényben előírt minimum).

2012. máj. 28. 16:07
Én már 1 évvel előtte elkezdtem mindent, októberben lefoglaltam az éttermet és a ruhámat is júliusra :) Igaz ez mr 12 éve lesz lassan :) Attól is függ, hogy melyik hónapban szeretnétek és menynire lesz nagy felhajtás és hol szeretnétek tartani.
13. simple
2012. máj. 28. 15:57
Egy év.
12. nik84
2012. máj. 28. 15:45
Fél év! Legalábbis a zenészt, a helyet, meg a vőfélyt érdemes fél évvel előtte! a többi ráér!
11. sz.kitti. (válaszként erre: 10. - Zsian)
2012. máj. 28. 15:38
Hát ez nagyon jó! Én is gondolkodtam azon hogy a meghívókat saját kezüleg készítem. Sajnos nálunk minden olyan drága hogy csak na! :(
10. zsian
2012. máj. 28. 15:33
Szia! Az öcsém július közepén nősül, tavaly szeptemberben volt meg az eljegyzés. Azóta minden az esküvő körül forog. Pont most a hosszú hétvége alatt vitték a meghívókat. A leendő sógornőm nagyon kreatív, a meghívókat pl. saját kezüleg készítette, de van olyan, amiben rendezvény szervező segítségét kérték. A menyasszonyi,és menyecske ruhát ukrajnában vették meg, mert ott az itteni bérlés feléért már meg is lehet venni.
2012. máj. 28. 15:29
Nekünk 2 hónapba tellett, bár minket kicsit megsürgetett a picurkánk... :)) és igaz h csak 50-en voltunk, de sztem a szervezés ideje nem feltétlen létszámfüggő!!!
2012. máj. 28. 15:28
2013. aug-ra tervezzük, nem nagy lagzi max. 50fős csak a nagyon közeli rokonságot szeretnénk meghívni! Bajban vagyok, mert azt sem tudom, mivel kellene elkezdeni a szervezést! A gyűrűk már megvannak! :)))
7. erigan (válaszként erre: 1. - Sz.kitti.)
2012. máj. 28. 15:14

szia

attól függ milyen időpontra teszitek az esküvőt, ha tavasz végétől ősz elejéig akkor időben el kell kezdeni, mert elfogynak a jó helyek (min. fél év)

6. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - Sz.kitti.)
2012. máj. 28. 15:06
Nekünk 1,5 hónap elég volt.:) Szerintem anyagiak miatt szokták hamarabb elkezdeni.
2012. máj. 28. 15:05

Attól függ, hány vendégetek lesz, mekkora felhajtásra gondoltok.


Ha már tudjátok az esküvő időpontját a legfontosabb a helyszín, az étterem, a zenekark, fotós/videós kiválasztása. A felkapottabbakat, jobbakat sokan már másfél-egy évvel a tervezett esküvő előtt lefoglalják. Hogy szabadok legyenek a ti nagy napotokon, őket érdemes minél előbb lestoppolni :)


Ezekkel igyekezni kell, a többire elég fél év :)

2012. máj. 28. 14:58
Nekünk fél év bőven elegendő volt, de a nagy részét 2 hónap alatt csináltuk meg esküvő elött.
2012. máj. 28. 14:57
na, erre en is kivancsi lennek. nekem azt mondtak 1 evvel :S
2012. máj. 28. 14:57
Fél év :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook