Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
383. 0c97fbb607 (válaszként erre: 382. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 14. 12:18

Miért cáfolnék bármilyen hitet?:)))

Miért ne lehetne több isten is?

2008. febr. 14. 12:14
Ez az egész csak hit. Isten, Jézus, stb. Mások máskor másban hittek. (Rómaiak, görögök, egyiptomiak...)Ha most azt kezdeném bizonygatni, hogy -HIGGYÉTEK EL!-,létezik egy főisten, annak van felesége,van hadisten, a tengernek istene stb, vagy más kultúrában kb 70!!! Isten (egyiptomi), azt mondanátok, hogy ez nem így van, mivel Ti tudjátok a tutit, Istenből csak 1 van. Hitkérdésben felesleges vitázni, ezért én tiszteletben tartom a véleményeteket.Tudományosan cáfolni, vagy bizonyítani itt nem lehet semmit.
2008. febr. 14. 10:09
Egyetértek Myly-val!!!Nagyon is,ne keverd össze Istent az emberek szemét természetével...az ilyen emberek miatt,mint amit leírtál,távolodtak el sokan Istentől...ettől ő még létezik,és hidd el,nem nézi jó szemmel azt,ami itt történik,és ha jobban körülnézel,meg is kapták így vagy úgy a büntetésüket...engem sem érdekel emiatt egy vallás sem...de Isten változatlanul,hisz egy ember sem tudja őt úgy képviselni,ahogyan van...
380. 0c97fbb607 (válaszként erre: 378. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 14. 08:16
Ne keverd a vallást Istennel,a vallásnak szinte már semmi köze hozzá.
2008. febr. 13. 23:09

és a láthatatlan mindenható igazságos stb. ezt is helyénvalónak találja?

[link]

2008. febr. 13. 23:04
Sztem "Istent" az emberek találták ki, hogy az elkövetett bűneik miatti lelkiismeretfurdalást enyhítsék.(vallamint arra is igen jó, hogy a buta néptömegeket lehet a vallás által manipulálni). Nekem a keresztes háborúk, az inkvizíció, az amerikai indiánok kiirtása után senki ne mondja, hogy Isten létezik.Az egész manipuláció, de valljuk be, az egyház évszázadok óta ügyesen csinálja.
2008. febr. 13. 21:55
Isten nem téveszme,pont olyan láthatatlan,mint az elektromosság,a szél,de mérhető ereje,és látható,milyen csodálatos világ vesz körül bennünket...az ember próbálja utánozni a természet hatalmas erőit,de azok csak gyenge utánzatok,az eredeti alkotó sokkal bölcsebb,mint mi emberek:)Nézzük meg,hova tart a föld,lassan elszennyezi az ember zsugorisága,kiírtják az erdőket,nem marad már lassan semmink,amit kaptunk ajándékba,mint az életet..
376. abe24d45e1 (válaszként erre: 375. - Livia38)
2008. jan. 25. 00:19

Szia Livia!

Teljesen igazad van,es remelem azert mindenki odafigyel Istenre es megemlekezik gyakorta rola,hogy majd o is megemlekezen rolunk egy napon.

UDV. KEDVES LIVIA.

375. Livia38 (válaszként erre: 374. - Abe24d45e1)
2008. jan. 23. 19:56

Szia Virág!

Nem baj ez sem, ha egy kicsit kizökentjük(tem)magunkat,magamat a téveszmék világából. Amugyis nap mint nap abban élünk.

Mindenki az istennel ugy tartja a kapcsolatot ahogy neki jól esik. Ha még ide nemis irogat mostanában senki...... remélem, azért a jó kapcsolata még mindenkinek meg van az Ö Ùrával!

Üdv: Livia

2008. jan. 23. 00:58
senki nem ir semit?ugy megaltatok nincs mitt olvasni.
2008. jan. 20. 19:35
szia.
2008. jan. 20. 17:06
Szia mindenki;)
2008. jan. 20. 14:04
Azért jó hogy többen megfordulnak itt
370. fényvándor (válaszként erre: 369. - Livia38)
2008. jan. 20. 14:04
Megköszönném felétek milyen az idő?
369. Livia38 (válaszként erre: 368. - Fényvándor)
2008. jan. 20. 14:00
Szia, majd átküldöm priviben.
368. fényvándor (válaszként erre: 356. - Livia38)
2008. jan. 20. 13:55
Szia és hol mit értesz ezallatt,mire gondolsz pontosan?
367. Livia38 (válaszként erre: 365. - Mónika 68)
2008. jan. 20. 13:28

Nézzd, ha Te ugy érzed megtaláltad a magad utját.

Akkor én kivánok Neked ezen az Uton sok sikert, szerencsét és szeretete.

Mindenki ugyis a maga utját misszióját járja, nem akarok én senkit megtéveszteni, eltériteni a maga utjáról.

Hidd el nekem az én misszióm is ugyan olyan értékes és tiszta mind a tiéd. Mert nem vagyok az az ember aki másoknak rosszat akarnék olyas valamivel ami nem tisztességes.

Minden Jót! : )

2008. jan. 20. 12:44
Kedves Akidna! Isten beleszólása az életünkbe szerintem talán úgy értendő, mint tanítás. Tehát, hogy minden történéssel tanít bennünket. Valamint, az Ő kegye is "beleszólás", amikor kapunk Tőle valamit. Én úgy gondolom, hogy helyet kell hagynunk az életünkben Neki, hogy beleszólhasson, segíthessen nekünk bármikor, bárkin és bármilyen történésen keresztül.
2008. jan. 20. 12:37
Igen? hogyan? emailcímmel? Amúgy csak az érdekelne, hogy mennyire komoly, és mélysége is van-e. Én már elindultam egy misszióban, amely nagyon toleráns az emberek és a vallások irányában is. Nekem ez az utam. Szeretnék segíteni azoknak, akik még keresik. Nemhogy ők is ezt kövessék, hanem hogy megtalálják a sajátjukat.
364. Livia38 (válaszként erre: 358. - Mónika 68)
2008. jan. 20. 12:12

Szia Mónika!

Ha érdekel, akkor priviben beszélhetünk róla.

Üdv: Livia : )

363. Livia38 (válaszként erre: 359. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 20. 12:08

Szia! : )

Ez igy van, igaz.... hogy a szotárokban ez a megfelelö kifejezés, - nem tagadhatom.

Igaz nem konkrétan néztem utána a szotárban mit is jelentenek ezek a szavak, csak probáltam a saját egyszerü szokincsemmel összefoglalni azt amit erröl a szórol érezetem amikor kimondtam. Olyan belsö "inspirációs" összefoglalo volt ez.


Gondolom olvastad az "Isteni téveszme" és ha igen akkor Te magad is olvastad, hogy az irónak R.D.-nek is meggyült a baja a pszichiáterekkel a "téveszme" szó végett.

Gondolom amikor az iró ezt a cimet adta, sokkal mélyebre láttot a "téveszmével" kapcsolatosan mint egy SZÒ a pszichiátriai szakszótárban.

Végulis valjuk be ahogyan Ö a pszichiátereket akarta provokálni ugy szerintem az egész vallásos nézzetü embert a világon is.... - ugyebár!!!!!


De végülis teljesen mindegy, amit irtam ezzel kapcsolatban azt akkor abban a pilanatban ugy is éreztem.

Ha nem voltan igazán pontos, akkor mindenkitöl elnézést kérek.

Köszike : ) a hozzászolást.

362. Livia38 (válaszként erre: 361. - F2c6cf70f2)
2008. jan. 20. 11:38

Szia Akidna!

Èn is örülök neked.

Èn nagyon is értelek téged, mert én magam is "majdnem" hasonloképpen láttom a dolgot. Ezaz egy kis szó "majdnem" tesz különbséget kettönk között. - ez igy rendben is van szerintem.


A hünek lenni magunkhoz nem én értettem félre, hanem az a társadalom amiben élek.

Hosszadalmas lenne itt most elmesélnem az egész életem történetét (mert lehet, hogy ez amugysem érdekelne senki, vagy tulunalnas lenne sokak számára). Amit állitok azt a saját élettapasztalatomból, helyzetekból levont következtetéseket, állitásokat mondom ki, vagy állitom példának.

Az én tapaszalatom azt mutatja vagy ugyis mondhatom az élet arra tanitott meg, hogy az ember csak akkor legyen hü magához, ha erre valami nagyon nyomos oka van. Nem kell az életet sem azzal provokálni, hogy mindig minden hol csak a magam igazára törekszek, minden árom, mert ez az én igazságom........... csak!


Vannak ugymond aranyszabályaim: aminek megprobálok eleget tenni, ha lehetséges. Ez jelenti számonra hü maradni önmagamhoz


-önmagam tisztelete (de nem ugy h átgázzolok másokon)

-önbecsülés (ha megérdemelt)

-tisztesség, becsület (mások értékét tisztelni, becsülni, mélyebre látni mint a külsöségek)

-együttérzés

-jóíndulat

-nagyvonaluság

-látni az igazat,a jót a helyeset

-szeretet

- és bátorság


Ebböl kiderül, hogy hünek maradni öngagunkhoz nem is olyan egyszerü mert akár hogyanis van az életben fontossak lehetnek az ilyen fajta "szabályok".


Volt idö amikor azt gondoltam minden "szabály" hülyeség és lehet nélkülük is élni, de ezt is csak az élet tapasztalatom bizonyitja, hogy ha igen, akkor sem olyan jól és szépen mind ezekkel az értékekkel.


Nem arra akartam most célozni, hogy Te nem hiszel a "szabályok" fontosságában, kérlek ne érts félre.

Csak azért irtam le ezt, hogy jóbban megérezd a lelkem suggallatát : )

Ugye értesz Kedves!

361. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 334. - Livia38)
2008. jan. 20. 10:33
Szia! Orulok hogy rendbejott koztetek a dolog,es szerintem akkor is magadhoz maradtal hu amikor bizonyos dolgokrol ugy dontessz h vallalod az egyuttmaradasotok erdekeben.Termeszetesen kellenek a komprumisszumok is.Te valamit felre erthettel a legyunk huek magunkhoz nem azt jelenti legyunk egoistak.Az egoista onerdekbol kihasznal masokat,aki hu marad magahoz az nem hagyja h masok dontsek el mit tegyen vagy nem hagyja magat befolyasolni.Ha szereted magad az meg nem egoizmus,amig nemtudod onmagadat szeretni addig masokat sem tudsz.En mindenaron hu maradok magamhoz,ha ez masokat sert az az o bajuk.Ez az a dolog amit mondtam neked a tuzhely melegerol vagy a napsugarrol.Lathatod a nap is egyforman arasztja a fenyet mindenkire,ha valaki arnyekos helyet valaszt maganak nem okolhatja a napot hogy oda miert nem vilagit.Ha valakihez ragaszkodsz minden aron,akkoris magadhoz maradsz hu,de az arat te fizeted,mindig van valasztasod.Egyre azert vigyazz tiszteld onmagad,jobban mint masokat.Ahogy a testedet is megtiszteled azzal hogy apolod,a lelkedet is tiszteld es apold.A masok lelket is apold,de ne a sajatod rovasara.Biztos erted mit akarok mondani ezzel.
360. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 341. - Bfbf5c5547)
2008. jan. 20. 10:09
Szia!Ahogy itt leirod.valaki jol behuzott a csobe,gondolom amolyan utcan jarkalo hitteritokrol"van szo,de az is lehet h jehova tanui"azok aztan az eroszakosak!Amit te itt hosszu folyamatnak nevezel,az volt az agymosas resze a dolognak.Nem csodalom a hatast,ha jol szamolok nem lehettel tobb mint 17-18 eves,ebben a korban tudnak a legkonnyebben odahatni"a formalodasban levo lelekre.De meg mindig nem mondtad,hogy ki az az Úr"akit megismertel.(Ezt kotve hiszem,legfeljebb felismerni veltel,abban a vallasi korben.)Mert a hazban lehet h a ferj(ed)az ur,nos a kakas meg a szemetdombon!Azt irod egy ido utan nem is hianyoltad a csendessegeket,vegre egyszer megszolalt a sajat lelkiismereted,es veletlenul nem hagytad hogy masok hassanak rad.Amikor a belso ened szol hozzad,az mindennel es mindenkinel erosebb,ott kell kozeledni istenhez,a teremtohoz.Mindannyian magunkba hordozzuk,es ha tenyleg figyelunk ra akkor eszrevesszuk mit mond.Egyaltalan nem szol bele az eletunkebe,ha beleszolna akkor a legnagyobb ajandektol fosztana meg minket amit csak adhatott,az pedig a szabad akarat.Mindig te dontod el hogy szamodra mi a jo es mi a rossz ebben senki nem donthet helyetted.Nincs jo vagy rossz ut,csak egy ut van,amit mi milliofelekeppen jarunk be teljesen rajtunk all hogy milyen gyorsan es milyen minosegben akarjuk azt az utat bejarni.Ha szenvedsz,az a te valasztasod es nem isten buntetese,ilyesmi nincs.Amit te isten buntetesenek hiszel az a teljesen szabalyos velejaroja a valasztasaidnak.A rossz is ugyanolyan szukseges dolg mint a jo,mert nelkule nem ismerhetnenk fel a jot,es forditva .Kepzeld el ha nem lenne csak jo,mibol ismerned fel?Ha nem lenne csak fent,(persze ez csak hasonlat)egyik a masika nelkul nem is letezhetne.Remelem erted.Szoval ah szerinted az a jo hogy eljarsz egy gyulibe,akkor csak nyugodtan,de semmit nem szabad magadra eroltetni,a szenvedes nem szukseges velejaroja az eletnek.
359. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 354. - Livia38)
2008. jan. 20. 09:41

Szia livia38!

A Penguin English Dictionary a

delusion (téveszme) szót így magyarázza: „hamis

hiedelem

vagy benyomás”

A Microsoft Word szótára a következőképpen

magyarázza

a delusion (téveszme) szót: „erősen ellentmondó tapasztalatok

dacára kitartóan fenntartott téves hiedelem,

többnyire valamilyen

pszichiátriai rendellenesség tünete.

Az első fele tökéletesen megragadja

a vallásos hitet.

„Ha egyvalaki

szenved téveszmében, azt őrültségnek

mondjuk. Ha sokan,

azt vallásnak.”

2008. jan. 20. 09:31
Szia Lívia38! Milyen misszióról van szó?
357. 0260f21e84 (válaszként erre: 340. - Ac1096844d)
2008. jan. 20. 01:33

:))

Na, ezer szeretek benezni ide

csakhogy mindenki orujjjjon :)

356. Livia38 (válaszként erre: 355. - Fényvándor)
2008. jan. 19. 22:36

Szia köszike Jól!

ès Te hogy vagy???

Mi jót csinálsz mostanában?


èn most szeretnék egy missziot elkezdeni, de majd csak juniusban leszek beavatva beszentelve, mert még nem vagyok eléggé megtisztulva a feladathoz és ezért még várnom kell.


Te mért nem csinálsz valami misszio félét olyan sok jó misszio van a világon, ahol elkellenek a szeretö emberek is mint Te.

2008. jan. 19. 22:28
Szia Livi!Jól vagy régen láttalak:)
354. Livia38
2008. jan. 19. 22:18

Téveszme - Tévhit: annyit jelent valamivel kapcsolatban hibás, téves, képet, hitet állitunk fel a mi magunk és a világuk számára.


Mármost, ha valaki nem azt az eszmét hitet képviseli amit "én" annak hibás az elképzelése és ugy mond téveszmében tévhitben él.


Ebben az esetben: ha istennel kapcsolatosan nem egyezik a vélemény, akkor a felek téveszmébe tévhitbe kerülnek egymással szemben.......

Ott kezdödik a baj oka amikor magát az "isteni alanyt" elfelejtve már csak magát az eszmét vagy a hitet kezdik feszegetni. Ès ilyenkor történik meg az hogy valaminek se eleje se vége nem lesz, egyszoval az egész elveszti az értelmét.

Igy a alany az eszme a hit is elveszti a jelentöségét!!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook