Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Isteni téveszme(ék)" fórum

"Isteni téveszme(ék)" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
413. ina87
2016. febr. 3. 21:33
azt hiszem h ma már kevès ojan egyhàzi tanito van aki tènleg azzal figlalkozik h isten utjàt àt adja az embereknek
412. vénboszi (válaszként erre: 411. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 22. 12:19
S neked a tiéd" :D
411. 0d19e1a24d (válaszként erre: 410. - Vénboszi)
2009. ápr. 22. 12:15

"Nah látod máris elég sokat tévedsz :DD "


"Az Isten mindenkit és mindent egyformán,feltétel nélkül szeret!" ennek senki nem is mondta az ellenkezőjét de ettől függetlenül ő még szerethetné hogy mi viszont szeressük, és ezt hála Isten egyre töb ember teszi.



"Számomra az Isten teljes,tökéletes,szükség nélküli,mivelhogy ő a minden,s rajta kívül nincs semmi.Bennünk van,s mi benne,így teljes a kötődés. " Legyen meg a hited .

410. vénboszi (válaszként erre: 409. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 22. 10:58

Nah látod máris elég sokat tévedsz :DD

Az Isten mindenkit és mindent egyformán,feltétel nélkül szeret!Ez nem csak egy érzés"hanem benne van minden. Számodra a szeretet egy érzés,amit viszonozni kell,ez nem feltétlen szeretet.Veled ellentétben én azt mondom így minden tökéletes,és így van rendben minden ahogy van.Te azt mondod az Isten azt szeretné hogy szeressük.Te ezt honnan tudod?Honnan tudod hogy az Isten mit szeretne,vagy hogy egyáltalán szeretne e valamit?

Csak az szeretne" valamit,akinek hiányzik valami.Te ezzel azt mondod,hogy az Isten nem teljes,mert szüksége van valamire,mint pl: az emberek szeretetére.

Számomra az Isten teljes,tökéletes,szükség nélküli,mivelhogy ő a minden,s rajta kívül nincs semmi.Bennünk van,s mi benne,így teljes a kötődés.

De mint mondtad,nem biztos hogy az én véleményem igaz :DD

Azáltalam berakott cikk arra jó hogy felnyissa az arra érett emberek szemét,elismerem,nem mindenkinek való,mert elég nehéz megemészteni,de hát tudod fejlődünk,egymás tanítói vagyunk.

409. 0d19e1a24d (válaszként erre: 408. - Vénboszi)
2009. ápr. 22. 09:26

"Te miben/kiben hiszel? "


Az Istenben (teremtő) az angyalokban .


"Szóval azt mondod Istennek szüksége van szeretetre.Hmm... Miért?

Talán függ valamiben tőlünk emberektől? "


Azért mert Ő is szeret minket és ezt viszont is nagyon szeretné. Úgy ahogy te gondolod nem függ az emberektől (senkitől sem függ).



",de attól még nem biztos hogy a te véleményed az igaz,"


Ugyanez igaz a tiedre is...



"De tudod ha nekem véleményem van valamiről akkor igyekszem észérvekkel megmagyarázni,hogy miért gondolom úgy,ahogy gondolom"


Az általad berakott cikk ezekszerint komoly észérveket tartalmaz ? Mond miért hajhászod ezeket miért nem jó minden úgy ahogy van ahogy az Isten azokat elrendezte ? Mivel Ő rendezte így minden a legtökéletesebb módon működik és a helyén van.



"Neked van valamilyen megtapasztalásod ezzel kapcsolatban,vagy úgy gondolod ilyesmire sincs szükség?"



Igen van tudom milyen az am ikor szeretem az Istent és Ő "teljes gőzzel" viszont szeret.


"Ez elgondolkoztató!Miben nyilvánul meg ez a szeretet? S ha megkérdezhetem, "


Ez egy érzés úgyanúgy kel szeetni az Istent mint magunkat vagy embertársainkat.


"S ha megkérdezhetem,

számodra mit jelent a szeretet?" Az Isten adta ajándékot, kapcsolatot Istennel , és más emberekkel.

408. vénboszi (válaszként erre: 407. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 21. 19:49

Te miben/kiben hiszel?

Szóval azt mondod Istennek szüksége van szeretetre.Hmm... Miért?

Talán függ valamiben tőlünk emberektől?

Hááát tudom hogy a véleményeddel nem vagy egyedül,de attól még nem biztos hogy a te véleményed az igaz,persze számodra lehet igaz.De tudod ha nekem véleményem van valamiről akkor igyekszem észérvekkel megmagyarázni,hogy miért gondolom úgy,ahogy gondolom.Neked van valamilyen megtapasztalásod ezzel kapcsolatban,vagy úgy gondolod ilyesmire sincs szükség?


Szóval szüksége van a szeretetünkre,mert így kerek a kapcsolat. Ez elgondolkoztató!Miben nyilvánul meg ez a szeretet? S ha megkérdezhetem,

számodra mit jelent a szeretet?

407. 0d19e1a24d (válaszként erre: 406. - Vénboszi)
2009. ápr. 21. 13:51

A véleményemmel nem vagyok 1edül nagyon nagyon sokan gondolkodnak még így.


"Szerinted nem kell az összefüggéseket nézni" ha mindenben az összefüggést keresed akkor ez jön ki mint amit a linken is olvastál.


"egészhez,Istent valami különálló lénynek" tekinted,"


Miből következtetsz arra hogy így van ?



",akinek szüksége van dolgokra,mint pl: szeretet"


Ezt szerintem bárki megmondja neked 1 komolyabb ezoterikus helyen,



"Miből gondolod hogy Istennek egyáltalán szüksége lehet valamire,amikor úgyis minden az övé?S ha ő maga a szeretet?Nem gondolod hogy ez abszurd? :D "


Nem nem gondolom mivel neki is szüksége van a mi szeretetünkre így kerek a kapcsolat (ezt is megmondják bárhol)



"Vagy miért gondolod pl: hogy az Isten tud veszíteni?"


Ezt sehol nem mondtam.


"Ezért félsz valami komolyabbat elolvasni,mert attól tartassz esetleg megváltozna a véleményed. "


Jó pár év alatt rengeteg hasonló vélekedést láttam és ez csak erősítette a hitem. Szerintem ebbe a cikkbe amit berfaktál más is találna kifogást .

406. vénboszi (válaszként erre: 404. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 21. 13:13

Csak az első bekezdést olvastam el....


NO COMMENT!


Nem kell nagyon mélyre menni,hogy az ember lássa az összefüggéseket,mivel hogy minden-mindennel összefügg!Ezért a kilógó részek nagyon is észrevehetőek,ha az ember jobban odafigyel.

Szerinted nem kell az összefüggéseket nézni,úgy teszel mint ha nem kötődnél te is szorosan az egészhez,Istent valami különálló lénynek" tekinted,akinek szüksége van dolgokra,mint pl: szeretet.Miből gondolod hogy Istennek egyáltalán szüksége lehet valamire,amikor úgyis minden az övé?S ha ő maga a szeretet?Nem gondolod hogy ez abszurd? :D

Vagy miért gondolod pl: hogy az Isten tud veszíteni? Te kialakítottad a saját nézőpontodat,és ugy gondolod,az szentigaz!Ezért félsz valami komolyabbat elolvasni,mert attól tartassz esetleg megváltozna a véleményed.

Idáig csak azt tudtam meg,abból amiket leírtál,hogy a te Istened egy egészen ember arcú,szükségekkel rendelkező Isten,akit Te alacsonyítassz erre a szintre.

Igazad van,nem biztos hogy ugyanazt tekintjük istennek,én a mindenséget tekintem annak,te meg egy elkülönített részt.De azért kíváncsi vagyok továbbra is az érveléseidre,te hogy gondolod. :)

405. 0d19e1a24d (válaszként erre: 403. - Khatif)
2009. ápr. 21. 07:02
Szerintem meg elég igényes és korrekt. Plusz elgondolkodtató.
404. 0d19e1a24d (válaszként erre: 402. - Vénboszi)
2009. ápr. 21. 07:01

Csak az első bekezdést olvastam el.... Az emberek többsége próbál mindig mindenre összefüggést találni ésx mindig mindent a m aga értelmi szintje szerint értelmezni. Nos ennek az írásnak a szerzője is.


ennyí.



most pedig szeretném megkérdezni hogy milyen mélységben hiszrl Istenben milyen az Isten képeed stb.... nem vagyok benne biztos hogy ugyanazt tetkintjük Istennek....

403. Khatif (válaszként erre: 400. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 20. 23:17

A cikk nagyon silány.


Legalább egy cseppnyi igényesség nem ártott volna az ontológiai és kozmológia érvek leírásánál.

402. vénboszi (válaszként erre: 401. - 0d19e1a24d)
2009. ápr. 20. 23:08

Igen,én elolvastam,te meg olvasd el ezt,aztán megvitathatjuk ha úgy gondolod.


[link]

401. 0d19e1a24d (válaszként erre: 400. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 18. 16:58
Nos elolvastátok a linket ?
2009. ápr. 9. 09:31

[link]


Létezik Isten? Van bizonyíték Isten létezésére?



Természetesen.


Elég meg győző érvek vannak pl a linken is.

2009. ápr. 9. 07:25
"mit gondolsz erről?" Tipikus emberi reakció vészhelyzetben mégiscsak jó valakihez fohászkodni.
398. dfd27f97fa (válaszként erre: 397. - Boszi1968)
2009. ápr. 9. 07:04
Na igen. :)
397. boszi1968 (válaszként erre: 396. - Dfd27f97fa)
2009. ápr. 8. 21:34

egyet értek veled.isten csak egy van. csak minden vallásban másként hívják.tudod az a furcsa azokban az emberekben akik azt mondják hogy nem hisznek istenben,hogy mikor valami bajuk van biztos vagyok benne hogy ilyen fohászok hagyák el a szájukat hogy:

istenem segíts,vagy ó istenem.mit gondolsz erről?

396. dfd27f97fa (válaszként erre: 378. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 8. 18:22

Sok minden áll ez mögött összetett és bonyolult dolog a létezés. Minden embernek saját tudatszintje van a saját maga módján éli meg a dolgokat tanul fejlődik stb plusz még ott van az a tény is hogy a negatív oldal is befolyásolja az emberiséget elég rendesen. A keresztes háborúk oka például az (is lehet) hogy 1 "embercsoport" úgy érezte hogy neki rá kell erőszakolni a hitét más emberekre akár erővel is. Ezért (is) voltak a keresztes háborúk mert akkor azok az emberek a maguk tudatszintjén úgy érezték hogy terjeszteniük kell a kereszténységet akár erővel is. (arról nem is beszélve hogy nem tudták hogy minden vallás ugyanonnan ered Istentől és minden vallásba ugyanazt a teremtő Istent tisztelik )Ezt egyébként az Isten helyteleníti senkit semmilyen erőszakkal nem lehet rávenni arra hogy Isten felé forduljon, csakis szeretettel és hagyni hogy az adott ember magától jöjjön rá hogy Istenhez fordulni akar . Az Indiánok kiirtása is ide vezethető el... azokat az embereket akik ezt elkövették manipulálta az egójuk, az Isten színe előtt mindannyian feleltek mindazért amit elkövettek. ".Az egész manipuláció, " Igen az ateistáknak ez a legkedvencebb érvük hogy ez manipuláció meg hogy az ember ezt csak kitalálta.

Hacsak ők találták volna ki miért tették volna? Ha azt hitték hogy nincs Isten akkor abban is biztosak lehettek hogy nem kell senki előtt felelniük tetteikért.


"hogy a buta néptömegeket " Azt hiszem neked semmilyen jogalapod nincs ahhoz hogy ember tömegeket butának nevezzél. A legtöbb vallásos ember gyanítom rólad sem gondolja hogy buta lennél, akkor neked milyen alapod van rá?

395. dfd27f97fa (válaszként erre: 392. - Csipkerózsika)
2009. ápr. 8. 18:04
Viszont sokan ezt csak az agy játékának vélik. Már csak azt nem értem akkor szerintük a halál után az agy miért játszadozna még.
394. 00daeee455 (válaszként erre: 393. - 7e2c501649)
2008. dec. 5. 15:43

"Ő tökéletesnél is tökéletesebb."

Ilyen nincs is! Mint ahogy nics lobogó hajú kopasz, stb...

2008. nov. 30. 10:59
A Mindenható Istennek nincsenek téveszméi-Ő tökéletesnél is tökéletesebb.
392. Csipkerózsika (válaszként erre: 378. - 6c4fb2f974)
2008. nov. 30. 00:06

Az kétségtelen, hogy az Egyház hatalmánál fogva és annak érdekében rengeteg ocsmányságért felelős. De ez nem vonja kétségbe Isten létét. Ahogy az sem, hogy a múltban és a jelenben is vannak tragédiák. Ezeknek is megvan az oka, még ha mi nem is értjük.

Viszont ha elolvasod, hogy miről számolnak be a klinikai halálból visszahozottak, nem lehet kétséged Isten létezéséről. És nekik nincs érdekük ebben.

391. Csipkerózsika (válaszként erre: 379. - 6c4fb2f974)
2008. nov. 29. 23:48

Isten igazságfogalmát mi nem érthetjük meg, ahogy azt is csak ritkán, hogy mi miért történik. Mindennek megvan az oka, de ezt mi nem tudhatjuk, talán fel sem tudnánk fogni.

Amikor az mondjuk Isten igazságos, az azt jelenti, hogy előbb-utóbb mindenkinek szembe kell néznie a tettei következményeivel, azzal hogy mit okozott másoknak. A bölcsebbek már itt a földön önként megteszik ezt, ez a bűnbánat. A kevésbé bölcsek majd haláluk után szembesülnek ezzel, de el senki nem kerülheti.

2008. febr. 14. 19:06
Tudok olyanról,amikor is az apácazárda körül rengeteg csecsemő holttestet találtak meg,kinyomozták az ügyet,és mint kiderült a közelben élő papok bejártak az apácákhoz egy egy kis légyottra,és hát szépen sorban születtek a gyerekek,de élni már nem hagyták őket,mert az micsoda szégyen lett volna nekik,hisz szüzességet fogadtak apácaként...ennyit az emberek által képviselt Isteképről,ők valójában nem is ismerik a Bibliát,vagy félre magyarázzák azt...a Bibliában nincs szó több istenhitről...egy Isten van,ezt Jézus is megmondta...de tiszteletben tartom én is annak a véleményét,aki nem hisz Istenben,nem lehet azt tudni,mikor változik ez meg....történhet még sokminden,és az ember Istenhez fordulhat még megnyugvásért...
389. ec63a7fc29 (válaszként erre: 387. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 14. 12:47

Jajj, dehogy kellett fajtalankodniuk!


Csak hát ugye, ők is valamellyest férfiból vannak, s olykor vannak kívánságaik.

Lehet, hogy régebben máshogyan oldották ezt meg, nem tudom.


De a végleges megoldás az lehetne, ha lehetne feleségük.

388. 0c97fbb607 (válaszként erre: 387. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 14. 12:45

Egyrészt azért,igen.

Másrészt viszont azért találták ki,mert úgy gondolják,hogy ha nem él egy ember normális földi életet,akkor sokkal közelebb tud istenhez kerülni,így jobb szolgája lesz.Csak kihagyták a számításból azt,hogy az ember ,az ember marad,mégha papnak áll ,akkor is.

387. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 386. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 14. 12:39

Azt mindenki tudja, hogy a katolikus papoknak nem azért nincs családjuk, mert ez a Bibliában le van írva, hanem azért, hogy ne osztódhasson az egyházi vagyon.


Nyugtass meg, hogy nem gondolod komolyan, hogy fajtalankodniuk KELLETT?

386. ec63a7fc29 (válaszként erre: 379. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 14. 12:23

Sehol a Bibliában Isten vagy Jézus nem kérte, hogy a papoknak ne legyen családjuk.


Természetes, hogy van igényük a nemi életre.

Ezt meg lehet nagyon egyszerűen oldani: a cölibátus eltörlésével.

Akkor nem kellene fajtalankodniuk.

385. 0c97fbb607 (válaszként erre: 384. - 6c4fb2f974)
2008. febr. 14. 12:23
Nem ,azt sem lehet kizárni.
384. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 383. - 0c97fbb607)
2008. febr. 14. 12:20
Ok, de akkor azt sem zárhatjuk ki, hogy egyáltalán nem létezik:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook