Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párom babára vágyik fórum

Párom babára vágyik (beszélgetős fórum)


2012. júl. 7. 19:23
Szerintem is az a legjobb döntés amit te saját magad hozol meg. :)
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - Martin3)
2012. máj. 27. 07:25

Mi is gondolkodtunk azon, hogy kijövünk mindketten és dolgozunk, de párom egyáltalán nem tud nyelvet mivel általánosban 3 évet tanult csak, szakközépben meg 1-2 évet és egyáltalán nincs érzéke hozzá. Meg hogy öszinte legyek én itt kint nem tudnék élni ezeket az 1 hónapokat is nyögve töltöm pedig beszélem a nyelvet. De minden ismerősünk szinte már itt van kint és dolgozik szezonálisan, vidámparkban télen 6 hónapot a hegyekben egy étteremben stb. Anyám 10 évig járt ki, nővérem már 4 éve jár ki, és látom a hátúlütöjét nem csak a jobb fizetést..

Neked mi volt a problémád?

19. martin3 (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2012. máj. 26. 22:31

szia!

én a helyedben elmennék egy valóban jó nőgyógyászhoz, aki valóban el tudja mondani milyen kezeléssel mennyi idő alatt lehetsz terhes(mert mi is 6évig vártunk az elsőre. és így 28évesen szültem csak az elsőt), szerintem 25évesen még van 2-3 éved, ha most van jó munkád, akor hajrá odakint, helyetekben párodnak is szereznék ott kint munkát, 2év alatt 2-en annyit félre tudnátok tenni a kinti munkával, hogy idehaza utána tudtok venni egy kis házat, amit férjed mivel kőműves és asztalos "ingyen" helyrehoz, máris meg lenne oldva a problémátok, elköltözhetnétek, lenne a pénz a házra, nem kell hitel és még a gyereknevelésre is marad(de a helyedben simán szülnék ott kint, és maj hazajönnék, ha haza karatok jönni, ha a gyerek iskolás lesz, addig meg megtanul magyraul és egy nyelvet perfektül, eleve előnyben lesz a kortársaihoz képest...7-8 év alatt meg elég sok pénzt lehet már félretenni, ha ügyesek vagytok!

2012. máj. 26. 20:19
És én 25 vagyok nem 18 és nem azért akarok babát hogy bizonyitsam elég nagy vagyok már hozzá mint anno nővérem tette.
17. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - E57e061615)
2012. máj. 26. 20:18

Te totál félre értetted amit írtam. Nem egyáltalán nem várok el föleg tőled pozitiv vissza jelzést. Szüleim úgy nevelték unokaöcsém mint a saját fiúkat nem pedig mint egy unokát, aki x idöközönként ott van hanem mint a saját gyereküket mivel nővérem alig volt otthon mert pékségben dolgozott ahol 2 müszak volt.- innen jön a ne a nyakamra- téma

De én nem a nővérem vagyok aki másra hagyná a gyerekét.Ő egyedülálló volt kisgyerekkel, én nem vagyok egyedülálló sem még anya.

Igen egyenlöre nincs lehetöségünk elköltözni, de igy is úgy lakom otthon mintha albérletbe lennék, mert nem sima kis összegeket teszünk le az asztalra hanem annyit szinte mintha egy külön albérletbe lennék, az mellett meg befoghatom a szám.

Igen nem buliból mentem ki, hanem azért mert nincs más lehetőségem, és ahhoz hogy össze jöjjön az amit szeretnénk ahhoz hozzá kell tennem nekem is és 1 hónapokat kell lehúznom távol a páromtól.

16. e57e061615 (válaszként erre: 15. - E57e061615)
2012. máj. 26. 19:22

Meg a klassziukus kérdés, ha más is kútba ugrik, utána mész?


Értem, pozitív visszacsatolást vársz, de azért vegyük át a szemét valóságot.

Jelenleg nem tudtok önálló életet élni anyagi okok miatt, pedig gyerek nélkül is szeretnétek.

Jelenleg sem találsz munkát, pedig fiatalabb vagy, mint 4-5 év múlva lennél, amikor már kevésbé leszel a munkáltatónak kívánatos, plusz nehézség, hogy ahol megfelelnél, azt meg talán nem tudod elvállalni a gyerek miatt.

Most nem tudja a cég, hogy mikor tudsz újra menni, de bevált munkaerő vagy náluk, nyilván érdekük, hogy dolgozz. Ez a lehetőség örökre elvész, ha most gyereket vállalsz.


Nem tudom hol éltek, de falusi házakat nem beláthatatlan idők alatt meg lehet keresni jó fizetéssel, ha spórol az ember (feltételezem, hogy nem buliból mentél ki itthagyva a párod).


Kisebb szar lenne, hogy más nyakára szülsz, mint hogy nem lenne saját életetek.

15. e57e061615 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2012. máj. 26. 19:09
Amiért más is áthágta a szabályt, azért neked is szabad?
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - E57e061615)
2012. máj. 26. 18:57

Más nyakára úgy értsd- növérem 18 évesen szült, 3 év után elvált és hazaköltözött, mivel dolgoznia kellett, szinte én és szüleim neveltük unokaöcsém, sőt inkább én mivel anyám szintén külföldön dolgozott.

A ház hatalmas, 2 emelet, 5 szoba, konyha, fürdö stb. Hely lenne, igy is szinte magunkat tartjuk fent párommal mintha albérletben lennénk otthon.

13. e57e061615 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. máj. 26. 18:47
Szerintem nem kérdés. Más nyakára szülni Nem épp nemes dolog.
2012. máj. 26. 17:21

Okos nő vagy:-) tetszik.

Nem lesz itt semmi baj:-)

Hajrá.

2012. máj. 26. 17:05
hát figy..megvan a válasz...Kezd el szépen egészségügyileg feltúrbózni magad:), aztán időközben alakul minden...sztem nem fogsz túlzásokba esni, ne izgulj:), tök reálisan gondolkozol!7.5 év gyönyörűszép idő gratulálok:), elhiszem, hogy vágytok a babára, de pl. ha belevágtok egy házvásárlásba, majd meglátod tök jó élmény lesz együtt kitalálni és kialakitani az első közös kis otthonotokat, ahova nagyon jó érzés lesz hazavinni majd a kis trónörököst:)...és az csak a ti kis fészketek lesz, és senki nem fogja megkeseríteni az életeteket!
2012. máj. 26. 16:56

Nincs hitelünk és soha a büdös életbe nem vennék fel. Igy inkább arra gondoltunk hogy egy régi házat vennénk meg olcsóbban és úgy alakítanánk át ahogy nekünk jó, olcsóbb is mint új házat felhúzni.

Épp ezért vagyok bizonytalan hisz sose lesz igazán adott biztos idöpont egy babára. Hisz mint ahogy te is irod bármikor bármi megtörténhet, de túlzásba sem akarok esni az állandó aggódással és csak várni várni várni.

Elöször is fel kell keresnem egy endokrinológust, mivel a fö gond hogy a progim szinte majdnem egyenlö a 0-val. A nőgyógyászom 2 évvel ezelött nem mondott szinte semmit, csak annyit hogy hormonokra lesz szükségem mert jelenleg alig vagy egyáltalán nincs peteérésem, és amig nem akarok babát szedjek fgátlót hogy legalább a menzeszem rendszeres legyen.Hozzáteszem a nőgyógyászom a női -férfi meddőség szakorvosa.. és szinte több kérdéssel jöttem ki tőle mint amikor bementem.

Lassan 7, 5 éve vagyunk együtt párommal szóval tényleg vágyunk rá.

2012. máj. 26. 16:45

Szerintem felelőtlenség vkit arra biztatni, hogy persze nyugodtan vállajon babát, még akkor is ha nem biztos az anyagi helyzetük, mert "majd lesz vhogy"...

És ha mégsem lesz "vhogy"? Vagy ha pl. nem egy hanem kettő gyere születik???Vagy ha ne adj'Isten beteg lesz a baba???

Elliana...ne hallgass senkire, csak a saját megérzéseidre...és az írásodból arra következtetek, hogy még nem vagy annyira biztos ebben a dologban...ez egy életre szoló döntés...

Persze, sokan túlzásokba esnek, és azt hiszik, hogy saját lakás és autó és jól fizető munkahely nélkül nem szabad belevágni...

egy..a lakás leéghet, a kocsi összetörhet, és manapság már nincs olyan, hogy "biztos munkahely"...

De reálisan kell gondolkozni...én azt tanácsolom, hogy egy picit várjatok...miután sikerül saját lakást találni, és fizetitek a törlesztőt (ami kb. olyan mintha albit fizetnél, csak nem dobod ki a pénzt az ablakon...) és kicsit rendeződnek körülöttetek a dolgok, én esetleg akkor vágnék bele a babaprojektbe...most még sztem túl bizonytalan minden...de mondom ezt nektek kell érezni.


Nálunk minden adott volt, ugy gondoltunk simán jöhet egy baba:)) erre egy helyett kettő jön...és egyszere két kisbaba elég sok kiadással jár, főleg, hogy mindent egyszerre kell megvenni...

persze mindent meg lehet oldani, belehet már szinte fillérekért rendezni egy babaszobát...csak kérlek gondold meg, mert simán lehet, hogy pl. titeket is így megáld a sors:)))) mi mindenre gondoltunk, csak erre nem, mert soha nem volt iker a családban...de még az ismerősi körünkben sem:)...

8. 25d4b44717 (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2012. máj. 26. 16:22
Ha nem lesz hol laknotok,szólj, megoldjuk :-)
2012. máj. 26. 16:06

Nagyon szépen köszönöm előre is!



Bocsánat ha késön fogok válaszólgatni, de még kint vagyok Németországban és borzalmas a net...következő pénteken idulok végre haza.


Párom is azt mondja mindig mindent túl agyalunk főleg én. Viszont már 3. napja hogy nem szedem a gyógyszert.

6. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2012. máj. 26. 15:44

Egyet mondok, a te életed,te dönts, ne egy olyan anya,aki ilyeneket mond! Azt hiszed később nem talál ki valamit?Neki is csak egy lánya van,mint az én anyósoméknak,a másik.Ki is törölheti vele a ...bal szemét...Ennek ellenére az én gyerekeim érnek többet:-)

Tanácsként talán annyi, a fgátló után hagyj némi szünetet a trónörökös érdekében.

Sok boldogságot,mint nekem lett a gyerekeimben:-)

2012. máj. 26. 15:44

Az a baj hogy én otthon elég régóta voltam munkanélkül, így voltam kénytelen bevállalni a külföldi munkát és esélyt sem látok arra hogy elhelyezkedjem 2 szakmával (élelmiszer vegyiárú és ruha eladó) odahaza. Párom is 2 szakmás igy mindkettőben dolgozik (asztalos és kömüves)

Faluban élek, 35 km körzetben 2 város és egyikben sem találtam munkát, 1 fizetésből meg amit párom keres fenttartani egy albérletet lehetetlen, főleg egy babával. A fővisszatartó erő az anyagiak, ez az egyetlen ami visszatart..ami lássuk be sose lesz annyi amennyi kell, na és a szüleim.

Nem hiába szeretnék elköltözni otthonról, de saját lakásba nem pedig albérletbe.

2012. máj. 26. 15:26

Pro és kontra: [link]


Tegyetek szívetek szerint!

Hallgassatok meg mindenkit, de ne hallgassatok senkire!

2012. máj. 26. 15:24

Szia!


Mi albérletben lakunk a párommal és most másfél éves a nagylányom. Nem könnyű de kijövünk mind kettőnk fizetésével és még félre is tudunk tenni.

Ha mind a ketten szeretnétek akkor szerintem nyugottan vágjatok bele. ( Itt a megjegyzésed alapján te még nem igazánt tudtál dönteni talán ez miatt még várnék egy kicsit és csak akkor kezdenék neki a dolognak, ha már 100, hogy szeretném.

2012. máj. 26. 15:22

Igérd meg édesanyádnak,hogy majd te is jól megbánod,de előbb megszülöd,mert különben mit bánnál meg?:)

Tudom,viccesen hangzik...de ez a "én soha nem szülnék többet" szöveg...:(( Undorító! Tudom,mert anyósom is ezt mondogatja állandóan..Még véletlenül sem jut eszébe soha,hogy talán Ő tett valamit azért,hogy egyik gyereke se rajongjon érte..:((

2012. máj. 26. 15:17

Ami egyáltalán nem gond,sőt... hisz én is. Viszont én mindig az anyagiakon rágodom. Nem rég sikerült állást találnom külföldön, 24 órás ápolás és háztartás, de a családot most itt hagyom mivel akadt egy kis gondom. A cég nem tudja mikor tud újabb munkát biztosítani. Párom otthon dolgozik és mint tudjátok az a pénz elég kevés, régóta gyüjtögetünk mivel szeretnénk végre elköltözni szüleimtöl, ahol viszont lenne elég hely. De anyám csak növéremmel van mindig elfoglalva aki már rég nem is él velünk, és világ életemben csak azt hallottam tőle: Ne szülj! Minek? Az én nyakamra főleg..Ha tehetné ő nem szülne még egyszer föleg nem kettőt..egy unoka neki (nővéremtől elég) Kedves igaz?

Párom megkért hagyjam abba a fogamzásgátlót, mivel egyébként is hormon problémám van és a dokim szerint kevés az esély természetesúton teherbeesnem, de mivan ha téved és elsőre sikerül aminek örülnék is meg talán nem is még!?- igen tudom elkellene menni orvoshoz..

Vágyom már a babócára, de közben egyfolytában rágom magam. Holott azt is tudom, hogy sose lesz igazán alkalmas idöpont egy baba bevállalásához.Én sem szeretnék sokat várni hisz kitudja mik az esélyeim, de szüleim "nyakára" sem akarok, albérletet meg felesleges pénz kidobásnak tartom. Viszont szeretnék már saját családot párommal. :( el vagyok szontyolódva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook