Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 13:06

Miből gondoltad ,hogy méregből írtam le amit írtam?:))))

Nem húztam én fel magam ,csak belekötöttem abba ,amibe bele lehetett:))))

Most is azt mondom ,hogy bárki megtalálhatja a maga számára azt a hitet ami legjobban közel áll hozzá.Lélekvándorlás,kereszténység ,iszlám ,evolúció,több istenhit...stb,bárkinek igaza lehet,bárkinek.

Úgyhogy akkor máskor fogalmazzál körültekintőbben ,mert a "nem szabad hinni",nekem igenis egyet jelent avval,hogy a biblia számodra egy mesekönyv és aki abban hisz az még hisz a mesékben:DDDD

22. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 18. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 13:00
Aztan te meg mitol szivtad igy fel magad?He? Fujd ki a levegot mert beledrothad!Nem allitottam h az en verziom az igaz,egyebkent szamomra igaz.Azt sem tiltottam meg senkinek hogy higyjen amibe akar.Egyebkent vannak szamosan akiknek isten letezese nem kerdes,es nem kulso dolgokra helyezik az alapokat.Sszal azert mert neked nincs bizonyitva,attol meg masnak lehet nyilvanvalo.A tudomanyban hivok is egyre jobban afele hajlanak hogy igenis letezik egy mindent atfogo teremto energia aminek altalaban azt a nevet adjak h isten.Ezert neked meg nem kene szivoskodni.En csak azt irtam le h szerintem miert nem szabadna hinni a szent iromanyoknak,megtiltani semmit nem tiltottam senkinek.Sot meg csak ra sem akarom itt eroszakolni a velemenyem masokra.Ha neked nincs semmi alapod,az a te dolgod.Attol meg masoknak van!Okoska (HE :))
2008. jan. 10. 12:14
Ja és még valami ,sem az nem bizonyított hogy van isten ,sem az ,hogy nincs ,innentől kezdve bárki abban hihet amiben csak akar:D
20. Munya (válaszként erre: 18. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 12:13
Én is inkább ebben hiszek. Bár a "befelé forduló hüvelykujj"-unk talán arra való, hogy elvezessünk egy űrhajót! :))) Csak viccelek!
19. Munya (válaszként erre: 17. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 12:11
Szerintem mostanában egyre inkább kellene a filmekre építeni, hallgatni. Pici igazság cseppek vannak benne. Álltalánosságban mondom.
18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 11:59

Mi az ,hogy nem SZABAD hinnie a szentkönyvekben ..stb??

Má'miért ne hihetne bárki azokban?He?

Miért gondolod ,hogy a te verziód az igaz?

A szkeptikusok,a tudományban hívők ,azok meg azt mondják nincs isten,és esetleg elfogadják darvin evolúciós elméletét.Miért gondolod,hogy az esetleg nem az igazság?

Ezért mondtam ,hogy igazából nincs alapja ezeknek a dolgoknak,csak az ember valahol a lelke mélyén hisz ,mert érzi ,hogy van és létezik egy felsőbb hatalom,de ettől még nincs bizonyítva.

17. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 15. - Munya)
2008. jan. 10. 11:51
Na igen az ufok is egy mas kategoria,nem hiszek bennuk,de abban igen hogy mivel Isten a sajat kepere es hasonlatossagara teremtett bennunket,mi is bizonyos fokon teremtok vagyunk. Megpedig gondolatokkal,szavakkal es tettekkel teremtunk.A Da-Vinchi kodot en is lattam,de en nem filmekre epitek.A szent gral" egy a sok felremegyarazott dolog kozul.Nem is szabad sem az egyhazban,sem az ugynevezett szentkonyvekben hinni,ezert semmiben ne higyj csakis sajat magadban.Mindig arra a belso hangra figyelj ami mindig megmondja az igazsagodat.
2008. jan. 10. 11:34
Sziasztok. Úgy látom itt hozzáértő emberek vannak, tehát, itt szeretnék segítséget kérni valakitől! Szóval, a párom és én össze fogunk házasodni, és lenne templomi esküvő. Csakhogy ő római katolikus és én református vagyok. (bár én nem konfirmáltam, bizonyos okok miatt...) És persze fel szeretném venni a férjem vallását. A helyzet az hogy nemrégen elköltöztünk, és az esküvőt otthon a szülővárosunkban tartanánk. Olyasmit hallottam hogy jegyesokatatásra kell járni, de ezt hogy oldjam meg? És akkor előbb nekem most át kell keresztelkednem? Vagy hogy működik mindez? És úgyanúgy bérmálnom kell? Kicsit ködös ez nekem. Kérelk segítsetek. Előre is köszi
15. Munya (válaszként erre: 13. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 11:26

Teremtő: valahol ISTEN, valahol meg az UFO-k! :) Én pl. nem tudom néha, hogy miben higyjek. Egyébként, ha emlékezetem nem csal, Jézus holtestét berakták egy barlangba, szó sem volt hamvasztásról. :))))))

A Szentkönyvekkel kapcsolatban - tavaly megnéztem a DaVinci Kódot (ebben is van aki, hisz, van aki nem), amiben ugye Jézus leszármazotjáról volt szó, meg a Szent Grálról, amit szintén megmagyaráztak rendesen - azokat is olyan emberek írták, akik az egyházban hisznek, naná, hogy letagadták, hogy gyereket nemzett.

14. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 11:17
Mindennek van alapja,de nem is az a fontos,hanem az hogy arra aztan mi epul ra.A vallasoknak v a hitnek is isten az alapja,csakhat mint mondottam nem mindegy h mi epul ra arra az alapra.
13. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 12. - Munya)
2008. jan. 10. 11:15
Szia!Dehogy sertettel meg!Valamilyen szinten az emberek tobbsege hisz Istenben en inkabb ugy mondanam teremto.A csontok semmire nem bizonyitekok,akiket manapsag elhamvasztanak azoknak hova lesz a csontja?De nem is a kulso bizonyitek a fontos hanem a belso.Egyebkent en elhiszem hogy van teremto,erre minden amit csak latunk es korul vesz az eleg bizonyitek.En a szentkonyveknek titulalt emeletes agymeneseknek nem hiszek,nem sok kozuk van a teremtohoz,Jezusnak sem volt hozza tobb koze,mint neked v nekem.
12. Munya (válaszként erre: 11. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 10:57
Szia! Az én "keresztanyám" (azért írom így, mert csak névileg az, nem vagyok megkeresztelve), nagy Biblia olvasó, érdeklik az ilyen dolgok. Ő valamilyen szinten hisz Istenben, neki azt szoktam mondani, hogy a dinoszauruszok csontjait megtalálták, Jézusé hol van. Tudom felkelt és elsétált! Hova? Remélem nem sértelek meg!
11. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 8. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 10:49
Nem.Nemcsak teoriak vannak,vannak tapasztalasok,bizonyitott tenyek,ezekrol kulombozo velemenyek.Szerinted semmi alapja annak h vagyunk?
10. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 9. - 0c97fbb607)
2008. jan. 10. 10:46
Errol van itt nagy-ba-szovaltas!
2008. jan. 10. 09:19
A biblia is csak az.Semmit nem bizonyít.
8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 7. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 10. 09:19

Van ebben a témában bármiféle alap?

Szerintem nincs.Csak teóriák vannak.

7. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 5. - Livia38)
2008. jan. 10. 09:12
Szia!Nem megyek messzire csak nem mindig tudok a kozelben sem lenni.De amikor tudok,jovok.Irtam ugye hogy olvasom a szorakoztato biblia c. konyvet?Nagyon jol megtornaztatja a hasizmokat az biztos.Es itt bizony meg azt sem lehet rafogni h bizonyos reszeket kiragad a szovegkornyezetbol es felremagyarazza.Szep sorjaban,reszletesen vannak kielemezve a dolgok,tortenelmi es egyeb bizonyitekokkal alatamasztva.Nem mint ha ennek olvasasara szuksegem lett volna,de nem art ha neha az ember megbizonyosodik,hogy jol gondolja e.Nem art a masok velemenyerol is tudomast szerezni,lenyegeben ezert is jottem erre a forumra.Nagyon erdekel hogy masok hogyan velekednek es azt mivel tamasztjak ala.Mert ugye nem eleg a velekedes,vmi alapot is kell neki adni.
6. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 4. - Livia38)
2008. jan. 10. 08:59
Igen ez is egy szempont.Abban egyezik a velemenyunk hogy o nem fordul el tolunk,midig itt van.Mi vagyunk akik idonkent ra sem hederitunk,valahol mashol keressuk mint ahol kellene.Igen,sokan szennyezik be Isten nevet es fogalmat,azok akik egy alattomos ostoba kejurnak allitjak be,es pont ok nevezik magukat isten szolgaloinak.En sem fordultam el Istentol,de a szentkonyvek"meseinek nem dolok be.Szerencsere abban az idoben vagyunk most,amikor egyre tobb embernek nyilik fel a szeme"atlat dolgokat(fejlodunk).En eletemben rengeteget gondolkodtam Istenrol de soha nem ur-szolga viszonyitasban,hanem inkabb teremto-teremtmeny szempontjabol.Nem hiszem pl:hogy tesztelni akarna minket es megprobalni,mert mindetudo es mindenhato lettere ez eleg vicces lenne.Humora az viszont bisztos hogy van,nem olyan KOMOLY" mint ahogy egyes szentkonyvekbe"titulaljak.(Reszkessetek egerek!)
5. Livia38 (válaszként erre: 2. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 8. 22:24

Szia, örülök neked, hogy itt vagy, remélm nem mentél messzire mert most elég hosszasan irtam és nem vettelek észre.

Bocsi :,)

2008. jan. 8. 22:21

Olyan sok helyen olvastam és én is lassan osztom azok véleményét akik azt mondják, hogy sajnos ezt a szót, hogy ISTEN, mi emberek annyira elhasználtunk beszenyeztunk és az Ö nevével olysokat visszaéltünk már. Hogy talán ezért van az hogy ez már lassan csak egy szótömeg betükböl és semmi más. Elvesztete az Isten szó manapság a maga fényességét. Nem fordultam el Isten személyétöl, Ö itt van most is velem, bennem a pillanatban is a gyomrom és a szivem környékén mosolyog talán rám. : ) és én is mosolygok rá!

Minden nap egy uj Istennel találozom aki tegnap itt volt az már eltünt a semmiben és a mai napnak orának percnek megvan a maga uj Istene számomra. Mert, ahogy én viszonyulok a pillanatokhoz ugy viszonyul a pillanat is velem és ezzel a pillanattal az az uj isten is aki még mindig a hasam fölött csücsül és várja az uj pillanatot velem együtt, hogy mikor változtathatja meg Önönmagát. De hiszen te változzol és nem az isten, mondhatnátok, de, ha én változok akkor Ö is változik majd velém.

Minden nap másoldalát mutatja meg azért, hogy megtanuljam azt az alázatot amit oly nehezemre esik megtenni. Ezért oly sokszor nagy eröprobákat állit elém. De én nem haragszomrá és megköszömök mindent neki, amit csak kapok a szeretetemböl és a fájdalmamból általa.

Hát erre a kapcsolatra mindent lehet mondani,de azt, hogy harmonikus azt nem. Ö is olyan mind az élet egyszer hopp máskor kopp. Mert eléggé hangulatos ámmmmmm : ))))

Akkor értem igazán, amikor már semmit, nem értek és érzek. Amikor eltünnik minden és mindenki akkor néha-néha meg is mutatja magát és ha hiszitek ha nem, "de az istennek téleg nincsen ember arca"!!!!


Majd a folytatás következik........


Irjatok nyugodtan ti is


SZERETLEK BENNETEKET EBBEN A PILLANATBAN (is) !!!

üdv: Livia :,)

2008. jan. 8. 21:54
Azt gondolom Isten teljesen mas,mint ahogy a szentirasok"bemutatjak.
2. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 1. - Livia38)
2008. jan. 8. 21:53
Haliho!Orvedek neked!Remelem regeteg isteni teveszmekrol fogunk itt eszmet cserelni,ami nem feltetlenul istentagadast jelent,csak Isten mas fajta bemutatasat.Es remelem sok jo vendeg fogja latogatni ezt a forumot es gazdagitani az amugyis eleg bo tarhazat az isteni tveszmek ismereterol.Koszi ezt a topic-ot!
2008. jan. 8. 21:42

az "Isteni téveszme(ék)" cimet adtam ennek a topiknak, elöre is elnézést mindenkitól, de a könyvet még nem olvastan, ezért véleményt magáröl a könyvröl nem tudok mondani. Ès nem a könyv anyagát szeretném eszmecsere tárgyába bocsájtani.

Ami engem megfogott: - a cimében van valami, ami engem inspirál, hogy mi ez ezt még énmagam sem tudom, de több mint valoszini ez elöbb-utobb kifog derülni számomra és talán számotokra is.

Azt az érzést váltja ki belölem, hogy isten létezik, de egy teljessen más formában mind ahogy nekünk erröl itt és most elképzeléssünk van.

Mindenkit szeretettel várok erre az oldalra akinek van véleménye vagy inspirativ gondolata ezzel kapcsolatosan.

Ha megkérhetlek beneteket akkor a saját szavaitokkal gondolataitokkal probáljatok válaszolni és az oldal tartalmát gazdagitani, ha nem nagy kérés.


Köszi üdv Livia : )

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook