Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az én fogyásom fórum

Az én fogyásom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én fogyásom

1 2 3 4
106. titzi (válaszként erre: 1. - Jucus2)
2012. szept. 12. 15:35
tetszett a cikked,főleg az eleje
2012. jún. 19. 11:31

Én úgy gondolom, hogy a sikeres fogyáshoz az az anyagcsere blokádokat kell feloldani elsősorban. A tervem nem a gyors fogyás valami divatos diétával, nem vagyok hajlandó sanyargatni a testemet, inkább egy életmódbeli változást szeretnék eszközölni a tartós eredmény elérése érdekében. A mai ember már nem figyel úgy a teste jelzéseire, mint a régi időkben, amikor még nem voltak kemikáliák az ételeinkben, italainkban, amelyek csak tompítják a természetes "belső hangunkat", hogy mit vegyünk magunkhoz és mit nem. Úgy gondolom, hogy először a testi-lelki-szellemi mérgeinktől kell megszabadulni a siker érdekében. A test méregtelenítésére számtalan módszer létezik. Néhányat sorolnék fel, amely nekem bevált: először is májtisztítás keserűsóval (lásd a fórumon májtisztító kúra), spirulina és chlorella alga tabletta nagy dózisban, hogy felgyorsítsa az anyagcserét, sok-sok gyógytea (ízesítés nélkül), lúgos víz, amely lehet szódabikarbónás víz is (nem kell feltétlenül megvenni a drága, bolti vizet), keserűsós vagy szódabikarbónás fürdő, ogy a nehézfémek tudjanak távozni a bőrön keresztül, és én háttértámogatásként beszereztem a Schüssler sókat is, mert a szervezetnek szüksége van az ásványi sókra, különben nem tudja magától feloldani az anyagcsere blokádokat, az infraszauna is csodákra képes. Ez az én kombóm, ami a test méregtelítését illeti. (Ha bármi kérdés van a fenti módszerekkel kapcsolatban, írj, szívesen válaszolok!)Ez csak a test méregtelenítése, persze kiegészítve még egy kiegyensúlyozott, egészséges étrenddel. . . A test napi feladatainak ellátását követve, nem mindegy, hogy mikor mit eszünk, és így számomra az itthon ismert update módszer a legmegfelelőbb. Könnyű betartani, szinte mindent ehetsz, de a cukor és a liszt egy egészségesebb alternatívájával kiváltva mindent.

Ami a lélek "méregtelenítését" illeti, erről valahogy mindig kevesebb szó szokott esni, pedig talán itt kellene kezdeni, mert a fenti módszerek mit sem érnek, ha nem vagy rendben lelkileg. Hiszen, minden, ami külsőleg most vagy, ha tükörbe nézel, az nem más, mint annak az eredménye, hogy hogyan éreztél, gondolkodtál eddig magadról és a világról. A bölcsek azt mondják, hogy el kell veszíteni magunkat ahhoz, hogy aztán újra megtalálhassuk. Álljunk meg egy pillanatra ebben a rohanó világban és forduljunk egy kicsit önmagunk felé. Sokan önzőségnek gondolják azt, ha először magának ad az ember és utána másoknak, de kérdezem én:Hogyan tudnál másoknak adni, ha te nem vagy csordultig tele jókedvvel, optimizmussal, motivációval, szeretettel?

A harmadik fontos része a méregtelenítésnek, a "szellemi mérgektől" való megtisztulás. Valóban kell az neked, hogy minden este végignézed a híradót, hogy kit hogy öltek meg, ki szenvedett balesetet, vagy hogy mi van a politikai színház porondján? Nem lenne jobb érzés inkább azt a fél órát magadra szentelni (de szép nyelv a magyar: SZENTelni!)?Nem mindegy, hogy mit engedünk be, lásd a test dolgait. Miért lenne ez másképp a lélekkel vagy a szellemmel?!

Nem régiben olvastam egy érdekes cikket arról, hogy orálisan fixált társadalomban élünk. Gondoljunk csak bele, minden a szájunk körül forog!Eszünk, iszunk, dohányzunk, meg még ki tudja mit csinálunk csak hogy levezessük a stresszt. Ennek alapján érdemes mélyebben kutatnunk az egészségi állapotunk és a küllemünk okait. Nem egyszerű a feladat, de a jutalom annál nagyobb, hiszen akár értékes évekkel hosszabíthatjuk meg életünket, élni pedig jó

104. Popppy
2012. jún. 6. 11:49
Tökéletes cikk. 20 év kövérség után én is így kezdtem bele a változtatásokba és működik. Baromi jókat kajálok és kezdem élvezni a bringázást is. Egyszerűen a mit és mikor számít. Csak így tovább. :)
103. Linda111 (válaszként erre: 98. - Jucus2)
2012. jún. 2. 09:01
Gratulálok, csak igy tovább!
2012. máj. 31. 13:51

Jó a cikk, gratula hozzá. Mindennel egyetértek, kivéve egyet, bár lehet ennek az az oka, hogy ép a napokban láttam egy előadást és kaptam e-mail-t is. Szóval a só elhagyásával kapcsolatban. Szerintem a só fontos, főleg ha tornázik vki, mert felborul a sóháztartás. E-mailben meg arról kaptam tájékoztatást, hogy a bolti sók sajnos Káliummal szennyezettek, vagyis inkább azt mondják nekünk hogy az kell a szervezetbe. kell, csak nem ekkora mennyiséggel. Viszont a nátriumra szükség van bővel. Nem vagyok szakértő, de engem meggyőztek . Én is sószegényen étkeztem. Az előadás óta kicseréltem a bolti sómat rendes NaCl-sóra és sósan étkezünk. Én fizikálisan, de mentálisan is jobban érzem magam azóta.

Amúgy szerintem a testkontroll amit leírtál. Délig csak gyümölcs, de egész nap lehet enni. Délután "körettel köretet", ekkor 3 óra múlva lehet enni megint, vagy "húst hússal",ezután pedig 4 óra múlva lehet enni újra. Zöldséget lehet magában, körettel, vagy hússal, gyümölcsöt viszont nem lehet csak magában, viszont gyümölcs után már fél órával lehet enni mást.

2012. máj. 31. 09:56
Nahát, nekem nagyon tetszett a cikk és teljesen egyetértek azzal, amit leírtál benne. Nincs semmilyen csodaszer, oda kell figyelni és kész. Én 3-4 hete kezdtem el odafigyelni arra, mit eszem,gyakorlatilag azt, amit leírtál, délelőtt gyümölcs, tejeskávé édesítővel, délben valami hús zöldséggel, tojás meg ilyesmi, estére (bár inkább 5-6 körül eszem utoljára) elrágcsálok 1 répát, vagy más zöldséget eszem. A rizst ugyan teljesen elhagytam (a krumplival, kenyérrel cukorral együtt). Azt vettem észre, hogy mióta így étkezem, nem jönnek rám zabálási rohamok és sokkal kevesebb kajával is jóllakom. Eredetileg a paleo diétát kezdtem, de az kizárja a tejtermékeket is, amivel még nem is lenne olyan nagy gondom, na de a tej...A reggeli kávém elképzelhetetlen nélküle. :) De mindegy is, a lényeg a lényeg, ez használ. Nem rég kezdtem, sokan megjegyezték, hogy látszik a fogyás és nagyon érzem a ruháimon is.Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom. :) Mozogni ugyan nem mozgok, annyi, hogy gyalog járok mindenhova, sokat sétálok, de töltöttem le tornákat, ma vagy holnap neki is ugrok. :D Jucus, gratulálok neked az eddig elértekhez és csak így tovább!!!! :)
100. Bekacomb (válaszként erre: 28. - Linda111)
2012. máj. 31. 09:48
Erre csak helyeselni tudok. Én a 160 cm magasságomhoz 77 kg vagyok. Nem érzem rosszul magam a bőrömben egyáltalán, nem keresek önigazolást, tökéletesen elfogadom magam ilyennek. Ugyanakkor az egészségem miatt döntöttem el, hogy lefogyok. No meg azért, mert vékonyan még jobban éreztem magam a bőrömben, nem voltam ilyen tohonya mint most. De ha valaki mondjuk beszólna a súlyom miatt, valószínűleg elküldeném melegebb éghajlatra vagy kiröhögném. Korábban nagyon önbizalomhiányos voltam, utáltam magam kövéren, folyton feszengtem. Nem mondom, hogy most vígan futkosnék bikiniben a strandon, de már nem érdekel mások véleménye. Különben is, számtalan dolog van az életben, amitől boldog lehetek. Van egy szuper párom, akivel 16 éve imádjuk egymást, első szerelem. Van egy meseszép 3 hónapos kislányom, akiért bármikor meghalnék. A kövérség az egy állapot, ezt kell megérteni, amin lehet változtatni, csakis rajtunk múlik. Akkor nehogymár gyűlöljem magam! ;-)
2012. máj. 31. 09:31
Még nem olvastam vissza, de ezzel a cikkel csak egyetérteni tudok! Jómagam rutinos fogyókúrázós vagyok. Terhességem előtt már igen sokat fogytam, de a terhesség alatt sok vissza is jött sajnos. Amiről írtál, az inkább egy jól betartható életmódváltás, praktikus tanácsokkal. Ha valaki nem is szereti a mesterséges édesítőket, annak tudom ajánlani a xilitet például. Bár az igaz, hogy ez piszok drága. Ennek felébe kerül a fruktóz, ami gyümölcscukor, de lassabban szívódik fel, nem dobja meg nagyon a vércukrot, így nem leszel fél órával sütizés után farkaséhes. Vannak még a saját magunk által összeállítható szénhidrát-csökkentett lisztek, amikben semmilyen mesterséges összetevő nincs, mellékíze sincs, én pl. hónapok óta csak ebból sütök kenyeret, péksütiket, de csináltam már az előbb felsoroltakból egészséges és diétás somlóit is. Ha valaki kiéhezteti magát, hamar fel fogja adni és csak feleslegesen kínozza magát. Lassan kell fogyni, kis lépésekben haladni.
98. jucus2
2012. máj. 29. 17:03

Elnézést kérek mindenkitől, de valalójában egy kisebb sokkot kaptam attól, hogy kitették a cikkemet a főoldalra. Nem is számítottam rá :)

Ha már az eredményre vagytok kíváncsiak, akkor február óta 8 kg ment le, anélkül, hogy egyáltalán észrevettem volna.

Amikor a tesóm hazajött és megölelt, akkor vette észre, hogy valamivel kisebb vagyok. Ennek nagyon megörültem, de még nem szabad elbíznom magam. Még hátra van vagy 10 kg. A leírtak alapján folytatom az életem és már nem is hiányzik a cukor, se a süti.

97. 117b1693d0 (válaszként erre: 96. - AlBundy)
2012. máj. 29. 15:18
:DDD
96. AlBundy (válaszként erre: 95. - ArnoldSchwarzenegger)
2012. máj. 29. 10:15
Szerény felhasználóneved van neked is..:)
95. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 94. - AlBundy)
2012. máj. 29. 10:08
Biztosan csak elírás, kimaradt a címből egy szó, a nem.
2012. máj. 29. 09:22
Alapvetően az 5 pont szerintem jó, de nem értem.. a cikk címe és tartalma nincs összhangban.
93. bummihatka (válaszként erre: 92. - 5bfba16667)
2012. máj. 29. 08:14
Ez engem is érdekelne...
2012. máj. 29. 06:45

No és hol a cikkíró?

És miért nem reagál a kérdésekre?

91. csacsogószilvi (válaszként erre: 55. - Linda111)
2012. máj. 28. 23:41
Ok, a cikkíró nem boldogtalan a túlslya miatt, viszont az sem egészséges akkor, ha csak a hatalmas tőgyek miatt az.....
2012. máj. 28. 18:11
Nem találom a cikkben az EREDMÉNY részt:) A címe szerint valami fogyásról lenne szó, de végül mégsem lett.
89. vacsa (válaszként erre: 88. - F16feffa10)
2012. máj. 28. 17:11
Ez a megoldás, nem varázslat ez, csak szépen lassan haladni kell a cél felé:)
2012. máj. 28. 17:09
Sziasztok! Tetszik a cikk, nagyon egyet értek vele. Én is mindig "dagi gyerek" voltam, de a tini kor végére beállt a súlyom, és bár akkor se voltam vékony, olyan hű de kövér se. Csak hát jött az ihlet, hogy márpedig le kell fogynom, hiszen ebben a korban az ember lánya már próbálna tetszeni... Kipróbáltam mindenféle diétákat, a kilók mentek, aztán meg jöttek - többed magukkal. Sikerült elérnem, hogy kövérebb legyek, mint valaha. :/ Most, felnőtt fejjel végre eljutottam odáig, hogy belássam, létezik az a bizonyos arany középút. Nem kell ahhoz éhezni meg diétázni, hogy lefelé mozduljon a mérleg nyelve, csak egy kis odafigyelésre van szükség, semmi másra. Most úgy próbálom megszervezni az étkezéseim, hogy semmiből ne szenvedjek hiányt, ugyanakkor mindent a maga idejében, és mértékkel egyek. (Utóbbi nem mindig sikerül, ha elkap a gépszíj.) :) Nem vonok meg magamtól semmit, csak bizonyos határokat nem lépek át. Szombaton vásárlás közben pl. hatalmas kísértést éreztem arra, hogy a kosaramba tegyek egy csokit, de mivel tudtam, hogy másnap névnapozunk, és ennek keretein belül sütizünk is, nem tettem. Viszont a sütizést semmi pénzért ki nem hagytam volna! :) Kb. 2 hónap alatt 10 kilótól szabadultam meg, a cél további min. 7 kiló leadása, és a 38-as méret elérése (46-ról indult, most kb. a 40-es jó rám). A jelszó a következetesség, ez sok mindenen átsegít.
87. Gumicsirke (válaszként erre: 85. - Vacsa)
2012. máj. 28. 16:59

Teljesen egyetértek:))

Nekem is januártól kb novemberig ment le kb 22-23 kg, de közben mindent ettem, kivéve kenyeret, de az nem is hiányzik:D

Ha szülinapozunk barátnőkkel, ugyanúgy eszem sütit, stb.

Én is tartom azóta is, és nem is megterhelő, mert olyanokat eszem, amit szeretek, vacsira is vannak olyan lightos dolgok, amik finomak, nem kell zőőőccséget rágcsálni, pláne, h nem a kedvencem:s


A fenekem viszont nekem is lapos:(( bár eddig meg akkora volt, mint Brazília, szerintem így még mindig jobb, gyakorlatokkal lehet formálni:))

86. vacsa (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2012. máj. 28. 16:55

Pont tegnap voltunk hivatalosak egy bográcsozásra, sörözésre (meg pogácsa, meg tequila...)

Ma reggel nagyon csúnyát mutatott a mérleg, de nem zavar, mert tudom hogy ez nem hízás. Majd lemegy;)

Szerintem társaságban mártírkodni nagyon idegesítő lehet a többieknek, észrevétlenül kevesebbet enni-inni lehet, de tegnap ezt sem tartottam fontosnak:)

85. vacsa (válaszként erre: 72. - D71ef05a8e)
2012. máj. 28. 16:52

Én kb. egy év alatt fogytam 18 kilót, azóta is a kialakított új életmódom szerint eszek, tartom a súlyom (picit fogytam még) és még a mensim is 28 naponta jön meg, halálpontosan.

Nem szabad gyorsan fogyni, túl szigorúnak lenni magadhoz. Ez így tartható egy életen át:)


Ja, a fenekem nekem is állati lapos lett:((

84. 117b1693d0 (válaszként erre: 83. - 6e647e0d82)
2012. máj. 28. 16:45
Ez mekkora ötlet, még annyit se kellett agyalnod hozzá, mint Norbinak! :DDD
83. 6e647e0d82 (válaszként erre: 82. - Gumicsirke)
2012. máj. 28. 12:40
nincs nagy hűtőm... beteszem a bográcsot, ami kaja mellé fér, azt nyugodtan megehetem... tuti fogyás.:)
82. Gumicsirke (válaszként erre: 81. - 6e647e0d82)
2012. máj. 28. 12:19
Nagy hűtőtök lehet, hogy befér egy bogrács..:DD
81. 6e647e0d82 (válaszként erre: 80. - B235ac96d5)
2012. máj. 28. 12:17
neeeem... mindig van bogrács és sör a hűtőben...:))
80. b235ac96d5 (válaszként erre: 79. - 6e647e0d82)
2012. máj. 28. 12:07
Azt hittem nincs bográcsod! Azért!:)))))
79. 6e647e0d82 (válaszként erre: 77. - 130454e42d)
2012. máj. 28. 11:47
ekkora mennyiségtől veszélyes lennék a társadalomra...:)
78. Pici Manócska (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2012. máj. 28. 11:44

ez épp olyan...szüli napomon is bográcsoztunk(2hete) kaptam tortát is ettem is belőle de nem faltam halára magam...

lehet enni rendesen és jól lehet érezni magunkat még így is...

77. 130454e42d (válaszként erre: 76. - 6e647e0d82)
2012. máj. 28. 11:41
:) Mi akadálya?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook