Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen autó adásvételi szerződést kell írni ha kereskedőnek adjuk el? fórum

Milyen autó adásvételi szerződést kell írni ha kereskedőnek adjuk el? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. reload (válaszként erre: 30. - Borsika)
2012. máj. 25. 20:39
Akkor ezért nem jutott eszébe sem az illetékmentesség... Mondjuk nem értem magán emberként hogy gondolta.. Mindegy, örülj hogy nem írtál alá semmit, az ilyen ügyekből csak a nyűg van általában.
2012. máj. 25. 20:29
Hoppa, most hivtuk fel a " kereskedot" h. Hat nekunk ez igy nem oke...mondtuk neki, amit irtal..aztan kiderult persze, hogy nem hivatalosan csinalja...hanem " magan emberkent" :).... Igy mar kicsit maskent nez ki a dolog...uh. Mondtuk, h. Oke akkor adasvetlivel elado a kocsi ...ja hat az ugy neki nem jo...miert nem lehetne igy...hat merrtttt total vadidegen vagy te hulye te :))) es mi meg nem ettunk meszeet azert :)) h. Mik vannak....:) azert koszi mindenkinek a segitseget!!!!!
29. reload (válaszként erre: 28. - Borsika)
2012. máj. 25. 20:02

Kb már kétszer leírtam :)

Minden kereskedőnek van illetékmentességi joga, amivel valószínűleg él is. Ez azt jelenti, hogy 2300ft-ért átíratja a járművet a nevére, de nem fizet okmányokat, átírást..stb mert az eredeti forgalmi hátuljába beírják tollal az okmányirodában.

Utána ha megveszik tőle, akkor az új tulaj értelemszerűen "rendesen" átíratja.

2012. máj. 25. 19:59
Van erre lehetosege???? Irnal errol kicsit bovebben ???
27. reload (válaszként erre: 26. - Borsika)
2012. máj. 25. 19:58
De miért nem íratja át a kereskedő illetékmentesen?? Ezt még mindig nem értem...
2012. máj. 25. 18:43

Jaja mar okosabb lettem en is...de a megoldast meg mindig nem tudom, pedig lennie kell!!!

Bizomanyi szerzodes sajnos valoban nem eredmenykoteles..ergo hiaba fizetne ki atnautot, amit a szerezodesben fel is tuntetnenk, ha esetleg nem tudja eladni, siman barmikor visszahozhatna, es kovetelhetne a penzt vissza...raadasul mindenkepp a kereskedo jar jol...meert amig el nem adja, addig engem terhel minden fenn allo koltseg ( biztositas stb ) illetve ha eladja es valami gixer lesz a kocsival ( ami nem feltetlenul a mi hibank) akkor a kelekszavatossag es minden egyeb a volt tulajt azaz MINKET terhelne... A kereskedo meg mosna kezeit...

25. reload (válaszként erre: 22. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 18:21

Sajnos biztos, hogy átvert. Egyrészt a tolatóradar, ezt nem is értem miért fizettette ki... Másrészt az eredetvizsga és az átírás, amit lentebb írtam :S

(minden adás-vétel után eredetvizsgát kell csináltatni, de ez mindig az eladó "sara", illetve megbeszélés tárgyát képezheti, de nem a vevő dolga)


A forgalomból ideiglenesen kivont járművek rendszámát és forgalmiját nem kell leadni, de a forgalmi hátuljába tollal bejegyzik, hogy a forgalomból ideiglenesen kivonva 20.. x hó x napjáig. Tehát elméletileg ki tud vele menni a közútra, illetve a gyakorlatban is, csak az volt a szerencséje, hogy rendőrbe nem botlott.

2012. máj. 25. 17:40
Egy biztos: bizományba nem hagynám ott az autómat sehol. Egyrészt abszolut nem biztos hogy el tudják adni, másrészt hónapokig ott áll az autó, és nem tudnám használni. Persze ha van másik autó, akkor nem gáz :)
2012. máj. 25. 17:39
Ja... és ami még durva... ugyebár ki volt vonva elvileg a forgalomból ideiglenesen, de a kereskedő simán szaladgált az autókkal. Kivette a széfből a kulcsot-forgalmit, beleült az autóba és furikázott vele. Kár, hogy ezt csak a vásárlás után láttam meg... azt nem értem, hogy a forgalomból kivont autókon hogy lehetett rendszám, és hogy lehetett náluk a forgalmi... rejtély...
22. t_marcsi (válaszként erre: 19. - Reload)
2012. máj. 25. 17:35

Hát az úgy volt, hogy megvettük az autót x forintért. Ehhez még hozzáfizettünk a kereskedőnek 140 ezer forintot a következőkért:


40 ezer forintért tett bele tolatóradart a saját szervízében

2* az eredetiségvizsgálat, egyszer arra az autóra amit eladtunk, egyszer arra amit megvettünk (mert ugyebár ez csak x ideig érvényes)

biztosítási díj

átírás költsége


Gyanítom jól átvert, de mostmár végülis tökmindegy :( Igaz, hogy az autó nagy teljesítményű, és súlyra is elég húzós, tehát drága volt az átírás, de azért mégiscsak :(

21. reload (válaszként erre: 18. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 17:16

Ha beszámítja másik autóba akkor is adás-vételit kell írni, mert onnantól az ő tulajdona kell hogy legyen-nem írtál hülyeséget :)

Viszont ha csak bizományba veszi át, akkor ugye nem fog pénzt adni csak ha ő eladta az autót, az meg ki tudja mikor lesz. (és nyilván nem a bizományos autót fogja minden vevőnek kínálgatni, hanem azt ami az övé...)

20. reload (válaszként erre: 16. - Borsika)
2012. máj. 25. 17:13
Illetékmentesen kell hogy átírassa, ez pár ezer ft. Biztos van ilyen jogosultsága egy autókereskedőnek!! Mondd meg neki, hogy írassa át! Bizományosba ne menj bele így szerintem, már csak azért se mert az nem fog hivatalos okiratként adás-vételivé válni akármit is írtok rá..
19. reload (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 17:11

Én járműkereskedő vagyok, ezért tudom. Igaz 2 kerekűekkel foglalkozom, de gondolom autónál is ugyanez van. :)

Az átírás részét nem értem, mert az eredetvizsgálat még ok, bár ott úgy van, hogy az eladó fizeti, tehát ha te mint eladó kifizetted, az új autóra meg a másik eladó, akkor ugyanott vagy, mintha a vett autóra fizetted volna ki. De az átírás az a vevő kötelezettsége...

Az hogy csak kivonja a forgalomból szemétség, mert az adóköteles a tulaj részére, illetve a forgalomból kivont időszakban nem, de elég ha csak pár napot nem figyel valaki, ugyanis 6 hónap után automatikusan visszakerül az ideiglenesen kivont jármű a forgalomból mindenféle figyelmeztetés vagy bejelentési kötelezettség nélkül :S És amíg újra ki nem vonják, vagy át nem írják, addig ketyeg.

18. t_marcsi (válaszként erre: 16. - Borsika)
2012. máj. 25. 16:43
Ebbe a kereskedő sztem azért nem fog belemenni, mert mi van akkor, ha nem tudja eladni az autót? Nem fogja a nevére íratni, meg odaadni Neked a pénzt. Ő csak mint közvetítő van jelen az egész dologban. Kivéve, ha beszámítja másik autóba, mert akkor a beszámított ár a vételár egyben, és akkor már nem mondhatja azt, hogy nem tudtam eladni... de ilyenkor kvázi "felvásárolná" tőled a régi autót, nem pedig bizományba átvenné eladásra. (remélem nem írok nagy hülyeségeket)
17. c3f39fd03b (válaszként erre: 16. - Borsika)
2012. máj. 25. 16:36
Egyébként a kereskedőnek tudnia kellene,hogy ez esetben milyen adásvételit kell írni....Ha végképp nem tudod,akkor menj be az okmányirodába,és kérdezd meg,hogy ilyenkor milyen szerződés kell.
2012. máj. 25. 16:31
De nekem nem jo az adasvetli....mert a kereskedo nem akarja a nevere iratni....es ha adasvetelit irunk 15 napon belul kotelezo atiratnia a nevere....en most azon morfondirozom, hogy mi lenne, ha bizomanyi szerzodest irnank, a vegere pedig, hogy 2 honap mulva adasvetli szerzodesnek minosul, ebben is van vmi un, bizomanyi dij, ami a teljes vetelar x % at kepezi....nalunk ez lehetne 100 % ( mert miert ne lehetne) a lenyeg, hogy mindenki jol jarjon....folleg mi:) vagyis baromira nem szeretnem azt, hogyha 1 honap mulva kopogtatna, hogy nem tudta eladni a kocsit, ugyhogy vissza mindent........meg persze ne legyen orokre a mi nevunkon...kap 2 honap haladekot, h. Eladja es atiratassa vkire sztem ez eleg korrekt...
15. t_marcsi (válaszként erre: 14. - Reload)
2012. máj. 25. 16:30
Ennyire nem mentem bele a dologba. Csak azon lettem ideges, hogy jött a súlyadó... kérdeztem hogy ez hogy lehet, mikoris közölte a kereskedő, hogy az összes megvásárolt autót kivonja a forgalomból hogy ne kelljen utána biztosítást és súlyadót fizetni, és mikor a nevünkre került, visszakerült a forgalomba, úgyhogy fizessünk szépen. Mostmár ezt is tudom, hogy rá kell majd a következő cserénél kérdezni, mert direkt kérdeztük milyen költségeink vannak még... az eredetiségvizsgálatot is mind a kettőt mi fizettük, az újra is és a régire is, az átírást is, úgyhogy 100 ezer ft-ba volt benne csak az átírás-eredetiségvizsgálat része a dolognak :( utána meg még jött a potom 20ezres súlyadó... na itt pattant el bennem valami :(
14. reload (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2012. máj. 25. 16:28
Illetve a kereskedéseknek általában van illetékmentességük, ami azt jelenti, hogy 2-3000 Ft-ért átírathatnak egy járművet, de nem kell új okmányokat csináltatni, csak tollal bevezetik a forgalmiba a kereskedőt, mint tulaj :)
13. ozike0501 (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. máj. 25. 16:26

Van erre egy formanyomtatvány.

Ha elküldöd a mail címed, akkor tudok Neked ilyet küldeni! (privátban)

12. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. máj. 25. 16:26
Nekünk is van benne. Egyébként mi tavaly nyáron cseréltünk autót. A régi autónkat a kereskedő saját formanyomtatványán adtuk át (logós adásvételijük volt). Nekik mindegy, mert a kocsi nem kerül a kereskedő nevére, hanem arra az időre, amíg árulja, ideiglenesen kivonatja a forgalomból (ezt onnan tudom, hogy az új autóra jött a súlyadó tört évre, pedig azt hittem azt év elején lévő autó után kell fizetni, és az aktuális tulaj fizeti, de nem... kivonatták a forgalomból ideiglenesen, és a visszahelyezés dátumától újra meg kellett fizetnünk a súlyadót). Az, amivel vettük az új autót, az már hivatalos adásvételi volt.
11. reload (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. máj. 25. 16:25

Rendes hivatalos adás-vételit, ami a kereskedőt kötelezi az átíratásra. (nyomtatványboltban kapható)

A saját példányoddal köteles vagy te is bejelenteni az adás-vételt az okmányirodába.

Ha bizományos értékesítési megbízást írsz alá, akkor ugyanúgy a neveden marad az autó, terhel a kötelező és a gépjárműadó is.

10. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. máj. 25. 16:23
Jó tanácsként mondom,hogy nyomtatványboltban vagy postán kapható gépjármű adásvételi szerződést vegyetek,mert én is mintát töltöttem le,és mikor vittem leadni az okmányirodába,úgy elhajtottak vele,mint a sicc,nem fogadták el,és nagyon szar volt utána előkeríteni a vevőt,újat írni,stb.
2012. máj. 25. 16:22
vagy: nekünk a törzslap kartonjába is tettek egyet.
2012. máj. 25. 16:14
Postán is lehet kapni hivatalos adásvételi szerződést
7. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. máj. 25. 16:05
Valamelyik okmányiroda oldaláról tölts le egy szerződésmintát! Az biztos hivatalos, mert a neten sokféle van, de nem mindet fogadják el.
2012. máj. 25. 16:00
Szerintem beírod a keresőbe, hogy autó adás vételi szerződés és kiad egy csomót, esetleg ha mögé írod az évszámot is akkor biztos olyat ad ki ami most is érvényes amire figyelni kell, hogy benne elgyen a kilométeróra állás majd a szerződésbe. Nálunk egyébként a kereskedő ezt mind megcsinálta, már akitöltött szerződést cska át kellett néznünk amikor mentünk.
2012. máj. 25. 15:55
Jo de atiratas me ilyenek miatt kerdezem :S....h. Nekem ez a resze nem tiszta...
2012. máj. 25. 15:54
mi is kereskedőnek adtuk el és ugyanolyat írtunk, mint ha privát ember vette volna meg. Nem volt semmi más benne és az okányirodában sem volt gond ebből
2012. máj. 25. 15:51
Autonkat...
2012. máj. 25. 15:50

Sziasztok!

Kerdesem a kovetkezo, abban az esetben ha kereskedonek adjuk el az auronkat, o meg majd tovabb adja vkinek aki megveszi, milyen tipusu adasvetelit kell irnunk ???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook