Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
353. Livia38 (válaszként erre: 348. - Bfbf5c5547)
2008. jan. 19. 22:06

Hogyan értsem kedves szavad???


"bőséges táptalaja minde véléeménynyilvánítónak...."

2008. jan. 19. 22:05

Nos, úgy látom egyedül maradtam.

Akkor most én is kiszállok...

2008. jan. 19. 22:00

Köszönöm!

Szia Fényvándor..

2008. jan. 19. 21:53
Örömmel látunk lililmokus:)
2008. jan. 19. 21:52

Ebben a pillanatban? Felemás kapcsolatban.

Túl sokat beszélek és nem hallgatom az Úrat eléggé.

2008. jan. 19. 21:49
Láttam,te kezdtem el ezt a topicot. És úgy néz ki, hogy bőséges táptalaja minden véléeménynyilvánítónak....
347. Livia38
2008. jan. 19. 21:48
Te milyen kapcsolatban vagy az Istennel aki benned él?
2008. jan. 19. 21:44
Keresgélő vagyok. Relatíve új vagyok a portálon, így bekukkantok több helyre....és ami jobban érdekel ott irogatok.
345. Livia38
2008. jan. 19. 21:37

Belenéztem a regiszt.old., mert igy gyorsabban utana néztem mit is irtál eddig.

Hogy tetszik erre felé?

2008. jan. 19. 21:35

Tegnap voltam először.

Csak benéztem.... = ))

343. Livia38
2008. jan. 19. 21:31

Szioka

voltál már itt? - mert nagyon ismerös a neved

Mi járatban? nagyon lecsendesedett itt minden. : )

2008. jan. 19. 21:28
Sziasztok!
341. bfbf5c5547 (válaszként erre: 225. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 21:27

Hello AKIDNA!

Válaszolok a kérdéseidre.

Én nem nevelkedtem keresztény családban és valójában semmi közünk nem volt a templomba menetelhez...addig, emeddig el nem mentem egyszer egy nagyon jo helyre.(értsd: számomra jó helyre) Ennek már több mint 10 éve. Lassan megismertem, hogy ki az Úr és a hosszú folyamat egyik stációjánál azt tudtam mondani, hogy hiszek. Ezt csendességekkel, Istenre fogyeléssel, imával és igen, Bibliával erősítettem.(Új szöv.) Tudom, hogy milyen csodálatos, amikor ez ember az Úrat magához engedi...... ez megmagyarázhatatlan. Aztán kb. 3 éve nme foglalkoztam annyit hitemmel, nem hallgattam Őt...és egy idő után nme is hiányoltam a csendességeket. Ez prímán ment egy ideig....MOst, hogy tudom, milyen volt Jézus közelében lenni és mekkorát lehet (magamhoz képest) zuhanni, az előbbit választanám. HIszem, hogy Isten beleszól az életünkben, ugyanakkor a legjobbat akarja az örökkévalóság szemszögéből. Azt is hiszem, hogy a rossz utat is megengedi, hogy válasszuk, de Ő időnként megszólít.Nem minidg mindenki kész erre válaszolni.... Ez is rendben van.

340. ac1096844d (válaszként erre: 338. - 0260f21e84)
2008. jan. 19. 20:59

"szrobcsek! most orul a lelkem..."


Hát ha a tiéd örül, akkor az enyém is örül:)


Még ha nem is értünk egyet a jó, meg a rossz kapcsán:)


És ez jó;)

339. Livia38
2008. jan. 19. 20:32

Olyan sok véleményt olvastam, olyan véleményeket melyek közelitenek az én igazságomhoz és olyanokat is melyek kissé vagy abszolult nem.

De nem az a lényeg hanem az hogy Ti akik hozzászoltok a véleményeitekkel, ellen véleményeitekkel Ti, timagatok is keressitek isten szeretetét.

Hogy ki hol keresi miként az szerintem teljesen mindegy ( az ezotériában, egy vallásban, a bibliában ), végülis oly mindegy.

A lényeg az hogy utban vagytok az Ö szeretete felé.

Nem gondoljátok????

Hogy a paradicsom vagy az univerzum lesz a Ti mi utolso otthonunk majd, ha eltávozzunk végleg innen, - az sem számit.

Mi számit akkor????

Csak az számit, hogy érzitek isten közelségét most, valamilyen formában és ha már nem lesztek mint hagytok magatok után...... - szerintem ez az ami számithat!!!!!

Ha nem értitek egymást az akkor nem azért van mert "isteni téveszmék" vannak, hanem azért mert "emberi téveszmék" vannak.


Az isteni téveszme csak annyiból áll ki miként érti meg az Ö szeretetét, valaki a vallás által, valaki Jézuson keresztül a másik a spiritualitáson keresztül, mig a századik az imáin keresztül és folytathatnám.

A lényeg mi mindannyian isten gyermekei,fényei,pordarabkái,leheletei stb. vagyunk és leszunk még akkor is ha mi már.....hol is leszünk.......!!!! : )))) (sehol sem)

338. 0260f21e84 (válaszként erre: 337. - Livia38)
2008. jan. 19. 19:42

Szia Livia!

Igen, igaz. En meg abban sem vagyok biztos, hogy a rossz az rossz, ahogy te is irod(azt hiszem, igy erted te is). Mivel nincs is jo meg rossz, ezek csak kategoriak, hogy mi konnyebben elboldoguljunk.


/szrobcsek! most orul a lelkem, hogy kibirtam valamit ugy nyogni, hogy megiscsak ratalalt egy erto fulre :))/

337. Livia38 (válaszként erre: 335. - 0260f21e84)
2008. jan. 19. 19:09

Szia Margarita!


Szerinten is isten nem büntet bennünket csak utmutatokat ad. Nem azért történnek velünk rossz dolgok mert ez Ö igy akarná, hanem azért mert Ö tanitani szeretne bennünket.


NEM AZ EREDENDÖ BÜNT KELLENE KUTATNI; HANEM AZ EREDENDÖ JÓSÁGOT FELISMERNI.

336. ac1096844d (válaszként erre: 335. - 0260f21e84)
2008. jan. 19. 19:02
Ha te érted akkor jó:)
335. 0260f21e84 (válaszként erre: 325. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 18:56

Tennleg igaza a'

Van buntudat, bunbanas meg bocsanat is, csak ezeket az emberek gyartjak. Isten nem buntet senkit, csak mi magunkat. Sajna, ebbe nevelodunk, hogy egy csomo dolgot el kell fojtani, mer az nem helyes :(( Pedig csak elni kellene, kibekulve sajat magunkkal, szeretni sajat magunkat, oszt utana johetnek a tobbiek.

Lassan mar kezd az az erzesem lenni, hogy minden vallas istenellenes, mert nem is az eletrol szol. Hanem a nagynagy szeretetrol, aminek a neveben tortent mar ez meg az. Hinnye, de kacifantosra sikerult ez most. (Bocsanat, en ertem, most jottem vissza a nagy "elesbol" :)))

334. Livia38 (válaszként erre: 101. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 19. 18:26

Szia Akadna!


Neked is köszönöm a segitö szavak.

Teljesen egyett értek az ember legyen magához hü és hüséges, ne másoknak akarjon megfelelni.

Nem is lenne ezzel semmi baj, ha nem egy társadalomban élnék, hanem egy elhagyatott szigeten. Olysokszor megprobáltan és mindig az lett a vége, hogy egy lázado, reformer, egoista, örült vagyok. : )

Hát igen igy is lehetne, de ezen a szigeten többen is vannak : ))))

( de nem is tehetek ugysem mást, csak azt, hogy hü maradok önönmagamhoz, de nem minden áron ) - ha érted?


"Legyel olyan mint a nap,vagy mint a tuzhely melege ,ha valaki a kozeledben akar lenni araszd ra a szereteted es a fenyed."


Nagyon szép is igaz amit a fentiekben irtál, köszönöm.

333. ac1096844d (válaszként erre: 332. - Livia38)
2008. jan. 19. 18:16

Akkor hurrááá!


Ez igazán jó hír.

332. Livia38 (válaszként erre: 331. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 18:12

Köszönöm, nagyon jól. : )))


A boldogság utja nem mindig van virágokkal övezve ki.


- Ha egyszer elég bátorsága van az embernek, hogy igy nehézségek árán is végig járja, akkor biztos, meglelei a végéig a maga lelki békéjét és boldogságát. : )

331. ac1096844d (válaszként erre: 330. - Livia38)
2008. jan. 19. 17:55

Szia Livi.

Hát én ezt már el is felejtettem.

De ha csak picurkát is hasznos volt, úgy igen örülök.


És most hogyan álltok? (feltéve ha publikus)

330. Livia38 (válaszként erre: 99. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 17:50

Szia Szrobcsek,


Köszönöm a segitö szavakat és magyarázatodat az "alázattal" kapcsolatosan.

Nem mondom volt az irásodban sok hasznos és használhato magyarázat is.

Az én (mi) esetemben sajnos ezeket már elhasználtuk.


Amugy az idö választa adott erre a kérésemre is és most ugy látom, hogy alázatot a bennünk élö istenen kivül még az IDÖ is meg érdemli.

Mert az idö az ami átlép mindent, ami változásthoz, persze a mi érzéseinkkel együtt is.

329. ac1096844d (válaszként erre: 326. - D3edebbda4)
2008. jan. 19. 17:31

Ugyan az a mű:


"Amikor azokról a különbségekrôl beszélünk, amelyek az egyik nép és a másik nép erkölcsi felfogásában mutatkoznak, gondolunk-e arra, hogy az egyik nép erkölcsi felfogása jobb vagy rosszabb, mint a másiké? S hogy az esetleges változások jelentettek-e javulást? Ha nem, akkor természetesen nem lehetséges erkölcsi haladás. A haladás nemcsak változást jelent, hanem jobbulást is. Ha az erkölcsi elképzeléseket összességükben tekintve egyik sem volna igazabb vagy jobb, mint a másik, akkor nem volna értelme, hogy elônyben részesítsük a civilizált erkölcsöt a vad erkölcshöz, a keresztény erkölcsöt a náci erkölcshöz képest. Mi hiszünk abban, hogy azok, akik megpróbálták saját koruk erkölcsi felfogását megváltoztatni, reformerek és úttörôk voltak, olyanok, akik jobban értették az erkölcsi kérdéseket, mint felebarátaik. Nagyon helyes. Viszont abban a pillanatban, amikor azt mondjuk, hogy az egyik erkölcsi felfogás jobb, mint a másik, akkor valójában mind a kettôt egy bizonyos szinthez mértük, megállapítva, hogy az egyik közelebb áll ehhez a mércéhez, mint a másik. Ám ez a mérce, amihez két dolgot hasonlítottunk, olyasvalami, ami mind a kettôtôl különbözik. Valójában mind a kettôt valami valódi erkölcshöz hasonlítottuk, elismerve ezzel, hogy létezik valami olyan dolog, ami igazán helyes, függetlenül attól, amit az emberek gondolnak, és hogy egyes emberek nézetei közelebb vannak ehhez az igazán helyeshez, mint másokéi. Vagy fejezzük ki a következôképpen. Ha a mi erkölcsi nézeteink igazabbak és a nácikéi kevésbé igazak, akkor kell lenni valaminek -- valami igazi erkölcsnek --, amelyhez képest igazak lehetnek. Annak az oka, hogy az önök elképzelése New Yorkról pontosabb vagy kevésbé pontos, mint az enyém, az, hogy New York valóságos hely, amely teljesen függetlenül létezik attól, amit bármelyikünk gondol róla. Amikor New York nevét kiejtve mindegyikünk csupán ,,arra a városra gondol, amit a fejében elképzel'', hogyan lehetne bármelyikünknek is pontosabb elképzelése róla, mint a másiknak? Fel sem merülhetne az igazság vagy a hazugság kérdése. Hasonlóképpen, ha a tisztességes magatartás szabálya csupán azt jelentené, ,,amit valamely nép történetesen éppen jónak lát'', akkor semmi értelme sem lenne azt mondani, hogy bármely nép valaha is helyesebb volt ítéleteiben, mint a másik; s azt is értelmetlenség volna állítani, hogy a világ erkölcsileg jobb vagy rosszabb lett..."


C.S.Lewis

328. Livia38
2008. jan. 19. 17:26

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a hozzászólását a forumban.

Láttom egész jól bemelegedtettek az eszmecsere váltásba.

Válaszolni fogok egy-két hozzászóláshoz, ami engem személyesen is megfogott....... mivel elég sok irásra szeretnék reagálni, ezért erre kell majd egy kis idö még. : )


Üdv: Livia : )

2008. jan. 19. 17:21
Ja, és erre mondta Jézus is: Mt 7,12 A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.
326. d3edebbda4 (válaszként erre: 304. - Ac1096844d)
2008. jan. 19. 17:15

Ez nagyon jó volt. Köszi. Igen, sajnos sokan csak a természeti törvényeket veszik figyelembe, mert azokat közvetlenül, láthatóan megtapasztalják, pedig ugyanilyen objektív dolog a jó és a rossz fogalma, amit sajnos sokan nem látnak be addig, amíg saját bőrükön nem tapasztalják meg a rosszat.

Ha esetleg még tudsz ilyesmit, akkor szívesen olvasnám.

325. ac1096844d (válaszként erre: 323. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 16:20

"Isten is így gondolja"


Ééés te elhiszed neki:)


Nem a bűnbocsánattal csesznék át az Urat, hisz azt Ő adja, hanem a látszólagos bűnbánattal.

De Ő meg nem átcseszhető.


És biza van bűnbánat, meg bocsánat is.

324. ac1096844d (válaszként erre: 321. - 0c97fbb607)
2008. jan. 19. 16:17

Vagyis, ha nem repül, csak mondja, hogy hiszi? :)


Istennek is csak az számít, aki cselekszik, hisz dumálni bárki tud.


Te kis repülőmókus:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook