Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Sportolni szeretnék valamit, szeretnék valamilyen sportot a hobbymnak tudni, de nem tudom hogy mit:( Na meg rám férne pár kg minusz:( fórum

Sportolni szeretnék valamit, szeretnék valamilyen sportot a hobbymnak tudni, de nem tudom hogy mit:( Na meg rám férne pár kg minusz:( (beszélgetős fórum)


2012. máj. 26. 20:16

""Van még egy erős tévhit, amit el kell oszlatni, és ez a sporttal kapcsolatos. Sok mindenre jó a sport, az ember mutogathatja a muszklijait, lenézheti a nyamvadtakat és csökkentheti a szívbetegség kockázatát. De nátha ellen nem jó, sőt kifejezetten rossz. Élsportolókat vizsgálva kiderült, hogy ezek sokkal gyakrabban náthásak, mint az őket tévében néző nyápicok. Maratoni távfutóknál a napi edzésadaggal arányosan nőtt a nátha kockázata. Ennek egyébként pofonegyszerű a magyarázata: a sport komoly stressz. Szerinted van mégy egy élőlény a Földön, aki szórakozásból ötven kilométereket fut, vagy kétszáz kilókat emelget? Épeszű állat még a préda után is csak addig vágtázik, amíg értelme van. Nem így a teremtés koronája; ő megvadultan ugrál, rohan, vérbenforgó szemekkel tépi a másikat, eszét vesztve tempózik a vízben. Mi másra gondolna ősi viszonyokra programozott agyunk, mint hogy valami nagy veszély, élet-halál küzdelem folyik ott kint. Elnézve a győztes és vesztes sportolókat, végül is jó a megfigyelés. Azt, hogy mi közben ezt sportnak neveztük el, arra nincsen agyunk felkészítve. " :D:D:D:D

csak a normális keretek között sportoljunk! paleolit életmód, én is ezt mondtam!"



Csakhogy itt és most nem az élsportolókról van szó, az pedig nagyon súlyos tévhit hogy a sport komoly stresszel jár... ilyet még soha nem hallottam és soha nem is szeretnék többet...


A tejről pedig annyit, hogy ha nem lenne ajánlott, akkor nem adnák kisgyerekeknek, vagy szakemberek sem ajánlanák.. s nem csak a tejet, a tejtermékeket is érdemes fogyasztani.

Bár mindenki maga szabja meg hogy milyen diétát hogyan követ, de vannak diéták mint például ez a paleolit is amit soha ki nem próbálnék.

24. Gumicsirke (válaszként erre: 23. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 26. 15:08
Csak más típusú mozgás..a rúdtánc izmosít inkább, a Zumba meg kardio. De van, hogy hamarabb eltelik, ha olyan napom van, csak nem igen élvezem úgy általában:D
2012. máj. 26. 15:06

ha utálod a zumbát,akkor ne csináld!

és a rúdtáncot,meg 1000%-al végezd,ha ahhoz van kedved!

2012. máj. 26. 15:00

Sziasztok, én is az a "mindent sportot utálok típus vagyok.."

ŐSzintén szólva, én zumbán is halálra unom magam, ettől függetlenül járok, de utálom..alig várom, hogy vége legyen, de vmit muszáj mozogni:s

Legújabb mániám a rúdtánc:D tudom, erre mki megbotránkozik, de nem a kocsmában sztriptizelős fajta..ez az első sport, ahol nem az órát nézem közben:D

21. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 20. - Arianne113)
2012. máj. 26. 12:37

kedves Arienne, ezek szerint nem jó helyen sikerült nem jó információkhoz jutni. Sajnálom.

A tej abszolút nem szükséges az embernek, hiszen a kis boci számára lett kitalálva, nem emberi táplálék.

A csontjaink erőssége/sűrűsége az igénybevétel függvényében nő vagy csökken, ezt a szervezetünk irányítja, és simán visszafordítja a lebontást - lásd az űrhajósok példáját, az űrben nagyon megritkul, mert nem volt használva, ezért vezettek be nekik különleges sportolási lehetőséget.

A tehéntejben lévő kalciummolekulákat a természet egy szép nagy barom felépítésére találta ki, tele van növekedési hormonnal, hisz a kis bocinak pontosan erre van szüksége. Az emberi anyatej molekulái teljesen eltérőek ettől. Miért lenne a tehén teje emberibb táplálék, mint az emberi anyatej???? Meddig isszuk az anyatejet? Felnőttkorban is anyatejen kellene élnünk??? Mert az emberi! De a tehén semmiképpen sem.

Ezen kívül a hatalmas fehérjemolekulák lebontása során olyan olyan vegyületekre esik szét, melyek semlegesítésére KI KELL VONNI A CSONTOKBÓL A KÁLCIUMOT!!!

Ezen kívül a tej glikémiás indexe hiába alacsony, mégis akkora inzulin belövellést okoz, mintha kenyeret ennénk!!!

Pár hét intenzív tejivás után beállhat az inzulinrezisztencia, mely a cukorbetegség, a PCOS, a metabolikus szindróma részeként szív-és érrendszeri betegséget okoz, és ne feleljtkezzünk el a gabonákban található lektinek által okozott hatalmas pusztításról, mellyel megtámadják a bélrendszert, puffadást, hasmenést, székrekedést, ekcémát, vastagbélrákot, stbstb. átjárhatóvá teszi a bálfalat, ahol pl. azok a hatalmas tejmolekulák is átszivárognak, és ezzel beindul az immunreakció -kialakul testszerte a gyulladás, izületi és reumás fájdalmakkal-, ami önmagában nem is volna rossz, hiszen pont ezért vannak a fehérvérsejtek, csak hogy ha ezek egy icipicit is hasonlítanak egy saját molekulánkra, akkor azt támadják meg, és ezzel el is érkeztünk az autoimmunbetegségekhez, pajzsmirigy alul-felülműködéshez.

Mindezt el is olvashatja az érdeklődő:

[link]


A másik, a hús. Egy valóban alapos értekezésben utána lehet nézni:

[link]


és valóban, ne felejtkezzünk el a mozgás fontosságáról:


"Van még egy erős tévhit, amit el kell oszlatni, és ez a sporttal kapcsolatos. Sok mindenre jó a sport, az ember mutogathatja a muszklijait, lenézheti a nyamvadtakat és csökkentheti a szívbetegség kockázatát. De nátha ellen nem jó, sőt kifejezetten rossz. Élsportolókat vizsgálva kiderült, hogy ezek sokkal gyakrabban náthásak, mint az őket tévében néző nyápicok. Maratoni távfutóknál a napi edzésadaggal arányosan nőtt a nátha kockázata. Ennek egyébként pofonegyszerű a magyarázata: a sport komoly stressz. Szerinted van mégy egy élőlény a Földön, aki szórakozásból ötven kilométereket fut, vagy kétszáz kilókat emelget? Épeszű állat még a préda után is csak addig vágtázik, amíg értelme van. Nem így a teremtés koronája; ő megvadultan ugrál, rohan, vérbenforgó szemekkel tépi a másikat, eszét vesztve tempózik a vízben. Mi másra gondolna ősi viszonyokra programozott agyunk, mint hogy valami nagy veszély, élet-halál küzdelem folyik ott kint. Elnézve a győztes és vesztes sportolókat, végül is jó a megfigyelés. Azt, hogy mi közben ezt sportnak neveztük el, arra nincsen agyunk felkészítve. " :D:D:D:D

csak a normális keretek között sportoljunk! paleolit életmód, én is ezt mondtam!

[link] és egy csomó minden tény.


Mindenkit szeretettel várunk a Paleolit életmód fórumon.

20. Arianne113 (válaszként erre: 18. - A5d5caf7e1)
2012. máj. 26. 09:19

Nos én utánanéztem ennek a paleolit életmódnak, diétának, és számtalan dolog van ami nem tetszik benne, kezdve azzal, hogy a tej ami köztudottan szükséges az embernek kalcium szempontjából tiltott.


A másik pedig az, hogy a túlzott húsfogyasztás sem egészséges, és azt se felejtsük el, ami megint tény, hogy abban a korban amit megettek az őseink azt le is mozogták. Manapság ezt már nem mondhatjuk el magunkról...


szóval szerintem még mindíg biztosabb a sport egészségi szempontból, én nem tenném ki magam és az egészségem ilyen kockázatnak.

csak ennyi a véleményem.

2012. máj. 26. 01:16
térdműtét után, ágyban fekve kellett fogynom, ezért kellett találnom olyan diátát, ahol nem is éhezem, és mégis sikeres. Ekkor találkoztam az Atkinssel, majd a paleoval. Szerencsére egyetlen pillanatig nem kellett éhesnek lennem, kényelmesen ehetek most is, amennyi jól esik. végre, 42 év kövérség után vígan fogyok, megszűnt a cukorbetegségem, már nem kell szednem a pajzsmirigyhormont, nem fáj a fejem, nincs PMS, nincs izületi fájdalom (kivéve a műtöttt területet)és napestig sorolhatnám a szép bőröm, hajam, körmöm, de ami itt és most számít, hogy VAN KEDVEM megmozdulni!!! Eddig csak muszályból mozogtam, nem is szerettem, mindig ellustiztam.
2012. máj. 26. 01:05

pár hónapja még nekem se volt kedvem semmihez, de a paleolit étrenddel sikerült pár hónap alatt mozgás nélkül 25 kg-ot fogynom, egy csomó kellemetlenségtől megszadadulnom, és a kedvem is fantasztikusan megváltozott! Ma már van kedvem megmozdulni :D:D:D

Ha van kedvetek, olvassatok, és csatlakozzatok hozzánk a paleolit életmód fórumon .

2012. máj. 26. 00:31

az a helyzet, hogy neked kellene tudni, illetve kipróbálni sportokat, és ami tetszik azt csináld.


Nem szégyen az ha ebbe is abba is belekóstolsz, mert tudsz majd mérlegelni, és végtére a mozgás a cél, mindegy milyen módon vagy sporttal. :)

2012. máj. 25. 13:37
köszönöm:)
15. Anetta25 (válaszként erre: 1. - 212d1245b7)
2012. máj. 25. 11:20

próbáld ki a kangoot az szórakoztató. Csak elmenni nehéz. Ha már ott vagy és jó a társaság akkor boldogan mész haza hulla fáradtan is.

ha viszont a tánc a mindened: valóban menj zumbára, mert pörgős és mert változatos.

14. cirmoscicajaj (válaszként erre: 3. - Tünci79)
2012. máj. 25. 11:12
milyen cipőbe ruháztál be?mitől jó egy futócipő?a "sima"sportcipők nem jók hozzá?valószínű nekem is ezért recseg ropog a térdem meg a bokám
2012. máj. 25. 11:02
sziasztok, én most a trambulint akarom kipróbálni, van valakinek valami tapasztalata vele? eddig én sem nagyon sportolgattam, szinte semmit, kipróbáltam futást, zumbát,norbi duci tréninget, de nem jött be egy sem... és hát a jó pár kiló felesleggtől meg kellene valahogy szabadulni... gondoltam napi 10 perc intenziv ugrálás talán besegitene
12. sutoczkine (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. máj. 25. 08:51
Akinél én voltam tegnap az nagyon vékony volt, én voltam a legkövérebb.
11. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - 212d1245b7)
2012. máj. 25. 08:47

A labdajátékok nem unalmasak, csak társ(ak) kell(enek) hozzá.

Röplabda pl.

2012. máj. 25. 08:43

Ha nem érdekel igazán semmi, akkor ötletelhetünk itt napestig, hiszen rengeteg féle sport van és lehetőség is.


Én ifjú koromban JUDO-tam, amit sajnos abba hagytam, amikor a fiamat vártam. Utána több helyre jártam tornázni (aerovic, női kondicionáló torna és tárasi), mostanában ismét el kezdtem járni egy szervezett női tornára, mert otthon hajlamosabb az ember ellazsálni, és járok bicajozni is és időnként futni is. Én nagyon szeretem a kézilabdát és a kosárlabdát is és ha előbb eszembejut, akkor keresek valami ilyen csapatot.


Megnéztem egy zumbát, mert gondoltam pörgősebb a jelenlegi tornámnál és hátha hatásosabb, de nem tetszett. És, hogy miért? Azért mert nem csak a zumbán részt vevő lányok voltak elég teltek, de a zumbát tartó "edző" is. Nekem így nem nagyon hiteles, bár nem tudom milyenek lennének e mozgás nélkül. Én a zumba nélkül karcsúbb vagyok az zumba edzőnél.

2012. máj. 25. 08:34
Én focizni szeretek. Párommal, és a szomszéd gyerekekkel szoktunk kimenni egyet a pályára, vagy röplabdázni is szeretek, de van amikor én is csak kimegyek levegőzni, sétálni.
8. sutoczkine (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2012. máj. 25. 08:32
Én is pont ezt akartam írni :-) Sose sportoltam még semmit, de tegnap elmentem 1 zumba órára és beleszerettem. Annak ellenére, hogy reggel úgy éreztem magam, mint akit megvertek :-D
2012. máj. 25. 08:30
repül
6. 17edc27aec (válaszként erre: 5. - 212d1245b7)
2012. máj. 25. 08:27
Sétálj sokat, kicsit kíméletesebb, mint a futás:) Vagy lépcsőzz, ha olyan helyen laksz.
2012. máj. 25. 08:22
én is gondolkoztam a zumbán,de lehet vissza megyek táncolni vagy nem is tudom:( Az a baj,hogy nincs kedvem semmihez,de viszont állandóan a fenekemen ülni még jobban nincs:( Milyen futó cipőt vettél s hol??
2012. máj. 25. 08:18
zumbázz
3. Tünci79 (válaszként erre: 1. - 212d1245b7)
2012. máj. 25. 08:18
futás után nekem is elég sűrűn fájt az alsó lábszáram, de nemrég beruháztam egy jó futó cipőbe és azóta megszűnt. tehát csak cipő kérdése. :)
2012. máj. 25. 08:16
Szerintem ezt neked kellene tudni, mivel amit írtad is, szinte egyikhez sincs kedved. Kedv nélkül pedig nehéz.
2012. máj. 25. 08:14
Ezen gondolkodom már jó pár hónapja.Futásnál fáj a térdem,itthon nem akarok tornázni.Világ életemben a tánc volt a mindenem,elkezdtem de nem dobott fel,haláli unalmasnak tartottam.Ti sportoltok? És ha igen mit??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook